Jump to content

Sony Xperia Z1 Compact


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν θα πάρουμε την 5.0, θα πάρουμε κατευθείαν την 5.02 (αν όχι την 5.1).

Από ότι έχει δείξει η ιστορία θα πάρουμε όλη την lollipop. Εκτός και αν η Google αλλάξει κάτι πολύ σημαντικό στην rom και δεν αλλάξει το όνομα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ο μοναδικος λογος που ακομα κραταω το tab 3 8.0 μου ακομα!!!

Μπορεις βεβαιαωμε το xposed framework να μικρυνεις το πλατος του οσο θελεις και να κερδισεις σε οθονη..

 

Μπορεις να μου πεις με πιο module γινεται αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Εναν οδηγο αναβαθμισης για μας τους ασχετους που μπορουμε να βρουμε ρε παιδια?Σιγα σιγα θα ερθει η lollipop και δεν ξερω τι ακριβως κανουμε,με ποιον ασφαλη τροπο και πως?
Link to comment
Share on other sites

Εναν οδηγο αναβαθμισης για μας τους ασχετους που μπορουμε να βρουμε ρε παιδια?Σιγα σιγα θα ερθει η lollipop και δεν ξερω τι ακριβως κανουμε,με ποιον ασφαλη τροπο και πως?

Συνδεεις το κινητο, ανοιθγεις το pc companion, πατας αναβαθμιση και την επιλογη να σβησει τα παντα απο μεσα. Thats all

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ολο και πληθαίνουν οι φήμες για έξοδο της Sony από την αγορα των smartphones...

 

Τώρα πού ξαναπήρα εγώ sony θα μείνουν,θα δεις.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

H καμερα του z1c υποστηριζει κανενα ειδους νυχτερινης λειτουργιας, σε στυλ 'υπερυθρες' στο σκοταδι;
Link to comment
Share on other sites

Συνδεεις το κινητο, ανοιθγεις το pc companion, πατας αναβαθμιση και την επιλογη να σβησει τα παντα απο μεσα. Thats all

 

Ευχαριστω για την απαντηση,κατι ποιο λεπτομερες υπαρχει?Πχ βγαζουμε την sd card?Otan κανουμε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων τι γινεται?Γενικα εναν πληρη οδηγο εχουμε?Για τους ασχετους σαν εμενα:wacko:

Λοιπον με σταμινα ενεργη 4μιση ωρες οθονη ομιλια κανα 20λεπτο το πολυ ειμαι στις 2 ημερες και 13 ωρες και εχω ακομη 20%,ειναι καλα?

Edited by mantilas
Link to comment
Share on other sites

Κανενας ρε παιδια?

 

Εσύ πώς το κόβεις; Φυσικά και είναι καλά!

T300 > K500 > K700 > K800 > K810 > C905 > Xperia Mini > Xperia S > Xperia Z1 Compact

More than 10 years loyal Sony (Ericsson) user!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση,κατι ποιο λεπτομερες υπαρχει?Πχ βγαζουμε την sd card?Otan κανουμε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων τι γινεται?Γενικα εναν πληρη οδηγο εχουμε?Για τους ασχετους σαν εμενα:wacko:

Λοιπον με σταμινα ενεργη 4μιση ωρες οθονη ομιλια κανα 20λεπτο το πολυ ειμαι στις 2 ημερες και 13 ωρες και εχω ακομη 20%,ειναι καλα?

 

Αρχοντας εισαι!! :D

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Κανενας ρε παιδια?

 

Εγώ προσωπικά το κάνω λίγο σχολαστικά. .δηλαδή περνάω τα αρχεία μου στο PC και μετά κάνω φορμάτ την κάρτα στο κινητό, κάνω επαναφορά και αναβάθμιση και μετά με paste αρχεία μεΣα πάλι. Κατα τα άλλα τα αρχεία δε χάνονται από sd αλλά δε χάνεις τπτ να την βγάζεις. . Πάντα κοίταμε τι είναι πιο ασφαλές. .απλά εμένα μ αρέσει να στήνω από την αρχή το κινητό. .

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις,αν κρινω απο το z1c που το μονο που θα ηθελα ηταν λιγο μεγαλυτερη οθονη το z3c πρεπει να ειναι κορυφαιο στην κατηγορια του.
Link to comment
Share on other sites

δεν εχει και μεγαλη διαφορα το εχει μια φιλη μου το Ζ1c και εγω περιμενω να παρω η το Ζ2 η το Ζ3c γιατι για το κανονικο Ζ3 δυστηχως δεν βγενουν τα λεφτα
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις,αν κρινω απο το z1c που το μονο που θα ηθελα ηταν λιγο μεγαλυτερη οθονη το z3c πρεπει να ειναι κορυφαιο στην κατηγορια του.

 

επειδη τα ειχα και τα 2, το Ζ3c (το εχω ακομα δηλαδη αυτο) ειναι πολυ ολοκληρωμενο.. δηλαδη 5 ατελειες που εχει το Ζ1c εδω ειναι βελτιωμενες και πραγματικα χαιρεσαι να το εχεις το κινητο. Αν ηταν αλουμινιο θα ηταν το απολυτο κινητο αλλα και ετσι οπως ειναι δεν ειναι κακο..

Για μενα, η βελτιωση στο ακουστικο που ψιλοετριζε σε μεγαλες εντασεις, η μεγαλυτερη μπαταρια ωστε να βγαζεις 2 μερες ανετα και οχι 1,5 (αρα μια ανετα), το καλυτερο φλας μιας και το Ζ1c ειναι πολυ μετριο στη φωτογραφια, η καλυτερη οθονη και μεγαλυτερη στο ιδιο σασι, το κανουν πραγματικα τελειο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσοι εχετε το Ζ1c μπορειτε να μου πειτε

την αποψη σας για το ποσο ανθεκτικο ειναι??

εννοω οταν ετυχε να χτυπηθει καπου απο λαθος

η να σας πεσει κατω, επαθε ευκολα ζημια ενω δεν το περιμενατε?

γενικως το εξωτερικο της συσκευης το θεωρειτε ευαλωτο ?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έχει πέσει κάτω δυο τρεις φορές και φορά μια λεπτή θήκη σιλικόνης και δεν έχει πάθει τίποτα. Αλλά πιστεύω ότι αυτό, είναι κυρίως θέμα τύχης
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσοι εχετε το Ζ1c μπορειτε να μου πειτε

την αποψη σας για το ποσο ανθεκτικο ειναι??

εννοω οταν ετυχε να χτυπηθει καπου απο λαθος

η να σας πεσει κατω, επαθε ευκολα ζημια ενω δεν το περιμενατε?

γενικως το εξωτερικο της συσκευης το θεωρειτε ευαλωτο ?

 

Φαινεται πολυ στιβαρη κατασκευη. Φυσικα το τι θα γινει αν πεσει κατω, κανεις δεν μπορει να το προβλεψει.

Εγω γι'αυτο παντα εχω στο κινητο μου θηκη, ολα τα χρονια, για να μη συμβει το μοιραιο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσοι εχετε το Ζ1c μπορειτε να μου πειτε

την αποψη σας για το ποσο ανθεκτικο ειναι??

εννοω οταν ετυχε να χτυπηθει καπου απο λαθος

η να σας πεσει κατω, επαθε ευκολα ζημια ενω δεν το περιμενατε?

γενικως το εξωτερικο της συσκευης το θεωρειτε ευαλωτο ?

φιλος μου πο το εχει απο το καλοκαιρι και μετα απο αμετρητες πτωσεις το κινητο ειναι μια χαρα.μονο μεγαλο ΜΕΙΟΝΕΚΤΗΜΑ ειναι οτι γρατσουνιετε ευκολα.με το παραμικρο.δεν μιλαω για την οθονη.αλλα για την πλατη κυριως.γενικα ειναι στιβαρο κινητο .

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γενικα το κινητο σημαδευεται ευκολα, κυριως στην πλατη αλλα ακομα και στο αλουμινιο, ειναι πολυ γερο ομως σε πτωσεις. Εχει φαει 3-4 σε δρομο τσιμεντο κλπ και δεν εχει παθει τιποτα, καθε γωνια του πλαισιου ειναι σημαδεμενη βεβαια :P
Link to comment
Share on other sites

γυρω γυρω ειναι αρκετα ανθεκτικο,οσες τουμπες και να εφαγε δεν επαθε τιποτα. τωρα για μπροστα ειναι καθαρα θεμα τυχης με πια γωνια θα την φαει οποτε δεν μπορω να σου πω τιποτα. αυτο που σιγουρα μπορω να σου πω(και το ειπαν και τα αλλα παιδια) ειναι οτι η πλατη χαραζεται/γρατζουνιεται για την πλακα.

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που να έχει την ελληνική ρομ με 160 χαρακτήρες για να την περάσω σε μια άλλη συσκευή?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που να έχει την ελληνική ρομ με 160 χαρακτήρες για να την περάσω σε μια άλλη συσκευή?

 

οριστε:

https://www.dropbox.com/s/dcompro1lgk40v3/D5503_4.4.4_unbranded.ftf?dl=0

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μολις το είδα! Ρε συ και από το z1 και από το z3 έχεις? Να σαι καλά και πάλι!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z1 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...