Jump to content

The Walking Dead (AMC)


charmed_powers
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

90 λεπτα καθαρα,χωρις τις διαφημισεις?Τοτε περισσοτερο ταινια θα ειναι παρα επεισοδιο
Link to comment
Share on other sites

Δε μου λέτε.

Διαβάζω και κάποια σχόλια στο ιντερνετ.

Αυτές οι ερωτήσεις στον παιδαρο, σχετικά με το πόσους ανθρώπους σκότωσε και πόσα Ζομπι, τι ακριβώς προσπαθούσαν να αποδείξουν;

Φυσικά και δεν θα έλεγε 0.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δε μου λέτε.

Διαβάζω και κάποια σχόλια στο ιντερνετ.

Αυτές οι ερωτήσεις στον παιδαρο, σχετικά με το πόσους ανθρώπους σκότωσε και πόσα Ζομπι, τι ακριβώς προσπαθούσαν να αποδείξουν;

Φυσικά και δεν θα έλεγε 0.

 

Οι 3 αυτές ερωτήσεις γίνονταν στην 3η σεζόν αν θυμάμαι καλά, τότε που είχαν βρει κατάλυμα στην φυλακή.

Ο λόγος αυτών των ερωτήσεων, ήταν ουσιαστικά

μια μίνι συνέντευξη για να δουν αν μπορούν να δεχτούν στο γκρουπ κάποιον άγνωστο.

 

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ή κακώς η ομοφυλοφιλία είναι υπαρκτη. Με το να προσποιουμαστε πως δεν υπάρχει δεν βγαίνει τίποτα.

 

Τέλος πάντων, καλό επεισόδιο επιτέλους... Αλλά θέλουμε επιτέλους ένα δυνατό επεισόδιο ρε amc..

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Οι 3 αυτές ερωτήσεις γίνονταν στην 3η σεζόν αν θυμάμαι καλά, τότε που είχαν βρει κατάλυμα στην φυλακή.

Ο λόγος αυτών των ερωτήσεων, ήταν ουσιαστικά

μια μίνι συνέντευξη για να δουν αν μπορούν να δεχτούν στο γκρουπ κάποιον άγνωστο.

Γιατί γίνονται οκ το καταλαβαίνω.

Οι σωστές απαντήσεις ποιες θεωρούνται να είναι;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

^ Κάπως έτσι. Μάλλον στο «γιατί» περιμένουν να δουν τι απάντηση θα πάρουν και αν τους καλύψει.

Δεν θυμάμαι να έχουν πει ποιες είναι οι σωστές ή λάθος απαντήσεις.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Περι των τριων ερωτησεων, αν και δεν θυμαμαι αν το ειχαν αναφερει σε παλιοτερα επεισοδια με ποια λογικη τις κανουν, νομιζω οτι εχουν ως σκοπο -προφανως- να κρινουν αν καποιος ειναι αξιος εμπιστοσυνης. Κι αυτο εχει να κανει με το γεγονος οτι, πλεον, μεσα απο ολα οσα εχουν τραβηξει, εχουν φτασει στο συμπερασμα οτι δεν γινεται καποιος να εχει επιβιωσει τοσο καιρο, χωρις α)να χρειαστει να σκοτωσει εναν σεβαστο αριθμο ζομπιων (:p) και β)να εχει σκοτωσει και ανθρωπους, απο τη στιγμη που εχει αποδειχθει οτι σχεδον καθε μικρο γκρουπ ανθρωπων θα εκανε τα παντα για να επιβιωσει, ακομα και σκοτωνοντας αλλους ανθρωπους. Οποιος, λοιπον, απαντησει οτι πχ δεν εχει σκοτωσει ανθρωπο, θα τους φανει υποπτος και οτι το λεει αυτο για να τους γινει αρεστος και ως εκ τουτου να τους οδηγησει σε παγιδα ή κατι τετοιο τελος παντων! Καπως ετσι το εχω εγω στο μυαλο μου.

 

Btw, ξεχασα ποια ειναι η τριτη ερωτηση!

Link to comment
Share on other sites

Περι των τριων ερωτησεων, αν και δεν θυμαμαι αν το ειχαν αναφερει σε παλιοτερα επεισοδια με ποια λογικη τις κανουν, νομιζω οτι εχουν ως σκοπο -προφανως- να κρινουν αν καποιος ειναι αξιος εμπιστοσυνης. Κι αυτο εχει να κανει με το γεγονος οτι, πλεον, μεσα απο ολα οσα εχουν τραβηξει, εχουν φτασει στο συμπερασμα οτι δεν γινεται καποιος να εχει επιβιωσει τοσο καιρο, χωρις α)να χρειαστει να σκοτωσει εναν σεβαστο αριθμο ζομπιων (:p) και β)να εχει σκοτωσει και ανθρωπους, απο τη στιγμη που εχει αποδειχθει οτι σχεδον καθε μικρο γκρουπ ανθρωπων θα εκανε τα παντα για να επιβιωσει, ακομα και σκοτωνοντας αλλους ανθρωπους. Οποιος, λοιπον, απαντησει οτι πχ δεν εχει σκοτωσει ανθρωπο, θα τους φανει υποπτος και οτι το λεει αυτο για να τους γινει αρεστος και ως εκ τουτου να τους οδηγησει σε παγιδα ή κατι τετοιο τελος παντων! Καπως ετσι το εχω εγω στο μυαλο μου.

 

Btw, ξεχασα ποια ειναι η τριτη ερωτηση!

Η τρίτη είναι το γιατί.

 

 

Βέβαια ο ιερέας δεν είχε σκοτώσει ούτε ένα ζόμπι :p

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Σωστο αυτο για τον ιερεα, αλλα κι αυτον αργησαν πολυ να τον εμπιστευτουν.:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα κατι βρωμαει και παρα πολυ μαλιστα. Ειναι πολυ τελειο ολο αυτο και πολυ βολικο συναμα για να ειναι αληθινο.

Σαν να προσπαθουν να τους βαλουν σε μια διαδικασια ψευδαισθησης, οπου δε θα χρειαζεται να επιβιωνουν στα δαση και στους δρομους, αλλα να επιβιωνουν οπως επιβιωνε ο κοσμος πριν απο την αποκαλυψη των ζομπι, δηλαδη με δουλειες, με σπιτια, με αμαξια, με ξεκουραση και χαλαροτητα.

 

Αυτο που μου αρεσε ομως ειναι οτι ο Ρικ εχει επεκτατικες βλεψεις! Παιζει το παιχνιδι τους, τους μετραει, βλεπει πως θα κυλησει το πραγμα με την κοινοτητα και αν χρειαστει βρισκει την ευκαιρια του. Απο την αλλη μερια ομως παλι εγω σαν καχυποπτος που ειμαι, πολυ φοβαμαι οτι αυτο μπορει να ειναι και το τελος του.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα κατι βρωμαει και παρα πολυ μαλιστα. Ειναι πολυ τελειο ολο αυτο και πολυ βολικο συναμα για να ειναι αληθινο.

Σαν να προσπαθουν να τους βαλουν σε μια διαδικασια ψευδαισθησης, οπου δε θα χρειαζεται να επιβιωνουν στα δαση και στους δρομους, αλλα να επιβιωνουν οπως επιβιωνε ο κοσμος πριν απο την αποκαλυψη των ζομπι, δηλαδη με δουλειες, με σπιτια, με αμαξια, με ξεκουραση και χαλαροτητα.

 

Αυτο που μου αρεσε ομως ειναι οτι ο Ρικ εχει επεκτατικες βλεψεις! Παιζει το παιχνιδι τους, τους μετραει, βλεπει πως θα κυλησει το πραγμα με την κοινοτητα και αν χρειαστει βρισκει την ευκαιρια του. Απο την αλλη μερια ομως παλι εγω σαν καχυποπτος που ειμαι, πολυ φοβαμαι οτι αυτο μπορει να ειναι και το τελος του.

 

ναι το φιναλε δειχνει πολλα...για να δουμε πως θα παει..

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Πάλι θα αρχίσουν κάποιοι τα γνωστά, ότι είσαι βαρετό το επεισόδιο, χωρίς μάχες κλπ

Το κομμάτι με τις συνεντεύξεις είναι πολύ ωραίο πάντως.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν πάει καλά σίγουρα.

Και μόνο που ο Ρικ δεν βρήκε αυτό που έψαχνε, νομίζω πως είναι βασικό στοιχείο.

Link to comment
Share on other sites

επιτελους ενα καλο επισοδειο! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!

 

πολυ ιδανικα ειναι εκει τα πραγματα για να ειναι οκ. κατι θα γινει πιστευω. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο επεισόδιο. Εγώ πιστεύω ότι η ******* θα γίνει από έξω και όχι από μέσα αυτή τη φορά. Τα τοίχοι φαίνονται απορθητα από ζόμπι αλλά όχι από ανθρώπους
Link to comment
Share on other sites

επιτελους ενα καλο επισοδειο! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!

 

πολυ ιδανικα ειναι εκει τα πραγματα για να ειναι οκ. κατι θα γινει πιστευω. ;)

 

Θυμίζει την κοινότητα του Κυβερνήτη...

Link to comment
Share on other sites

Πάλι θα αρχίσουν κάποιοι τα γνωστά, ότι είσαι βαρετό το επεισόδιο, χωρίς μάχες κλπ

Το κομμάτι με τις συνεντεύξεις είναι πολύ ωραίο πάντως.

 

Εμένα μου άρεσε η συνέντευξη της carol.. που το παίζει μια αθώα νοικοκυρούλα και λέει για τον αγαπημένο της άντρα αλλά παραλείπει να πει ότι έχει σκοτώσει εν ψυχρώ ένα 12χρονο κορίτσι ότι έκαψε ζωντανούς δύο ανθρώπους και ότι μόνη της έκανε πουτ@.. ένα ολόκληρο στρατόπεδο..

 

είναι πολύ έξυπνη φόρεσε και τα ωραία της ρουχαλάκια για να μην της δίνουν σημασία ώστε αν γίνει το κακό να μην ασχοληθούν μαζί της.. εγώ πιστεύω πάλι αυτή θα τους ξελασπώσει.. από τον πιο βαρετό χαρακτήρα έχει γίνει ο πιο δυναμικός..

 

τέλος πιστεύω ότι η michonne θα την πατήσει από όλο αυτό γιατί από τον ψυχρό εκτελεστή έχει μαλθακέψει νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου άρεσε η συνέντευξη της carol.. που το παίζει μια αθώα νοικοκυρούλα και λέει για τον αγαπημένο της άντρα αλλά παραλείπει να πει ότι έχει σκοτώσει εν ψυχρώ ένα 12χρονο κορίτσι ότι έκαψε ζωντανούς δύο ανθρώπους και ότι μόνη της έκανε πουτ@.. ένα ολόκληρο στρατόπεδο..

 

...όπως επίσης ότι ο αγαπημένος της άντρας την έδερνε.

H Carol, η οποία παρεμπιπτόντως είναι η μοναδική γυναίκα από το πρώτο group που έχει επιβιώσει μέχρι σήμερα, είναι εδώ και πολύ καιρό ένας από τις πιο ενδιαφέροντες χαρακτήρες και με τη μεγαλύτερη εξέλιξη.

 

Έγινε από μια δυστυχισμένη γυναίκα που καθόταν και δεχόταν παθητικά ό,τι ήθελε ο άντρας της, σε μια δυναμική γυναικεία παρουσία που όλοι τους μπορούν να εμπιστευτούν και που χωρίς αυτή σίγουρα δε θα είχαν επιβιώσει.

 

Και τώρα που το σκέφτομαι, δε νομίζω πως κανένας άλλος χαρακτήρας - αντρικός ή γυναικείος - είχε τέτοια εξέλιξη.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά ήταν το επεισόδιο παρ' όλο που δεν είχε πολύ δράση με ζόμπια! Μας βάζει σε μια περίεργη κατάσταση που σε καμιά περίπτωση δεν είναι αυτό που φαίνεται! Ίσως θα μπορούσαν να διάλεγαν μια άλλη ηθοποιό για την κυβερνήτη μιας και εμένα τουλάχιστον δεν με έπεισε! Βάλτε ρε σεις αυτήν εδώ και μάλιστα έτσι αξύριστη!!:lol::lol:

Προβλέπετε ενδιαφέρον συνέχεια! Ο Ρικ δεν μας τα λέει καλά, του γυάλισε το μάτι στο τέλος! Ο επόμενος κυβερνήτης?:p

Έχω πάντως την αίσθηση ότι κάποιος δεν μπορεί με τίποτα την ησυχία αυτή, τις μπανιέρες, τα κρεβάτια, το ρεύμα, κτλ και θέλει απεγνωσμένα να βγει στην δράση, στην μπίχλα, στην επιβίωση, στο αίμα, στα ζόμπια, στην πείνα!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου φαίνεται ότι τίποτα το περίεργο δεν παίζει με την κοινότητα αυτή. Το όλο story είναι πως θα αντιδράσει η ομάδα σε μια "νορμάλ" κοινότητα, ενώ οι ίδιοι έχουν χάσει πλέον μεγάλο μέρος της ανθρωπιάς τους και έχουν γίνει παρανοικοί σε βαθμό υστερίας.

Βλέπουμε πως κοιτάνε οι μεν τους δε ως "περίεργους" και ως ξένους. Αναφέρθηκε πολλές φορές η φράση "we're going to get weak here" και νομίζω αυτό είναι το ζουμί. Πλέον οι "κακοί" δεν είναι οι άλλοι, αλλά η δικιά μας ομάδα και θα έχε ενδιαφέρον να δούμε μια ιστορία από αυτή την οπτική γωνία.

 

Βλέπουμε πως ο Daryl δεν αφήνει δευτερόλεπτο κάτω τις άμυνες του, πως η Carol προσποιείται την φυσιολογική για να τους "μετρήσει", πως ο Carl και ο Rick έχουν τα μάτια συνέχεια ανοικτά και τσεκάρουν τα πάντα, πως ο Glenn και η Maggie μείνανε με το στόμα ανοικτό με το πόσο δεν έχουν ιδέα να αντιμετωπίσουν σωστά τα ζόμπι οι νέοι φίλοι τους.

 

Πιστεύω αν στραβώσει κάτι αυτήν την φορά, θα είναι εξαιτίας του τρόπου ζωής που έχει μάθει και συνηθίσει η δικιά μας ομάδα ώστε να επιβιώσει και όχι επειδή κρύβει κάποιο τεράστιο μυστικό η κοινότητα. Ακόμα και η τελευταία φράση του Rick, "αν χρειαστεί θα τους πάρουμε το μέρος", αυτό δείχνει. Πλέον έχουν γίνει αμείλικτοι και βλέπουν εχθρούς ακόμα και εκεί που δεν υπάρχουν.

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάντως την αίσθηση ότι κάποιος δεν μπορεί με τίποτα την ησυχία αυτή, τις μπανιέρες, τα κρεβάτια, το ρεύμα, κτλ και θέλει απεγνωσμένα να βγει στην δράση, στην μπίχλα, στην επιβίωση, στο αίμα, στα ζόμπια, στην πείνα!

Οι υπόλοιποι είχαν ζωή και σπίτι πριν τον χαμό, ο νταρυλ ήταν από πριν ρεμαλι χάχα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...