Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του LG G2


daospi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.mobile14.gr/index.php?route=product/product&product_id=357

 

32αρι

καινουριο skoutzομαγαζο...

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν βιαζομαι απλα για να εχω μια ταξη μεγεθους ρωταω

υπαρχει καποιο link του στο ebay?

στο αγγλικο τουλαχιστον που ψαχνω δεν βρισκω καποιο offer του τηλεφωνου απο αυτον

Στο ebay δεν το έχει αυτή τη στιγμή γιατί του τέλειωσε το stock. Μπορείς να τον βρεις όμως ως "digivire" σαν πωλητή, και να τον ρωτήσεις ό,τι θέλεις.

Μίλησα μαζί του νωρίτερα σήμερα γιαυτό τα ξέρω αυτά!

Iphone 7 plus 32GB
Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με την LG Hellas και την ρώτησα τι γίνεται αν πάρω την συσκευή από χώρα της Ευρωπαϊκής Ένωσης(εκτός Ελλάδας) και συγκεκριμένα την έκδοση των 32GB....μου λένε δεν μπορούμε να το φτιάξουμε(αν πάθει κάτι) γιατί εμείς σαν αντιπροσωπία δεν την "αναγνωρίζουμε" σαν συσκευή. Αν πάρετε το 16αρι τότε μπορούμε να σας το επισκευάσουμε αν πάθει κάτι.

 

Και έρχομαι να ρωτήσω εσάς που έχετε πάρει το 32αρι και από Κινέζους που λέτε; Τι θα κάνετε αν πάθει κάτι; Γιατί σκέφτομαι και εγώ σοβαρά να το πάρω από το digivire...και δεν ξέρω τι να κάνω...

Αν αγοράσεις από digivire, του το στέλνεις (δωρεάν με ΤΝΤ που συνεργάζεται) και αναλαμβάνει αυτός την επισκευή στην LG Αγγλίας. Τουλάχιστον θα πρέπει να το στείλεις Αγγλία και όχι Κίνα.

Iphone 7 plus 32GB
Link to comment
Share on other sites

Απο expansys αγοράζεις χωρίς φπα κάπου το διάβασα στις προηγούμενες σελίδες από κάποιους;;
Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχεις ενδοκοινοτικό ΑΦΜ για να το αγοράσεις έτσι.

Η LG εδώ δέχεται όλα τα 32άρια που προέρχονται από τις χώρες της ένωσης για service πλην της μητρικής που δεν την κάνουν εισαγωγή.

 

Τι εννοείς ενδοκοινοτικό; Πρώτη φορά το ακούω..

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς ενδοκοινοτικό; Πρώτη φορά το ακούω..

 

ΑΦΜ που ειναι καταχωρημενο στην εφορια ωστε να κανει η εταιρεια εισαγωγες-εξαγωγες για παραδειγμα

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ σήμερα μίλησα με lg για ερώτημα εγγύησης 32αρι g2 κ μου απάντησαν πως δεν καλύπτεται απο εγγύηση το 32αρι στην Ελλάδα .

Επειδή το ΚΙΝΗΤΟ που βρήκα για να αγοράσω ήταν αγορασμενο απο expansys μετά απευθύνθηκα στο expansys

ΠΡΟΣΟΧΗ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ

το expansys το καλύπτει εγγύηση κανονικά εφόσον η απόδειξη ειναι στο όνομα σας.

Αν το αγορασατε απο άλλο μέλος το expansys θα σας καλύψει ΜΟΝΟ εφ όσον ο Ιδιοκτητης ο πρώτος αυτού του οποίου το όνομα γράφει στην απόδειξη στείλει Μάιλ στο ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ κ τους δηλώσει οτι πούλησε το ΚΙΝΗΤΟ σε εσάς (δεύτερο ιδιοκτήτη)

Επίσης το expansys για ένα μήνα απο την αγορα καλύπτει μέχρι κ αντικατάσταση κινητου .μετα τον μήνα τα έξοδα ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ παραλαβής του κινητου απο εσάς στο σέρβις ποιντ τα βάζετε μισά μισά με το expansys.

 

ΑΥΤΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΑΥΤΑ ΣΑΣ ΜΕΤΑΦΕΡΩ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ σήμερα μίλησα με lg για ερώτημα εγγύησης 32αρι g2 κ μου απάντησαν πως δεν καλύπτεται απο εγγύηση το 32αρι στην Ελλάδα .

 

Ναι αυτό μου το είπαν και εμένα όπως είπα και σε ποιο πάνω ποστ.

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

http://www.kotsovolos.gr/site/mobile-phones-gps/mobile-phones/smartphones/128688-lg-g2

 

Δείτε τα χαρακτηριστικά!!! Για γέλια είναι στον Κωτσόβολο!!

 

[ATTACH]37506[/ATTACH]

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

http://www.kotsovolos.gr/site/mobile-phones-gps/mobile-phones/smartphones/128688-lg-g2

 

Δείτε τα χαρακτηριστικά!!! Για γέλια είναι στον Κωτσόβολο!!

 

[ATTACH]37506[/ATTACH]

 

Εδώ φιλε διαφήμιζαν το note 3 και είχαν φωτογραφία του 2 στα χαρακτηριστικά του g2 θα έπεφταν μέσα;

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Εδώ φιλε διαφήμιζαν το note 3 και είχαν φωτογραφία του 2 στα χαρακτηριστικά του g2 θα έπεφταν μέσα;

 

Το διαπιστωσα όταν πηγα απο το καταστημα να ρωτησω αν το έχουν εκει να το δω...και μου ειπαν εμεις αυτο φαίρνουμε οι πωλητες!!! Εντάξει δεν ήθελα να τους δουλεψω και να τους πω απο ποιο πλανητη...γιατι δεν φταίνε αυτοι...

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Πλέον έχει έρθει η ώρα νομίζω και για μένα να το παραγγείλω (αντί του Ν5, κυρίως λόγω μπαταρίας και οθόνης), οπότε είμαι μεταξύ των τριών γνωστών suppliers: DWI, Digivire και eGlobal. Ακριβότερος αλλά εγγυημένο -και γρήγορο- από DV, φθηνότερο αλλά πιθανό τελωνείο από DWI, ενώ ο eGlobal δεν στέλνει εκτός UK. Μάλλον στο ζάρι θα το ρίξω :p Καλού-κακού ρώτησα στον eGlobal μήπως και υπάρχει πιθανότητα να στείλει εκτός UK με κάποιο τρόπο -έστω και σε one-off περίπτωση- και θα κοιτάξω με ένα φίλο μου μήπως υπάρχει κονέ με κάποιον στο UK να το παραλάβει...

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Πλέον έχει έρθει η ώρα νομίζω και για μένα να το παραγγείλω (αντί του Ν5, κυρίως λόγω μπαταρίας και οθόνης), οπότε είμαι μεταξύ των τριών γνωστών suppliers: DWI, Digivire και eGlobal. Ακριβότερος αλλά εγγυημένο -και γρήγορο- από DV, φθηνότερο αλλά πιθανό τελωνείο από DWI, ενώ ο eGlobal δεν στέλνει εκτός UK. Μάλλον στο ζάρι θα το ρίξω :p Καλού-κακού ρώτησα στον eGlobal μήπως και υπάρχει πιθανότητα να στείλει εκτός UK με κάποιο τρόπο -έστω και σε one-off περίπτωση- και θα κοιτάξω με ένα φίλο μου μήπως υπάρχει κονέ με κάποιον στο UK να το παραλάβει...

 

Σε κέρδισε τελικά το g2 είναι? Και εγώ είμαι σε αυτό ακριβώς το δίλημμα....

Link to comment
Share on other sites

Σε κέρδισε τελικά το g2 είναι? Και εγώ είμαι σε αυτό ακριβώς το δίλημμα....

 

Μάλλον ναι....το 32αρι Ν5 το παίρνω στα 450€ πάνω-κάτω, οπότε λέω στην ίδια περίπου τιμή να προτιμήσω το G2 λόγω μπαταρίας και οθόνης. Ξέρω ότι από πλευράς updates είναι άστα να πάνε (πικρή εμπειρία από 2Χ), αλλά σαν συσκευή με τραβάει περισσότερο...

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια εντύπωση ότι στον κινέζο εξαντλείται γιατί η εφαρμογή eBay μου το βγάζει στα watched items ending soon

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Πλέον έχει έρθει η ώρα νομίζω και για μένα να το παραγγείλω (αντί του Ν5, κυρίως λόγω μπαταρίας και οθόνης), οπότε είμαι μεταξύ των τριών γνωστών suppliers: DWI, Digivire και eGlobal. Ακριβότερος αλλά εγγυημένο -και γρήγορο- από DV, φθηνότερο αλλά πιθανό τελωνείο από DWI, ενώ ο eGlobal δεν στέλνει εκτός UK. Μάλλον στο ζάρι θα το ρίξω :p Καλού-κακού ρώτησα στον eGlobal μήπως και υπάρχει πιθανότητα να στείλει εκτός UK με κάποιο τρόπο -έστω και σε one-off περίπτωση- και θα κοιτάξω με ένα φίλο μου μήπως υπάρχει κονέ με κάποιον στο UK να το παραλάβει...

 

Το έχει και αυτός εδώ στα 500€ σε μαύρο χρώμα.

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι πώς θα ανταποκριθεί ο Κινέζος σε περίπτωση DOA, βλάβης κλπ.

 

Αντε να δούμε ποιος θα είναι ο <<τυχερός>> που θα μας πει την εμπειρία του.:rolleyes:

.
Link to comment
Share on other sites

Το έχει και αυτός εδώ στα 500€ σε μαύρο χρώμα.

Τωρα 487

A man is walking home one dark night in Belfast. Suddenly a figure with a gun moves out of the shadows and says:

"What religion are you?"

The fellow replies "I'm an atheist", to which the gunman replies,

"Yeah, but a catholic or protestant atheist?"

Link to comment
Share on other sites

Destination Country - Greece:Tracking Consuming:858 Millisecond

27-10-2013 17:10, Receive Item From Customer, IPS

Παιδια αυτο τι σημαινει ; Οτι εχει ερθει ελλαδα ;

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Destination Country - Greece:Tracking Consuming:858 Millisecond

27-10-2013 17:10, Receive Item From Customer, IPS

Παιδια αυτο τι σημαινει ; Οτι εχει ερθει ελλαδα ;

 

Ποτε έκανες παραγγελια φίλε; μάλλον ταξιδεύει ακόμα το κινητό σου

 

Το θέμα είναι πώς θα ανταποκριθεί ο Κινέζος σε περίπτωση DOA, βλάβης κλπ.

 

Αντε να δούμε ποιος θα είναι ο <<τυχερός>> που θα μας πει την εμπειρία του.:rolleyes:

 

τον ρώτησα τι γινεται με doa και ειπε οτι στελνει αυτος κουριερ με δικα του εξοδα. το θεμα ειναι τι γινεται στη πραξη. βεβαια το μονο σιγουρο ειναι πως θα καθυστερήσει η όλα δουλεια..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά το πήρα από το http://www.eglobaldigitalstore.co.uk και το τηλέφωνο ήρθε από Χονγκ Κονγκ. Το παρέλαβε ο κολλητός μου στην Αγγλία μέσα σε δύο μέρες παρακαλώ (!!) και μου το έστειλε σήμερα Ελλάδα. Αναμένω!!! :D

 

Φίλε μου επειδή σκέφτομαι το κινητό να το πάρω και το έχω δει αυτό το site όλα εντάξει με το κινητό είναι αξιόπιστο σαν site? Και το τηλέφωνο επειδή λες ότι είναι από Χονγκ Κονγκ υπάρχει κάποιο πρόβλημα?

Edited by stefanos_ma
Link to comment
Share on other sites

Απο χτες είμαστε τελωνείο για να δούμε τι θα γίνει..

 

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS)17-11-2013 19:54ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS)

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ17-11-2013 17:12IPS

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ17-11-2013 17:07IPS

Link to comment
Share on other sites

Γρήγορα έφτασε πάντως..Για να δούμε..μαζί πανε τα δικά μας...

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Αφού λέει κλείσιμο από κατ αεροδρομίου δεν έφυγαν προς παράδοση;;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...