Jump to content

Honor 3C


gialatzi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω εάν μπορείς κάποιος να μου πει που θα βρω ένα ηχείο για το κινητό, ή να το παραπέμψω κάπου, γιατί μετά από ένα δυνατό πέσιμο σήμερα σταμάτησε να λειτουργεί το ηχείο.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και που το γραφει αυτο;την εκδοση;στο κουτι;αν μου πεις ποως το κανω δεν εχω προβλημα..χαχα..ποσο κα;ιρο εκανε να ερθει απο το pandawill;

Για να δεις ποια έκδοση έχεις, πας στο settings->about phone, και εκεί θα δεις μεταξύ άλλων το build number του κινητού (δηλαδή την έκδοση του).

 

Εγώ ζω πλέον εξωτερικό, οπότε δε μπορώ να σου δώσω πρόβλεψη για το πόσο καιρό θα κάνει να φτάσει στην Ελλάδα.

 

Για το backup της ROM, αν όντως είσαι πρόθυμος να το κάνεις, με σώζεις, θα σου είμαι ευγνώμων. Αν είναι, πες μου να σου γράψω ένα αναλυτικό κείμενο με οδηγίες βήμα-βήμα τι πρέπει να κάνεις. Σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω τι το έχει πιάσει.

Θέλω να κάνω update στην Kitkat και δεν γίνεται με τίποτα.

 

Έβαλα CWM κανονικά με spflashtools και μπήκα στο recovery menu. Πάω να κάνω update from sdcard και λέει

Can't mound /sdcard!

Στα mount βλέπω ότι δεν είναι και ενώ προσπαθώ δεν το ανοίγει.

 

Γυρνάω στην μαμα recovery και πάω να βάλω το μανίσιο developers Kitkat και όταν ξεκινάει γράφει

Entry SD upgrade...

There is no sdcard!

FAIL

 

Εννοείται έχω δοκιμάσει με 2 διαφορετικές sd, έχω κάνει full format και όταν ανοίγει το κινητό τις διαβάζει κανονικά.

We offer three kinds of service: GOOD - CHEAP - FAST. You can pick any two.

If it is GOOD and CHEAP it won't be FAST | If it is GOOD and FAST it won't be CHEAP | If it is FAST and CHEAP it won't be GOOD

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω τι το έχει πιάσει.

Θέλω να κάνω update στην Kitkat και δεν γίνεται με τίποτα.

 

Έβαλα CWM κανονικά με spflashtools και μπήκα στο recovery menu. Πάω να κάνω update from sdcard και λέει

Can't mound /sdcard!

Στα mount βλέπω ότι δεν είναι και ενώ προσπαθώ δεν το ανοίγει.

 

Γυρνάω στην μαμα recovery και πάω να βάλω το μανίσιο developers Kitkat και όταν ξεκινάει γράφει

Entry SD upgrade...

There is no sdcard!

FAIL

 

Εννοείται έχω δοκιμάσει με 2 διαφορετικές sd, έχω κάνει full format και όταν ανοίγει το κινητό τις διαβάζει κανονικά.

φανταζομαι στην sd εχεις εναν φακελο dload και μεσα το αρχειο UPDATE.APP ετσι?
Link to comment
Share on other sites

φανταζομαι στην sd εχεις εναν φακελο dload και μεσα το αρχειο UPDATE.APP ετσι?

Ναι

αν και δεν φτάνει να διαβάσει τους φακέλους, δεν κάνει mount

We offer three kinds of service: GOOD - CHEAP - FAST. You can pick any two.

If it is GOOD and CHEAP it won't be FAST | If it is GOOD and FAST it won't be CHEAP | If it is FAST and CHEAP it won't be GOOD

Link to comment
Share on other sites

Ναι

αν και δεν φτάνει να διαβάσει τους φακέλους, δεν κάνει mount

ποια ρομ ειχες και θες να βαλεις τωρα την κιτκατ?

την κινεζικη ρομ ειχες η την international?

Link to comment
Share on other sites

ποια ρομ ειχες και θες να βαλεις τωρα την κιτκατ?

την κινεζικη ρομ ειχες η την international?

Μαμά κινέζικη B149

Δεν μπορώ να μείνω στην κινέζικη γιατί δεν μου δουλεύει σωστα η εφαρμογή της TWINSOFT (pda για μαγαζιά εστίασης), στα ελληνικά βλέπω ερωτηματικά.

We offer three kinds of service: GOOD - CHEAP - FAST. You can pick any two.

If it is GOOD and CHEAP it won't be FAST | If it is GOOD and FAST it won't be CHEAP | If it is FAST and CHEAP it won't be GOOD

Link to comment
Share on other sites

Μαμά κινέζικη B149

Δεν μπορώ να μείνω στην κινέζικη γιατί δεν μου δουλεύει σωστα η εφαρμογή της TWINSOFT (pda για μαγαζιά εστίασης), στα ελληνικά βλέπω ερωτηματικά.

μα νομιζω και η κιτκατ "κινεζικη" θα ειναι.ασε που στη κιτκατ καποιες εφαρμογες ΔΕΝ ειναι συμβατεςλογω bug!μηπως η εφαρμογη που θες ΔΕΝ ειναι συμβατη και τζαμπα ο κοπος?εγω που εχω την κιτκατ 261 την εφαρμογη twinsoft δεν μου την βγαζει καν στο play store

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα προτεινα, αφου κανεις ρουτ να περασεις το CWM και την τελευταια ρομ (2.5) του Dalett.... ειναι στην ουσια μια 261 κιτ κατ χωρις τα προβληματα.

μπορεις να την βρεις στο needrom

Link to comment
Share on other sites

μα νομιζω και η κιτκατ "κινεζικη" θα ειναι.ασε που στη κιτκατ καποιες εφαρμογες ΔΕΝ ειναι συμβατεςλογω bug!μηπως η εφαρμογη που θες ΔΕΝ ειναι συμβατη και τζαμπα ο κοπος?εγω που εχω την κιτκατ 261 την εφαρμογη twinsoft δεν μου την βγαζει καν στο play store

Orexsis λέγεται η εφαρμογή αλλά δεν την έχουν στο play store, την δίνουν με αγορά του προγράμματος στον server.

Εγω θα προτεινα, αφου κανεις ρουτ να περασεις το CWM και την τελευταια ρομ (2.5) του Dalett.... ειναι στην ουσια μια 261 κιτ κατ χωρις τα προβληματα.

μπορεις να την βρεις στο needrom

μα αυτό ήθελα να κάνω.

πέρασα CWM αλλά δεν μου αναγνωρίζει την sd. Ενώ είμαι στο recovery menu κάνω install zip from sdcard και πετάει μήνυμα

"Can't mound /sdcard!"

We offer three kinds of service: GOOD - CHEAP - FAST. You can pick any two.

If it is GOOD and CHEAP it won't be FAST | If it is GOOD and FAST it won't be CHEAP | If it is FAST and CHEAP it won't be GOOD

Link to comment
Share on other sites

Orexsis λέγεται η εφαρμογή αλλά δεν την έχουν στο play store, την δίνουν με αγορά του προγράμματος στον server.

 

μα αυτό ήθελα να κάνω.

πέρασα CWM αλλά δεν μου αναγνωρίζει την sd. Ενώ είμαι στο recovery menu κάνω install zip from sdcard και πετάει μήνυμα

"Can't mound /sdcard!"

πηγες στο μενου του CWM να τικαρεις την επιλογη για SD? τουλαχιστον στο TWRP που περασα εγω ηταν απαραιτητο να το κανω, διαφορετικα δεν βλεπει την SD,.... υποθετω οτι κατι τετοι πρεπει να το εχει και η CWM

Link to comment
Share on other sites

πηγες στο μενου του CWM να τικαρεις την επιλογη για SD? τουλαχιστον στο TWRP που περασα εγω ηταν απαραιτητο να το κανω, διαφορετικα δεν βλεπει την SD,.... υποθετω οτι κατι τετοι πρεπει να το εχει και η CWM

που ακριβώς τικάρεις αυτή την επιλογή;

We offer three kinds of service: GOOD - CHEAP - FAST. You can pick any two.

If it is GOOD and CHEAP it won't be FAST | If it is GOOD and FAST it won't be CHEAP | If it is FAST and CHEAP it won't be GOOD

Link to comment
Share on other sites

που ακριβώς τικάρεις αυτή την επιλογή;

Επειδη εχω TWRP δεν το γνωριζω, (οπως εγραψα "υποθετω οτι εχει τετοια επιλογη)... ας πει καποιος που εχει CWM

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω TWRP δεν το γνωριζω, (οπως εγραψα "υποθετω οτι εχει τετοια επιλογη)... ας πει καποιος που εχει CWM

Το twrp δεν είναι το μανισιο; αν μπορείς να βγάλεις μια φώτο πως είναι η επιλογή για να καταλάβω καλύτερα;

We offer three kinds of service: GOOD - CHEAP - FAST. You can pick any two.

If it is GOOD and CHEAP it won't be FAST | If it is GOOD and FAST it won't be CHEAP | If it is FAST and CHEAP it won't be GOOD

Link to comment
Share on other sites

Το twrp δεν είναι το μανισιο; αν μπορείς να βγάλεις μια φώτο πως είναι η επιλογή για να καταλάβω καλύτερα;

Οχι δεν ειναι το στοκ recovery, στο TWRP επανω επανω ειναι η επιλογη , δεν μπορω να βγαλω screenshot αλλα δες εδω δειχνει αναλυτικα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, κανένας δεν υπάρχει;

 

Παιδιά, αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει, έχω αρκετά σοβαρό πρόβλημα:

 

Ίσως κάποιοι να θυμούνται την περίπτωση, είμαι αυτός που πριν λίγες σελίδες είχε πρόβλημα με τα ΙΜΕΙ του Honor 3C, καθώς το είχα παραγγείλει από το Pandawill, μου ήρθε με την ευρωπαϊκή ROM Β109, και όταν του έβαλα την κινέζικη 149, μου έβγαλε πρόβλημα ασυμβατότητας (δεν ήξερα ότι υπάρχουν διαφορετικές εκδόσεις - καλό θα είναι παιδιά να ενημερώσετε τους οδηγούς, για να τσεκάρει ο καθένας με ποια έκδοση της ROM του έρχεται το κινητό, ώστε να μην την ξαναπατήσει κανένας)

 

Μπόρεσα με πολύ κόπο να βγάλω μια άκρη στο xda forum, και έχω καταφέρει να έχω τώρα στο κινητό μου την (ευρωπαϊκή) ROM Β111, πλήρως ρουταρισμένη, με ξεκλείδωτο bootloader και με το twrp εγκατεστημένο.

 

Παρότι όμως είμαι root, τα ΙΜΕΙ δεν έχω καταφέρει να τα επαναφέρω. Για να το κάνω αυτό, μου είπαν στο xda ότι χρειάζομαι ένα backup αρχείο είτε της αρχικής Β109 έκδοσης, είτε της Β111, αλλά με τα ΙΜΕΙ να λειτουργούν. Αυτό το αρχείο δεν είναι δύσκολο να το πάρεις, μόνο που εγώ δεν το έχω (γιατί τα ΙΜΕΙ μου είναι χαμένα). Σκέφτηκα λοιπόν να ζητήσω τη βοήθεια κάποιου που έχει την ευρωπαική έκδοση (είτε Β109 είτε Β111).

 

Αν κάποιος έχει στο κινητό του μία από αυτές τις ευρωπαϊκές ROM, μπορώ να στείλω αναλυτικές οδηγίες για το πώς μπορεί να πάρει ένα backup (δεν είναι δύσκολο) και να μου το στείλει. Θα του ήμουν αιώνια ευγνώμων

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, κανένας δεν υπάρχει;

φιλε μου υποθετω (και μαλλον ετσι ειναι) οτι οι περισσοτεροι εχουμε την κινεζικη εκδοση, τι να σου πω, μακαρι να μπορουσα να βοηθησω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχει ο αδερφος μου το 3c με την H30-U10 V100R001CHNC00B1XX και Θελω να το κανω αναβαθμιση σε kitkat. Ποια ειναι η καλυτερη που μπορω να βαλω και να λειτουργει απροβληματιστα?

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχει ο αδερφος μου το 3c με την H30-U10 V100R001CHNC00B1XX και Θελω να το κανω αναβαθμιση σε kitkat. Ποια ειναι η καλυτερη που μπορω να βαλω και να λειτουργει απροβληματιστα?

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Αν το εχεις ρουταρει και εχεις βαλει CWM η καλυτερη ειναι η ρομ του Dalett αλλιως απο στοκ ολες εχουν καποια θεματα, αλλα μικρα αλλα μεγαλα.

Link to comment
Share on other sites

Αν το εχεις ρουταρει και εχεις βαλει CWM η καλυτερη ειναι η ρομ του Dalett αλλιως απο στοκ ολες εχουν καποια θεματα, αλλα μικρα αλλα μεγαλα.

 

Οχι δεν το εχω πειραξει καθολου μεχρι τωρα. Για να βαλω στοκ ρομ χειαζεται ρουτ και cwm η μονο ? εκτος απ το needrom μπορω να βρω αλλου roms? αυτη που βρισκω ROM Mobile HUAWEI Honor 3X PRO – ROM Android 4.4.2 στο needrom ειναι λειτουργικη? Κανει για την συσκευη που εχω?

 

Αυτη λες? http://www.needrom.com/download/h30-u10-kitkat-v2-0-emui-3-0/

Edited by alexx
Link to comment
Share on other sites

Αν το εχεις ρουταρει και εχεις βαλει CWM η καλυτερη ειναι η ρομ του Dalett αλλιως απο στοκ ολες εχουν καποια θεματα, αλλα μικρα αλλα μεγαλα.

 

Η rom του Dalett ειναι KitKat και απροβληματιστη?Εχει κανα bug?

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν το εχω πειραξει καθολου μεχρι τωρα. Για να βαλω στοκ ρομ χειαζεται ρουτ και cwm η μονο ? εκτος απ το needrom μπορω να βρω αλλου roms? αυτη που βρισκω ROM Mobile HUAWEI Honor 3X PRO – ROM Android 4.4.2 στο needrom ειναι λειτουργικη? Κανει για την συσκευη που εχω?

 

Αυτη λες? http://www.needrom.com/download/h30-u10-kitkat-v2-0-emui-3-0/

 

Μην μπερδευεσαι, αν βαλεις ρομ απο 3Χ την πατησες, το δικο μας ειναι το Glory 3c ή το H30-U10 τα αλλα ολα δεν κανουν

Η rom του Dalett ειναι KitKat και απροβληματιστη?Εχει κανα bug?

 

μεχρι στιγμης (ειναι η δευτερη αναβαθμιση που περασα) δεν εχω προβληματα στους 2 μηνες που την φοραω, το μονο κακο ειναι οτι οταν συνδεω το κινητο με τον υπολογιστη, οποια επιλογη συνδεσης και να διαλεξω (ακομα και μονο φορτιση) μου ανοιγει το Hisuite...

Link to comment
Share on other sites

Οποτε η καλυτερη επιλογη ειναι να το κανω ρουτ, να βαλω cwm και την ρομ του Dalett, και να μην ασχοληθω καθολου με τις επισημες ρομ απ οτι καταλαβα.
Link to comment
Share on other sites

Οποτε η καλυτερη επιλογη ειναι να το κανω ρουτ, να βαλω cwm και την ρομ του Dalett, και να μην ασχοληθω καθολου με τις επισημες ρομ απ οτι καταλαβα.

Για μενα ναι, αυτη ειναι η καλυτερη επιλογη για κιτκατ, οσο η "μαμα" ρομ δεν σου αφηνει να περασεις καποιες (αρκετες) εφαρμογες λογο μη "συμβατοτητας"!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...