Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να μην ανοιγω αλλο θεμα:

πως μπορω να βαλω κωδικο στο android, να τον ζητα μολις παει να μπει στο συστημα οταν πρωτοανοιγει;

Θελω να βαλω σε tablet, που δεν εχει sim ωστε να βαλω να ζητα κωδικο στην sim.

Link to comment
Share on other sites

τι σημαινει εισαγεται το pin...... στον δρομολογητη σας wi-fi?εχω ιντερνετ σπιτι πως μπαινω με wi-fi απο το κινητο μου?εχω το wi-fi ανοιχτο αλλα δεν εχω συνδεση με το ιντερνετ....!!!!πως θα μπω,γνωριζεται...???:(:wacko:ευχαριστω..!!!
Link to comment
Share on other sites

Για να μην ανοιγω αλλο θεμα:

πως μπορω να βαλω κωδικο στο android, να τον ζητα μολις παει να μπει στο συστημα οταν πρωτοανοιγει;

Θελω να βαλω σε tablet, που δεν εχει sim ωστε να βαλω να ζητα κωδικο στην sim.

δεν πολλή κατάλαβα τι ακριβώς είπες η αν ήταν απάντηση για το δικό μου ποστ...η μόνη ερώτηση που έκανα είναι εάν μπορώ με κάποιο τρόπο να ''απενεργοποιησω'' την κρυπτογράφηση που έκανα. Εαν γνωρίζει κάποιος ας μου πει.

Link to comment
Share on other sites

Για να μην ανοιγω αλλο θεμα:

πως μπορω να βαλω κωδικο στο android, να τον ζητα μολις παει να μπει στο συστημα οταν πρωτοανοιγει;

Θελω να βαλω σε tablet, που δεν εχει sim ωστε να βαλω να ζητα κωδικο στην sim.

 

Πως να ζητάει κωδικό sim όταν το τάμπλετ δεν έχει; Κοίτα στις ρυθμίσεις της οθόνης κλειδώματος που έχει κλείδωμα με κωδικό μήπως σε εξυπηρετεί..:)

Link to comment
Share on other sites

Πως να ζητάει κωδικό sim όταν το τάμπλετ δεν έχει; Κοίτα στις ρυθμίσεις της οθόνης κλειδώματος που έχει κλείδωμα με κωδικό μήπως σε εξυπηρετεί..:)

 

Ε ναι, αυτο λεω, απο τη στιγμη που δεν εχει sim για να ορισω να ζητα κωδικο λογω της sim,

υπαρχει εναλλακτικος τροπος να ορισω να ζητα κωδικο πριν μπει στο συστημα;

Υποστηριζει κατι τετοιο το android ή οχι;

Link to comment
Share on other sites

τι σημαινει εισαγεται το pin...... στον δρομολογητη σας wi-fi?εχω ιντερνετ σπιτι πως μπαινω με wi-fi απο το κινητο μου?εχω το wi-fi ανοιχτο αλλα δεν εχω συνδεση με το ιντερνετ....!!!!πως θα μπω,γνωριζεται...???:(:wacko:ευχαριστω..!!!

 

Αν καταλαβα καλα τι ρωτας σου ζηταει τον κωδικο του ασυρματου δικτυου .Συνηθως είναι γραμμενος κατω από το router αν δεν τον εχεις αλλαξει.Αν τον εχεις αλλαξει μπες στην ip του router και κοιτα τι εχεις βαλει .

 

Αν καταλαβα καλα.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι, αυτο λεω, απο τη στιγμη που δεν εχει sim για να ορισω να ζητα κωδικο λογω της sim,

υπαρχει εναλλακτικος τροπος να ορισω να ζητα κωδικο πριν μπει στο συστημα;

Υποστηριζει κατι τετοιο το android ή οχι;

 

Τσεκαρε εκεί που σου είπα, ρυθμίσεις - οθόνη κλειδώματος - αντί για μοτίβο επέλεξε το "κωδικός pin". Λογικά σε εξυπηρετεί..:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

α) Μπαταρία: Έχω κατεβάσει - επηρεασμενος και απο τις κριτικες - τα "Easy Battery Saver" και " Easy Task Killer" (διαβασα οτι πανε πακετο οι 2 εφαρμογες για καλυτερη λειτουργια). Την πρωτη την εχω σε Normal Mode. Θεωρείτε καταρχας οτι ειναι αξιόπιστες??? Δευτερευόντως,πρέπει να ρυθμισω κατι σε αυτές ή δουλευουν αυτόματα στο παρασκηνιο???Βλεπω συνεχως τα εικονιδια τους στη γραμή καταστασης..Αν ξερετε κατι παραπανω για την χρήση τους, πειτε κατι...

 

β) Antivirus: Κατεβασα το NQ Antivirus Free..Αξιζει γενικα να εχουμε antivirus σε κινητο και αν ναι,θεωρείτε αξιοπιστη την εφαρμογη??

αντί για anti virus και task killers θα μπορούσες να βάλεις το clean master

Link to comment
Share on other sites

το pin με το δινει ο ιδιος...!λοιπον παταω το ονομα του router το επιλεγω,παταω συνδεση και μου λεει συνεχεια προβλημα ελεγχου ταυτοτητας,αποθηκευμενο,ασφαλισμενο με wpa ,αποσυνδεθηκε...!!!και παταω κατω δεξια στις επιλογες και επιλεγω μονος μου εισαγωγη κωδικου pin και τον αριθμο μ το λεει αυτος...!!!και παλι δεν συνδεεται....!!!σημειωση...οι επιλογες που μπορω να επιλεξω ειναι σαρωση,εισαγωγη pin,wi-fi direct,συνθετα,βοηθεια....!!:(:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Φιλε Jastonas σε ευχαριστώ πολύ για την συμβουλή σου, θα επιχειρήσω να τα αντικαταστησω με το Clean Master..Ελπίζω να αποδώσει η εφαρμογή..

 

Άν γνωρίζεις - για να μην ανοιγω αλλο topic - υπάρχει καποια εφαρμογή, η οποία ενισχύει την ενταση ηχου σε ακουστικό & μεγαφωνο??? Το εχω στα max και ισα που ακουγεται:(...

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Φιλε Jastonas σε ευχαριστώ πολύ για την συμβουλή σου, θα επιχειρήσω να τα αντικαταστησω με το Clean Master..Ελπίζω να αποδώσει η εφαρμογή..

 

Άν γνωρίζεις - για να μην ανοιγω αλλο topic - υπάρχει καποια εφαρμογή, η οποία ενισχύει την ενταση ηχου σε ακουστικό & μεγαφωνο??? Το εχω στα max και ισα που ακουγεται:(...

 

Για κάτι τέτοιο πρέπει να ρωτήσεις στο θέμα της συσκευής σου, αλλά και να υπάρχει, δεν νομίζω ότι θα δεις μεγάλη διαφορά και αν θα δεις, τότε διατρέχεις κίνδυνο να χαλάσεις το ηχείο..

Link to comment
Share on other sites

ο κωδικος προσβασης που μου ζηταει του router ειναι 8ψηφιος?το pin θελει???ή το access code θελει???ή wep θελει???επισης μου ηρθε ειδοποιηση στο κινητο οτι πρεπει να ενεργοποιησω την McAfee εφαρμογη πρωτα...!!!τι να κανω ???? Edited by xristos270
Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν υπάρχει η δυνατότητα στο τηλέφωνό σας για τις ρυθμίσεις όπως σας τις έγραψα, όσα διαβάσατε δεν αφορούν εσάς δυστυχώς. Για να είμαι ειλικρινής, αυτές τις ρυθμίσεις κι εγώ πρώτη φορά τις βλέπω στο άχρηστο – τουλάχιστον όσον αφορά την πλοήγηση – phablet των κινέζων. Τα “normal” κινητά δεν έχουν ανάγκη τις ρυθμίσεις αυτές. Κατά συνέπεια αν δεν υπάρχουν, εγώ τουλάχιστον δε θα μπορέσω να σας βοηθήσω…

 

Παρόλα αυτά αν καταφέρετε και τις βρείτε και τις δοκιμάσετε στο δικό σας κινητό και δείτε απτά αποτελέσματα, ποστάρετε κατευθείαν μπας και σώσετε κι εσείς με τη σειρά σας κόσμο.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, (noob στα android) μια ερωτηση μονο. εχω παραγγειλει ενα thl routαρισμενο, ποια ειναι τα πρωτα βηματα που πρεπει να κανω? ονομαστικα τα θελω μονο κ θα ψαξω εγω να τα βρω γιατι εχω διαβασει παρα πολλα κ εχω "ψιλοχαθει". π.χ 1) root, 2) flashing κτλ. με ποια σειρα κ τι να κανω για να ειμαι καλυμενος. ευχαριστω κ ελπιζω να μην "ενοχλησω" κανεναν με το μυνημα μου. φιλικα
Link to comment
Share on other sites

@xristos270: Δεν χρειάζεται να ρωτάς κάθε 2 ώρες. Αν κάποιος δει το πρόβλημά σου και ξέρει να απαντήσει, πίστεψέ με θα το κάνει..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

σε jiayu g4 εγώ γιατί δεν μπορώ να βρω το παραπάνω ?

Ρυθμίσεις->πρόσβαση τοποθεσίας

Link to comment
Share on other sites

Ok και που έχει εκεί epo GPS και a GPS ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

πάτα στο gps

 

α καλά!

Thanks Σταύρο !

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανενα android app για ελεγχο(test) tablet?ευχαριστω

ΑΜΠΕΛΩΝΑ-ΦΑΡΣΑΛΑ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-ΚΕΡΑΜΕ

samsung galaxy j1(2016)-samsung galaxy S4 zoom-XGODY 7 IGO PRIMO-DREAMBOX DM800HDse-kaon(ote tv)-Edision Argus Mini Plus High Speed 2 in 1 HD

Link to comment
Share on other sites

Εχασα τον κωδικο απο το viber πως μπορω να τον ξαναζητησω...please help

Μπορείς να ανοίξεις ξανά την εφαρμογή (αφού έχει κλείσει) και θα σου ξαναέρθει το μήνυμα, αφού δε συνδέθηκες την πρώτη φορά. Διαφορετικά, κάνε εκκαθάριση των δεδομένων της εφαρμογής από τη διαχείριση εφαρμογών και θα σου έρθει και πάλι το μήνυμα με τον κωδικό ενεργοποίησης.

 

Υπαρχει κανενα android app για ελεγχο(test) tablet?ευχαριστω

Όταν λες έλεγχο τί ακριβώς εννοείς; Κάτι σαν το teamviewer ας πούμε;

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

οχι ,αγορασα 3 tablet με προβληματα(οσα τουλαχιστον προλαβα να ελεξω)το πρωτο εχανε τις ρυθμισεις,και τα αλλα δυο δεν γεμιζε η μπαταρια 100%.απο ψαξιμο που εκανα βρηκα οτι υπαρχει τεστ για wifi,multitasking κλπ,γι αυτο ρωταω αν υπαρχει καποιο να τα ελεγχει ολα.

ΑΜΠΕΛΩΝΑ-ΦΑΡΣΑΛΑ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-ΚΕΡΑΜΕ

samsung galaxy j1(2016)-samsung galaxy S4 zoom-XGODY 7 IGO PRIMO-DREAMBOX DM800HDse-kaon(ote tv)-Edision Argus Mini Plus High Speed 2 in 1 HD

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...