Jump to content

Τι περίεργο ή αστείο σας έτυχε σήμερα;


genia_81
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά!!

 

Σκέφτηκα σε αυτό το thread να γράψουμε για διάφορα πράγματα που μας συμβαίνουν, είτε στο δρόμο, είτε στα σπίτια μας, γενικά καθημερινά συμβάντα που μας κάνουν εντύπωση, αλλά τα ξεχνάμε τις επόμενες μέρες.

 

π.χ. Εγώ πριν μια εβδομάδα περπατούσα στο κέντρο του Πειραιά με ένα φίλο, κοντοσταθήκαμε για λίγο χωρίς λόγο και στα 10 μέτρα από το σημείο εκείνο έπεσε από μία πολυκατοικία ένα καδρόνι. Παραλίγο..

 

Και χτες είδα μία έγκυο κυρία να την έχουν πιάσει οι πόνοι στο μετρό στο Μοναστηράκι..

 

Αν θέλετε γραψ'τε παρόμοια πραγματάκια που σας έχουν τύχει. Όχι μόνο σοβαρα αλλά και αστεία..

Ψάχνω με τα μάτια κάποια μάτια να με ψάχνουν..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 680
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πολυ ωραιο θεμα :D

 

Σημερα ενας φιλος αλλαξε προσωρινα αριθμο οποτε μου λεει να τον καταχορησω. Γραφω το νουμερο και τον καταχωρω σαν "manol temp" Το manol ειναι η αρχη του επιθετου του, και το temp απο το temporary.

 

Ερχεται στο δωματιο ο συγκατοικος του, και του λεει να βαλει και αυτος το νεο νουμερο. Το καταχωρει, και τον βλεπω να βαζει σαν ονομα της επαφης "manol temp" χωρις να εχει ακουσει καθολου τι εχω βαλει εγω!! :w00t:

Link to comment
Share on other sites

καμία σχέση με το thread των συμπτώσεων, πολύ καλό thread.

συμβαίνουν τόσα γεγονότα γυρω μας κάθε μερα και το κακο είναι οτι τα ξεχνάμε!!

πολύ καλή ιδέα να τα γράφουμε εδώ.

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Αν και νομιζω οτι υπαρχει παρομοιο thread..

Anyway.. Οχι σημερα αλλα πριν μερικες μερες βολταραμε με ενα φιλαρακι στο κεντρο του Ηρακλειου βραδυ.

Καθως περνουσαμε απο το Everest(η "βιτρινα" για τις κρεπες ειναι διπλα στο πεζοδρομιο και στεκεται παντα καποιος εκει φατσα στον δρομο) ηταν μερικα μετρα μπροστα μου γιατι ειχα μεινει πισω αφου χαιρετουσα κατι γνωστους.

Χωρις να ειναι φυσικα τπτ στημενο κλπ... αφου δεν ειχε παρει πρεφα οτι εγω ειχα σταματησει και προχωρουσε κανονικα, τον φτανω, τον σπρωχνω προς τον δρομο και πεφτει κατω απο το πεζοδρομιο. Με κοιταει λοιπον με ενα περιεργο βλεμμα αποριας/μισους και να βλεπεις την τυπισσα στο everest να κουναει τα χερια της και να του λεει "μην δινεις σημασια"... (φοβηθηκε προφανως οτι θα γινοταν φασαρια μπροστα στη βιτρινια και οταν καταλαβαμε πως νομιζε οτι ημασταν αγνωστοι κλ@σαμε στο γελιο... ;p )

 

Χθες το βραδυ εγινε και αλλο ενα τραγικο... Να ψαχνουμε με καποιον αλλο με το αμαξι μεσα σε μια ερημια ενα 8*8 και τσουπ ενας περαστικος στη μεση του πουθενα... Ανοιγω το παραθυρο και τον ρωταμε αν ξερει που ειναι το γηπεδο... Για να μας απαντησει και αυτος "οχι ρε παιδια που να ξερω...εσεις μηπως ξερετε που ειναι το γεφυρακι εδω στη περιοχη??"... Προφανως και κρινωντας απο το γενικοτερο σουλουπι πεσαμε πανω σε χαμενο "ζακι"..

Link to comment
Share on other sites

το πιο απιθανο πραγμα σημερα ειναι οτι μετα τη σημερινο (Σικε) τελικο για επιλογη τραγουδιου, δε κατεβηκα να παω να της κοπανησω την παπια στο κεφαλι της μουστογριας...

 

σιχαθηκα τη ζωη μου με την κοροιδια τους...

:X
Link to comment
Share on other sites

το πιο απιθανο πραγμα σημερα ειναι οτι μετα τη σημερινο (Σικε) τελικο για επιλογη τραγουδιου, δε κατεβηκα να παω να της κοπανησω την παπια στο κεφαλι της μουστογριας...

 

σιχαθηκα τη ζωη μου με την κοροιδια τους...

 

δεν αξίζει ούτε να ασχολείσαι φίλε μου.

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

το πιο απιθανο πραγμα σημερα ειναι οτι μετα τη σημερινο (Σικε) τελικο για επιλογη τραγουδιου, δε κατεβηκα να παω να της κοπανησω την παπια στο κεφαλι της μουστογριας...

 

σιχαθηκα τη ζωη μου με την κοροιδια τους...

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: έγραψες!!!!!

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

Στο σουπερ μαρκετ μπήκε μια γιαγιά,η οποια μυριζε απο χλμ...:wacko: και ηταν απο πίσω της μια υπάλληλος του καταστήματος και ψέκαζε με αποσμητικό χώρου......:lol: :lol: :lol: Πέθανα στο γέλιο!!!!
Link to comment
Share on other sites

με τρακαρε ένας τυπος στην εθνικη ενω ημασταν κολλημενοι στην κινηση

λιγο ισα που με ακουμπησε αλλα βγηκα εξω και μου ειπε οτι το εκανε για να κατεβω να με δει!και οταν εμπαινα στο αυτοκινητο μου μου ειπε"τωρα που σε ειδα σα σου ριξω μια καλη για να γνωριστουμε οσο θα περιμενουμε την τροχαια

τι κανει η ελλειψη....

«Έφυγα,ψάχνοντας το σήμερα...και χάθηκα....

»

Link to comment
Share on other sites

με τρακαρε ένας τυπος στην εθνικη ενω ημασταν κολλημενοι στην κινηση

λιγο ισα που με ακουμπησε αλλα βγηκα εξω και μου ειπε οτι το εκανε για να κατεβω να με δει!και οταν εμπαινα στο αυτοκινητο μου μου ειπε"τωρα που σε ειδα σα σου ριξω μια καλη για να γνωριστουμε οσο θα περιμενουμε την τροχαια

τι κανει η ελλειψη....

 

για να αποφήγουμε παρεξηγήσεις με κάποιους πονηρούς, όταν λέει "να σου ρίξω μια καλή" εννούσε να σε ξανατρακάρω...:lol::p

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

με τρακαρε ένας τυπος στην εθνικη ενω ημασταν κολλημενοι στην κινηση

λιγο ισα που με ακουμπησε αλλα βγηκα εξω και μου ειπε οτι το εκανε για να κατεβω να με δει!και οταν εμπαινα στο αυτοκινητο μου μου ειπε"τωρα που σε ειδα σα σου ριξω μια καλη για να γνωριστουμε οσο θα περιμενουμε την τροχαια

τι κανει η ελλειψη....

 

 

αχαχαχαχαχαχα :lol: :rotfl: κορυφαιος ο τυπας!! :up:

Link to comment
Share on other sites

ηταν εξυπνο δεν μπορω να πω,αλλα μετα με ακολουθουσε και φοβηθηκα

στο επομενο φαναρι ηρθε απο αριστερα και μου εκανε νοημα ανοιξα το παραθυρι και μου εδωσε το τηλ του.

τωρα δυο περιπτωσεις παιζουν ή ερωτευτηκε ή ηταν πειναλας.

σε οποια περιπτωση ομως δεν θα του τηλ με τιποτα

«Έφυγα,ψάχνοντας το σήμερα...και χάθηκα....

»

Link to comment
Share on other sites

οταν με χτυπησε και βγηκα εξω αρχισα τα μπινελικια αλλα αυτος απτοητος!

δεν με χτυπησε τελικα οπως ειπε μετα πολυ (για καλο δικο του)

και μετα εσκασε το θέμα ο τυπας...

 

 

μου εφτιαξε τη μερα ομως το σκεφτομουν και γελουσα μονη μου ...

«Έφυγα,ψάχνοντας το σήμερα...και χάθηκα....

»

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πόσες μέρες λέτε να αντέξει η mona lisa μέχρι να τον πάρει τηλέφωνο;:whistle:

 

:lol::p

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

α καλα εσεις το προχωρησατε πολυ το θεμα....

δεν θα του τηλ παρολο που ηταν συμπαθητικος

γιατι δεν μου βγαινει ετσι ,αντε μου εδωσε το τηλ και αμα ειναι σχιζοφρενης

α πα πα πα ,φυλαγε τα ρουχα σου να εχεις τα μισα.

το περιστατικο εγινε τη δευτερα.

«Έφυγα,ψάχνοντας το σήμερα...και χάθηκα....

»

Link to comment
Share on other sites

α καλα εσεις το προχωρησατε πολυ το θεμα....

δεν θα του τηλ παρολο που ηταν συμπαθητικος

γιατι δεν μου βγαινει ετσι ,αντε μου εδωσε το τηλ και αμα ειναι σχιζοφρενης

α πα πα πα ,φυλαγε τα ρουχα σου να εχεις τα μισα.

το περιστατικο εγινε τη δευτερα.

 

Αν ήταν σχιζοφρενής θα σου είχε τρακάρει και για δευτερη φορά το αυτοκίνητο..:lol:

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

ο διευθυντής μεγάλης εταιρίας έρχεται σε μας σήμερα για να μιλήσει με τα αφεντικά!! μιλάμε οτι χτυπάμε προσοχή όταν ερχεται ο συγκεκριμένος!! πάει λοιπόν πάνω μιλάει και μετά απο λίγο κατεβαίνει με χαιρετάει και. . . πέφτει πάνω στη πόρτα(έχουμε τζαμαρία)! και πετάγεται και λέει το θείκό "με azax τα καθάρισες??" και γελούσε αμήχανα!! ε πως κρατήθηκα ούτε εγώ δεν ξέρω!!!

Είναι φορές που σου μιλώ, κι αυτά που θέλω να σου πω, τα λέω μ' ένα λυγμό μες στη σιωπή μου,περνάει γρήγορα ο καιρός, κι έγινες αναστεναγμός,δεν έφυγες ποτέ απ' τη ζωή μου.Είναι βραδιές όπως αυτή που ένα παράπονο θα βγεί, να σπάσει σαν γυαλί την μοναξιά μου,και θέλω να 'ρθω να σε βρω μα είσαι μακρυά μου. .

>μόνο για λίγο να σε δω, να σου μιλήσω, μόνο για λίγο να μπορούσες να 'ρθεις πίσω. .

μόνο για λίγο να σε δω, μόνο για λίγο, είναι βραδιές που δεν μπορώ να σ' αποφύγω. .<

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, σήμερα μου έπεσε το κινητό στο πάτωμα. Σκύβω να το πάρω, πιέζονται κάπως τα @@ μου και μ'έπιασε ένας οξύς πόνος (ο συνήθης για του άντρες όταν χτυπάνε στην περιοχή).

 

Δεν κινήθηκα καθόλου μέχρι να περάσει, Με ρωτάει η γραμματέας τι έπαθα, της λέω και με ρωτά 'Είναι ο ίδιος πόνος όπως όταν χτυπάνε τα βυ**α στις γυναίκες;'.

 

'Δεν ξέρω' της λέω 'μόνο η Dana International μπορεί να μας απαντήσει...'

http://briefcase.pathfinder.gr/download/csarad/24825/530117/ardas06.jpg

ARDAS FESTIVAL - KASTANIES, EVROS, GREECE

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, σήμερα μου έπεσε το κινητό στο πάτωμα. Σκύβω να το πάρω, πιέζονται κάπως τα @@ μου και μ'έπιασε ένας οξύς πόνος (ο συνήθης για του άντρες όταν χτυπάνε στην περιοχή).

 

Δεν κινήθηκα καθόλου μέχρι να περάσει, Με ρωτάει η γραμματέας τι έπαθα, της λέω και με ρωτά 'Είναι ο ίδιος πόνος όπως όταν χτυπάνε τα βυ**α στις γυναίκες;'.

 

'Δεν ξέρω' της λέω 'μόνο η Dana International μπορεί να μας απαντήσει...'

 

Κ Ο Ρ Υ Φ Α Ι Ο ! ! ! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...