[Επίσημο] Nokia N80

Απάντηση

aris_21

aris_21's Avatar: Apple iPhone 5
HSDPA Member
Περιοχή: Λάρισα
Παράθεση από tsikotsouko >
Καλημέρα σε όλους.Αυτή την θήκη πού θα ψάξω να την βρώ σε ποιό κατάστημα?Και κάτι άλλο-καμιά φορά όταν με καλούν το ηχειάκι μπουκώνει με την ένταση να έιναι στο 4. Απλά υποπτεύομαι ότι όταν δεν έχω καλό σήμα γίνετε αυτό.Γνωρίζει κανείς τίποτα έχει συμβεί σε κανέναν?
αυτο γινεται σε ολους.
οπως λες και εσυ γινεται επανω στην εναλλαγη απο 3G σε GSM.
η θηκη οπως ειπε ο φιλος την πηρε μεσο ebay.
στο πλαισιο εχει μια την οποια ειχα καποτε.δεν ξερω αμα σου ταιριαζει ειναι αυτη.
http://www.plaisio.gr/prod...product=851108

tsikotsouko

tsikotsouko's Avatar: Sharp V903
GSM Phase 1 Member
Περιοχή: ΦΑΝΑΤΙΚΑ ΔΥΤΙΚΗ ΑΤΤΙΚΗ
Παράθεση από aris_21 >
αυτο γινεται σε ολους.
οπως λες και εσυ γινεται επανω στην εναλλαγη απο 3G σε GSM.
η θηκη οπως ειπε ο φιλος την πηρε μεσο ebay.
στο πλαισιο εχει μια την οποια ειχα καποτε.δεν ξερω αμα σου ταιριαζει ειναι αυτη.
http://www.plaisio.gr/prod...product=851108
Ευχαριστώ aris 21, θα πάω στο πλαίσιο να δώ το απόγευμα θα την έχει ?

aris_21

HSDPA Member
θα την εχει....
γιατι οχι.
δες την ειναι πολυ καλη.

APOSTMAN

APOSTMAN's Avatar: Nokia 5800
Mobile Member
Περιοχή: ΛΑΡΙΣΑ
Καλημέρα..Πάντως αν δουλεύεις το ebay θα σου πρότεινα να πάρεις απο εκεί..εφαρμόζει τέλεια και προστατεύει την ο΄θονη...Σημείωση ειχα πάρει μεχρι να καταλήξω σε αυτην και την bodyglove και τυπου βαλιτσάκι...
http://cgi.ebay.com/NEW-Crystal-Case...c mdZViewItem

Διορθωση για την σελιδα....http://cgi.ebay.com/Crysta...QQcmdZViewItem
ΜΟΙΡΑΣΤΕΙΤΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ!!!
Τελευταία τροποποίηση από nervous: 1 Φεβ. 2007, 13:03. Αιτιολογία: Χρησιμοποιησε την ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ εαν θες να αλλαξεις κατι στο μηνυμα σου !

tsikotsouko

tsikotsouko's Avatar: Sharp V903
GSM Phase 1 Member
Περιοχή: ΦΑΝΑΤΙΚΑ ΔΥΤΙΚΗ ΑΤΤΙΚΗ
Τελικά πείρα θηκούλα για το νέο μου Ν80, απο το πλαίσιο αλλά βρήκα μόνο την body glove.Απ το τίποτα μια χαρά είναι.

dimp3

dimp3's Avatar: Sony Xperia T
EDGE Member
Περιοχή: Άγνωστη
Γεια χαρά.
Λοιπόν αγόρασα το headset HS-69 που υποτίθεται ότι είναι συμβατό με το N80. Αρχικά το συνδέω και μου λέει μη υποστηριζόμενο εξέρτημα. Λέω θα θέλει αναβάθμιση.Το πάω στη nokia (γιατί ψιλοαγχωνομαι να το κάνω μόνος μου) και μου βάζουν την έκδοση 4.0623.0.42 η οποία απ'οσο είχα διαβάσει δεν το υποστηρίζει το εξάρτημα. Έκανα ένα search και είδα ότι η έκδοση 4.0632.038 είναι αυτή που υποστηρίζει το συγκεκριμένο headset αλλά αυτή η έκδοση είναι μόνο για Internet edition. Το τραγικό έιναι ότι η Νόκια δεν αναφέρει τίποτα για την υποστήριξη του εξαρτήματος μόνο από Ν80 Ιντερνετ edition και λέει ότι υποστηρίζεται από το Ν80 γενικά. Τέλος πάντων αυτή τη στιγμή δεν μου δουλεύει το headset αλλά σαν να μην έφτανε αυτό με την καινούρια έκδοση που έβαλα δεν μου αναγνωρίζει και τη κάρτα Sandisc MiniSD 2GB που με την παλιά έκδοση που είχα έπαιζε μια χαρά. Με άλλα λόγια όχι μόνο δεν έκανα αυτό που ήθελα αλλά τώρα δεν έχω και κάρτα μνήμης.

Ξέρει κανείς τι μπορεί να παίζει με την κάρτα μνήμης??
Λέτε να δοκιμάσω να βάλω Ιντερνετ edition???
... and Justice for ... ALL ...

aris_21

HSDPA Member
Παράθεση από dimp3 >
Γεια χαρά.
Λοιπόν αγόρασα το headset HS-69 που υποτίθεται ότι είναι συμβατό με το N80. Αρχικά το συνδέω και μου λέει μη υποστηριζόμενο εξέρτημα. Λέω θα θέλει αναβάθμιση.Το πάω στη nokia (γιατί ψιλοαγχωνομαι να το κάνω μόνος μου) και μου βάζουν την έκδοση 4.0623.0.42 η οποία απ'οσο είχα διαβάσει δεν το υποστηρίζει το εξάρτημα. Έκανα ένα search και είδα ότι η έκδοση 4.0632.038 είναι αυτή που υποστηρίζει το συγκεκριμένο headset αλλά αυτή η έκδοση είναι μόνο για Internet edition. Το τραγικό έιναι ότι η Νόκια δεν αναφέρει τίποτα για την υποστήριξη του εξαρτήματος μόνο από Ν80 Ιντερνετ edition και λέει ότι υποστηρίζεται από το Ν80 γενικά. Τέλος πάντων αυτή τη στιγμή δεν μου δουλεύει το headset αλλά σαν να μην έφτανε αυτό με την καινούρια έκδοση που έβαλα δεν μου αναγνωρίζει και τη κάρτα Sandisc MiniSD 2GB που με την παλιά έκδοση που είχα έπαιζε μια χαρά. Με άλλα λόγια όχι μόνο δεν έκανα αυτό που ήθελα αλλά τώρα δεν έχω και κάρτα μνήμης.

για το headset HS-69 δεν ξερω να σου πω την αληθεια.
για την καρτα ομως δεν ειναι λογικο.
καντην ενα format και πες μου.

camerafx

camerafx's Avatar: Nokia N96
GSM Phase 1 Member
Περιοχή: Athina
Παράθεση από dimp3 >
Γεια χαρά.

Na exeis upopsin sou oti polles suskeues opws 6630 kai 6680 den anagnwrizoun alles memory cards ektos apo nokia.Mporei loipon na einai kai auto.

Electronic Computing Systems

dimp3

EDGE Member
Μπα δεν παίζει όυτε με φορματ. Την βάζω και για ένα λεπτό την βρίσκει. Εκανα φορμάτ αλλα μετά μου λέει ότι "Κάρτα μνήμης αφαιρέθηκε" και εξαφανίζονται τα στοιχεία της. Δεν είναι φυσιολογικό να μην την δέχεται πλέον γιατί μέχρι πριν την αναβάθμιση έπαιζε κανονικά. Δεν πρέπει να σε προειδοποιούν για αυτά τα πράγματα από τη Νοκια??? Γιατί όχι απλά δεν δούλεψανε τα ακουστικά που ο τεχνικός μου έλεγε "Φυσικά και θα παίζουν", αλλά τώρα δεν παίζει και η κάρτα. Απαράδεκτο!!!!!

Να τoλμήσω να ρωτήσω ποιος είναι ο πιο ανόδυνος και έυκολος τρόπος να κάνω αναβάθμιση στε Internet edition?? Αν υπάρχουν κάποια λινκς που θα με βοηηθούσαν θα ήμουν υπόχρεος???

ΥΓ. Υπάρχει τρόπος να επαναφέρω το παλίο μου firmware???

mobster21

mobster21's Avatar: Samsung GT-I9250 Galaxy Nexus
GSM Phase 2 Member
Περιοχή: Γαλάτσι
παιζουν εφαρμογες ή παιχνιδια σε αναλυση 240x320 στο Ν80?

αυτο που κατεργησε η ΝΟΚΙΑ την αναλυση του Ν80, σημαινει οτι δεν θα ξαναβγουν εφαρμογες σε αυτην ή απλα οτι θα παιζουν στο Ν80 σε αλλη αναλυση????

nikoskat

nikoskat's Avatar: LG D821 Nexus 5
HSUPA Member
Περιοχή: Restricted Area
Παράθεση από mobster21 >

αυτο που κατεργησε η ΝΟΚΙΑ την αναλυση του Ν80, σημαινει οτι δεν θα ξαναβγουν εφαρμογες σε αυτην ή απλα οτι θα παιζουν στο Ν80 σε αλλη αναλυση????
σημαινει οτι δε θα ξαναβγαλει η νοκια κινητο με αναλυση 352x416. εφαρμογες θα βγαινουν για οσο κυκλοφορουν και πουλανε τα κινητα..

#greekrevolution #syntagma

mobster21

mobster21's Avatar: Samsung GT-I9250 Galaxy Nexus
GSM Phase 2 Member
Περιοχή: Γαλάτσι
Παράθεση από nikoskat >
σημαινει οτι δε θα ξαναβγαλει η νοκια κινητο με αναλυση 352x416. εφαρμογες θα βγαινουν για οσο κυκλοφορουν και πουλανε τα κινητα..

Driver_3

Driver_3's Avatar: Apple iPhone 5s
GPRS Member
Περιοχή: Καμένα
Στην πρωτη σελιδα του θεματος γραφει οτι γινεται φορματ πατωντας *#7370#. Δηλαδη με αυτο τον τροπο το κινητο θα ειναι οπως οταν το αγορασα μονο που θα λειπει το lifeblog κ το antivirus (εννοειται κ οτι εχω βαλει εγω!!) σωστα??
~Αποστόλης~

aris_21

HSDPA Member
Παράθεση από Driver_3 >
Στην πρωτη σελιδα του θεματος γραφει οτι γινεται φορματ πατωντας *#7370#. Δηλαδη με αυτο τον τροπο το κινητο θα ειναι οπως οταν το αγορασα μονο που θα λειπει το lifeblog κ το antivirus (εννοειται κ οτι εχω βαλει εγω!!) σωστα??
θα χαθουμε ολα θα ειναι σαν να το πηρες πρωτη μερα.
βγαλε και την καρτα μνημης οταν το κανεις.

dimp3

EDGE Member
Πατώντας το *#7370# σου επαναφέρει το κιν στην αρχική κατάσταση του μετα το πέρασμα του τελευταίου σου firmware.

Εβγαλα κι εγώ την κάρτα μνήμης και πάτησα *#7370# και μετά την επανεκκίνηση έβαλ ατην κάρτα και τώρα την αναγνωρίζει μια χαρά. Υποψιάζομαι ότι ο τύπος που μου έκανε την αναβάθμιση δεν είχε βγάλει την κάρτα μνήμης όταν το έκανε και γι'αυτό είχε φάει κόλλημα.

Τέλος πάντων, τώρα μου μένει να δουλέψω τα ακουστικά. Διάβασα σε ένα ξένο forum ότι αν αλλάξεις το code του κινητού μέσω του NSS σε ένα για N80Internet Edition μετα το Nokia Software Update σου κάνει αναβάθμιση κανονικά σε Internet edition. Ισχύει? Πόσο "επικίνδυνο" είναι να αλλάξει κανείς τον code σε InternetEdition? Please ας μου πει κάποιος αν αξίζει να διακινδυνέψω, γιατί τα άτιμα τα ακουστικά δεν ήταν και φθηνα!!!

Thanks guys!!!!
Κανόνες Σύνταξης Δημιουργία θεμάτων: Όχι Υποβολή μηνυμάτων: Όχι Σύναψη αρχείων: Όχι
Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι BBCode: Ναι Smilies: Ναι Κώδικας [IMG]: Ναι
Αρχείο Επικοινωνία Όροι Χρήσης