Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η μπαταρία κρατάει ανάλογα τη χρήση που κάνει ο καθένας.

Πάντως με τα δικά μου στάνταρντ, κρατάει πολύ ικανοποιητικά.

Το gps με τα αντίστοιχα fix (που θα χρειαστείς σε οποιοδήποτε mtk πάρεις), είναι καλό.

Κανένα πάντως gps κινέζικου, δε συγκρίνεται με των επωνύμων.

Για 1 ώρα browsing και άλλες δύο ώρες ομιλία, με ανοιχτό gps και wifi, πόσο σου κρατάει, θα μπορούσες να μο δώσεις μια εκτίμηση;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ο Mtk6589 και of mtk6582 που έχω δοκιμάσει δεν έχουν κανένα πρόβλημα με το gps.

Το πρόβλημα με το gps το δημιουργούν οι κατασκευαστές που βάζουν σε λάθος θέση την κεραία

Έχω δοκιμάσει και δουλεύουν χωρίς πρόβλημα και χωρίς κανένα fix τα thl w7s - 3 thl w100 - 5 zte v967s - huawei G610s - zopo zp820, μόνο στα 2 blackview Jk809 έκανα πατέντα λόγο λάθος/κακης κεραίας

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ο Mtk6589 και of mtk6582 που έχω δοκιμάσει δεν έχουν κανένα πρόβλημα με το gps.

Το πρόβλημα με το gps το δημιουργούν οι κατασκευαστές που βάζουν σε λάθος θέση την κεραία

Έχω δοκιμάσει και δουλεύουν χωρίς πρόβλημα και χωρίς κανένα fix τα thl w7s - 3 thl w100 - 5 zte v967s - huawei G610s - zopo zp820, μόνο στα 2 blackview Jk809 έκανα πατέντα λόγο λάθος/κακης κεραίας

 

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες...μεταξύ των Huawei G610S & ZTE V967S ποιό θα προέκρινες;

Link to comment
Share on other sites

Μολις σήμερα φανηκε στην καρτα μου το refoung απο το geekbuying για το w450 (80€) και 9,2 € μεταφορικά και ειμαι σε νεα αναζήτηση

Κοιτάω 2 κινητα πειτε μου την γνωμη σας , αξιζει καποιο?

1. http://www.pandawill.com/utime-u100-smartphone-android-42-mtk6589-quad-core-46-inch-3g-gps-4gb-black-p80933.html

Η τιμη του αυριο στο http://www.pandawill.com/happy-hour/?current=Friday ειναι 84,99 $

 

2. http://www.pandawill.com/vollo-vx98-smartphone-msm8225q-quad-core-1gb-ram-android-41-3g-gps-47-inch-pink-p81571.html

Η τιμη του την Κυραική στο http://www.pandawill.com/happy-hour/?current=sunday ειναι 79,99 $

 

Καμιά γνώμη κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες...μεταξύ των Huawei G610S & ZTE V967S ποιό θα προέκρινες;

Αυτη τι στιγμη σιγουρα το Huawei G610S

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

540 x 960 αναλυση οθονης σε 5";

 

Ουτε στο χειροτερο εχθρο μου.

To QUOTE το εκανες σε λαθος ποστ :down::down:

 

Παμε παλι απο την αρχη. Διαβασε παλι την ερωτηση που εκανε

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες...μεταξύ των Huawei G610S & ZTE V967S ποιό θα προέκρινες;

και την απαντηση που το εδωσα

Αυτη τι στιγμη σιγουρα το Huawei G610S

 

Επισης υπαρχουν οθονες και οθονες, εχεις δει της οθονες απο αυτα τα δυο τηλεφωνα ? Δες πως ειναι η οθονη του g610 https://www.dropbox.com/s/9ohtnujranhmxi1/%CE%B3%CF%89%CE%BD%CE%AF%CE%B1%20%CE%B8%CE%B5%CE%B1%CF%83%CE%B7%CF%82.mp4

Εχεις δει ποιοτητα που εχουν αυτα τα δυο τηλεφωνα ?

Εχεις δει πως δουλευουν αυτα τα δυο τηλεφωνα χωρις καμια moda - fix ?

Εχεις να προτεινεις σε αυτον που ενδιαφερεται καποιο αλλο τηλεφωνο ? Εγω του απαντησα στην ερωτηση που εκανε. Αν ενδιαφερεται για καποιο αλλο θα το εγραφε ή θα ανοιγε νεο θεμα

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Για 1 ώρα browsing και άλλες δύο ώρες ομιλία, με ανοιχτό gps και wifi, πόσο σου κρατάει, θα μπορούσες να μο δώσεις μια εκτίμηση;

 

Ευχαριστώ

 

Δε κάνω τέτοια χρήση και δε μπορώ να σου πω.

Όπως σου είπα πάντως δε νομίζω να μην ικανοποιηθείς.

Εκτός αν περιμένεις χρόνους Νοκια 3210 :p

 

κινεζικου επεξεργαστή εννοείς λογικά SoC,όχι κινεζικου κινητού γιατί το haier έχει καλύτερο σήμα gps από το Note μου..

 

Εννοούσα mtk και εντάξει το κανένα mtk ήταν υπερβολή, αλλά είναι όμως ο κανόνας.

Το αν έχεις καλύτερο σήμα, δεν είναι μόνο θέμα επεξεργαστή-κεραίας, αλλά και software-ρύθμίσεων.

Εγώ στο Note έχω σήμα και σε πολύ δύσκολα σημεία.

 

Ο Mtk6589 και of mtk6582 που έχω δοκιμάσει δεν έχουν κανένα πρόβλημα με το gps.

Το πρόβλημα με το gps το δημιουργούν οι κατασκευαστές που βάζουν σε λάθος θέση την κεραία

Έχω δοκιμάσει και δουλεύουν χωρίς πρόβλημα και χωρίς κανένα fix τα thl w7s - 3 thl w100 - 5 zte v967s - huawei G610s - zopo zp820, μόνο στα 2 blackview Jk809 έκανα πατέντα λόγο λάθος/κακης κεραίας

 

To οποίο όμως είναι δυστυχώς σύνηθες φαινόμενο στα κινέζικα και γι αυτό είναι γεμάτο παράπονα και το φόρουμ μας και το XDA για πληθώρα κατασκευαστών ακόμα και από γνωστές εταιρείες.

Από την άλλη υπάρχουν και gps προγράμματα που δε συνεργάζονται σωστά με mtk και πάλι χρειάζονται fix-άκι (π.χ. endomondo-build.prop fix).

Σε out of the box και για ένα casual χρήστη, δε θα έλεγα ότι θα είναι σίγουρα απροβλημάτιστη η εμπειρία του gps σε κινέζικο.

Γι αυτό καλό είναι να ρωτάμε στα συγκεκριμένα θέματα της κάθε συσκευής, να μας λένε τις εμπειρίες τους οι χρήστες του κινητού που μας ενδιαφέρει.

Link to comment
Share on other sites

To QUOTE το εκανες σε λαθος ποστ :down::down:

 

Παμε παλι απο την αρχη. Διαβασε παλι την ερωτηση που εκανε

 

και την απαντηση που το εδωσα

 

 

Επισης υπαρχουν οθονες και οθονες, εχεις δει της οθονες απο αυτα τα δυο τηλεφωνα ? Δες πως ειναι η οθονη του g610 https://www.dropbox.com/s/9ohtnujranhmxi1/%CE%B3%CF%89%CE%BD%CE%AF%CE%B1%20%CE%B8%CE%B5%CE%B1%CF%83%CE%B7%CF%82.mp4

Εχεις δει ποιοτητα που εχουν αυτα τα δυο τηλεφωνα ?

Εχεις δει πως δουλευουν αυτα τα δυο τηλεφωνα χωρις καμια moda - fix ?

Εχεις να προτεινεις σε αυτον που ενδιαφερεται καποιο αλλο τηλεφωνο ? Εγω του απαντησα στην ερωτηση που εκανε. Αν ενδιαφερεται για καποιο αλλο θα το εγραφε ή θα ανοιγε νεο θεμα

Νομίζω πως η παρατήρησή του αναφερόταν περισσότερο στην ανάλυση, όχι τόσο στις γωνίες θέασης, φωτεινότητα κτλ...

 

Πάντως μιας και δεν πρόκειται να το χρησιμοποιώ κατά κόρον για πλοήγηση και θέαση βίντεο, δεν προβληματίζει...εξάλλου 240dpi είναι αξιοπρεπέστατο...

Έπειτα, υψηλότερη ανάλυση σημαίνει μεγαλυτερο ζόρι στην κάρτα γραφικών > μεγαλυτερο ζόρι στην μπαταρία

 

Υπάρχει και το THL W200, αλλά έχει μικρή μπαταρία...

 

Όσοι έχουν δοκιμάσει και τα δύο, το ΖΤΕ V967S & Huawei G610S, μπορούν να κάνουν μια σύγκριση στην αυτονομία;

 

Κοιτάζω το Jiayu G3S και στα χαρτιά φαίνεται ευκαιρία...μεγάλη μπαταρία, πληθώρα αισθητήρων, Gorilla Glass...είναι τόσο τούβλο ώστε να πρέπει να αποφεύγεται; Έχει προβλήματα αξιοπιστίσας στη κατασκευή;

Link to comment
Share on other sites

Εννοούσα mtk και εντάξει το κανένα mtk ήταν υπερβολή, αλλά είναι όμως ο κανόνας.

1) Το αν έχεις καλύτερο σήμα, δεν είναι μόνο θέμα επεξεργαστή-κεραίας, αλλά και software-ρύθμίσεων.

2) Εγώ στο Note έχω σήμα και σε πολύ δύσκολα σημεία.

3) To οποίο όμως είναι δυστυχώς σύνηθες φαινόμενο στα κινέζικα και γι αυτό είναι γεμάτο παράπονα και το φόρουμ μας και το XDA για πληθώρα κατασκευαστών ακόμα και από γνωστές εταιρείες.

4) Από την άλλη υπάρχουν και gps προγράμματα που δε συνεργάζονται σωστά με mtk και πάλι χρειάζονται fix-άκι (π.χ. endomondo-build.prop fix).

5) Σε out of the box και για ένα casual χρήστη, δε θα έλεγα ότι θα είναι σίγουρα απροβλημάτιστη η εμπειρία του gps σε κινέζικο. Γι αυτό καλό είναι να ρωτάμε στα συγκεκριμένα θέματα της κάθε συσκευής, να μας λένε τις εμπειρίες τους οι χρήστες του κινητού που μας ενδιαφέρει.

Σου τα εκανα 1-2-3.....

1) Σωστα

2) Εχεις και glonass

3) Εγραψα ποιο πανω αυτα που δοκιμασα. Παντος, οπως γραφεις υπαρχουν περιστατικα και σε γνωστες εταιρειες

4) Σωστα

5) Σωστα, αν καποιος δεν θελει να ασχοληθει καθολου με fix-modes καλο ειναι να ρωταει στο τοπικ του τηλεφωνου.

Νομίζω πως η παρατήρησή του αναφερόταν περισσότερο στην ανάλυση, όχι τόσο στις γωνίες θέασης, φωτεινότητα κτλ...

 

Πάντως μιας και δεν πρόκειται να το χρησιμοποιώ κατά κόρον για πλοήγηση και θέαση βίντεο, δεν προβληματίζει...εξάλλου 240dpi είναι αξιοπρεπέστατο...

Έπειτα, υψηλότερη ανάλυση σημαίνει μεγαλυτερο ζόρι στην κάρτα γραφικών > μεγαλυτερο ζόρι στην μπαταρία

 

Υπάρχει και το THL W200, αλλά έχει μικρή μπαταρία...

 

Όσοι έχουν δοκιμάσει και τα δύο, το ΖΤΕ V967S & Huawei G610S, μπορούν να κάνουν μια σύγκριση στην αυτονομία;

 

Κοιτάζω το Jiayu G3S και στα χαρτιά φαίνεται ευκαιρία...μεγάλη μπαταρία, πληθώρα αισθητήρων, Gorilla Glass...είναι τόσο τούβλο ώστε να πρέπει να αποφεύγεται; Έχει προβλήματα αξιοπιστίσας στη κατασκευή;

το ΖΤΕ V967S & Huawei G610S βγαζουν ~10 ωρες / 24ωρο ανοικτη οθονη το, επισης σε πολυ απλη/βασικη χρηση τηλεφωνα sms θα σε βγαλουν αρκετες ημερες, δεν ξερω ακριβος γιατι τα λιωνω :lol:

 

Αν ενδιαφερεσε για αγορα το Jiayu G3S, οταν το παραγγειλεις κανε εξτρα παραγγελια μια κολα logo για να κολας οτι ξεκολαει και ενα digitizer for JIAYU G3S

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Μια βόλτα και ένα προσεκτικό διάβασμα στα θέματα των jiayu, αποτρέπουν τέτοια αγορά.

Απορώ πως πουλάνε ακόμα.

 

@Karthan7 έχω την εντύπωση ότι ο 6589 υποστηρίζει και glonass

Link to comment
Share on other sites

Μια βόλτα και ένα προσεκτικό διάβασμα στα θέματα των jiayu, αποτρέπουν τέτοια αγορά.

Απορώ πως πουλάνε ακόμα.

 

@Karthan7 έχω την εντύπωση ότι ο 6589 υποστηρίζει και glonass

 

Οτι ναναι.

Εγω τους βλεπω ολους ικανοποιημενους.

 

Οταν κανουν και τα αλλα κινητα τις πωλησεις των jiayu, τα ξαναλεμε.

Link to comment
Share on other sites

Οτι ναναι.

Εγω τους βλεπω ολους ικανοποιημενους.

 

Οταν κανουν και τα αλλα κινητα τις πωλησεις των jiayu, τα ξαναλεμε.

 

Άλλο φόρουμ διαβάζεις τότε.

Το ότι να 'ναι το επιστρέφω.

Link to comment
Share on other sites

Μια βόλτα και ένα προσεκτικό διάβασμα στα θέματα των jiayu, αποτρέπουν τέτοια αγορά.

Απορώ πως πουλάνε ακόμα.

 

@Karthan7 έχω την εντύπωση ότι ο 6589 υποστηρίζει και glonass

Πουλανε ανταλακτικα :lol:

 

Με λιγο ψαξιμο που εκανα ειδα οτι το Newman K1 γραφουν οτι εχει και glonass.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βλέπω στο φορουμ πάνω απο 250.000 εμφανίσεις για το G4 και πάνω απο 125.000 για το g3

Ποιο jiayu είχες stratos και σου παραυσίασε προβλημα?

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οι εμφανισεις δεν λενε τιποτα, μπορει να ειναι για να λυσουν προβληματα μπορει απλα να διαβαζουν το τοπικ.

Το G4 ποτε ανοιξε το τοπικ και ποτε βγηκε στην αγορα ? απο μηνα σε μηνα το τραβουσαν.....

 

Για να μην παρεξηγηθω, δεν υποστηριζω κανεναν κατασκευαστη, υποστιριζω mtk ;)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βλέπω στο φορουμ πάνω απο 250.000 εμφανίσεις για το G4 και πάνω απο 125.000 για το g3

Ποιο jiayu είχες stratos και σου παραυσίασε προβλημα?

 

Eχει πουλησει περισσοτερο απο ολα παιδι μου το Jiayu G3S + G4.

 

Φαινεται και απο τα post στα θεματα, που μονο το Xiaomi με τον τεραστιο ντορο τα ξεπερναει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βλέπω στο φορουμ πάνω απο 250.000 εμφανίσεις για το G4 και πάνω απο 125.000 για το g3

Ποιο jiayu είχες stratos και σου παραυσίασε προβλημα?

 

Οι εμφανίσεις δε κάνουν τις πωλήσεις.

Μπορεί να σημαίνει και το αντίθετο.

Μπαίνω γιατί έχω προβλήματα.

Και διαβάζοντας τα θέματα τους, συνέχεια για προβλήματα διαβάζω.

Ανύπαρκτα gps λόγω κεραίας, να ξεκολάνε πλαστικά, να κάνουν reboots, να χαλάνε digitizers, σκαλοπάτια στην μπαταρία και και και.

Αν αυτό σημαίνει ότι όλοι!!! είναι ικανοποιημένοι, πάω πάσο.

Δε χρειάζεται να το αποκτήσω για να δω ότι έχει θέματα και διαβάζοντας γι αυτά, φυσικά δε πρόκειται.

 

Eχει πουλησει περισσοτερο απο ολα παιδι μου το Jiayu G3S + G4.

 

Φαινεται και απο τα post στα θεματα, που μονο το Xiaomi με τον τεραστιο ντορο τα ξεπερναει.

 

Έχεις κάποιο λινκ που φαίνονται οι πωλήσεις των κινέζικων κινητών ή είναι δική σου εκτίμηση;

Link to comment
Share on other sites

Οι εμφανίσεις δε κάνουν τις πωλήσεις.

Μπορεί να σημαίνει και το αντίθετο.

Μπαίνω γιατί έχω προβλήματα.

Και διαβάζοντας τα θέματα τους, συνέχεια για προβλήματα διαβάζω.

Ανύπαρκτα gps λόγω κεραίας, να ξεκολάνε πλαστικά, να κάνουν reboots, να χαλάνε digitizers, σκαλοπάτια στην μπαταρία και και και.

Αν αυτό σημαίνει ότι όλοι!!! είναι ικανοποιημένοι, πάω πάσο.

Δε χρειάζεται να το αποκτήσω για να δω ότι έχει θέματα και διαβάζοντας γι αυτά, φυσικά δε πρόκειται.

 

Οτι εχουν πουλησει σαν τρελα τα jiayu δεν ειναι δυσκολο να το καταλαβεις. Και φαινεται στα μηνυματα.

Και στα specs βεβαιως βεβαιως που ειναι αχτυπητα.

 

 

Kαι ειναι και φυσικα να φαινονται οτι εχουν θεμα, οταν πουλας 100 και χαλασουν τα 10 φαινονται, ενω αν πουλησεις 10 και χαλασει, δεν το βλεπει κανενας.

 

Εγω το προτεινω χωρις δευτερη σκεψη.

Link to comment
Share on other sites

Εκτος απο παρων φόρουμ και τα χτυπήματα για καποιες συσκευές αν χτυπήσει κανεις στο γογλη και στις αξιολογήσεις που κανουν οι αγοραστές στα καταστήματα θα βρει πολλά reviews που είναι αντίθετα με την άποψη σου που όμως ειναι σεβαστή.

Ανύπαρκτο GPS εγω δε εχω δει παντως

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Οτι εχουν πουλησει σαν τρελα τα jiayu δεν ειναι δυσκολο να το καταλαβεις. Και φαινεται στα μηνυματα.

Και στα specs βεβαιως βεβαιως που ειναι αχτυπητα.

 

 

Kαι ειναι και φυσικα να φαινονται οτι εχουν θεμα, οταν πουλας 100 και χαλασουν τα 10 φαινονται, ενω αν πουλησεις 10 και χαλασει, δεν το βλεπει κανενας.

 

Εγω το προτεινω χωρις δευτερη σκεψη.

 

Εντελώς αυθαίρετη προσωπική εκτίμηση τότε ο αριθμός πωλήσεων.

Και τα specs είναι παρόμοια σε όλες τις εταιρείες.

Τα ίδια εξαρτήματα παίρνουν όλοι και τα συναρμολογούν.

Απλά διαλέγεις την εταιρεία που συνδυάζει τα εξαρτήματα με αυτά που σε ικανοποιούν προσωπικά.

Και παρεπιπτόντως επειδή είπες για specs το Cubot One που πρότεινα στο παλικάρι, έχει καλύτερα specs και τιμή από to g4.

Τα Jiayu πάντως τα μόνα κινητά που διαβάζοντας, βλέπεις τόνους από πραγματικά προβλήματα της συσκευής (ανέφερα μερικά πριν) ή και του software που τη συνοδεύει (π.χ. σκαλοπάτια στη μπαταρία) και αυτό είναι γεγονός και όχι αυθαίρετη εκτίμηση.

Kαι σε πληροφορώ ότι διαβάζω τα θέματα των περισσότερων κινέζικων κινητών.

 

Εκτος απο παρων φόρουμ και τα χτυπήματα για καποιες συσκευές αν χτυπήσει κανεις στο γογλη και στις αξιολογήσεις που κανουν οι αγοραστές στα καταστήματα θα βρει πολλά reviews που είναι αντίθετα με την άποψη σου που όμως ειναι σεβαστή.

Ανύπαρκτο GPS εγω δε εχω δει παντως

 

Βάλε στο google jiayu gps.

Διάβασε τα αποτελέσματα στην πρώτη σελίδα.

Όλα για poor gps και fιx μιλάνε.

Δεν αμφισβητώ αυτό που λες, αλλά δε πρόκειται να αμφισβητήσω και τόσες αναφορές περί του αντιθέτου.

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους

Ειμαι αναμεσα σε 4 κινητα και θα ηθελα λιγη βοηθεια.

1.Cubot one

2.THL W200

3.inew V3

4DOOGGE turbo dg2014

Εχει κανεις ιδεα τι παιζει και που μπορω να βρω τις ποιο φθηνες τιμες::

Αν εχετε κατι αλλο στο νου σας ελεθερα

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εντελώς αυθαίρετη προσωπική εκτίμηση τότε ο αριθμός πωλήσεων.

Και τα specs είναι παρόμοια σε όλες τις εταιρείες.

Τα ίδια εξαρτήματα παίρνουν όλοι και τα συναρμολογούν.

Απλά διαλέγεις την εταιρεία που συνδυάζει τα εξαρτήματα με αυτά που σε ικανοποιούν προσωπικά.

Και παρεπιπτόντως επειδή είπες για specs το Cubot One που πρότεινα στο παλικάρι, έχει καλύτερα specs και τιμή από to g4.

Τα Jiayu πάντως τα μόνα κινητά που διαβάζοντας, βλέπεις τόνους από πραγματικά προβλήματα της συσκευής (ανέφερα μερικά πριν) ή και του software που τη συνοδεύει (π.χ. σκαλοπάτια στη μπαταρία) και αυτό είναι γεγονός και όχι αυθαίρετη εκτίμηση.

Kαι σε πληροφορώ ότι διαβάζω τα θέματα των περισσότερων κινέζικων κινητών.

 

Eγω ειπα οτι ειχα να πω, ο καθενας διαβαζει και κρινει.

 

Στο θεμα του Cubot (154 απαντησεις vs 2.172 του G3S) δηλαδη δεν αναφερουν προβληματα;

Ο ενας με αδυναμο wifi, o αλλος με lag, ο αλλος γυρισε στην v4 απο την v6, ο αλλος στην v3, o αλλος ειχε θεμα με την φορτιση, ο αλλος λεει εχασε 2 φορες το δικτυο κοκ

 

Εγω παω στοιχημα οτι αν ειχε και αυτο τις πωλησεις του G3S, αναλογα θα τα βλεπαμε τα πραγματα.

 

ΚΑΙ ΝΑΙ, οταν τα jiayu θεματα εχουν παραπανω μηνυματα απο ολα τα αλλα, σημαινει οτι εχουν κανει περισσοτερες πωλησεις, ειναι αυταποδεικτο νομιζω.

Link to comment
Share on other sites

Eγω ειπα οτι ειχα να πω, ο καθενας διαβαζει και κρινει.

 

Στο θεμα του Cubot (154 απαντησεις vs 2.172 του G3S) δηλαδη δεν αναφερουν προβληματα;

Ο ενας με αδυναμο wifi, o αλλος με lag, ο αλλος γυρισε στην v4 απο την v6, ο αλλος στην v3, o αλλος ειχε θεμα με την φορτιση, ο αλλος λεει εχασε 2 φορες το δικτυο κοκ

 

Εγω παω στοιχημα οτι αν ειχε και αυτο τις πωλησεις του G3S, αναλογα θα τα βλεπαμε τα πραγματα.

 

ΚΑΙ ΝΑΙ, οταν τα jiayu θεματα εχουν παραπανω μηνυματα απο ολα τα αλλα, σημαινει οτι εχουν κανει περισσοτερες πωλησεις, ειναι αυταποδεικτο νομιζω.

 

Βρήκες τα μοναδικά προβλήματα που έχουν αναφερθεί.

Ένας είπε ότι έχασε μια φορά το δίκτυο, που έφτιαξε με restart.

Οκ.Έχω αλλάξει ουκ ολίγες συσκευές και το έχω πάθει με πάρα πολλές.

Ακόμα και με τις ακριβότερες.

Καθαρά τυχαίο και το βρίσκω ανάξιο λόγου αφού μπορεί να συμβεί σε οποιαδήποτε mtk, μιας και χρησιμοποιούν τα ίδια μόντεμ.

Το παλικάρι που είπε για τη φόρτιση, στο ίδιο ποστ έγραψε ότι έφταιγε το καλώδιό του και όχι το τηλέφωνο.

Τώρα για το lag, εγώ μπορεί να μην είδα κανένα lag, αλλά 2 παιδιά που το ανέφεραν είπαν ότι ήταν θέμα του go launcher και άλλαξαν launcher.

Αυτά ήταν και τα 3 μοναδικά προβλήματα.

Αυτά τα θεωρείς σοβαρά προβλήματα οκ.

Και εγώ είπα εξαρχής τη γνώμη μου στο παλικάρι που ρώτησε.

Σου απάντησα γιατί μου "επιτέθηκες"

Δε πρόκειται να το συνεχίσω πάντως.

Ο καθένας μπορεί να ρίξει μια ματιά στα θέματα, να διαβάσει μερικές σελίδες και θα αποφανθεί μόνος του.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...