Jump to content

Cubot X9


arisg90
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διαβασα αρκετα αλλα για μπαταρια δεν ειδα να αναφερεται κανεις κραταει 4 με 5 ωρες οθονη? γιατι ειναι και μικρη η μπαταρια, με το g2 με το ζορι βγαζω 5 ωρες
Την βρήκα και θα την παντρευτώ :X ..................
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια το αγόρασα και εγώ σήμερα απο minideal, οπότε άρχισε η γλυκιά περίοδος της προσμονής.....:)

Καμμία ιδέα από που ψωνίζουμε case σιλικονής? έψαξα στο bay και δεν βρήκα κάτι ωράιο...!

Μολών Λαβέ
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=407228

 

καλησπέρα και από μένα. είμαι νέος στο forum και δεν ξέρω τι παίζει. αποφάσισα να το αγοράσω κι εγώ απλά ήθελα να μου πείτε αν ισχύει ακόμα η προσφορά απο το Gearbest με την έκπτωση για όσους είναι μέλη του site. ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

κανεις λογαριασμο,το βαζεις στο καλαθι και βαζεις τον κωδικο που προαναφερετε και βλεπεις

 

Διαβασα αρκετα αλλα για μπαταρια δεν ειδα να αναφερεται κανεις κραταει 4 με 5 ωρες οθονη? γιατι ειναι και μικρη η μπαταρια, με το g2 με το ζορι βγαζω 5 ωρες

 

ενταξει,μην το παρακανουμε...ειναι αξιοπρεπεις η μπαταρια του,αλλα τοσο δεν κραταει

 

Παιδια το αγόρασα και εγώ σήμερα απο minideal, οπότε άρχισε η γλυκιά περίοδος της προσμονής.....:)

Καμμία ιδέα από που ψωνίζουμε case σιλικονής? έψαξα στο bay και δεν βρήκα κάτι ωράιο...!

 

ερχεται με θηκουλα μεσα στο κουτι,πλαστικη μεν,κανει την δουλεια της.

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το αγόρασα και εγώ σήμερα απο minideal, οπότε άρχισε η γλυκιά περίοδος της προσμονής.....:)

Καμμία ιδέα από που ψωνίζουμε case σιλικονής? έψαξα στο bay και δεν βρήκα κάτι ωράιο...!

Κι εγώ το πήρα από το minideal και έχει μέσα θήκη σιλικόνης, την γνήσια κιόλας. Είναι καλή.

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

εμενα το ακριβως αντιθετο.

Τις πρωτες 2 μερες που το εψαχνα κλπ μου κρατουσε 1 μερα σχεδον ολοκληρη.

Τωρα το φορτισα την Κυριακη το βραδυ, το χρησιμοποιω αρκετα απ την Δευτερα το πρωι (με 3g, wifi, browser, ραδιοφωνο) κ ειναι μεχρι αυτη τη στιγμη στο 18%.

θα το αφησω να παει 8-10% και μετα θα το φορτισω κλειστο!

Γενικοτερα απ την μπαταρια του ειμαι πολυ ευχαριστημενη

 

Δεν χρειαζεται να το κλεινης, η αν το κανεις οταν το ανοιξεις να το εχεις ακομη στην φορτιση γιατι στο μπουταρισμα τραβανε το πιο πολυ ρευμα, καλυτερα βαλτο σε flight mode κατασταση ωστε να απενεργοποιηθουν αυτοματα τα wifi, bluetooth δικτυο τηλεφωνου κλπ κι ετσι 8α φορτιση σχεδον σαν να ητανε κλειστο, και γλυτωνεις και τις επανεκινησεις.......

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μιλησα με gearbeast και μου ειπαν οτι δεν μπορουν να μου το στειλουν με google play ουτε να μου βγαλουν τις κινεζικες εφαρμογες και λογο το οτι ειμαι ασχετος με root το αγορασα απο vickmall,το μαγαζι ειναι αξιοπιστο η θα φαω πατατα.

IQ tab 3g rooted

Samsung Galaxy S3 neo GT-I9301I rooted

Oneplus X

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μιλησα με gearbeast και μου ειπαν οτι δεν μπορουν να μου το στειλουν με google play ουτε να μου βγαλουν τις κινεζικες εφαρμογες και λογο το οτι ειμαι ασχετος με root το αγορασα απο vickmall,το μαγαζι ειναι αξιοπιστο η θα φαω πατατα.

 

τι κουφο ειναι αυτο?....απο gearbest το πηρα,μια χαρα ελληνικα ειχε-εχει μεσα:hypno:...και playstore-gapps

βεβαια δεν σε αμφισβητω,απλα μου κανει εντυπωση η πολιτικη τους.:what:

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα, θέλω να αγοράσω το Cubot X9 αλλά είναι η πρώτη φορά που αγοράζω από το εξωτερικό και θα ήθελα να μου πείτε αν αξίζει να το αγοράσω και από ποιο μαγαζί; Το κινητό θα δουλεύει στην Ελλάδα σε 2G, 3G; Ευχαριστώ,
:chair:
Link to comment
Share on other sites

τι κουφο ειναι αυτο?....απο gearbest το πηρα,μια χαρα ελληνικα ειχε-εχει μεσα:hypno:...και playstore-gapps

βεβαια δεν σε αμφισβητω,απλα μου κανει εντυπωση η πολιτικη τους.:what:

 

Πιθανών ειναι η ασχετοσύνη του τύπου στο live-chat συν οτι πολιτική του gearbest ειναι να μην επεμβαίνει στα κινητά για οποιαδήποτε τροποποίηση. Αυτός που εξυπηρέτησε τον φίλο πιθανώς να μην ήξερε οτι το συγκεκριμένο τηλέφωνο υποστηρίζει μια χαρά την Ελληνική γλώσσα και έχει ήδη εγκατεστημένο το google play....

Δύο πράγματα σ' αυτή την ζωή δεν έχουν τέλος, το σύμπαν και η ηλιθιότητα των ανθρώπων αν και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα βέβαιος.

Α.Einstein

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως αυτο μου ειπαν οτι δεν επεμβαινουν και οτι θα πρεπει να βαλω μονος μου το google play!! κριμα γιατι το ειχαν και με εκπτωτικο κουπονι στα 130$

IQ tab 3g rooted

Samsung Galaxy S3 neo GT-I9301I rooted

Oneplus X

Link to comment
Share on other sites

Απο gearbest το πηρα κ εχει κανονικοτατα ελληνικη γλωσσα, playstore κ οχι κινεζικες εφαρμογες. Χωρισ να τους το ζητισω κιολας!

Προφανως αυτος που μιλησες ειναι ανενημερωτος!

Edited by aris1417
Link to comment
Share on other sites

Δεν κατέχω πολλά, αλλά αυτό ίσως βοηθήσει όποιον θέλει να γίνει root.

 

http://playfuldroid.com/how-to-root-cubot-x9-using-the-framaroot-app/

 

Αν διαβάσεις τα σχόλια που κάνουν απο κάτω θα δεις ότι δεν δουλεύει

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται να το κλεινης, η αν το κανεις οταν το ανοιξεις να το εχεις ακομη στην φορτιση γιατι στο μπουταρισμα τραβανε το πιο πολυ ρευμα, καλυτερα βαλτο σε flight mode κατασταση ωστε να απενεργοποιηθουν αυτοματα τα wifi, bluetooth δικτυο τηλεφωνου κλπ κι ετσι 8α φορτιση σχεδον σαν να ητανε κλειστο, και γλυτωνεις και τις επανεκινησεις.......

 

ευχαριστω για την παρατηρηση.

Το φορτιζω καποιες φορες ανοιχτο κ καποιες κλειστο.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα και εγώ ένα μαύρο X9 ,για τον γιο μου. Οι πρώτες εντυπώσεις χωρίς να εχει μπει ακόμη κάρτα sim , είναι θετικότατες. Πολύ καλή οθόνη, γρήγορη απόκριση στο menu , γρήγορο internet με wifi. Περισσότερα όταν μπει και η sim.

Δύο πράγματα σ' αυτή την ζωή δεν έχουν τέλος, το σύμπαν και η ηλιθιότητα των ανθρώπων αν και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα βέβαιος.

Α.Einstein

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως αυτο μου ειπαν οτι δεν επεμβαινουν και οτι θα πρεπει να βαλω μονος μου το google play!! κριμα γιατι το ειχαν και με εκπτωτικο κουπονι στα 130$

 

πιο ειναι το κουπονι??πμ please...

Link to comment
Share on other sites

πιο ειναι το κουπονι??πμ please...

 

το κουπονι ειιναι στο Hands-on: Cubot X9

http://www.myphone.gr/d/cubot/x9.451/hands-on/

IQ tab 3g rooted

Samsung Galaxy S3 neo GT-I9301I rooted

Oneplus X

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω κι εγω την παρεα.Νεο μελος και καλως σας βρισκω!!!!

Εκανα εγγραφη γιατι εψαχνα κι εγω πληροφοριες στο net για το θεμα μπαταρια του χ9 μιας και ειμαι κατοχος εδω και πεντε μερες.Θα πω λοιπον την ''εμπειρια'' μου.

Το τηλ. το παρηγγειλα απο το minideal και εκανε λιγο λιγοτερο απο μηνα για να ερθει.123 ευρω και δωρο καρτα 16gb.

Στα θετικα:

Πολυ καλη αναλυση οθονης,παρα πολυ καλη φωτογραφικη για κινεζικο (...καλυτερη και απο πολλα επωνυμα) και με πολλες λειτουργιες,βιντεο πολυ καλο,αριστο tοuch screen,παει ''σφαιρα,δεν κολλαει,γρηγορο internet και με το wifi και με 3g,βρισκει πολυ γρηγορα δορυφορους για gps.ειναι πανεμορφο (πηρα το λευκο),και με πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης!!!!!

Στα αρνητικα:

Η ενταση του ακουστικου ειναι λιγο χαμηλη,ενω ειναι στο τερμα,με αποτελεσμα σε χωρους με φασαρια να χρειαζεται να το ''πιεζεις'' στο αυτι σου.

Η ποιοτητα του ηχου στο ηχειο οταν παιζει μουσικη δεν ειναι και τοσο καλη αλλα υποφερτη.

Το χειροτερο απ'ολα ειναι η μπαταρια!!!!!!!!!Απογοητευτικα!!!!!!!!

Με το ζορι βγαζει 12ωρο ακομα κι αν δεν κανεις τιποτα απολυτως και ειναι απλα στην αναμονη.Με δυο -τρια τηλεφωνηματα και 15΄ σερφαρισμα......αντε και λιγο ''σκαλισμα'' δεν μου βγαζει ουτε το 8ωρο στην δουλεια!!!!!Ετσι και κανεις το λαθος και το φορτισεις πριν πας για υπνο,το πρωι μετα βιας θα βρεις την μπαταρια στο 35% λες και καποιος απαιζε παιχνιδια ολη νυχτα.....οποτε παρε φορτιστη την αλλη μερα και οπου βρεις.........Δηλαδη...ετσι και το παρει καποιος που μιλαει πολυ ή χρειαζεται να το δουλευει γενικα ή να παιξει ενα παιχνιδι ρε αδερφε.........την εκατσε!!!!!

Δεν ξερω αν φταιει κατι,αν ειναι αστοχια υλικου και απλα ατυχε σε μενα,αν ειναι λιγα τα mAh γι'αυτο το κινητο.

Αν καποιος εχει να προτεινει κατι,αν δεν κανω κατι σωστα (λεμε τωρα) ας το γραψει.Θα με σωσει.

Α!!!!!!!!!!Στα θετικα να βαλετε οτι η φορτισει γινεται πολυ γρηγορα.Σε μια ωρα και κατι φτανει στο 100%

 

 

Υ.Γ. Συγνωμη για το ''σεντονι''

Edited by zygos30
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την μπαταρία το ακούω περίεργο, όπως και ότι φορτίζει σε λίγη ώρα, θα σου πρότεινα να του κάνεις ένα calibration(αν και δεν νομίζω ότι θα καταφέρεις κάτι) και επιστροφή στο κάθισμα που το αγόρασες για αντικατάσταση

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το πήρατε χαμπάρι αλλα η τιμή του κινητού αυξήθηκε ελαφρώς εξαιτίας της ανόδου του δολαρίου της τελευταίες μέρες. Προχθες έβαλα στην paypal 114,20€ όσο έκανε με το εκπτωτικό κουπόνι απο gearbest και επειδή μετά έπρεπε να πάω για δουλειά, άφησα να κάνω την παραγγελία χθες. Γυρνώντας σπίτι και πηγαίνοντας να το παραγγειλω βλέπω με έκπληξη ο,τι η τιμή πήγε στα 117,17€. :( Όχι τιποτ'αλλο, αλλά θα ξαναπαω τράπεζα σήμερα.
Link to comment
Share on other sites

 

Το χειροτερο απ'ολα ειναι η μπαταρια!!!!!!!!!Απογοητευτικα!!!!!!!!

Με το ζορι βγαζει 12ωρο ακομα κι αν δεν κανεις τιποτα απολυτως και ειναι απλα στην αναμονη.Με δυο -τρια τηλεφωνηματα και 15΄ σερφαρισμα......αντε και λιγο ''σκαλισμα'' δεν μου βγαζει ουτε το 8ωρο στην δουλεια!!!!!Ετσι και κανεις το λαθος και το φορτισεις πριν πας για υπνο,το πρωι μετα βιας θα βρεις την μπαταρια στο 35% λες και καποιος απαιζε παιχνιδια ολη νυχτα.....οποτε παρε φορτιστη την αλλη μερα και οπου βρεις.........Δηλαδη...ετσι και το παρει καποιος που μιλαει πολυ ή χρειαζεται να το δουλευει γενικα ή να παιξει ενα παιχνιδι ρε αδερφε.........την εκατσε!!!!!

Για να προλαβω καποιους:οχι δεν τρεχουν εφαρμογες στο παρασκηνιο.

''

 

Κιομως φιλε καποια εφαρμογη σου τρεχει στο παρασκηνιο!

Ειχα το ιδιο θεμα με την μπαταρια. Τις δυο πρωτες μερες που δεν του χα βαλει ακομα πολλες εφαρμογες η μπαταρια σε κατασταση αναμονης ηταν σουπερ δεν επεφτε ουτε 1%, μετα που εβαλα περισσοτερες εφαρμογες επεφτε ολο το βραδυ πανω απο 50% χωρις να κανω τιποτα, τελικα απεγκατιστοντας κ ξαναεγκατιστοντας διαφορες εφαρμογες βρηκα οτι αυτη που ετρωγε την μπαταρια ηταν η official εφαρμογη του outlook, πλεον την εχω απεγκαταστησει κ βλεπω τα e-mail μεσω της εφαρμογης του gmail και η μπαταρια ειναι οπως στην αρχη, σε αναμονη δεν πεφτει με τιποτα!

Edited by aris1417
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...