Jump to content

Lenovo A328


mlojim
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα :) θα ηθελα μια πληροφορια απο καποιο συμφορουμιτη που εχει το τηλεφωνο. Διαθετει notification led?

 

Οχι φιλε μου.

Στάλθηκε από το Xiaomi Mi MIX 2 μου.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 205
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

γεια σας και απο εμενα !

το εχω στην κατοχη μου εδω και 2 εβδομαδες !

ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος με το τηλεφωνακι ! ειναι τελειο !

το μονο προβλημα που εχω και δεν ξερω αν το αντιμετοπησατε και εσεις ειναι με τον αισθητηρα φωτος !

εχει βρει καποιος καμια λυση και μπορει να με βοηθησει σε αυτο ?

και μια ερωτηση θελω να κανω !

αν κανεις root τη συσκευη τι επιπτωσης μπορει να εχει ? πως μπορουμε να κανουμε anroot μετα ?

παλιοτερα ειχα ενα samsung galxy young το εκανα root και μου ετρογε την μπαταρια ! υσχοιη και σε αυτο κατι τετοιο ? μπορει να βοηθησει καποιοσ σε αυτο ?

σασ ευχαριστο πολυ . . . .

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αν κανεις root τη συσκευη τι επιπτωσης μπορει να εχει ? πως μπορουμε να κανουμε anroot μετα ?

 

Το root από μόνο του δεν έχει καμία επίπτωση. Επιπτώσεις μπορεί να έχουν οι όποιες παραμετροποιήσεις και αλλαγές κάνεις στη συσκευή σου εκμεταλλευόμενος τις δυνατότητες του root. Unroot γίνεται μετά μέσα από την ίδια την εφαρμογή της συσκευής σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

τι εννοης φιλε οταν λες γινεται μεσα απο την ιδια εφαρμογη της συσκευης ? μπορης να με βοηθησης ? απλα επιδη εγω θελω να το κανω root αλλα ειναι στην εγγυηση ακομη τωρα το πηρα !

δηλαδη αν δεν πηραξω της ρυθμησης και απλα κανω το root με την διαδικασια που προαναφεραται δεν θα εχει κανενα προβλημα ?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το supersu που θα υπάρχει στη συσκευή σου όταν είναι rooted, έχει στις ρυθμίσεις του δυνατότητα για πλήρες unroot.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι standar φιλε ?

γιατι ειναι καινουργιο 1μηνα το εχω το κινητο στα χερια μου και το φοβαμε λιγο !

μονο αυτο το προβλιμα εχω με της εφαρμογες που δεν πανε στην μνημη και με τον αισθητηρα φωτος και απορω μονο εγω το εχω κανεις αλλος ?

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερομαι και εγω για αυτο το κινητο μηπως θα μπορουσε να μου πει κανεις ποσες μερες κραταει η μπαταρια αυτου του τηλεφωνου ?!!
Link to comment
Share on other sites

εμενα φιλε μου κραταη περιπου 4-5μερες και το εχω στην δουλεια οποτε καταλαβενεις την χρηση που το κανω !

ειναι παρα πολυ καλο κινητο !

το μονο θεμα που εχω ειναι αυτο με τον αισθητηρα φωτος που δεν αναβη η οθονη ! κατα ταλλα ειναι τελειο !

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι standar φιλε ?

γιατι ειναι καινουργιο 1μηνα το εχω το κινητο στα χερια μου και το φοβαμε λιγο !

μονο αυτο το προβλιμα εχω με της εφαρμογες που δεν πανε στην μνημη και με τον αισθητηρα φωτος και απορω μονο εγω το εχω κανεις αλλος ?

Μην το φοβάσαι. Στη χειροτερη ξαναπερνας την επισημη ρομ του απο δω http://www.needrom.com/download/lenovo-a328/

Τι προβλημα αντιμετωπιζεις με τον αισθητηρα φωτος;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ενδιαφερομαι και εγω για αυτο το κινητο μηπως θα μπορουσε να μου πει κανεις ποσες μερες κραταει η μπαταρια αυτου του τηλεφωνου ?!!

Η μπαταρια του ειναι τουμπανο. Στον αδερφο μου με συνεχως ανοιχτο wifi και μερικες κλησεις βγαζει περιπου 2 μερες.

Γενικοτερα πιστευω οτι αξιζει σαν αγορα.

Στάλθηκε από το Xiaomi Mi MIX 2 μου.
Link to comment
Share on other sites

οταν το εχω στο αυτι μου και μιλαω κανονικα εκει που ειναι αναμενη η οθονη με το που το βαζω στο αυτι μου σβηνη αν μιλησω για αρκετη ωρα και το παρω απο το αυτι μου για να τερματησω την κληση δεν ξαναναβη ! το εχω στηλει 2φορες στο service και μου ειπανε οτι δεν εχει κανενα προβλημα ! τι στο καλο μονο εγω το καταλαβενω?
Link to comment
Share on other sites

οταν το εχω στο αυτι μου και μιλαω κανονικα εκει που ειναι αναμενη η οθονη με το που το βαζω στο αυτι μου σβηνη αν μιλησω για αρκετη ωρα και το παρω απο το αυτι μου για να τερματησω την κληση δεν ξαναναβη ! το εχω στηλει 2φορες στο service και μου ειπανε οτι δεν εχει κανενα προβλημα ! τι στο καλο μονο εγω το καταλαβενω?

Σε μενα δεν το εχει παρουσιασει ουτε μια φορα. Επειδη καμια φορα ειναι θεμα λογισμικου θα σου προτεινα να του κανεις ενα φορματ.

Στάλθηκε από το Xiaomi Mi MIX 2 μου.
Link to comment
Share on other sites

οταν λες φορματ εννοης εργοστασιακες ρυθμησης ? το εχω κανει 4φορες εργοστασιακες ρυθμησης και παλι το κανει !

πως κανεις φορματ ?

Link to comment
Share on other sites

οταν το εχω στο αυτι μου και μιλαω κανονικα εκει που ειναι αναμενη η οθονη με το που το βαζω στο αυτι μου σβηνη αν μιλησω για αρκετη ωρα και το παρω απο το αυτι μου για να τερματησω την κληση δεν ξαναναβη ! το εχω στηλει 2φορες στο service και μου ειπανε οτι δεν εχει κανενα προβλημα ! τι στο καλο μονο εγω το καταλαβενω?[/Q το ιδιο και σε μενα,απλως οταν το βγαζω απο το αυτι,μετα 2 δευτερολεπτα ανοιγει το κοκκινο του τερματισμου κλησης,αν οχι δοκιμασε το κουμπι κατω απο το volume
Link to comment
Share on other sites

εγω καταλαβα οτι για να δουλεψει αυτο με τον αισθητηρα πρεπει να ακουμπαει η οθονη πανω στο αυτι σου !

μαλλον πρεπει να δουλευει με στατικο ηλεκτρισμο ! γνωμη μου . . . .

δοκιμασετο αν θελεις χωρις να το ακουμπας στο αυτι και δοκιμασετο και οταν το ακουμπας και πες μου τι σου κανει ?

Link to comment
Share on other sites

τι εννοης απο μακρια δουλευει ενταξη ?

το εχει κανεις αλλος αυτο το προβλημα με τον αισθητηρα φωτος η μονο εμεις ?

γιατι το στελνω στο service και μου λενε οτι δεν εχει τιποτα δουλευει κανονικα !

ας μας πει καποιος τι γνωμη του !

Link to comment
Share on other sites

εχω το ιδιο προβλημα,αλλα οταν δεν κολλαει το τηλ στο προσωπο δουλευει μια χαρα,δεν σβηνει η οθονη.οταν ειναι κολημενο σβηνει η οθονη , αλλαεμενα 2 δευτερολεπτα μετα το τελος της κλησης ανοιγει η οθονη για να τερματισω την κληση
Link to comment
Share on other sites

ολα καλα αλλα δεν μας λες πως μπορουμε να κανουμαι unroot σε περιπτοση που πρεπει να παει στο servise και ειναι ακομη στην εγγυηση ?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια !

τελικα καταφερα και εκανα root το lenovo a328 !

το εκανα σε μορφη ex4 δεν μου μεταφερη ολες της εφαρμογες απο την εσωτερικη μνημη στο δευτερο partision που εκανα !

μηπος θα επρεπε να το αλλαξω απο ex4 να το εκανα ex2 η ex3 για να το κανει ?

σας ευχαριστο !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα αγορασω τη συσκευη για συγγενή μου, ξερουμε που το παμε για τυχον βλαβη; υπαρχει αντιπροσωπεια;
Link to comment
Share on other sites

το εχω περιπου 2 μηνες.δεν κολλαει πουθενα και με τιποτα.εχει πολύ καλη μπαταρια και συνοδευεται με θηκη σιλικόνης και 2 screen protect.απολυτα ικανοποιημένος και ειδικα με την τιμη του.99€ από public Περιστεριου

 

H θήκη είναι δώρο από το Public ή την είχε μέσα στη συσκευασία διότι σε μένα δεν υπήρχε τίποτα άλλο μέσα μόνο την μπαταρία και φυσικά το τηλέφωνο.

Γνωρίζει κάποιος άλλος κάτι?

Ευχαριστώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 93 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα, θα αγορασω τη συσκευη για συγγενή μου, ξερουμε που το παμε για τυχον βλαβη; υπαρχει αντιπροσωπεια;

 

Για service είναι η arivato.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε εσάς το πίσω ηχείο είναι τόσο αδύναμο αν βάλω το κλασσικό χτύπημα τηλεφώνου δεν το ακούω καν στη τσέπη μου.

Smile for ever.
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα,

 

καποιες παρατηρησεις-ερωτησεις κ απο μενα που το εχω μια βδομαδα το κινητο.

 

1)για να παρει το system update χρειαζεται factory reset. αλλιως βγαζει sd card error! αφου εκανα factory reset πηρε κανονικα το system update κ χαθηκαν ολες οι επαφες απο το gmail??!!! ξερει κανεις γιατι αυτο?

 

κατα τα αλλα με απλη σχετικα χρηση που του κανω, φαινεται να κραταει 2 μερες σιγουρα η μπαταρια κ γενικα το κινητο δεν κολλαει.

Edited by johnny_79
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του κινητού εδώ και μιαμιση βδομάδα: Μπαταρία με πάει 2 μέρες σίγουρα, με ανοιχτό Wi-Fi. Με το ηχείο δεν έχω πρόβλημα. Για την αναβάθμιση δεν γνωρίζω. Το μόνο αρνητικό είναι η χάμηλη ποιότητα της κάμερας. Επίσης δεν καταλαβαίνω γιατί τα βίντεο αποθηκεύονται ως 3gp...

 

Σε γενικές γραμμές για τις δικές μου ανάγκες και για τα 80 ευρώ που έδωσα (προσφορα κωτσωβολου για μισή μέρα ), το κινητό είνάι σούπερ

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα

Δεν μπορώ να συνδεθώ με τίποτα στο 3G της MyQ

Αν και έχω ενεργοποιημένα τα ΑΡΝ settings που χρόνια χρησιμοποιώ στα Samsung και ενεργή την περιαγωγή τίποτα!

Λέτε να υπάρχει πρόβλημα ασυμβατότητας;

Κάποιος με χρήση 3G λειτουργεί;

Ευχαριστώ.

Smile for ever.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...