Jump to content

Motorola SLVR: «Απεγκατάσταση» Vodafone live!


Triantafillenios
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kalispera!

 

Re paidia, exw ena mikro problimataki kai tha parakalousa an mporei kapoios na boithisei...

 

Prin kana dyo mines agorasa to Motorola SLVR, pou molis eixe kykloforisei. To thema einai oti ekeino ton kairo ypirxe mono sti Vodafone, etsi i syskeui mou exei to menou Vodafone Live. To thema einai oti protimaw xilies fores to kanoniko menou tou tilefwnou, para to menou tis vodafone. Yparxei kapoios tropos na ksefortothw to menou tis Vodafone kai na egkatastisw to kanoniko tou menou?

 

Elpizw kapoios na mporesei na me boithisei...

Motorola SLVR L7 + iTunes :music:

S/W: R4513_G_08.B7.DCR_RB

Flex: GSTL7T675NN10C

DSP S/W: 631F1F00

Boot Loader: 08.D0

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 77
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εάν βρείς πουθένα στο ΝΕΤ το unbranded λογισμικό. Αλλιώς πήγαινε σε κάποιο κατάστημα της Μοτορόλα και πές τους να σου το βάλουν.
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχήν, ευχαριστώ πάρα πολύ για το link. Κάποιες απορίες που έχω τώρα...

 

Εντάξει, ακολούθησα το link και κατέβασα ένα RAR archive που περιέχει ένα αρχείο με κατάληξη .shx .Για την ακρίβεια, το όνομα του αρχείου είναι:

 

R4513_G_08.B7.DAR_RB_PDS015_LP0039_DRM0101_JPJAVA_ G_08_L7_06_00_03R_SE5548AXXF510E_1FF_MOTOX.shx

 

Τώρα τι θα κάνω με αυτό το αρχείο. Αφού συνδέσω το τηλέφωνο στο PC, πώς θα κάνω απεγκατάσταση του Vodafone Live και εγκατάσταση του unbranded λογισμικού?

 

...Sorry, είμαι λίγο άσχετος με το θέμα γι'αυτό ίσως κάνω ερωτήσεις, οι απαντήσεις των οποίων είναι ευνόητες για εσάς...

 

Ευχαριστώ

Motorola SLVR L7 + iTunes :music:

S/W: R4513_G_08.B7.DCR_RB

Flex: GSTL7T675NN10C

DSP S/W: 631F1F00

Boot Loader: 08.D0

Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχήν, ευχαριστώ πάρα πολύ για το link. Κάποιες απορίες που έχω τώρα...

 

Εντάξει, ακολούθησα το link και κατέβασα ένα RAR archive που περιέχει ένα αρχείο με κατάληξη .shx .Για την ακρίβεια, το όνομα του αρχείου είναι:

 

R4513_G_08.B7.DAR_RB_PDS015_LP0039_DRM0101_JPJAVA_ G_08_L7_06_00_03R_SE5548AXXF510E_1FF_MOTOX.shx

 

Τώρα τι θα κάνω με αυτό το αρχείο. Αφού συνδέσω το τηλέφωνο στο PC, πώς θα κάνω απεγκατάσταση του Vodafone Live και εγκατάσταση του unbranded λογισμικού?

 

...Sorry, είμαι λίγο άσχετος με το θέμα γι'αυτό ίσως κάνω ερωτήσεις, οι απαντήσεις των οποίων είναι ευνόητες για εσάς...

 

Ευχαριστώ

Καταρχην,το language pack 0039 δεν νομιζω να εχει ελληνικα.Αντιθετως,το 0031 και το 0038 εχουν σιγουρα.

 

Αυτο που κατεβασες ειναι λογικα Monsterpack,δηλαδη αλλαζει τα παντα στο τηλεφωνο σου (flash και flex).Για να απεγκαταστησεις το vodafone live,αρκει να περασεις το unbranded firmware (σιγουρευτηκες αν ειναι unbranded; ) με το προγραμμα ΜultiFlashFlex που βρισκεται μεσα στο προγραμμα PST (αν δε το βρεις στο google,στειλε μου ενα pm).

AΡΚΕΙ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΣΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΞΕΚΛΕΙΔΩΤΟ.Αν το πηρες απο Ελλαδα,ειναι κατα 90 % ξεκλειδωτο.

 

Tελος,αν θες να εχεις ελληνικα,μετα το monsterpack,περνα με τον ιδιο τροπο αυτο! ------->>>> http://www.motomodding.com/vault/firmware/slvr/language_packs/R4513_G_08.B7.DAR_RB_Lang0031_reflash_MOTOX.rar

 

 

Υ.Γ:Koιταξε και στο Motox εκτενεστερα.Θα σε βοηθησει πολυ.

Υ.Γ:Πως να περασεις το Monsterpack,language pack,reflashes κτλ (ενας ειναι ο τροπος για ολα)

http://www.planetmotox.net/motox101/howto_flash_flex.htm

Link to comment
Share on other sites

Ρε, ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ!

 

Διάβασα προσεκτικά αυτά που μου λες, κι επίσης διάβασα τα σχετικά για Monsterpack, flash και flex.Παρ'ολα αυτά, επειδή θα'θελα να σιγουρευτώ ότι τίποτα δεν θα πάει στραβά με την όλη διαδικασία,θέλω να λύσω κάποιες απορίες μου που ακόμη υπάρχουν.

 

Κατ'αρχήν, ναι, αυτό που κατέβασα είναι Monsterpack.Με ρωτάς αν σιγουρεύτηκα ότι είναι unbranded.Πώς μπορώ να σιγουρευτώ για αυτό?

 

Επίσης, το πρόγραμμα PST το οποίο περιέχει το MultiFlashFlex τι ακριβώς είναι και πού μπορώ να το βρώ? Έψαξα στο google αλλά δεν κατέληξα κάπου...

 

Κάτι άλλο σημαντικό: όταν λές αν το τηλέφωνό μου είναι ξεκλείδωτο, εννοείς SIM free? Είναι όντως SIM free γιατί του έχω βγάλει την κάρτα της Vodafone και έβαλα Cosmote. Με αυτό το θέμα πρέπει να σχετίζεται και το ότι κάτω από το link για το download του αρχείου.shx που κατέβασα, έγραφε unlocked.

 

Και κάτι τελευταίο...Υπάρχει περίπτωση μετά την εγκατάσταση του καινούριου firmware να έχω προβλήματα με τη λειτουργία της συσκευής μου? Δεν θα ήθελα να πάθει κάτι η αγαπημένη μου συσκευή...

 

Ευχαριστώ και πάλι, κι ελπίζω οι απορίες μου να μπορέσουν να λυθούν ώστε να μπορέσω να διεκπεραιώσω την όλη διαδικασία επιτυχώς.

Motorola SLVR L7 + iTunes :music:

S/W: R4513_G_08.B7.DCR_RB

Flex: GSTL7T675NN10C

DSP S/W: 631F1F00

Boot Loader: 08.D0

Link to comment
Share on other sites

Ρε, ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ!

 

Διάβασα προσεκτικά αυτά που μου λες, κι επίσης διάβασα τα σχετικά για Monsterpack, flash και flex.Παρ'ολα αυτά, επειδή θα'θελα να σιγουρευτώ ότι τίποτα δεν θα πάει στραβά με την όλη διαδικασία,θέλω να λύσω κάποιες απορίες μου που ακόμη υπάρχουν.

 

Κατ'αρχήν, ναι, αυτό που κατέβασα είναι Monsterpack.Με ρωτάς αν σιγουρεύτηκα ότι είναι unbranded.Πώς μπορώ να σιγουρευτώ για αυτό?

 

Επίσης, το πρόγραμμα PST το οποίο περιέχει το MultiFlashFlex τι ακριβώς είναι και πού μπορώ να το βρώ? Έψαξα στο google αλλά δεν κατέληξα κάπου...

 

Κάτι άλλο σημαντικό: όταν λές αν το τηλέφωνό μου είναι ξεκλείδωτο, εννοείς SIM free? Είναι όντως SIM free γιατί του έχω βγάλει την κάρτα της Vodafone και έβαλα Cosmote. Με αυτό το θέμα πρέπει να σχετίζεται και το ότι κάτω από το link για το download του αρχείου.shx που κατέβασα, έγραφε unlocked.

 

Και κάτι τελευταίο...Υπάρχει περίπτωση μετά την εγκατάσταση του καινούριου firmware να έχω προβλήματα με τη λειτουργία της συσκευής μου? Δεν θα ήθελα να πάθει κάτι η αγαπημένη μου συσκευή...

 

Ευχαριστώ και πάλι, κι ελπίζω οι απορίες μου να μπορέσουν να λυθούν ώστε να μπορέσω να διεκπεραιώσω την όλη διαδικασία επιτυχώς.

Λοιπον,απο τα 4 Monsterpacks που εχει εκει,πρεπει να κατεβασεις το τελευταιο (το sxh,νομιζω αυτο κατεβασες!Θελουμε UNLOCKED γιατι φαντασου να ειναι Locked και να κλειδωσεις το τηλεφωνο σου)!Δεν λεει αν ειναι unbranded αλλα λογικα ειναι...Αν ηταν branded,θεωρω πως θα το ελεγε...

 

Για το PST,ξερεις....

 

Οσον αφορα διαφορα προβληματα κτλ,δεν μπορω να σου πω κατηγορηματικα οχι...Εγω στο razr μου εχω κανει πανω απο 100 flashes και τα 100 (ακολουθουσα κατα γραμμα τις οδηγιες) ηταν επιτυχη.Τωρα τι να σου πω...Καμια φορα συμβαινουν απροοπτα...

 

 

-Α,και αφου περασεις επιτυχως το Monsterpack,περνα το language pack με τα ελληνικα!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
...akomi perimenw na brw to kalwdio gia ti syndesi me to PC! Einai sxetika kainourio to montelo kai den mporw na brw to kalwdio stin agora! Otan to brw kai synexisw me ti diadikasia tha sas kratisw enimerous!

Motorola SLVR L7 + iTunes :music:

S/W: R4513_G_08.B7.DCR_RB

Flex: GSTL7T675NN10C

DSP S/W: 631F1F00

Boot Loader: 08.D0

Link to comment
Share on other sites

Με απλό καλώδιο USB δεν γίνεται η δουλεία;;

Με Mini-usb!Σαν αυτα που εχουν οι φωτογραφικες μηχανες!

 

Ειδα οτι εχεις κανει και αλλο thread.Oπως βλεπεις σε αυτο,εχουν απαντηθει οι αποριες σου!

:)

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το "R4513_G_08.B7.DAR_RB_PDS015_LP0039_DRM0101_JPJAVA_ G_08_L7_06_00_03R_SE5548AXXF510E_1FF_MOTOX.shx

Unlocked" και κατέβασα και εκείνο για τα ελληνικά που προτείνεις παραπάνω. Μετά τρέχω το PST αλλά με το που πάει να βρει το κινητό, "βγαίνουν" οι οδηγοί και δεν το "βλέπει". Τί κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάφερα να το κάνω εξαιτίας του ότι δεν βλέπει τους οδηγούς. Όλο γράφει phone is not connected. Δοκίμασα και ένα τρόπο που περιέγρεψε ένας άλλος φίλος, αλλά τίποτα. Το ίδιο πάλι. Με το που πάω να τρέξω το πρόγραμμα βγάζει τους οδηγούς και στη διαχείρηση συσκευών έχει ένα θαυμαστικό κίτρινο. Η φάση είναι ότι δεν μπορεί κιόλας να βρει τους οδηγούς στο φάκελο από όπου τους είχα περάσει.
Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάφερα να το κάνω εξαιτίας του ότι δεν βλέπει τους οδηγούς. Όλο γράφει phone is not connected. Δοκίμασα και ένα τρόπο που περιέγρεψε ένας άλλος φίλος, αλλά τίποτα. Το ίδιο πάλι. Με το που πάω να τρέξω το πρόγραμμα βγάζει τους οδηγούς και στη διαχείρηση συσκευών έχει ένα θαυμαστικό κίτρινο. Η φάση είναι ότι δεν μπορεί κιόλας να βρει τους οδηγούς στο φάκελο από όπου τους είχα περάσει.

 

πηγαινε στον site του boroboro http://www.geocities.com/motorolarazr_v3/

sto how to εχει εναν οδηγο απο τον direct x εγω αυτον ακολουθησα..

 

κατι αλλο για να περασεις monsterpack το κινητο το εχεις ανοιχτο η σε boot log?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τι έγινε ... πέτυχε ?

 

Αν ναι μπορείς να ποστάρεις τα αρχεία που κατέβασες ώστε να χρησιμοποιήσω τα ίδια ?

 

Και κάτι ακόμα ... έχω bluetooth to usb stick που συνδεω το τηλέφωνο με το PC .. παίζει αυτό ?

 

Επίσης με τις επάφες αν τις αποθηκέυσω στην κάρτα είμαι οκ ?

 

Θέλω να το κάνω και γω !!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν το κατάφερα. Με τίποτα. Πολύ μπέρδεμα. Δεν γίνεται να το πάω στη Vodafone και να το κάνει αναβάθμιση;

Καλά είναι πάντως να αποθηκεύσεις τα πάντα στον υπολογιστή από το κινητό για να μην ψάχνεσαι μετά.

Link to comment
Share on other sites

Τα παρατάω μέχρι κάποιος ειδικός στο θέμα να βγάλει κανά οδηγό για το SLVR L7 που να λέει τι πρέπει να κάνεις. Από ότι μου φαίνεται δεν γλιτώνουμε από το μενού της Vodafone.

Ξέρει κανείς πώς περνάω skins στο slvr;

Έχω κάτι αρχειάκια με zip κατάληξη.

Link to comment
Share on other sites

Oδηγος απο τον DIrectx:

 

Η διαδικασία βασίζεται εν μέρει στο Ρώσικο Help της εφαρμογής προσαρμοσμένη σε βήματα.

Για να επιτευχθεί η σύνδεση P2K, πέραν από την εγκατάσταση του κατάλληλου οδηγού, χρειάζεται αλλαγή και στοιχείων του Registry των Windows XP και μάλιστα σε πολύ ευαίσθητο σημείο (κατάλογος ιδιοτήτων USB συσκευών), συνεπώς δεν το συστήνω σε αρχάριους.

Αποποιούμαι μάλιστα κάθε ευθύνης για οτιδήποτε καταστροφικό συμβεί στον υπολογιστή ή το τηλέφωνο σας, παίρνετε όλο το ρίσκο μόνοι σας και εν γνώσει ότι μπορεί να χαλάσετε τον υπολογιστή αλλά και το τηλέφωνο σας.

Περαιτέρω πληροφορίες από αυτές που ακολουθούν δεν μπορώ να δώσω..

 

- Τα παρακάτω δοκιμάστηκαν σε Windows XP Professional με Service Pack 1, το software του V3 είναι η έκδοση R374_G_0E.40.79R και το Flex SE8604AXXG10AB.

 

Εάν έχουμε ήδη εγκαταστήσει το V3 και τους οδηγούς της Motorola (Διαφορετικά πάμε κατευθείαν στο βήμα Νο. 4):

1ον) Ανάβουμε και συνδέουμε το V3 στον υπολογιστή.

2ον) Ανοίγουμε τον Device Manager και από το Modems αφαιρούμε (uninstall) το “Motorola USB Modem” (στην προτροπή επιβεβαίωσης του συστήματος απαντούμε θετικά).

3ον) Αποσυνδέουμε το V3 και το ξανά συνδέουμε με τον υπολογιστή.

 

4ον) Μόλις τα Windows XP αναγνωρίσουν την συσκευή (Motorola USB Modem) και εμφανισθεί το παράθυρο του “New Hardware Wizard” επιλέγουμε το “Install from a list or specific location (Advanced)” και πατάμε το Next. Ύστερα επιλέγουμε το «Don’t search. I will choose the driver to install.» και πατάμε ξανά το Next. Τώρα πατάμε το πλήκτρο “Have Disk...” και δίδουμε ως θέση του οδηγού μας, τον κατάλογο Drv των P2KTools (πχ. Program Files\p2ktools\drv) και πατάμε το πλήκτρο OK ώστε να επικυρώσουμε τον κατάλογο, ύστερα πατάμε ξανά το πλήκτρο Next ώστε να εγκατασταθεί ο συγκεκριμένος οδηγός των P2KTools για την συσκευή μας. Μετά από μερικά λεπτά θα ενημερωθούμε για την επιτυχή εγκατάσταση του οδηγού οπότε κλείνουμε τον “New Hardware Wizard” πατώντας το πλήκτρο Finish.

5ον) Αποσυνδέουμε το V3 και το ξανά συνδέουμε με τον υπολογιστή.

6ον) Ανοίγουμε τον Device Manager και από τα Modems επιλέγουμε το “Motorola USB Driver”, κάνουμε δεξί κλικ και επιλέγουμε το Properties, πάμε στο Driver tab και βλέπουμε εάν το Driver Date είναι 30/07/2003 ώστε να είμαστε σίγουροι πως εγκαταστήσαμε σωστά τον οδηγό των P2KTools (ο original driver της Motorola είναι του 2004).

 

Τώρα από το Start->Run εκτελούμε το regedit.exe ώστε να μπούμε στο Registry των Windows XP και να αλλάξουμε ορισμένα στοιχεία για τον εγκατεστημένο USB οδηγό του τηλεφώνου μας ώστε να μπορούν τα P2KTools αργότερα να ενεργοποιήσουν την σύνδεση κατάστασης P2K.

 

7ον) Από το Registry πάμε στο HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Enum\USB. Πρέπει να βρούμε ανάμεσα στα διαθέσιμα κλειδιά (είναι μορφής Vid_xxxxxx) εκείνο το υπό-κλειδί τους (είναι μορφής 5&xxxxx) του οποίου το DeviceDesc είναι «USB Composite Device», το LocationInformation είναι «Motorola Phone (V3)» και το Service είναι «usbccgp».

8ον) Μόλις βρούμε αυτό το κλειδί & υπό-κλειδί (στο δικό μου μηχάνημα είναι το Vid_22b8&Pid_4901\5&70d7557&0&1 –αυτό διαφέρει στο δικό σας!!), πρέπει να αλλάξουμε την τιμή Service από “usbccgp” σε “usbhub”.

Προσοχή: Τα Windows XP ορισμένες φορές δεν μας επιτρέπουν να αλλάξουμε άμεσα την συγκεκριμένη τιμή οπότε πρέπει να επιλέξουμε το υπό-κλειδί (πχ. 5&70d7557&0&1) και κάνοντας δεξί κλικ να επιλέξουμε «Permissions...» και από εκεί με επιλεγμένο το Everyone να μαρκάρουμε το κουτάκι του Full Control Allow επιβεβαιώνοντας την προτίμηση μας με το πλήκτρο OK (αργότερα, όταν αλλάξουμε την τιμή Service θα πρέπει να ακολουθήσουμε την αντίστροφη διαδικασία ξεμαρκάροντας το Full Control Allow).

9ον) Αποσυνδέουμε το V3 και το ξανά συνδέουμε με τον υπολογιστή.

10ον) Εκτελέστε την εφαρμογή P2KTools και κάντε Switch to->P2K Mode, ύστερα Connect, η επικοινωνία θα αποτύχει, όμως..

11ον) Σε λίγα δευτερόλεπτα τα Windows XP θα σας ενημερώσουν πως εντοπίστηκε νέα συσκευή και το παράθυρο του “Found New Hardware Wizard” θα εμφανισθεί. Επιλέξτε το “Install from a list or specific location (Advanced)” και πατήστε το Next, ύστερα επιλέξτε το “Search for the best driver in these locations.” και μαρκάρετε (αν δεν είναι ήδη μαρκαρισμένο) το “Include this location in the search:” το οποίο πρέπει να δείχνει ήδη στον κατάλογο Drv του P2KTools (πχ. C:\Program Files\p2ktools\drv), πατήστε το Next και ύστερα το Finish. Αυτή η διαδικασία (βήμα) θα επαναληφθεί άλλες δυο φορές.

12ον) Κλείνουμε τα P2KTools.

13ον) Αποσυνδέουμε το V3 και το ξανά συνδέουμε με τον υπολογιστή.

14ον) Εκτελούμε ξανά το P2KTools και δοκιμάζουμε να συνδεθούμε σε P2K Mode (Switch To…P2K Mode, Connect).

15ον) Εάν όλα πάνε καλά, ο οδηγός του P2KTools έχει εγκατασταθεί σωστά.

 

Ουσιαστικά ο P2KTools driver ξεκλειδώνει το πλήρες USB communication set του οδηγού της Motorola που εξ’ ορισμού παρέχει μόνο USB Modem mirroring (σκεφθείτε το V3 ως ένα USB HUB με 3 διαφορετικές εικονικές συσκευές επάνω του).

Link to comment
Share on other sites

Συμπληρωματικά στο βήμα 10 πριν αλλάξουμε σε “P2K Mode”, για να ρυθμίσουμε την επικοινωνία του P2KTools μέσο AT εντολών (AT Mode) πάμε στο P2KTools, Options->Configuration και από εκεί στο “AT Mode” tab ορίζοντας ως Port την «εικονική» θύρα Com στην οποία φαίνεται πως έχει συνδεθεί το V3, αφήνοντας το BaudRate και το Timeout στις προκαθορισμένες τιμές (14400, 5000). Για να βρούμε ποία Com θύρα αντιστοιχεί στο V3 μας ανοίγουμε από το Control Panel τα “Phone and Modem Options” και επιλέγουμε το «Modems» tab, εφ’ όσον το V3 είναι συνδεδεμένο στον υπολογιστή μας, βλέπουμε σε ποια θύρα είναι «Attached To» το “Motorola USB Modem” (πχ. COM4) και την επιλέγουμε στο Port του P2KTools. Ύστερα συνεχίζουμε με την αλλαγή σε “Switch to->P2K Mode” και Connect..

 

Για να επιτευχθεί το 11ο βήμα πρέπει όλα τα προηγούμενα βήματα (μαζί με το συμπλήρωμα του 10ου βήματος καλού & κακού –αν και αφορά την κατάσταση σύνδεση “AT Mode”, ποτέ δεν ξέρεις) να έχουν εκτελεσθεί επιτυχώς.

 

Θα πρέπει να αλλάξεις μόνο εκείνο το υπό-κλειδί του Vid που αφορά το V3, αν τώρα έχεις δυο τέτοια υπό-κλειδιά (5&) με το DeviceDesc να είναι «USB Composite Device», το LocationInformation να είναι «Motorola Phone (V3)» και το Service να είναι «usbccgp», δεν μπορώ να πω τίποτε πιο συγκεκριμένο. Εντύπωση επίσης μου προξενεί το γεγονός ότι ενώ δεν σου επιτρέπεται η αλλαγή των τιμών από το Registry εντούτοις τελικά αλλάζουν.. δίχως να αλλάξεις τα “Permissions” (παράδοξο)..

 

Με κάθε επιφύλαξη, ακολούθησε τα 1 & 3 ώστε να καθαρίσεις το σύστημα από τον οιονδήποτε εγκατεστημένο “Motorola USB Modem” οδηγό (για να καθαρίσει το σύστημα αυτόματα και το Registry από τις παράλογες πληροφορίες) και ύστερα ξεκίνησε την διαδικασία από την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς έκανα αλλά στο μητρώο των Windows δεν έχει κανένα που να λέει usbccgp στο πεδίο service.

θα βγει μολις αναγνωρισει τη συσκευη σου σαν usb κ οχι σαν modem.

δηλαδη περνας τους drivers το βρισκει σαν modem μετα ενω ειναι συνδεμενο το κινητο με το pc ανοιγεις ενα προγραμμα p2k π.χ p2ktools κ το βρισκει σαν usb συσκευη τοτε κανεις τις τροποποιησεις στη registry..

Link to comment
Share on other sites

Για πες ρε Foz λίγο ακριβώς τί πρέπει να κάνω ακριβώς. Τα βήματα.

Το κινητό στις ρυθμίσεις USB που να τις έχω; Στην "Σύνδεση Δεδομένων/fax" ή στο "Κάρτα Μνήμης";

Στο μητρώο δεν βγάζει πουθενα usbccgp. Έχει ένα Servise->USBSTOR και ένα ακόμη Service->Modem και ένα ακόμη που δεν έχει το πεδίο service.

Μήπως είναι κλειδωμένο το συγκεκριμένο;

Στο κινητό έχει το εξής: "Ρυθμίσεις->Κατάστ.Τηλεφ.->Αναβάθμ.Software" Αυτό τι κάνει ακριβώς και πώς το κάνει;

Το πατάω και μου λέει:"Μη διαθέσιμη αναβάθμιση Software"

Link to comment
Share on other sites

λοιπον καταρχην συνδεεις το κιν τα win θα σου ζητησουν drivers δινεις τo driver το βρισκει σαν modem.στην συνεχεια αν ανοιξεις καποιο p2k προγραμμα θα το βρει σαν usb device θα σου ζητησει νεο driver.τοτε πηγαινε δες στη registry!

(υποψιν εχω το v3 εσυ απο οτι καταλαβα εχεις το l7 αν απαντησει καποιος που εχει το ιδιο μοντελο δεν ξερω αν δουλευουν με τον ιδιο τροπο)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...