Jump to content

[Επίσημο] Vodafone Smart II (Alcatel V860)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=26268&d=1344010083

GENERAL	2G Network	GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
3G Network	HSDPA 2100
Announced	2012, June
Status	Available. Released 2012, June
BODY	Dimensions	109 x 58 x 12.3 mm
Weight	120 g
DISPLAY	Type	TFT capacitive touchscreen
Size	320 x 480 pixels, 3.2 inches (~180 ppi pixel density)
Multitouch	Yes
	- Touch-sensitive controls
SOUND	Alert types	Vibration, MP3 ringtones
Loudspeaker	Yes
3.5mm jack	Yes
MEMORY	Card slot	microSD, up to 32 GB, 2 GB included
Internal	1 GB ROM, 512 MB RAM
DATA	GPRS	Yes
EDGE	Yes
Speed	HSDPA, 7.2 Mbps; HSUPA, 5.76 Mbps
WLAN	Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot
Bluetooth	Yes v2.1 with A2DP
USB	Yes, microUSB v2.0
CAMERA	Primary	3.15 MP, 2048x1536 pixels, LED flash
Features	Geo-tagging
Video	Yes, VGA@20fps
Secondary	No
FEATURES	OS	Android OS, v2.3.7 (Gingerbread)
Chipset	BCM21553
CPU	832 MHz ARMv6
Sensors	Accelerometer, proximity, compass
Messaging	SMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
Browser	HTML
Radio	FM radio with RDS
GPS	Yes, with A-GPS support
Java	Yes, via Java MIDP emulator
Colors	Various
	- Vodafone Music
- Google Search, Maps, Gmail, Talk
- MP3/WMA/eAAC+ player
- MP4/H.263/H.264 player
- Organizer
- Document viewer
- Photo viewer/editor
- Voice memo/dial/commands
- Predictive text input (Swype)
BATTERY	 	Standard battery, Li-Ion 1200 mAh
Stand-by	Up to 400 h
Talk time	Up to 9 h

πηγη:gsmarena

 

Χρήσιμοι Οδηγοί

Edited by athanaso77
Ενημέρωση οδηγών

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

κι εδω ερχεται και η πρωτη απορια.

καταρχην,το κινητο ειναι παρα πολυ καλο,γρηγορο παρα τα χαμηλα του τεχνικα χαρακτηριστικα και αρκετα smooth.πολυ καλυτερο απο αλλους εκπροσωπους σε αυτη την τιμη.

μαζι ομως με ολα τα καλα ερχεται κι ενα προβλημα που σε περιοριζει.μνημη.

η vodafone το χει φορτωσει ενα σορο αχρηστα προγραμματακια με αποτελεσμα η εσωτερικη μνημη να γεμιζει πολυ ευκολα.

κ εδω ερχεται το root.

κυκλοφορει το παρακατω βιντεο κι εχει και tips για το πως μπορουμε να κανουμε root την συσκευη μας.

οτι κι αν εκανα,απλα δεν γινεται.γιατι?βγαζει απλα το εξης μηνυμα all data will lost proceed? που σαφως αν επιλεξεις ναι χανεις ρυθμισεις και προγαμματα απο το κινητο.

το βιντεο.

 

καποια γνωμη του τι μπορω να κανω και πως?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Για τα λεφτά του αρκετά καλό. Μου είχε έρθει ένα μήνυμα από το CU και το πείρα με έκπτωση.

το μόνο μειονέκτημα που βρήκα είναι ότι η εσωτερική μνήμη γεμίζει γρήγορα. Κυρίως από ενημερώσεις που κάνει.

Ψάχνω τρόπο για root. έκανα αναζήτηση στο google και ότι βρήκα και δοκίμασα δεν δούλεψε ως τώρα. αν κάποιος το έκανε ή μπορεί να με διαφωτίσει ας μου στείλει πμ.

 

κι εδω ερχεται και η πρωτη απορια.

καταρχην,το κινητο ειναι παρα πολυ καλο,γρηγορο παρα τα χαμηλα του τεχνικα χαρακτηριστικα και αρκετα smooth.πολυ καλυτερο απο αλλους εκπροσωπους σε αυτη την τιμη.

μαζι ομως με ολα τα καλα ερχεται κι ενα προβλημα που σε περιοριζει.μνημη.

η vodafone το χει φορτωσει ενα σορο αχρηστα προγραμματακια με αποτελεσμα η εσωτερικη μνημη να γεμιζει πολυ ευκολα.

κ εδω ερχεται το root.

κυκλοφορει το παρακατω βιντεο κι εχει και tips για το πως μπορουμε να κανουμε root την συσκευη μας.

οτι κι αν εκανα,απλα δεν γινεται.γιατι?βγαζει απλα το εξης μηνυμα all data will lost proceed? που σαφως αν επιλεξεις ναι χανεις ρυθμισεις και προγαμματα απο το κινητο.

το βιντεο.

 

καποια γνωμη του τι μπορω να κανω και πως?

 

με πρόλαβες φίλε. αυτό που βγάζει κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Το root σε αυτή την συσκευή είναι απολύτως απαραίτητο αλλά δυστυχώς κι εγώ δεν έχω βρει κάτι πού να δουλέψει

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

εχω και εγω το κινητακι...προσπαθησα με χειροκινητο και κανονικο τροπο να σβησω ιδικα τα 2 trial που εχει αλλα δεν μπορω...το κινητο δουλευει εξαιρετικα καλα δεν κολλαει και σχετικα εχει βαλει καλα πραγματακια η βονταφον...εμενα αυτο που με ενοχλησε τοσο πολυ καθως δεν το εχω για κυριο κινητο ειναι η χαμηλη μουσικη

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

η δικια μου απορια ειναι ποσο SAR εχει;

 

δεν το βρισκω πουθενα, γιατί το εχουν τόσο κρυμενο; Σε αλλο μοντελο Alcatel που βρηκα (παλι με δυσκολια), ειχε 2,00!!!!

 

οποιος βρει το SAR του smart2, ας δωσει και το λινκ

Link to comment
Share on other sites

η δικια μου απορια ειναι ποσο SAR εχει;

 

δεν το βρισκω πουθενα, γιατί το εχουν τόσο κρυμενο; Σε αλλο μοντελο Alcatel που βρηκα (παλι με δυσκολια), ειχε 2,00!!!!

 

οποιος βρει το SAR του smart2, ας δωσει και το λινκ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4232335#post4232335

ZTE Blade V2020 Smart (8010)
Link to comment
Share on other sites

 

δεν ειναι λιγο περιεργο που το βιβλιαρακι της vodafone το γραφει, ενω το ΕΠΙΣΗΜΟ ΣΑΙΤ ΤΗΣ ALCATEL ΤΟ ΚΡΥΒΕΙ; Ακομη και το gsmarena (υποτιθεται πιο ουδετερο) το κρυβει...

Link to comment
Share on other sites

πλεον ειναι ROOT κυριοι......

πολυ απλα και πολυ γρηγορα.

 

κατεβάζεται http://www.4shared.com/get/yMPa47XN/VodafoneSmart2SU.html , και ακολουθηστε ΚΑΤΑ ΓΡΑΜΜΑ το βιντεο http://www.youtube.com/watch?v=0LX7_Pn2j4g.

 

tips: αφου το εγκαταστησετε στην καρτα μνημης σας, μετονομαστε το αρχειο σε UPDATE.ZIP και κλειστε την συσκευη. κρατωντας το volume + πατηστε το On/off κουμπι εως να δονηθει, ΑΜΕΣΩΣ μετα αφηστε το Power button ΜΟΝΟ ενω συνεχιζετε και κρατατε το volume+ μεχρι να μπει στο recovery.

Link to comment
Share on other sites

πλεον ειναι ROOT κυριοι......

πολυ απλα και πολυ γρηγορα.

 

κατεβάζεται http://www.4shared.com/get/yMPa47XN/VodafoneSmart2SU.html , και ακολουθηστε ΚΑΤΑ ΓΡΑΜΜΑ το βιντεο http://www.youtube.com/watch?v=0LX7_Pn2j4g.

 

tips: αφου το εγκαταστησετε στην καρτα μνημης σας, μετονομαστε το αρχειο σε UPDATE.ZIP και κλειστε την συσκευη. κρατωντας το volume + πατηστε το On/off κουμπι εως να δονηθει, ΑΜΕΣΩΣ μετα αφηστε το Power button ΜΟΝΟ ενω συνεχιζετε και κρατατε το volume+ μεχρι να μπει στο recovery.

 

Αυτό έχω κάνει κι εγώ μόνο πού δεν μπαίνει σε recovery mode.με πετάει σε ένα μενού για format.

Το αρχείο με το πού το κατεβάζω πάει στον φάκελο downloads,δεν το ανοίγω καθόλου το zip,σωστά?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχω κάνει κι εγώ μόνο πού δεν μπαίνει σε recovery mode.με πετάει σε ένα μενού για format.

Το αρχείο με το πού το κατεβάζω πάει στον φάκελο downloads,δεν το ανοίγω καθόλου το zip,σωστά?

 

Δεν το ανοίγεις .Μονό το μετονομαζεις. Δοκίμασε αντί για volume+ να κρατήσεις πατημενο volume-. Στο xda λέει ότι μπαίνει σε fastboot. Από κει μπαινει σε recovery...? Το κινητο είναι της συζύγου και το απόγευμα θα το έχω στα χέρια μου....

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ανοίγεις .Μονό το μετονομαζεις. Δοκίμασε αντί για volume+ να κρατήσεις πατημενο volume-. Στο xda λέει ότι μπαίνει σε fastboot. Από κει μπαινει σε recovery...? Το κινητο είναι της συζύγου και το απόγευμα θα το έχω στα χέρια μου....

 

Ναι με volume- λειτουργεί το fastboot. Δεν κατάλαβα τι εννοείς με το "το μετανομάζεις". σε τι? εννοείς σε update.zip?

και μετά? πως θα μπεις όταν το μενού από recovery δεν σου δίνει επιλογή να κάνεις install?

σε fastboot δεν έχω βρει κάτι. τα img που δοκίμασα να περάσω προκειμένου να εγκαταστήσω το recovery menu δεν δουλεψαν.

 

 

...Το έκανα root με αυτό xxx.

Edited by PLAYER74
root!
Link to comment
Share on other sites

Ναι με volume- λειτουργεί το fastboot. Δεν κατάλαβα τι εννοείς με το "το μετανομάζεις". σε τι? εννοείς σε update.zip?

 

...Το έκανα root με αυτό xxx.

 

Σωστος! Το μονο που με δυσκολεψε ηταν η απεγκατασταση εφαρμογων της vodafone. Μονο με το ροοτ explorer.

Link to comment
Share on other sites

Σωστος! Το μονο που με δυσκολεψε ηταν η απεγκατασταση εφαρμογων της vodafone. Μονο με το ροοτ explorer.

 

ειχα μια 8αρα sdcard και εκανα ενα κοματι της ext2. εβαλα το link2sd και το app2sd κι ολα καλα. δεν ηθελα να σβησω εντελος τις εφαρμογες της vodafone και βασικα και μου αρεσουν και με βολευουν τα widget της για τον καιρο και τα μυνηματα (επαφες, sms, email, gmail), οτι ειχε και αρχικά δηλαδή. με ενδιεφερε κυριως η διαχηρηση κι ο ελεγχος της μνημης.

Δεν ξέρω μονο κατα ποσο μπορουμε να το επαναφέρουμε στην αρχικη κατασταση αν χρειαστουμε την εγγυηση

Link to comment
Share on other sites

ειχα μια 8αρα sdcard και εκανα ενα κοματι της ext2. εβαλα το link2sd και το app2sd κι ολα καλα. δεν ηθελα να σβησω εντελος τις εφαρμογες της vodafone και βασικα και μου αρεσουν και με βολευουν τα widget της για τον καιρο και τα μυνηματα (επαφες, sms, email, gmail), οτι ειχε και αρχικά δηλαδή. με ενδιεφερε κυριως η διαχηρηση κι ο ελεγχος της μνημης.

Δεν ξέρω μονο κατα ποσο μπορουμε να το επαναφέρουμε στην αρχικη κατασταση αν χρειαστουμε την εγγυηση

 

Ext3 εκανα partition εγω και με link2sd διαχειρηση. Οσο για εγγυηση, καπου πηρε το ματι μου ενα .zip για unroot. (Xda)Ευχομαι να μην χρειαστει.

Link to comment
Share on other sites

Ext3 εκανα partition εγω και με link2sd διαχειρηση. Οσο για εγγυηση, καπου πηρε το ματι μου ενα .zip για unroot. (Xda)Ευχομαι να μην χρειαστει.

 

καλησπερα εχω το ιδιο προβλημα με το ρεκοβερυ καντε ενα βιντεακι

oute se fastboot μπαινει

Edited by nokisas
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ δεν μπορώ να μπω στο recovery menu. αν μπορεί καπιος που το έχει κάνει να μας βοηθήση η με ένα βίδεο η έστω με οδηγίες με τα βήματα που πρέπη να κάνουμε για να γίνει root.
Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ... ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΤΟ ΠΑΡΩ ΤΟ ΚΙΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΙ ΜΕ COSMOTE Η ΟΧΙ ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.....

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone.

Edited by navi55

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ... ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΤΟ ΠΑΡΩ ΤΟ ΚΙΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΙ ΜΕ COSMOTE Η ΟΧΙ ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.....

 

ναι δουλευει ανετα...δεν εχουν τετοιο περιορισμο τα android τηλεφωνα..απο οσο εχω δει δεν ειναι κλειδωμενο..

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ... ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΤΟ ΠΑΡΩ ΤΟ ΚΙΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΙ ΜΕ COSMOTE Η ΟΧΙ ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.....

 

Δουλεύει κανονικά και στα πάντα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει κανονικά και στα πάντα.

 

καλησπερα στο youtube εχει 1 βιντεακι που λεει πως γινεται δεν ειναι τιποτα αν μπενει σε ρεκοβερυ ειναι 2 λεπτα.του εγραψα οτι στα δικα μας με το update 1 και 2 δε μπαινει ρεκοβερυ εδωσε 1 λινκ και κατι οδηγιες για να περασω το recovery σε fastboot μεσω υπολογιστη αλλα δε πετυχε.σε fastboot μπαινουμε με power+volume- αλλα οταν το κανω κολαει το κινητο στην οθονη δειχνει το ανδροιδ κ πρεπει να βγαλω τη μπαταρια για να ξεκινησει.ετσι ειναι το φαστβοοτ??πεδευτηκα λιγο και με τα λινκ στη προηγουμενη σελιδα αλλα τιποτα παλυ γιαυτο οποιος το εκανε κ πετυχε και το καναν 2 παιδια στη πρωτη σελιδα λιγη help thanks

Link to comment
Share on other sites

το κανα σε φαστβοοτ με το αρχειο χχχ στη προηγουμενη σελιδα ειπε οκ εκλεισε το τηλ και ξανανηξε το εκλεισα παλυ και πηγα για το ρεκοβερυ κ παλυ τιποτα παλυ διαγραφη ολα λεει
Link to comment
Share on other sites

ούτε εγώ μπορώ να καταλάβω πως γίνεται να μπούμε στο RECOVERY! έχω σκαληση όλα τα site και το youtube και τίποτα! με το + με πάει σε φορμάτ που τα χανής όλα και με το - κολάει με το ρομποτάκι. αν καπιος καλός αντροπος έχει κανένα μυστικό ας βοηθήση λίγω και εμάς.
Link to comment
Share on other sites

ούτε εγώ μπορώ να καταλάβω πως γίνεται να μπούμε στο RECOVERY! έχω σκαληση όλα τα site και το youtube και τίποτα! με το + με πάει σε φορμάτ που τα χανής όλα και με το - κολάει με το ρομποτάκι. αν καπιος καλός αντροπος έχει κανένα μυστικό ας βοηθήση λίγω και εμάς.

 

πηγα σημερα στη vodafone πηρα το δειγμα σμαρτ2 σε 1 δευτερολεπτο ειχα μπει σε ρεκοβερυ μεχρι και ανταλαγη τους ζητησα το στοκ το χιλιοδουλεμενο με το δικο μου 5-6 ημερων δεν γινεται μου ειπαν τεσπα οι προσπαθειες συνεχιζονται

Link to comment
Share on other sites

πηγα σημερα στη vodafone πηρα το δειγμα σμαρτ2 σε 1 δευτερολεπτο ειχα μπει σε ρεκοβερυ μεχρι και ανταλαγη τους ζητησα το στοκ το χιλιοδουλεμενο με το δικο μου 5-6 ημερων δεν γινεται μου ειπαν τεσπα οι προσπαθειες συνεχιζονται

 

προτεινω σε ολους λιγη υπομονη αν δε τα καταφερω σε λιγο καιρο καποιος θα ευαισθητοποιηθει και θα μας βοηθησει 5 λεπτα δουλεια ειναι 1 βιντεο για καποιον που το χει ξανακανει ελλεος.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...