Jump to content

Έκλεισαν τα γυμναστήρια Universal Studios!


harryal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτή η ιστορία με τα Universal Studios στου Ρέντη έχει καταντήσει κουραστική....

 

Είχαν ξανακλήσει πριν από 1μιση περίπου χρόνο για 2 μήνες... γιατί ο ιδιοκτήτης τα σήκωσε όλα και την κοπάνησε ... και κλείνει και τώρα γιατί τους κάνανε έξωση....

 

Γνωρίζει κανένας καμμία χρήσιμη πληροφορία για το τι μέλλει γενέσθαι;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 139
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η Δυναμική Ζωή Α.Ε. που έχει το copyright για το όνομα Universal (και Vis Vitalis) έχει βαρέσει διάλυση, οδεύει χαλαρά προς πτώχευση, απλώς οι τράπεζες που την χρηματοδότησαν προσπαθούν να την σώσουν... Παρόλα αυτά συνήθως τα Universal λειτουργούσαν με την μέθοδο του franchise, οπότε ο ιδιοκτήτης συνήθως είναι άλλος.
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο είχε γίνει και με τα Universal στον Πειραιά...

Φίλος που πήγαινε εκεί ακόμα πληρώνει το τριετές συμβόλαιο... :down:

Άκου εκεί τριετές συμβόλαιο!! Εδώ για τρεις μήνες γράφονται και πατάνε για μερικές μέρες... :lol:

Τα Joe Weider τους έχουν πάρει παραμάζωμα όλους με τις χαμηλές τιμές που έχουν... :rolleyes:

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Το κακό με τα Joe Weider είναι ότι είναι τόσο φτηνά που μαζεύουν ότι θες μέσα....

Καλά αυτό ξαναπέστο... Από την άλλη όμως δεν μπορείς να κάνεις διακρίσεις αλλά ούτε και να έρχεται ο άλλος με υφάκι "Εγώ τα έσκαγα χοντρά στα Universal και είμαι κάποιος"...

Πάντως έχουν μεγάλη πλάκα αυτοί που κάθονται στον καθρέφτη και κοιτιούνται λες και χτίσανε ΤΟ ΚΟΡΜΙ σε 10 μερόνυχτα... :w00t: :shifty: :lol: :p

Κοιτάξου στο σπίτι ρε επιδειξία νάρκισσε με το πάσο και την ησυχία σου! :rolleyes: :X

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως ειχα τριετες συμβολαιο στα Universal και τα πηρε το Joe Weider...Αλλαξαν ιδιοκτησια,ομως οι γυμναστες και τα οργανα τα ιδια...Εχασα πολλα προνομια που ειχα πριν ομως σε σχεση με αυτους που εκαναν συμβολαιο μετα την αλλαγη αλλα επειδη πριν ηταν μονο για γυναικες και μετα (ως Joe Weider) υπηρχαν και ανδρες(λογικο μιας και στα Joe Weider δεν υπαρχει τετοια διακριση) μου ειπε δικηγορος πως εφοσον αλλαξε βασικος ορος στο συμβολαιο μπορω να το σπασω ;)

 

 

Παντως τι να πω μεγαλος σαλος αυτο το ολο θεμα...Δεν προκειται να ξαναγραφτω σε γυμναστηριο αυτο ειναι σιγουρο... :rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ο κακομοίρης σήμερα πήγα απο εκει να ρωτήσω γιατί είχα κάνει πάγωμα λόγω στρατού και είδα το χαρτί της έξωσης.

 

Οπότε παίζουν τα εξής σενάρια

 

1)Αγοράζει κάποιος άλλος το γυμναστήριο, αλλάζει όνομα και απλά συνεχίζονται κανονικά οι συνδρομές

2)Χάνουμε τις συνδρομές μας όλοι και πληρώνουμε κανονικα σα μ........ τη τράπεζα... Οπου σε αυτό το σημείο εγώ σκέφτομαι μέχρι και νομικά τι μπορώ να κάνω...Δηλαδή τι χάλι και αυτό...

 

Πάντως εντός των ημερών θα πάρω τα κεντρικά της Δυναμικής να δω τι θα μου πούνε και θα γίνει ο χαμός...

:X
Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτό ξαναπέστο... Από την άλλη όμως δεν μπορείς να κάνεις διακρίσεις αλλά ούτε και να έρχεται ο άλλος με υφάκι "Εγώ τα έσκαγα χοντρά στα Universal και είμαι κάποιος"...

Πάντως έχουν μεγάλη πλάκα αυτοί που κάθονται στον καθρέφτη και κοιτιούνται λες και χτίσανε ΤΟ ΚΟΡΜΙ σε 10 μερόνυχτα... :w00t: :shifty: :lol: :p

Κοιτάξου στο σπίτι ρε επιδειξία νάρκισσε με το πάσο και την ησυχία σου! :rolleyes: :X

 

Καλά αυτοί οι τύποι έχουν απίστευτο γέλιο :lol:

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ο κακομοίρης σήμερα πήγα απο εκει να ρωτήσω γιατί είχα κάνει πάγωμα λόγω στρατού και είδα το χαρτί της έξωσης.

 

Οπότε παίζουν τα εξής σενάρια

 

1)Αγοράζει κάποιος άλλος το γυμναστήριο, αλλάζει όνομα και απλά συνεχίζονται κανονικά οι συνδρομές

2)Χάνουμε τις συνδρομές μας όλοι και πληρώνουμε κανονικα σα μ........ τη τράπεζα... Οπου σε αυτό το σημείο εγώ σκέφτομαι μέχρι και νομικά τι μπορώ να κάνω...Δηλαδή τι χάλι και αυτό...

 

Πάντως εντός των ημερών θα πάρω τα κεντρικά της Δυναμικής να δω τι θα μου πούνε και θα γίνει ο χαμός...

 

Θα πάρω και εγώ αύριο Δευτέρα την Δυναμική να δω τι θα μου πούνε...

 

Το θέμα είναι να μαζευτούν πολλά άτομα που είχαν συμβόλαιο με τα Universal στου Ρέντη, ώστε να έχει νόημα να κινηθούν νομικά ... γιατί αν πας μόνος σου δεν συμφέρει να πληρώσεις το κόστος των δικηγόρων...

Link to comment
Share on other sites

Η κυρία universal έκανε 3χρονες συμβάσεις και την κοπάνησε για Αμερική. Βάρεσε και μια πτώχευση και τώρα ψάχνονται οι πελάτες. Και στου Ζωγράφου 2 universal κλείσανε.
Link to comment
Share on other sites

Η κυρία universal έκανε 3χρονες συμβάσεις και την κοπάνησε για Αμερική. Βάρεσε και μια πτώχευση και τώρα ψάχνονται οι πελάτες. Και στου Ζωγράφου 2 universal κλείσανε.

Σοβαρά;;; Έκλεισε και αυτό που ήταν πίσω από τον Πύργο Αθηνών;;;

Link to comment
Share on other sites

Και στην Ιεράπετρα ακριβώς το ίδιο έγινε! Λειτούργησε για μικρό χρονικό διάστημα, μάζεψε αρκετά μέλοι με 3χρονες συμβάσεις και μετά την έκανε...

Έχει κλείσει εδώ και 7-8 μήνες και απο ότι ξέρεω τα μέλοι πληρώνουν ακόμη...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Για δικη σας πληροφορηση,σας ενημερωνω οτι εχουν γινει εδω και 1 χρονο περιπου καταγγελιες για τις 3χρονες συμβασεις(τι υπογραψατε βρε παιδια;;..) στις ενωσεις καταναλωτων και εχουν επιτυχει μεσα απο αυτες το παγωμα των πληρωμων και το σπασιμο των συμβολαιων.Κοιταξτε το μεσα απο εκει,γιατι δεν σας συμφερει να πληρωνετε ξεχωριστα δικηγορο.Αυτοκινητο ειναι βρε παιδια και βαλατε 3ετη πληρωμη;;Φανταζομαι σας ειπαν το κλασικο..να κλειδωσετε την τιμη ε;1 χρονος και πολυς ειναι.Τα JOE εχουν πετυχει για τις παμφθηνες 6μηνες και ετησιες συνδρομες.
Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά;;; Έκλεισε και αυτό που ήταν πίσω από τον Πύργο Αθηνών;;;

Για τον Πύργο Αθηνών δεν γνωρίζω να σου πω αν και περνάω συχνά από κει δεν παρατήρησα αν άλλαξε κάτι... :O

Στην Ούλωφ Πάλμε πάντως ένα κτίριο το οποίο ήταν και νεόδμητο (πέρσι κατασκευάστηκε) μετονομάστηκε ξαφνικά σε Fitness gym. Πάει το Universal. Επίσης και στη γωνία Παπάγου/Ούλωφ Πάλμε ένα άλλο όνομα έχει τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Τα Universal είναι καμμένο χαρτί πλέον. Απ'ότι έχω ακούσει, χρωστάνε τα κέρατά τους στην Eurobank και - δεν ξέρω κατά πόσο είναι αλήθεια αυτό που θα πω - η... Νατάσα την κοπάνησε με κάποια λεφτουδάκια μαζί της... :p

 

Απ'ότι ακούγεται, πολλά θα πάνε στην αλυσίδα Joe Weider, άλλα θα κλείσουν και άλλα θα γυρίσουν σε συνοικιακό status...

 

Όσοι χάσατε λεφτά, καλό είναι να απευθυνθείτε σε κάποια ένωση καταναλωτών μπας και αποζημιωθείτε.

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά;;; Έκλεισε και αυτό που ήταν πίσω από τον Πύργο Αθηνών;;;

 

Το συγκεκριμένο έχει κλείσει απο τον Γενάρη τουλάχιστον.Μάλιστα όσοι είχαν υπογράψει συμβόλαια έχουν οργανωθεί ομαδικά με δικηγόρο και έχουν καταθέσει αγωγές για να πάρουν τα λεφτά τους πίσω..

Link to comment
Share on other sites

E kai oi palioi idioktites pou to eixan apatewnes htan.Pou eixame plhrwsei ena xrono gia na exoume ena xrono akoma kai to <<magazi>>ekleise kai otan to peiran oi epomenoi kai tous legame oti exoume plirwsei gia 2 xronia gelagane. :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στη Δυναμική δεν σηκώνουν καν τα τηλέφωνα...

 

ΣΥΝΗΓΟΡΟΣ του ΠΕΛΑΤΗ που λειτουργεί στην ΔΥΝΑΜΙΚΗ ΖΩΗ Α.Ε. - τηλέφωνα: 801 11 80801, 210 - 5777737

 

Είχε και επιλογή να αφήσεις μήνυμα αλλά η θυρίδα ήταν γεμάτη :!:

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο έχει κλείσει απο τον Γενάρη τουλάχιστον.Μάλιστα όσοι είχαν υπογράψει συμβόλαια έχουν οργανωθεί ομαδικά με δικηγόρο και έχουν καταθέσει αγωγές για να πάρουν τα λεφτά τους πίσω..

Έτσι πρέπει να γίνει και για το γυμναστήριο του Ρέντη... Να μαζευτούμε να κάνουμε τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα γνωστο που εκλεισε 3 χρονια συμβολαιο, και πηγε 2 μηνες αλλα ενταξει αυτος ειναι βοδι. Εσεις ρε παιδια γιατι κανατε συμβολαιο 3 χρονια με ενα γυμναστηριο? :blink:
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα γνωστο που εκλεισε 3 χρονια συμβολαιο, και πηγε 2 μηνες αλλα ενταξει αυτος ειναι βοδι. Εσεις ρε παιδια γιατι κανατε συμβολαιο 3 χρονια με ενα γυμναστηριο? :blink:

 

Να σου πω τους λόγους για τους οποίους γράφτηκα εγώ στο 3χρονο πρόγραμμα.

 

1. Μόλις τέλειωσα από το συνοικιακό γυμναστήριο έψαχνα να βρω γυμναστήριο με πισίνα, γιατί μου είχε συστήσει ο ορθοπεδικός κολύμπι. Την περίοδο που γράφτηκα δεν είχα βρει άλλο γυμναστήριο κοντά με πισίνα. Αν δεν γραφόμουν στο 3χρονο θα έπρεπε μόνο για την πισίνα να προπληρώσω 800 ευρώ για ετήσια χρήση, ενώ για το 3χρονο πρόγραμμα το κόστος ήταν γύρω στα 1600!

 

2. Αν βάλεις ότι σε αυτό το κόστος είναι και άλλες υπηρεσίες όπως μασαζ, τότε το κόστος των 45 περίπου ευρώ/μήνα είναι λογικό. Την τιμή αυτή την πλήρωνα ούτως η άλλος στο συνοικιακό και δεν είχα ούτε ντους!!!!!

 

3. Σου έδιναν τη δυνατότητα να παγώσεις την συνδρομή σου για περίοδο 3 μηνών και άνω, αν π.χ. πήγαινες στρατιώτης

 

4. Τέλος είχες τη δυνατότητα να πας και σε άλλα γυμναστήρια της αλυσίδας.

 

 

Το μόνο που δεν είχα σκεφτεί είναι ότι θα πάει για φούντο η εταιρία... Εκεί την πάτησα...

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα γνωστο που εκλεισε 3 χρονια συμβολαιο, και πηγε 2 μηνες αλλα ενταξει αυτος ειναι βοδι. Εσεις ρε παιδια γιατι κανατε συμβολαιο 3 χρονια με ενα γυμναστηριο? :blink:

:lol: :lol: :lol: Γεια σου ρε Nrg!!! :D

Οι κουφ@λες βάζουν καλή αποπληρωμή για 3χρονη σύμβαση με όλα τα κομφόρ μέσα στην τιμή. Έχουν δελεάσει πολύ κόσμο έτσι.

Το κακό στην όλη υπόθεση είναι ότι δεν μπορείς να κάνεις τίποτα και πρέπει να ξεχρεώσεις το ποσό όλο παρόλο που έκλεισε η εταιρεία, γιατί πλέον χρωστάς το ποσό στην τράπεζα και όχι στο γυμναστήριο. Έτσι λειτουργούν οι δόσεις.

 

Η εταιρεία τα παίρνει από την τράπεζα και τις ευκολίες σου τις κάνει ουσιαστικά η τράπεζα η οποία είναι συμβεβλημένη με την εταιρεία (=γυμναστήριο). :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...