Jump to content

Νεανικές ταινίες


CarpeNoctum
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επίσης σε παρόμοιo στυλ είναι και οι ταινίες της Hillary Duff (υποτίθεται με love story μέσα) και της Linsday Lohan (πχ Mean Girls)
Link to comment
Share on other sites

Επίσης σε παρόμοιo στυλ είναι και οι ταινίες της Hillary Duff (υποτίθεται με love story μέσα) και της Linsday Lohan (πχ Mean Girls)

 

Οι ταινιες της Lohan και της Duff ομως απευθυνονται πρωτιστως σε γυναικειο κοινο και επικεντρωνονται στο love story (Το mean girls οχι τοσο πολυ)κατα τη γνωμη μου σε αντιθεση με τα Αmerican Pie που απευθυνονται κυριως σε αγορια.

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

Οι ταινιες της Lohan και της Duff ομως απευθυνονται πρωτιστως σε γυναικειο κοινο και επικεντρωνονται στο love story (Το mean girls οχι τοσο πολυ)κατα τη γνωμη μου σε αντιθεση με τα Αmerican Pie που απευθυνονται κυριως σε αγορια.

Τι να σου πω βρε deb.. Εγώ πάντως με αυτές τις ταινίες περνάω πολύ ευχάριστα την ώρα μου όταν θέλω να δω κάτι και να χαλαρώσω. :)

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω βρε deb.. Εγώ πάντως με αυτές τις ταινίες περνάω πολύ ευχάριστα την ώρα μου όταν θέλω να δω κάτι και να χαλαρώσω. :)

 

Εισαι εξαιρεση :D

Τα περισσοτερα αγορια βγαζουν καντηλες και μονο στο ακουσμα των τιτλων τετοιων ταινιων :p

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

Εισαι εξαιρεση :D

Τα περισσοτερα αγορια βγαζουν καντηλες και μονο στο ακουσμα των τιτλων τετοιων ταινιων :p

Μα είναι ωραίες και οι πρωταγωνίστριες!!! Η τελευταία του είδους που είδα ήταν το Raise your voice με την Hillary Duff και πέρασα ευχάριστα 1.5 ώρα πριν κοιμηθώ.

Link to comment
Share on other sites

Μα είναι ωραίες και οι πρωταγωνίστριες!!! Η τελευταία του είδους που είδα ήταν το Raise your voice με την Hillary Duff και πέρασα ευχάριστα 1.5 ώρα πριν κοιμηθώ.

 

[off topic]Ηταν μαλλον και η τελευταια ταινια που θα δεις ωραια τη Νταφ. Τωρα εχει γινει σαν σκελετρον με δοντια αλογου!! :shock:

 

http://img452.imageshack.us/img452/4716/duff29mw.th.jpg

 

[/off topic]

 

Καλουλι ηταν το Raise your voice καλυτερο απο το A cinderella story, το οποιο ηταν τιγκα στα κλισε σε ενοχλητικο βαθμο.

 

Στο ιδιο στυλ ταινιων(teen rom com) πολυ καλο ειναι και το What a girl wants με την Amanda Bynes.

 

Στο στυλ του Αmerican Pie ειναι τα Old School (2003),Παρτυ Αποφοιτησης (Can't hardly wait-1998), The Breakfast club(1985), Dazed and Confused (1993). ;)

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

OMG!!! Την κοίταζα ώρα τη φωτογραφία και πραγματικά αν δε μου το έλεγες δε θα καταλάβαινα ότι είναι η Duff αυτή. Επίσης είναι θεόστραβα τα πόδια της! Έλεος.. χάλια έχει γίνει!

 

Τέσπα. Το Old School κατέφθασε χθες μέσω saisburysdvdrental και θα το δω απόψε. Επίσης πρόσθεσα στη λίστα μου για να μου στείλουν και τις άλλες που είπες γιατί δεν τις έχω δει. Πάντως μαζί και με τις υπόλοιπες που έχουν αναφερθεί πιο πάνω δε μου έρχεται κάτι άλλο στο είδος. Ειδικά σε παραγωγή της τελευταίας πενταετίας.

Link to comment
Share on other sites

OMG!!! Την κοίταζα ώρα τη φωτογραφία και πραγματικά αν δε μου το έλεγες δε θα καταλάβαινα ότι είναι η Duff αυτή. Επίσης είναι θεόστραβα τα πόδια της! Έλεος.. χάλια έχει γίνει!

 

 

Κι η Λοχαν το ιδιο αποστεωμενη εχει γινει, αλλα τουλαχιστον δεν εβαλε τα αλογοδοντια που εβαλε η Νταφ!!

 

http://img295.imageshack.us/img295/9120/duff39mw.th.jpg

 

Αμα θες σου λεω και τιτλους για teen rom coms, εχω εντρυφησει στο ειδος. :D

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

Ναι δώσε κι άλλους τίτλους. Βασικά όσο πιο πρόσφατες γίνεται. Άντε να δούμε τι δεν έχουμε δει από το είδος..
Link to comment
Share on other sites

Ναι δώσε κι άλλους τίτλους. Βασικά όσο πιο πρόσφατες γίνεται. Άντε να δούμε τι δεν έχουμε δει από το είδος..

 

Απο πολυ προσφατες δεν εχω πετυχει καμια ιδιαιτερα καλη. Εγγυημενες ειναι ομως οι εξης:

 

Never been kissed (1999)

She's all that (1999)

Get over it (2001)

Bring it on! (2000)

Loser (2000)

Ten things I hate about you (1999) -πρωτη εμφανιση του Χιθ Λετζερ

Drive me crazy (1999)

Whatever it takes (2000)

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

Άψογα.. Από αυτές που ανέφερες έχω δει το She 's all that, Ten things I hate about you και το Loser. Οι υπόλοιπες προστέθηκαν στη λίστα!
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
Παιδιά θέλω να ζητήσω μια ΤΕΡΑΣΤΙΑ χάρη. Μήπως μπορείτε να μου πείτε κάποιες εφηβικές ταινίες του τύπου "mean girls" american pie(δεν θυμάμαι ποιο από όλα) . Δλδ ταινίες με εφηβικές σχέσεις έρωτες ζήλιες και κλπ. Δεν ξέρω αν με καταλαβαίνεσαι :)
only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

Το «Butterfly Effect» ανταποκρίνεται στον τύπο των ταινιών που αναζητάς;

Είναι μία από τις καλύτερες που έχω παρακολουθήσει ποτέ.Το τέλος σε αφήνει άφωνο και σε προβληματίζει απίστευτα.

Link to comment
Share on other sites

Το «Butterfly Effect» ανταποκρίνεται στον τύπο των ταινιών που αναζητάς;

Είναι μία από τις καλύτερες που έχω παρακολουθήσει ποτέ.Το τέλος σε αφήνει άφωνο και σε προβληματίζει απίστευτα.

Την ταινία αυτήν δεν την έχω δει. Θρίλερ δεν είναι;
only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

Την ταινία αυτήν δεν την έχω δει. Θρίλερ δεν είναι;

 

Είναι θρίλερ,αλλά πολύ διαφορετικό από τα συνηθισμένα.Συμμετέχουν πάντως νεαρά άτομα.Προβάλλεται κυρίως η φοιτητική τους ζωή,αλλά και κάποια περιστατικά από την εφηβική και την παιδική τους ηλικία.

Link to comment
Share on other sites

Το «Butterfly Effect» ανταποκρίνεται στον τύπο των ταινιών που αναζητάς;

Είναι μία από τις καλύτερες που έχω παρακολουθήσει ποτέ.Το τέλος σε αφήνει άφωνο και σε προβληματίζει απίστευτα.

 

Εμένα μου άρεσε από πολύ λίγο έως καθόλου. Βέβαια έπαιξε το ρόλο του και το γεγονός οτι έπαιζε αυτό το %$*&^#@ πλάσμα ο Kutcher, που ΜΟΝΟ ηθοποιός δεν μπορεί να λέγεται. Σαν ιδέα (καθαρά) ήταν όντως έξυπνη ταινία, πάντως.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

"She's the Man" :)
Fiat Coupe:Διαχρονικός έρωτας Η αλλιώς Ferrari του λαού,ετσι χαρακτηριστικε απο τους Ιταλους...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Bring It On (2000)

10 Things I Hate About You (1999)

Can't Buy Me Love (1987)

Buying the Cow (2002)

Tomcats (2001)

Can't Hardly Wait (1998)

18 Again! (1988)

The New Guy (2002)

The Girl Next Door (2004)

Swimfan (2002) ... πολύ ζήλια έχει και δω, αλλά σε πιο θρίλερ κατάσταση:happy:

...και πολλά άλλα που μου διαφεύγουν τώρα!

:)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή λίστα. Εμένα προσωπικά μου αρέσουν οι πιο νέες ταινίες ;) Να προσθέσω και μια ακόμα ταινία αυτού του τύπου "A Cinderella Story"
only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

Van Wilder

Πολυ respect η ταινια:p

και

Slackers

Τρεεελα!:wacko:

και μην ξεχναμε Eurotrip!!!

http://img369.imageshack.us/img369/9788/n222800402208886943te9.jpg

Sleepless Degenerate Drunk.

Link to comment
Share on other sites

Bring It On (2000)

10 Things I Hate About You (1999)

Can't Buy Me Love (1987)

Buying the Cow (2002)

Tomcats (2001)

Can't Hardly Wait (1998)

18 Again! (1988)

The New Guy (2002)

Swimfan (2002) ... πολύ ζήλια έχει και δω, αλλά σε πιο θρίλερ κατάσταση:happy:

...και πολλά άλλα που μου διαφεύγουν τώρα!

:)

 

Καλή λίστα, hasiotis!

 

Eμένα προσωπικά μου άρεσαν πολύ το 10 Things I Hate About You (λόγω Julia Stiles) και το Swimfan!

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή λίστα. Εμένα προσωπικά μου αρέσουν οι πιο νέες ταινίες ;) Να προσθέσω και μια ακόμα ταινία αυτού του τύπου "A Cinderella Story"

 

Κακώς προτιμάς νέες ταινίες, κοίτα ξανά την λίστα μου , έβαλα ακόμα 2-3... έχουν άλλη χάρη εκείνης της εποχής, τώρα όλο &$&:X $&& βγάζουν!:happy:

Link to comment
Share on other sites

Van Wilder

Πολυ respect η ταινια:p

και

Slackers

Τρεεελα!:wacko:

και μην ξεχναμε Eurotrip!!!

Προσκινάω!:yahoo:

 

Κακώς προτιμάς νέες ταινίες, κοίτα ξανά την λίστα μου , έβαλα ακόμα 2-3... έχουν άλλη χάρη εκείνης της εποχής, τώρα όλο &$&:X $&& βγάζουν!:happy:
Μου αρέσουν οι νεώτερες ίσο λόγο ηλικίας.;) Τρελαίνομαι χαζοαμερικάνικες ταινίες :lol:
only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσουν οι νεώτερες ίσο λόγο ηλικίας.;) Τρελαίνομαι χαζοαμερικάνικες ταινίες :lol:

 

:( ... ε τότε , να προσθέσω και ...

Not Another Teen Movie

Epic Movie (2007)

...σ' αυτές να δεις χαζοαμερικανίλα!:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...