Jump to content

Εκτύπωση Λίστας αρχείων από dvd


easytarget
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με ποίο τρόπο η πρόγραμμα μπορώ να εκτυπώσω μια λίστα με τα videos που έχω αποθηκευμένα σε dvd?Εχω βρει κάποια προγράμματα αλλά μου διαβάζουν μόνο mp3 και όχι τα videos..

Ευχαριστώ

Near to the East, in a part of Ancient Greece...in an ancient land called Macedonia...
Link to comment
Share on other sites

Ανοιγεις cmd και γραφεις

 

dir > fileList.txt

 

Για να δεις ακριβως ποια στοιχεια των αρχειων θες να περαστουν στο txt δωσε dir /?

Link to comment
Share on other sites

Ανοιγεις cmd και γραφεις

 

dir > fileList.txt

 

Για να δεις ακριβως ποια στοιχεια των αρχειων θες να περαστουν στο txt δωσε dir /?

 

Μου γράφει access denied...

Near to the East, in a part of Ancient Greece...in an ancient land called Macedonia...
Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart

1.τι ειναι το cmd?

2.ενας φιλος μου ειχε πει μια εντολη που την εδινες απο dos command line και σου εφτιαχνε ενα txt στο πι και φι οπου ηθελες μεσα στο σκληρο.Ηταν τελειο αλλα το ξεχασα και αυτον εχω καιρο να τον δω.....

οι πιο εμπειροι ας το ψαξουν λιγο,ειναι τρομερο κολπακι.Παταγες καπως ετσι:

dir >...............c:\lista.txt

Link to comment
Share on other sites

1.τι ειναι το cmd?

2.ενας φιλος μου ειχε πει μια εντολη που την εδινες απο dos command line και σου εφτιαχνε ενα txt στο πι και φι οπου ηθελες μεσα στο σκληρο.Ηταν τελειο αλλα το ξεχασα και αυτον εχω καιρο να τον δω.....

οι πιο εμπειροι ας το ψαξουν λιγο,ειναι τρομερο κολπακι.Παταγες καπως ετσι:

dir >...............c:\lista.txt

 

Αυτο που σου ειχε πει ο φιλος σου ειναι αυτο που αναφερεται και πιο πανω.;)

 

easytarget ριξε μια ματια στο Smart Dir.Εγω αυτο χρησιμοποιω.Βεβαια δεν ειναι freeware.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart

Λοιπον οπα μαγκες κατι βρηκα.... τωρα που ειναι και ο ασυμβιβαστος εδω.

 

η εντολη ειναι σε dos mode: c:\dir /?????? d:\soulseek c:\lista.txt

 

1)δε μου βγαζει τα ελληνικα

2)θελω να φανεται ΜΟΝΟ το ονομα του αρχειων

3)και επισης θυμαμαι οτι με την εντολη του φιλου μου,τα ονοματα των υπο φακελων φαινοταν πανω πανω στο .txt με κεφαλαια...

 

please πεστε μου πως πρεπει να τροποποιησω την εντολη....

 

Θα σας ειμαι ευγνωμων!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ειχε φτιαξει κανενα batch ο φιλος σου οπως αυτο που εχει στο Link του Demis_CY;;;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart

οχι φιλε ασυμβιβαστε...αυτη η απλη εντολη ειναι....την εψαξα αρκετα τη δουλεια βαζοντας "?" οπως λεει κ ενας φιλος παραπανω,αλλα δεν εβγαλα ακρη γιατι η πειρα μου σ'αυτα ειναι μικρη....

πιστευω πως καποιος θα το βρει δεν ειναι δυσκολο...

Link to comment
Share on other sites

Κάτι κατάφερα και εγώ μέσα από dos με την βοήθεια του link. Το πρόβλημα είναι ότι θέλω να τυπώσω το filelist ενός dvd και η εντολή αυτή πάει να σου δημιουργήσει το txt μέσα στον φάκελο που είσαι δηλαδή μέσα στο dvd πράγμα που δεν γίνεται γιαυτο και γράφει access denied. έγώ χρησιμοποιησα την εντολή dir /b >c:\filelist.txt είμαι δηλαδη μέσα στον φάκελο του dvd αλλά το βάζω να δημιουργήσει το αρχείο στο c:
Near to the East, in a part of Ancient Greece...in an ancient land called Macedonia...
Link to comment
Share on other sites

PROFANWS kanenas sas den eide ti periexei to link pou eixa dwsei pio panw.. :lol:

 

Από αυτό το link εβγαλα άκρη , απλά δεν κατάλαβα στην αρχή τι γίνεται, δίνεις την εντολή αρχικά στο dos και μετά κάνεις ενα αρχείο στο notepad με κατάληξη .bat ? ... Αυτό δείχνει στην φώτο μου φαίνεται..

Άσε που το πρόβλημα με την δημιουργία του αρχείου στον ίδιο φάκελο παραμένει..

Near to the East, in a part of Ancient Greece...in an ancient land called Macedonia...
Link to comment
Share on other sites

οκ βρέθηκε και άλλη λύση μάλλον καλυτερη απ'ολες...

 

http://www.snapfiles.com/get/lsfilelist.html

 

δουλέυει αψογα

Near to the East, in a part of Ancient Greece...in an ancient land called Macedonia...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...