Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.711 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      924
    • Έχω MasterCard
      445
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      58
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Βάζοντας 100 ευρώ έξτρα ο λογαριασμός σου θα γίνει -100 ευρώ .

Στην συνέχεια κάθε μήνα θα μπαίνουν οι δόσεις , και μετά από κάπιους μήνες θα γίνει μηδενικός , αλλά αυτό προφανώς δεν σε επηρεάζει .

 

Δηλαδη δεν χρειαζεται να πω στην τραπεζα οτι θελω να αποπληρωσω αυτο το προιον;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη δεν χρειαζεται να πω στην τραπεζα οτι θελω να αποπληρωσω αυτο το προιον;

 

Δεν μπορείς και δεν έχει και νόημα να αποπληρώσεις το συγκεκριμένο προϊόν, και με τον τρόπο που σου λέμε, απλά θα προκαταβάλεις μέρος των μελλοντικών χρεώσεων του λογαριασμού σου, είτε αυτό είναι δόσεις είτε οτιδήποτε άλλο. Τα χρήματα δεν μπορούν να πάνε σε ένα συγκεκριμένο προϊόν.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς και δεν έχει και νόημα να αποπληρώσεις το συγκεκριμένο προϊόν, και με τον τρόπο που σου λέμε, απλά θα προκαταβάλεις μέρος των μελλοντικών χρεώσεων του λογαριασμού σου, είτε αυτό είναι δόσεις είτε οτιδήποτε άλλο. Τα χρήματα δεν μπορούν να πάνε σε ένα συγκεκριμένο προϊόν.

 

Χμμ.τωρα σκαλωσα.αρα τελικα τι μπορω να κανω;;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πληρώσεις τα 100 ευρώ.

στην συνέχεια συνέχισε να πληρώνεις την δόση του άλλου προϊόντος .

έτσι θα κάνεις αυτό που θέλεις , αδιαφορώντας τι λέει ο λογαριασμός .

 

 

@nefertiti84 δεν μπορείς να μάθεις για πιό λογο απορίφθηκε η αίτηση σου , ούτε πρόκειται να σου πουν . Μπορείς όμως να κάνεις υποθέσεις .

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πληρώσεις τα 100 ευρώ.

στην συνέχεια συνέχισε να πληρώνεις την δόση του άλλου προϊόντος .

έτσι θα κάνεις αυτό που θέλεις , αδιαφορώντας τι λέει ο λογαριασμός .

 

 

@nefertiti84 δεν μπορείς να μάθεις για πιό λογο απορίφθηκε η αίτηση σου , ούτε πρόκειται να σου πουν . Μπορείς όμως να κάνεις υποθέσεις .

 

Ok boy!!!νασαι καλα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, εχω ενα προβλημα.Ενω το σκεφτηκα καλα και για πολυ καιρο,ενω εψαξα τις τραπεζες για να δω ποια να επιλεξω να βγαλω μια πιστωτικη καρτα με οριο 1000ευρω η Πειραιως το απερριψε. Ειναι η τραπεζα μισθοδοσιας μου και θεωρουσα οτι θα ηταν πιο ευκολο να εγκριθει. Με εισοδημα ετησιο 11000ευρω χωρις να χρωσταω πουθενα χωρις να εχω ξανα στο παρελθον πιστωτικη η δανειο για πιο λογο δεν το ενεκρινε? Και το χειροτερο ειναι οτι δεν μου λεει η τραπεζα εναν λογο. πριν περιπου 9 μηνες ειχα κανει αιτηση και στα ικεα να βγαλω της Μillenium που συνεργαζονται για αγορες μονο εντος ικεα και πιστωτικο οριο 600ευρω και παλι δεν εγινε αποδεκτο. εχω κανει την φορολογικη μου δηλωση καθυστερημενα τον ιανουαριο μηπως παιζει καποιο ρολο αυτο? τι αλλο να υποθεσω? πραγματικα μου δενουν τα χερια γιατι μπορω να παρω καποια πραγματα απαραιτητα μονο με δοσεις και δεν εχω αλλο τροπο.πως μπορω να μαθω γιατι δεν το εγκρινουν?

 

Δεν το ενέκρινε γιατί το δηλωθέν εισόδημα σου θεωρείται χαμηλό. Έχουν σφίξει τα πράγματα και οι τράπεζες δύσκολο βγάζουν πιστωτικές πλέον σε τέτοια εισοδήματα και λογικά όλο και πιο δύσκολα θα βγάζουν πλέον. Στους όρους της προσύμβασης που υπέγραψες αναφέρεται ότι η τράπεζα δεν είναι υποχρεωμένη να εξηγήσει γιατί απέρριψε την αίτηση σου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ενέκρινε γιατί το δηλωθέν εισόδημα σου θεωρείται χαμηλό. Έχουν σφίξει τα πράγματα και οι τράπεζες δύσκολο βγάζουν πιστωτικές πλέον σε τέτοια εισοδήματα και λογικά όλο και πιο δύσκολα θα βγάζουν πλέον. Στους όρους της προσύμβασης που υπέγραψες αναφέρεται ότι η τράπεζα δεν είναι υποχρεωμένη να εξηγήσει γιατί απέρριψε την αίτηση σου.

 

Δεν προκειται δηλαδη να μου το εγκρινουν ποτε? ουτε δανειο ουτε καρτα? να μην προσπαθησω αλλου λες?

Link to comment
Share on other sites

Δεν προκειται δηλαδη να μου το εγκρινουν ποτε? ουτε δανειο ουτε καρτα? να μην προσπαθησω αλλου λες?

 

Μια περίοδο ειχα κανει αιτηση για φοιτητική πιστωτική σε πολλές τράπεζες και δεν μου έβγαζε καμία (δεν δηλωνα εισόδημα), και πανω που λεω οκ, αστο... μου εβγαλε η marfin

Δοκίμασε και citibank ή marfin

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια! Εχω μια χρεωστικη καρτα στην Εθνικη. Θελω να βαλω εναν συνδικαιουχο. Οσο ομως και να ψαχνω στο ιντερνετ δεν μπορω να βρω τι δικαιολογητικα θα χρειαστει να εχει μαζι του ο συνδικαιουχος.

Μηπως ξερετε και μπορειτε να βοηθησετε;

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Εκκαθαριστικό της εφορίας , ταυτότητα , και ένα χαρτί μισθοδοσίας αρκούν .
Link to comment
Share on other sites

Μια περίοδο ειχα κανει αιτηση για φοιτητική πιστωτική σε πολλές τράπεζες και δεν μου έβγαζε καμία (δεν δηλωνα εισόδημα), και πανω που λεω οκ, αστο... μου εβγαλε η marfin

Δοκίμασε και citibank ή marfin

 

εμεινες ικανοποιημενος σαν τραπεζα απο την marfin?

Link to comment
Share on other sites

Δεν προκειται δηλαδη να μου το εγκρινουν ποτε? ουτε δανειο ουτε καρτα? να μην προσπαθησω αλλου λες?

 

Πάνω κάτω οι περισσότερες τράπεζες τα ίδια κριτήρια έχουν. Δοκίμασε να βγάλεις κάποια από τις πιστωτικές που εκδίδουν συγκεκριμένες επιχειρήσεις σε συνεργασία με κάποιες τράπεζες. Πχ στο cosmos στην Θεσσαλονίκη κάνεις επιτόπου αίτηση για πιστωτική της eurobank (yes visa) και δεν ζητούν δικαιολογητικά παρά μόνο ταυτότητα. Οπότε εκεί δεν θα έχεις πρόβλημα.

Edited by kax
Link to comment
Share on other sites

Πάνω κάτω οι περισσότερες τράπεζες τα ίδια κριτήρια έχουν. Δοκίμασε να βγάλεις κάποια από τις πιστωτικές που εκδίδουν συγκεκριμένες επιχειρήσεις σε συνεργασία με κάποιες τράπεζες. Πχ στο cosmos στην Θεσσαλονίκη κάνεις επιτόπου αίτηση για πιστωτική της eurobank (yes visa) και δεν ζητούν δικαιολογητικά παρά μόνο ταυτότητα. Οπότε εκεί δεν θα έχεις πρόβλημα.

 

κανεις λαθος. οταν συμπληρωνεις την αιτηση ζητουν μονο ταυτοτητα. οταν φτασει η αιτηση στην τραπεζα τοτε σε παιρνουν τηλεφωνο και σου ζητανε τα απαραιτητα δικαιολογητικα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάνω κάτω οι περισσότερες τράπεζες τα ίδια κριτήρια έχουν. Δοκίμασε να βγάλεις κάποια από τις πιστωτικές που εκδίδουν συγκεκριμένες επιχειρήσεις σε συνεργασία με κάποιες τράπεζες. Πχ στο cosmos στην Θεσσαλονίκη κάνεις επιτόπου αίτηση για πιστωτική της eurobank (yes visa) και δεν ζητούν δικαιολογητικά παρά μόνο ταυτότητα. Οπότε εκεί δεν θα έχεις πρόβλημα.

 

εχω προσπαθησει στα ικεα με την millenium για 600 ευρω πιστωτικο και τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

εχω προσπαθησει στα ικεα με την millenium για 600 ευρω πιστωτικο και τιποτα.

 

εχει κλεισει η στροφιγγα των πιστωτικων απο τις τραπεζες.

πλεον απορριπτουν και αιτησεις που δεν υπαρχει κανενας λογος να το κανουν

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχει κλεισει η στροφιγγα των πιστωτικων απο τις τραπεζες.

πλεον απορριπτουν και αιτησεις που δεν υπαρχει κανενας λογος να το κανουν

Το γεγονός ότι σκάνε δάνεια και κάρτες που δεν τα περίμενες με τίποτα να σκάσουν, είναι λόγος...

Link to comment
Share on other sites

Το γεγονός ότι σκάνε δάνεια και κάρτες που δεν τα περίμενες με τίποτα να σκάσουν, είναι λόγος...

 

ειναι λογος και μαλιστα πολυ σοβαρος. παντως οσο υπερβολη υπηρχε στην χορηγηση πιστωτικων καρτων πριν μερικα χρονια αλλο τοσο υπερβαλουν οι τραπεζες με τις απορριψεις αιτησεων.

ειχαν κανει καποτε αιτηση σε μεγαλο σουπερ μαρκετ για την πιστωτικη go visa της εθνικης και μου ειχαν στειλει και μια mastercard. ετσι για δωρο. υπερβολη σε ολο της το μεγαλειο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ειναι λογος και μαλιστα πολυ σοβαρος. παντως οσο υπερβολη υπηρχε στην χορηγηση πιστωτικων καρτων πριν μερικα χρονια αλλο τοσο υπερβαλουν οι τραπεζες με τις απορριψεις αιτησεων.

ειχαν κανει καποτε αιτηση σε μεγαλο σουπερ μαρκετ για την πιστωτικη go visa της εθνικης και μου ειχαν στειλει και μια mastercard. ετσι για δωρο. υπερβολη σε ολο της το μεγαλειο

 

κι εμενα υπερβολη μου φενεται , εγω ας πουμε τοσα χρονια ουτε λογος για πιστωτικη τα καταφερνα με 4-5 δοσεις σε κανεναν κωτσοβολο αραια και που και τωρα που χρειαστηκα τρωω ηττα απο παντου λες και χρωσταω πουθενα. αδικο, εχουν καρτες ατομα που ακομα δεν πληρωνουν κ δεν μπορουν να εχουν οσοι ειναι πιο τυπικοι σε τετοια θεματα.

Link to comment
Share on other sites

κι εμενα υπερβολη μου φενεται , εγω ας πουμε τοσα χρονια ουτε λογος για πιστωτικη τα καταφερνα με 4-5 δοσεις σε κανεναν κωτσοβολο αραια και που και τωρα που χρειαστηκα τρωω ηττα απο παντου λες και χρωσταω πουθενα. αδικο, εχουν καρτες ατομα που ακομα δεν πληρωνουν κ δεν μπορουν να εχουν οσοι ειναι πιο τυπικοι σε τετοια θεματα.

 

συμφωνω μαζι σου. παντως να ξερεις οτι οσοι καρτες τις οποιες δεν πληρωνουν, οταν ληξει το πλαστικο οι τραπεζες δεν τους ανανεωνους τις καρτες και τις διακοπτουν. σε λιγο καιρο θα κυκλοφορουν ακομα λιγοτερες πιστωτικες, ισως τοτε χαλαρωσουν και οι τραπεζες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

συμφωνω μαζι σου. παντως να ξερεις οτι οσοι καρτες τις οποιες δεν πληρωνουν, οταν ληξει το πλαστικο οι τραπεζες δεν τους ανανεωνους τις καρτες και τις διακοπτουν. σε λιγο καιρο θα κυκλοφορουν ακομα λιγοτερες πιστωτικες, ισως τοτε χαλαρωσουν και οι τραπεζες.

 

θεε μου! ποσο να περιμενω ακομα για εναν ρημαδοκαναπε????? :p

Link to comment
Share on other sites

βαλε γραμματια

 

..στα ικεα??? γιατι αλλου που εχω δει και ακριβοι ειναι και δεν μου αρεσουν.και τα ικεα ειχαν τη τακτικη να δεχονται δοσεις μονο με την πιστωτικη που οι ιδιοι βγαζουν αλλα εδω και ενα μηνα αλλαξε αυτο...το καταλαβαν και δεχονται ολες τις πιστωτικες.

Link to comment
Share on other sites

..στα ικεα??? γιατι αλλου που εχω δει και ακριβοι ειναι και δεν μου αρεσουν.και τα ικεα ειχαν τη τακτικη να δεχονται δοσεις μονο με την πιστωτικη που οι ιδιοι βγαζουν αλλα εδω και ενα μηνα αλλαξε αυτο...το καταλαβαν και δεχονται ολες τις πιστωτικες.

 

στα ικεα απο οσο ξερω δεν γινεται. χρησιμοποιησε καποιου γνωστου σου την καρτα η καποιου συγγενη σου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κανεις λαθος. οταν συμπληρωνεις την αιτηση ζητουν μονο ταυτοτητα. οταν φτασει η αιτηση στην τραπεζα τοτε σε παιρνουν τηλεφωνο και σου ζητανε τα απαραιτητα δικαιολογητικα.

 

Δεν κάνω κανένα λάθος. Για την συγκεκριμένη περίπτωση που αναφέρω και μόνο ΔΕΝ ζήτησαν διακιολογητικά. Μόνο την ταυτότητα και η κάρτα βγήκε αμέσως.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνω κανένα λάθος. Για την συγκεκριμένη περίπτωση που αναφέρω και μόνο ΔΕΝ ζήτησαν διακιολογητικά. Μόνο την ταυτότητα και η κάρτα βγήκε αμέσως.

 

αυτο το ακουω πρωτη φορα, και το αμφισβητω εντονα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...