Κλοπές/Διαρρήξεις

Απάντηση

PaRisC

PaRisC's Avatar: Motorola RAZR V3i
HSCSD Member
Περιοχή: Άγνωστη
ποια η γνωμη σας, εχετε πεσει και εσεις θυματα?
προτιματε συναγερμο, προσωπικο ασφαλειας, κτλ?

redalert19882000

redalert19882000's Avatar: Nokia 6310i
EDGE Member
Περιοχή: Κορινθος
Εμενα μου μπηκαν κλεφτες στο σπιτι το πρωι......Ευτυχως δεν πηραν τον ΝΑΟ (amd)

antvou

antvou's Avatar: Sony Ericsson W960i
GSM Phase 2 Member
Περιοχή: auth
Σε μας μπηκαν και κλεψαν τα λεφτά μου και τα χρυσαφικά της μάνας μου χωρίς να πειράξουν τίποτε αλλο. Το περιεργο είναι ότι το καταλάβαμε μετά απο 5 μέρες.

PaRisC

HSCSD Member
εμας εκλεψαν διάφορα αντικείμενα μεγάλης αξίας! και κατι χαρτια, τιποτα αλλο! ουτε laptop, ουτε τηλεορασεις, κτλ. εκεινη την μερα, ξεχασα να βαλω τον συναγερμο αλλα και να κλειδωσω την κεντρικη πορτα. εριξαν σε 4 ατομα και στον σκυλο αναισθητικο σπρευ την ωρα που κοιμομασταν και εκαναν την ... δουλεια τους!
Τελευταία τροποποίηση από PaRisC: 26 Φεβ. 2006, 15:34.

Nrg

Nrg's Avatar: Sony Ericsson W995
HSUPA Member
Καλα δε πιστευω οτι θα μπορουσα να ξανακοιμηθω στο ιδιο σπιτι εαν ειχαν μπει την ωρα που κοιμομουν

redalert19882000

redalert19882000's Avatar: Nokia 6310i
EDGE Member
Περιοχή: Κορινθος
Παράθεση από Nrg
Καλα δε πιστευω οτι θα μπορουσα να ξανακοιμηθω στο ιδιο σπιτι εαν ειχαν μπει την ωρα που κοιμομουν
Ναι σιγουρα νιωθεις καποια ανασφαλεια αλλα μετα απο καποιες μερες ηρεμουν τα πραγματα..Ευτυχος εμενα μου μπηκαν πρωι κα λυπαμε ολοι..

hydro

hydro's Avatar: Sony Ericsson W850i
Banned
Περιοχή: πειραιας
εμενα για να μπουν πρεπει να περασουν πρωτα απο ακτινογραφια της κατινας που μενει κατω απο μας μετα να περασει απο το χασκι μου μετα αν μεσα μεσα απο μενα (αν δεν ειμαι μαλλον το σκυλι μου θα φαει καλα ) μετα τι θα κλεψει απο εμενα μονο το pc που ειναι καπως βαρυ για να το μεταφερει τηλεοραση ουτε λογος κινητο παλι διοτι δεν εχω... τωρα αμα μου κλεψουν το αμαξι μαυρο φιδι που το ειδες και δεν τους δαγκωσε

isolde

isolde's Avatar: Apple iPhone 4S
HSCSD Member
Περιοχή: Αθήνα
Παράθεση από PaRisC
εμας εκλεψαν διάφορα αντικείμενα μεγάλης αξίας! και κατι χαρτια, τιποτα αλλο! ουτε laptop, ουτε τηλεορασεις, κτλ. εκεινη την μερα, ξεχασα να βαλω τον συναγερμο αλλα και να κλειδωσω την κεντρικη πορτα. εριξαν σε 4 ατομα και στον σκυλο αναισθητικο σπρευ την ωρα που κοιμομασταν και εκαναν την ... δουλεια τους!
!! Καλό είναι αν έχεις συναγερμό να μην τον ξεχνάς, αλλά και πάλι, πού στο καλό ήξεραν ότι δεν είχες βάλει συναγερμό τη συγκεκριμένη μέρα??
Η σειρήνα, αν δεν κάνω λάθος, φαίνεται έξω από το σπίτι, και απ' ό,τι ξέρω δεν το ρισκάρουν να μπουν σε σπίτι με συναγερμό.
Wendy let me in I wanna be your friend
I wanna guard your dreams and visions

hellenicsun

no avatar
Banned
Πρίν αρκετά χρόνια παρ'ολίγον να πέφταμε θύματα ληστείας με άσχημα οικονομικά αποτελέσματα.Ο κλέφτης μπήκε στο υπνοδωμάτιο των γονιών μου την ώρα που εκείνοι κοιμόνουσαν.Πάνω στη πολυθρόνα υπήρχαν αρκετές άδειες τσάντες της μητέρας μου και μια του πατέρα μου αλλά γεμάτη με ένα αρκετά σεβαστό ποσό.Ο κλέφτης ξεκίνησε (ευτυχώς) με τις τσάντες της μητέρας μου,ψάχνωντας μια μια μήπως βρέι κάτι.Στην απέναντη πολυκατοικία ένας σκύλος που είχε μυριστεί τον κλέφτη γαύγιζε συνεχώς με αποτέλεσμα να ξυπνήσει ο πατέρας μου...Ο κλέφτης πρέπει να παρέμεινε μια εβδομάδα στο νοσοκομείο πριν μπεί φυλακή.

PaRisC

HSCSD Member
Παράθεση από hellenicsun
Πρίν αρκετά χρόνια παρ'ολίγον να πέφταμε θύματα ληστείας με άσχημα οικονομικά αποτελέσματα.Ο κλέφτης μπήκε στο υπνοδωμάτιο των γονιών μου την ώρα που εκείνοι κοιμόνουσαν.Πάνω στη πολυθρόνα υπήρχαν αρκετές άδειες τσάντες της μητέρας μου και μια του πατέρα μου αλλά γεμάτη με ένα αρκετά σεβαστό ποσό.Ο κλέφτης ξεκίνησε (ευτυχώς) με τις τσάντες της μητέρας μου,ψάχνωντας μια μια μήπως βρέι κάτι.Στην απέναντη πολυκατοικία ένας σκύλος που είχε μυριστεί τον κλέφτη γαύγιζε συνεχώς με αποτέλεσμα να ξυπνήσει ο πατέρας μου...Ο κλέφτης πρέπει να παρέμεινε μια εβδομάδα στο νοσοκομείο πριν μπεί φυλακή.
για λεγε, για λεγε, τον εδειρε τον κλεφτη?
παντως καλυτερα να κανεις πως κοιμασαι, γιατι αν εχουν οπλο... πααααει...

hellenicsun

no avatar
Banned
Παράθεση από PaRisC
για λεγε, για λεγε, τον εδειρε τον κλεφτη?
παντως καλυτερα να κανεις πως κοιμασαι, γιατι αν εχουν οπλο... πααααει...
Αν τον έδειρε..Μετράγαμε δόντια και μύτες.Μέχρι και αίματα γέμισε το πάτωμα.Άστα..Άσχημη κατάσταση.Πάντως αν είχε όπλο θα είχαμε θρηνήσει θύματα διότι στο σπίτι κυκλοφορούν πολεμοφόδια για πόλεμο,οχι αστεία .

snik

snik's Avatar: Xiaomi Mi2S
3G Member

Σας έχουν κλέψει/ληστέψει ποτέ;

Γεια σας παιδια επειδη σημερα μου συνεβη καποιο περιστατικο θα ηθελα να ακουσω αν σας εχει συμβει τιποτα τετοιο στο παρελθον,δηλαδη αν σας εχουν κλεψει και πως αντιδρασατε μετα

mvagustagm2000

mvagustagm2000's Avatar: Nokia 5510
Banned
Περιοχή: Mέσα σε χρόνια δανεικά, απρόσμενα και ξένα...
Wirelessly posted (Opera/8.01 (J2ME/MIDP; Opera Mini/2.0.4062/1316; en; U; ssr))

Παράθεση από snik
Γεια σας παιδια επειδη σημερα μου συνεβη καποιο περιστατικο θα ηθελα να ακουσω αν σας εχει συμβει τιποτα τετοιο στο παρελθον,δηλαδη αν σας εχουν κλεψει και πως αντιδρασατε μετα
Εμένα προσωπικα πότε. Κάποτε επιχείρησαν δύο παιδιά να μου πάρουν το κινητό μου τηλέφωνο αλλά δε τα κατάφεραν... Εσυ τι έπαθες;

snik

snik's Avatar: Xiaomi Mi2S
3G Member
σημερα ειχα παει βολτα και περιμενα ενα φιλο μου να κατεβει απο το σπιτι του βγαζω το κινητο να του κανω αναπαντητη να κατεβει και μετα απο μισο λεπτο ερχεται ενας και μου λεει <<Φιλε εχεις 50 λεπτα>> του λεω εγω <<οχι φιλε>> και τοτε εβγαζε απο την τσεπη του ενα μαχαιρι για να μου παρει το κινητο εγω μολις ειδα το μαχαιρι αρχισα να τρεχω και πηγα καπου με αρκετο κοσμο που και να με ακολουθουσε (που δεν το εκανε) δεν μπορουσε να κανει τιποτα και ευτυχως γλιτωσα

peugeoth_bike

peugeoth_bike's Avatar: Nokia 6131
GSM Phase 2 Member
Κλασσικό πρεζόνι ρε φίλε... Σε ποια περιοχή έγινε αυτό?
Κανόνες Σύνταξης Δημιουργία θεμάτων: Όχι Υποβολή μηνυμάτων: Όχι Σύναψη αρχείων: Όχι
Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι BBCode: Ναι Smilies: Ναι Κώδικας [IMG]: Ναι
Αρχείο Επικοινωνία Όροι Χρήσης