Jump to content

Τριχόπτωση/εμφύτευση μαλλιών


sadiagraxa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@brian yparxoun odhgies gia to activator...des k merieks selides pisw gia ena italiko ebay magazi p ta poulaei egrafe ti dosologia. http://cgi.ebay.it/CRESCINA-RICRESCITA-STAM-700-UOMO-24-FIALE-10_W0QQitemZ160059911840QQihZ006QQcategoryZ31413QQrdZ1QQssPageNameZWD1VQQcmdZViewItem

 

@dom1 ti einai to axelan?bitamines?sprey?

minoxidil 5% ypo8etw einai to regain amesa apotelesmata dhl.stamataei trixoptwsh alla otan to stamathseis apogohteuese giati peftoun osa eprepe na pesoun

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 519
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Εναν νέο τρόπο αναγέννησης των μαλλιών ανέπτυξαν επιστήμονες από το Πανεπιστήμιο της Πενσιλβάνια, δίνοντας ελπίδες στους άνδρες που αντιμετωπίζουν πρόβλημα φαλάκρας - σύμφωνα με στοιχεία του Παγκόσμιου Οργανισμού Υγείας, πάνω από το 30% του ανδρικού πληθυσμού θα αντιμετωπίσει το πρόβλημα προτού μπει στην τρίτη ηλικία.

 

Με την ενεργοποίηση ενός και μόνο γονιδίου οι ερευνητές πιστεύουν πως βρίσκονται ένα βήμα πριν από τη θεραπεία της φαλάκρας, για την οποία δαπανώνται σε προϊόντα αποκατάστασης μαλλιών, φάρμακα και μεταμοσχεύσεις 1,5 δισεκατομμύριο δολάρια ετησίως. Το επίτευγμα πραγματοποιήθηκε από τον αναπληρωτή καθηγητή Δερματολογίας, δόκτορα Γιώργο Κωτσαρέλη, επικεφαλής της έρευνας, και την ομάδα του.

 

Θεραπεία

Η ανακάλυψη των επιστημόνων ανοίγει τον δρόμο για τη θεραπεία και άλλων παθήσεων που σχετίζονται με τους θυλάκους των τριχών, όπως η ακμή και η υπερτρίχωση.

 

Το θέμα της οριστικής απώλειας των μαλλιών έχει απασχολήσει για πολλές δεκαετίες την επιστημονική κοινότητα, καθώς όλο και περισσότεροι άνδρες το αντιμετωπίζουν κάποια στιγμή της ζωής τους. Η παραδοσιακή θεραπεία της φαλάκρας περιλαμβάνει μεταμόσχευση μαλλιών, ωστόσο δεν θεωρείται ότι καλύπτει 100% το πρόβλημα.

 

Υστερα από 17 χρόνια ερευνών οι επιστήμονες από το Πανεπιστήμιο της Πενσιλβάνια εφηύραν έναν τρόπο αναγέννησης των θυλάκων των τριχών, διεγείροντας ένα γονίδιο για την επούλωση των πληγών στο τριχωτό της κεφαλής.

 

Μελετώντας σε ποντίκια τη διαδικασία επούλωσης των πληγών οι επιστήμονες παρατήρησαν ότι η αναγέννηση των θυλάκων γίνεται μέσω της ενεργοποίησης των επονομαζόμενων πρωτεϊνών «WΝΤ», που είναι γνωστό στους επιστημονικούς κύκλους ότι παίζουν ρόλο στην ανάπτυξή τους. Με την εισαγωγή περισσότερων τέτοιων πρωτεϊνών στις πληγές των ζώων οι επιστήμονες κατόρθωσαν να διπλασιάσουν τον αριθμό των νέων θυλάκων που δημιουργήθηκαν. Αντιθέτως, μπλοκάροντας τη δράση αυτών των πρωτεϊνών, η ανάπτυξη των θυλάκων διακοπτόταν.

 

Οπως εξηγούν στην ιατρική επιθεώρηση «Νέιτσουρ», η επούλωση των πληγών αποτελεί πρόσφορο έδαφος για τη δράση των πρωτεϊνών, διότι στη διάρκειά της το δέρμα επιστρέφει σε μια εμβρυϊκή κατάσταση, που το καθιστά δεκτικό στην επίδρασή τους.

 

πηγή: ethnos.gr

Link to comment
Share on other sites

Μπουχτίσαμε στις μελέτες. Το θέμα είναι τι από όλα αυτά θα φτάσει σε μας. Στον τελικό καταναλωτή είτε ώς φαρμακευτικό προϊόν είτε ως ιατρική θεραπεία. :)
Link to comment
Share on other sites

Τώρα τελευταία μου πέφτουν αρκετές τριχούλες από τα μαλλιά μου :lol: Λέτε να καραφλιάσω; Ή μαδάω κι εγώ λόγω καλοκαιριού, όπως οι γατούλες;;:lol: :lol: :lol:

http://agfacts.tamu.edu/D11/Extension/animal%20science/Kids/072303_baby_sheep.jpg

Άντε πες του ότι ο κόσμος τώρα μπήκε σε κουτάκι, άντε πες του ότι η Dolly δεν είναι προβατάκι...

Link to comment
Share on other sites

19 χρονών και γυναίκα..

Έλεος, ελπίζω να κάνεις πλάκα για την αραίωση και απλά να παίζεις με τον πόνο μας..!

Στις αλλαγές των εποχών όλοι οι άνθρωποι έχουν την τάση για τριχόπτωση αλλά αυτό είναι απόλυτα φυσιολογικό..

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

19 χρονών και γυναίκα..

Έλεος, ελπίζω να κάνεις πλάκα για την αραίωση και απλά να παίζεις με τον πόνο μας..!

Στις αλλαγές των εποχών όλοι οι άνθρωποι έχουν την τάση για τριχόπτωση αλλά αυτό είναι απόλυτα φυσιολογικό..

 

Δεν είπα για αραίωση, κουνήσου απ' τη θέση σου :lol: Τριχόπτωση είπα ;) Δεν ήξερα ότι είναι φυσιολογικό και φοβήθηκα :lol: Αλλά γενικά έχω κόλλημα με τα μαλλιά μου :cool:

http://agfacts.tamu.edu/D11/Extension/animal%20science/Kids/072303_baby_sheep.jpg

Άντε πες του ότι ο κόσμος τώρα μπήκε σε κουτάκι, άντε πες του ότι η Dolly δεν είναι προβατάκι...

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα για αραίωση, κουνήσου απ' τη θέση σου :lol: Τριχόπτωση είπα ;) Δεν ήξερα ότι είναι φυσιολογικό και φοβήθηκα :lol: Αλλά γενικά έχω κόλλημα με τα μαλλιά μου :cool:

 

Παρεξήγηση τότε! :O

Μην ανησυχείς πάντως, είναι φυσιολογικό την συγκεκριμένη εποχή να να έχεισ τριχόπτωση.. :)

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Έχω χρησιμοποιήσει το crescina 200 για 2 μήνες και το 300 για 1 μήνα. Αποτελέσματα είδα από τον πρώτο μήνα. Συνολικά έχω δει ότι τα μαλλιά μου έγιναν πιο δυνατά, πύκνωσαν λίγο και η κατάσταση έχει σταθεροποιηθεί. Το σημαντικό είναι ότι σταμάτησα να κοιτάζομαι στον καθρεύτη και να λέω ότι πάμε απο το κακό στο χειρότερο.

 

Έχω χρησιμοποιήσει διάφορα, όπως regaine και άλλα, αλλά με κανένα δεν είδα αποτέλεσμα. Το crescina ήταν το καλύτερο και το μεγαλύτερο πλεονέκτημα του είναι ότι μισή ώρα αφού το βάλεις αν πιάσεις λίγο τα μαλλιά σου επανέρχονται σε φυσιολογική κατάσταση. Ούτε κολλάνε ούτε τίποτα.

 

Τα μειονεκτήματα τα του είναι η τιμή του, η οποία είναι τσουχτερή και το γεγονός ότι πρέπει να προσέχεις που πέφτει το φάρμακο γιατί η περιοχή κοκκινίζει. Αυτό είναι φυσιολογικό γιατί αυτό που κάνει είναι να αυξάνει τη κυκλοφορία του αίματος στην περιοχή.

 

Τέλος, παρά τα αποτελέσματα που είδα, δε πιστεύω ότι μπορεί να δώσει οριστική λύση. Απλώς είναι καλύτερο από τα υπόλοιπα.

Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι έχω καταλάβει διαφορετικά προιόντα έχουν διαφορετικά αποτελέσματα σε κάθε άνθρωπο. Εγώ χρισημοποιό το Regain 5% σε συνδιασμό με το σαμπουάν BodΥro τώρα 5 χρόνια περίπου και συνεχίζω να αραιώνο σταθερά σχεδόν, έχω αρχίσει να σκέφτομαι την μεταμόσχευση ή το ξύρισμα γιατή λυπάμαι και το 3χίλιαρο! Αποτελέσματα είδα μόνο με το χάπι Proscar το οποίο όμως έκοψα σύντομα διότι δεν λέει να φαρμακονόμαστε κιόλας!:worry:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ΜΑΓΚΕΣ,

ΚΑΤΑΝΟΩ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΣΑΣ ΠΡΟΤΕΙΝΩ.

 

ΕΙΜΑΙ 24.ΔΕΝ ΕΧΩ ΦΑΛΑΚΡΑ ΠΟΥΘΕΝΑ ΟΥΤΕ ΕΙΧΑ ΑΠΟ ΠΡΙΝ,ΑΠΛΑ, ΑΠΟ ΤΑ ΕΙΚΟΣΙ ΜΟΥ ΠΡΟΕΒΛΕΨΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΕΚΑΕΤΙΑ ΤΗΣ ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΤΑ 20-30 ΧΡΟΝΩΝ.. ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΣΑΜΠΟΥΑΝ ΤΗΣ VICHY ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΗΣ ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗ , ΒΙΤΑΜΙΝΕΣ ΜΕ ΤΟ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΟ ΣΥΜΠΛΕΓΜΑ Β-ΚΟΜΠΛΕΧ,ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΕΝΑ ΔΕΥΤΕΡΟ ΣΑΜΠΟΥΑΝ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΑΙ ΜΙGLIORIN ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΕΙΔΙΚΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΝΕΩΝ ΜΑΛΛΙΩΝ..ΤΗΜ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΛΟΥΖΩΜΟΥΝ ΜΕ ΤΟ ΣΑΜΠΟΥΑΝ ΤΗΣ VICHY ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕ ΤΟ MIGLIORIN ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΣΥΝΗΘΙΖΕΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΗ ΣΕ ΕΝΑ ΜΟΝΟ ΔΡΑΣΤΙΚΟ ΣΥΣΤΑΤΙΚΟ..

ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑ ΧΤΕΝΑ,ΟΥΤΕ ΚΑΠΕΛΟ.ΔΕΝ ΚΑΠΝΙΖΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΝΧΩΝΟΜΑΙ ΓΕΝΙΚΑ... Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΡΑΦΛΑ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΧΩΡΙΣ ΜΑΛΛΙΑ.ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΜΙΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΛΑΦΡΙΑ ΑΡΑΙΩΣΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΧΑΝΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΡΙΧΕΣ ΠΛΕΟΝ.ΚΑΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΒΑΖΩ ΚΑΙ REGAIN POY KAI POY ETSI GIA DOKIMH..TO ΠΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΠΡΙΝ.ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΚΑΜΙΑ ΕΝΔΕΙΞΗ ,ΝΑ ΜΑΧΕΣΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΕΙΛΗ ΠΟΥ ΘΑΡΘΕΙ..(ΤΗΝ ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗ).ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΕΜΦΑΝΙΣΤΟΥΝ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΦΑΛΑΚΡΑ Η ΧΑΝΕΙΣ ΤΡΙΧΕΣ ΤΟΤΕ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΕΣ..ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΦΕΡΝΕΙ ΤΗΝ ΑΡΧΙΚΗ ΜΟΡΦΗ ΤΟΥ ΚΕΦΑΛΙΟΥ ΣΟΥ....:)

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να είναι και το καλύτερο να βάζουμε στο κεφάλι μας οτι βλακεία κυκλοφορεί χωρίς να έχουμε πρόβλημα. Μην πηγαίνουμε και στο άλλο άκρο χωρίς λόγο...
Link to comment
Share on other sites

φιλε δυστυχως,δεν υπαρχει τεκμηριωμενη τεχνολογικα in vitro δραστικοτητα φαρμακου η αμπουλας (εκτος απτο regaine αν και εχω τις αμφιβολιες μου και για αυτο), η οποια να επαναφερει απολυτα ή ικανοποιητικα την πυκνοτητα των μαλλιων μας. απλα απο το σταδιο της αραιωσης μεχρι το σταδιο της τριχοπτωσης παλευεις με τον χρονο...για αυτο πανω απο ολα ειναι η προληψη της οποιαδηποτε ενδειξης...εγω που κανω προληπτικα θεραπεια εδω και 4 χρονια με συνεπεια και επιμονη εχω απλα μια πολυ μικρη αραιωση...φαντασου και να μην ειχα προνοησει απο την αρχη...πλεον δεν χανω τριχες, τα μαλλια μου αναπτυσονται γρηγορα και εχω και φυτρες.και το παν δεν ανχωνομαι για μελλοντικες ανουσιες για μενα επεμβασεις η εγχειρησεις και ολο αυτο βγαινει υπερ μου Σημειωτεον,πως εχω βαψει 2 φορες τα μαλλια μου στο παρελθον και χρησιμοποιουσα και πιστολακι,εκανα κολυμβηση καθε μερα και εβαζα και εγω τζελ,σπρει και αλλες μαμακιες...κι ομως μετα με την σωστη προληψη υστερα απο 4 χρονια ειμαι αψογα...

υπομονη, δυναμη ψυχικη,συνεπεια, προνοητικοτητα θελει μαγκες πριν αρχισουν τα συμπτωματα και σας παρει απο κατω.....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εγώ θα ήθελα να πω ότι έχω σκάσει τουλάχιστον 1200 ευρώ στην Βεργκμαν και βελτίωση ούτε καν.Κάνω τις θεραπείες τους 1,5 χρόνο.Μεγάλο πρόβλημα δεν έχω,έχω όμως κόμπλεξ.Μόνο στους κροτάφους χάνω και 2 φορές τον χρόνο την εποχιακή.Το όλο θέμα κουράζει και σίγουρα παίζει ρόλο το ψυχολογικό.Απλά ήθελα να μάθω αν κανένας που έχει σίγουρα τριχόπτωση από ανδρογενείς παράγοντες,όχι απο ελλείψεις διαφόρων(σίδηρο,β6,β12 κοκ),έχει χρησιμοποιήσει την σειρά της crescina.Ας μας πει κάποιος γιατί στο διαδύκτιο οι πληροφορίες είναι ελάχιστες.Ευχαριστώ.Κουράγιο ομοιοπαθείς.Όλα είναι στο μυαλό μας.
Panasonic GD90, Ericsson T29, Sony Ericsson T630, Sony Ericsson W350i, Nokia 7200, Νokia N80, iPhone 3G, Motorola Atrix, Nokia ExpressMusic 5220, Nokia Lumia 920, Sony Xperia Z3, Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια θα αναφερω κ γω μερικες λυσεις για οσους πασχιζουν απο αυτο το προβλημα και ελπιζω να βοηθησω. Πρεπει να τονισω βεβαια οτι η τριχοπτωση δεν αφορα μονο οσους εχουν το γονιδιο που τους θελει χωρις τριχα μεχρι τα 25 ή και πιο νωρις. Είναι πιο γενικευμενο που εχει να κανει με την αλλαγη της εμφανισης μας κατι το οποιο εχει αμεση επιπτωση στην ψυχολογια μας. Ολοι, αλλοι λιγο αλλοι πιο πολύ τρελαινομαστε όταν βλεπουμε τις τριχες μας κολλημενες στην μπανιερα ή το μαξιλαρι και φυσικα οταν πηγαινουμε στον καθρεφτη και κοιταζομαστε και λεμε, τι μαμακας εχω γινει? Τι καλα που ηταν πριν δυο χρονια.. Καμια δεν θα με κοιταζει τωρα κλπ κλπ…. Υστερα από μακροχρονιο ψαξιμο εχω καταληξει στα εξης..(σημειωνω ότι εγω εχω ελαχιστο προβλημα και ανηκω στην κατηγορια των κομπλεξικων που δεν μπορω πλεον να κανω το λουκ που με εκανε να αισθανομαι πιο ωραια με τον εαυτο μου)

1. Ανερχομενη Φαλακρα? Ξυρισμα και τιποτα άλλο (γιατι ακομα και εμφυτευση να θελετε να κανετε το αποτελεσμα θα είναι να φαινεται το δερμα από κατω εκτος αν δεν σας πειραζει)

2. Αραιο μαλλι? Σημαινει το παραπανω οποτε ισχυουν τα ιδια αλλα λιγο πιο αργα. (αν κρινουν ότι μπορειτε να κανετε εμφυτευση καντε τη αλλα όταν πεσουν τα υπολοιπα μαλλια παλι την ιδια εμφανιση θα εχετε)

3. Οσοι θελουν να κατεβασουν το Ηairline επειδη τους τη δινει να κατεβαζουν την κουρτινα για να μη φαινονται τα κροταφακια? (ανηκω σ αυτή τη κατηγορια). Αν θελετε εμφυτευση δεν σας την κανουν..Ρωτησα και Laserline και Bergmann και Dhi…στο τηλεφωνο άλλες μπουρδες μου λεγανε. Οποτε λεω να δοκιμασω το ΑXELAN γιατι ένα διαστημα που το χρησιμοποιησα ειδα κατι τριχουλες να βγαινουν αλλα το σταματησα και εξαφανιστηκαν. Ρισκαρεις και αν δεις αποτελσμα το συνεχιζεις για ολη σου τη ζωη. Οι θεραπειες μας εχουν θετικη επιδραση στην ψυχολογια και όχι στο μαλλι, τουλαχιστον την απαιτουμενη…

4. Μαλλι αλλα Richard geer? Κωλοφαρδοι…

 

Αν καποιοι από σας ακουσατε για ένα νέο φαρμακο που ανακαλυφθηκε στην Πενσυλβανια από ένα Ελληνα επιστημονα ακομα και αν εχει αποτελεσματα τοσο θεαματικα οσο λενε σκεφτειτε το εξης, κλινικες όπως αυτές που προανεφερα και εκατονταδες αλλες ανα τον κοσμο, τι θα κανουν? Θα κλεισουν? No no…. think…

 

 

Απολαυστε τη ζωη, υπαρχουν και χειροτερα (τις προαλλες ειδα έναν τυπο σε αναπηρικο καροτσακι με ατροφικα ποδια ΚΑΙ φαλακρα που σημαινει ότι και δεν … καταλαβαινετε…)

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2,5 χρόνια αντιμετωπίζω πρόβλημα με τα μαλλία μου.Πήγα σε διαφορους δερματολόγους,έκανα εξετάσεις αίματος και μου είπαν ότι πάσχω από ανδρογενή αλωπεκία.Από τότε ξεκίνησα και πέρνω ακόμη και σήμερα το regaine 5% και λούζω τα μαλλιά μου με το σαμπουάν epicrin.Μέχρι πριν από 6 μήνες είχε περιοριστεί το φαινόμενο της τριχόπτωσης αλλά ξαφνικά (μόλις σταμάτησα το regaine για 1 μήνα)έγινε πάλι έντονο. Ο γιατρός μου είπε ότι πιστεύει ότι τα μαλλιά μου δεν θα σωθούν και μου πρότεινε να κάνω μεταμόσχευση.

Σε ποιά εταιρία και ποιά μεθοδο μου προτείνετε να κάνω;Επίσης πόσο θα είναι το κόστος; Υπάρχει κάποιος που πρόσφατα έκανε μεταμόσχευση;Αν ναι παρακαλώ να μου απαντήσει.Είμαι 20 χρονών και θα είναι κρίμα ρε παιδιά να μην έχω μαλλιά. Αν ήμουν 60, ούτε που θα με ένοιαζε!

Link to comment
Share on other sites

Δες τα πραγματα απο την λογικη τους... Δεν θελω να σε χαλασω αλλα θα σου μιλησω στα ισια. Η πορεια της ζωης μιας τριχας για καθε ανθρωπο ξεχωριστα ειναι συγκεκριμενη. Αν απο τα 20 σου εχεις προβλημα σκεψου στα 30....απ οτι ξερω μονο το 1% καταφερνει να κραταει για παντα το ιδιο μαλλι..αν οντως εχεις ανδρογενη αλωπεκεια μαλλον θα τα χασεις αλλα ξερεις κατι? το να πας απο τωρα και να κανεις μεταμοσχευση δεν θα σε οφελησει γιατι ακολουθει ακομα μια δυσκολη δεκαετια. θα παραμεινουν τα υπολοιπα μαλλια στην θεση τους? ετσι οπως τα λες τα πραγματα θα χρειαστεις πολυ χρημα γιατι λογικα θα χρειαζεσαι μεγαλο αριθμο τριχοθυλακιων.. αν τα ξυρισεις κοντρα δεν σου παει? αν θες οπωσδηποτε να πας σε κλινικη μαλλιων πηγαινε dhi γιατι απ οτι λενε οι αλλοι 2 σου κοβουν το κεφαλι.. η επεμβαση γινεται αθηνα. και κατι αλλο για ολους, πηγαινα γυμναστηριο και προσεξα ενα παληκαρι δεν ειχε πολυ μαλλι αλλα με τετοιο σωμα που εκανε κανεις και ειδικα καμια δεν θα το προσεχε αυτο. φτιαξτε σωμα
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου.Οπότε να περιμένω λιγο καιρό και μετα να ασχοληθώ με το θέμα.Είμαι και τύπος που στεναχωριέται μ'αυτό και σίγουρα παίζει το ρόλο του.Όταν λες θα χρειαστεί πολύ χρήμα για πόσο μιλάς; Εγώ μόνο στο πάνω μέρος έχω πρόβλημα(ο γιατρός μου είχε πει ότι εκεί τα μαλλιά είναι ευάισθητα στα ανδρογόνα).Είχα πάρει τηλέφωνο στα laiserline και μου είχαν παι για 800E το πολύ!Αυτό λες να το είπαν για να πάω εκεί;ΚΑι κάτι άλλο,στα DHI είδα ότι μεταφέρουν τρίχες και από το στήθος και από άλλα μέρει.Έχει αποτέλεσμα αυτό:
Link to comment
Share on other sites

Παληκαρι μου μην στεναχωριεσαι γιατι σιγουρα γινεται χειροτερα. Αλλα τα ιδια λεω κ γω για τον εαυτο μου και δεν μπορω σπαζομαι, καθε φορα που κουρευομαι και κατι αλλαζει. πηγαινε dhi αλλα ισως να σου πουνε να περιμενεις λιγο καιρο ακομα. μην σε παρω και στο λαιμο μου, δεν εχω εμπειρια απο μεταμοσχευσεις αλλα θεωρω οτι εφοσον προκειται για το πανω μερος της κεφαλης ισως ειναι καλο να σου παρουν τριχες απο το σωμα. Ο ιδιοκτητης της DHI mr. Γιωτης λενε οτι την εκανε....γιατι αν εχεις μπολικες θα καλυψεις μεγαλο μερος και ισως και ολο χωρις να στερηθεις τις τριχες στο πισω μερος. βεβαια αν εισαι στην κατηγορια που χρειαζεται πανω απο 3000 τριχες ισως και να σου βγει κανενα πεντοχιλιαρο χονδρικα. Να υπολογιζεις το λιγοτερο 3000. Αυτο που σου ειπε η λειζερ κλαιν ειναι μουφα και ειμαι σιγουρος. Εχεις δει διαφημισεις με αυτ/τα που λενε π.χ τιμη απο 11000? Αμα πας να αγορασεις σου λενε +1500 ευρω και παιρνεις και πατατα. Απλα δεν στα λενε ολα.. Ειναι ο κλασσικος νομος της αγορας, για να πουλησεις πρεπει να ταξεις... δεν νομιζω να πιστευεις οτι ολοι αυτοι θελουν το καλο σου? τα λεφτα σου θελουν. πηγα στα λειζερ κλαιν για αλλο θεμα και ητανε μες στη ψυχρα. οι παπαρες... απο την αλλη εισαι μικρος ακομη, τα επομενα χρονια ισως ανακαλυψουν κατι που να δινει αμεση και καλη λυση.. καλη τυχη
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...