Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πρώτο πρόβλημα με την αναβάθμιση είναι τι ξυπνητήρι... μερικές φορές δεν χτυπάει...Κάποιος με το ίδιο πρόβλημα?

ΝΑ προχωρήσω σε hard reset; κατά τα άλλα απροβληματιστο ,ακόμη καλύτερο και από την kit Kat

 

Και εγω εχω το ιδιο προβλημα με το ξυπνητηρι, οπως επισης και με τα πληκτρα οπως εχω γραψει σε προηγουμενο post μου.

Και τα δυο προβληματα τα αντιμετωπιζω μετα απο hard reset μεσω recovery...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και εγω εχω το ιδιο προβλημα με το ξυπνητηρι, οπως επισης και με τα πληκτρα οπως εχω γραψει σε προηγουμενο post μου.

Και τα δυο προβληματα τα αντιμετωπιζω μετα απο hard reset μεσω recovery...

 

επομενως να μην κανω hard reset(επαναφορα), γιατι κατα τα αλλα το κινητο στην κυριολεξια πιστευω οτι παει καλυτερα απο την kit kat....

καποιο καλο ξυπνητηρι απο το google play εχετε να προτεινετε?

Link to comment
Share on other sites

επομενως να μην κανω hard reset(επαναφορα), γιατι κατα τα αλλα το κινητο στην κυριολεξια πιστευω οτι παει καλυτερα απο την kit kat....

καποιο καλο ξυπνητηρι απο το google play εχετε να προτεινετε?

 

Εγώ έχω το timely. Είναι και πανέμορφο.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Aν και λιγο off topic μια εβδομαδα που ειχα custom rom lolipop δεν ειχα καποιο θεμα

βλεπω σιγα σιγα σχολια στο xda για bug στο ξυπνητηρι αρα μαλλον υπαρχει θεμα

Το λετε και εσεις εδω.

Δυστυχως ξανα γυρισα σε 4.4.3 :( μεχρι να αξιωθει το team v. να δωσει την rom.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab :respect

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγω το γυρισα στο κλασικο HTC menu των recent apps. Αλλα και εκει δεν ειναι τοσο smooth η αφαιρεση των προσφατων εφαρμογων σε σχεση με την Kit Kat.

Τα πληκτρα κατω απο την οθονη μου κανουν συνεχεια κατι κουλα, ειδικα το Home Button, και με χαλαει απιστευτα... Μπορει για 10 δευτερολεπτα να κανω double tap στο Home button για να μπω στα recent apps και αυτο να μην υπακουει και να δονηται σαν να το πατησα μονο για μια φορα...

Ειδικα αμα βιαζεσαι σου ερχεται να το σπασεις...

Link to comment
Share on other sites

Εγω το γυρισα στο κλασικο HTC menu των recent apps. Αλλα και εκει δεν ειναι τοσο smooth η αφαιρεση των προσφατων εφαρμογων σε σχεση με την Kit Kat.

Τα πληκτρα κατω απο την οθονη μου κανουν συνεχεια κατι κουλα, ειδικα το Home Button, και με χαλαει απιστευτα... Μπορει για 10 δευτερολεπτα να κανω double tap στο Home button για να μπω στα recent apps και αυτο να μην υπακουει και να δονηται σαν να το πατησα μονο για μια φορα...

Ειδικα αμα βιαζεσαι σου ερχεται να το σπασεις...

 

Ποια rom χρησιμοποιεις?

Εχει βαλει κανεις την Android Revolution HD 91.1 απο το xda?Φαινεται να τρεχει πολυ καλα.

Edited by thanos4evil
Link to comment
Share on other sites

Την έχω βάλει την 91.1 και δεν έχω κάποιο πρόβλημα, τα κινητό τρέχει μια χαρά

 

Ποσο καιρο την τρεχεις?

Το προβλημα με το ξυπνητηρι το εχεις και εσυ?

Link to comment
Share on other sites

Ποσο καιρο την τρεχεις?

Το προβλημα με το ξυπνητηρι το εχεις και εσυ?

Την έχω από τότε που βγήκε η 90.0 και το ξυπνητήρι χτυπάει μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

Ποια rom χρησιμοποιεις?

Εχει βαλει κανεις την Android Revolution HD 91.1 απο το xda?Φαινεται να τρεχει πολυ καλα.

 

Την εργοστασιακη 7.19.401.2

Link to comment
Share on other sites

Όταν ανοίγετε και scroll-άρετε τα recent apps, δεν lag-άρει λίγο το κινητό;

 

Εγω το γυρισα στο κλασικο HTC menu των recent apps. Αλλα και εκει δεν ειναι τοσο smooth η αφαιρεση των προσφατων εφαρμογων σε σχεση με την Kit Kat.

Τα πληκτρα κατω απο την οθονη μου κανουν συνεχεια κατι κουλα, ειδικα το Home Button, και με χαλαει απιστευτα... Μπορει για 10 δευτερολεπτα να κανω double tap στο Home button για να μπω στα recent apps και αυτο να μην υπακουει και να δονηται σαν να το πατησα μονο για μια φορα...

Ειδικα αμα βιαζεσαι σου ερχεται να το σπασεις...

 

Τα recent apps σκρολαρουν μια χαρα σ'εμενα, το home button "υπακουει" επισης μια χαρα... Απλα υπαρχει ενα "σπασιματακι" επιλεγοντας να διαγραψεις ΟΛΕΣ τις recent apps (εχω custom rom, InsertCoin συγκεκριμενα)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μόλις την εγκατέστησα.

Δεν χρειάστηκε να κάνω τίποτα. Απλώς περίμενα να ολοκληρωθεί το update.

Επαφές, φωτογραφίες κλπ, όλα στην θέση τους.

Έχοντας ήδη το Sense 6.0 δεν μπορώ να πω ότι είδα μεγάλες διαφορές.

Στην κάμερα και στον τρόπο που κλείνεις τις εφαρμογές.

 

Το μόνο που δεν καταλαβαίνω είναι η Google Play Services που μου ζητάει συνέχεια να την κάνω update, δίνω το ΟΚ, αλλά επανέρχεται!!!

http://img221.imageshack.us/img221/2345/kouksig3el.jpg

AΟΠΛΟΣ ΜΑΤΑΙΟΣ ΑΓΩΝ ΝΥΜΦΕΥΜΕΝΩΝ- ΑΜΑΝ

Link to comment
Share on other sites

Τα recent apps σκρολαρουν μια χαρα σ'εμενα, το home button "υπακουει" επισης μια χαρα... Απλα υπαρχει ενα "σπασιματακι" επιλεγοντας να διαγραψεις ΟΛΕΣ τις recent apps (εχω custom rom, InsertCoin συγκεκριμενα)

 

Πώς το κάνεις αυτό στο card view μια και δεν υπάρχει το κουμπί για κλείσιμο όλων των εφαρμογών(για αυτο τον λόγο το έχω το Grid view)(συγνώμη για τα αγγλικά αλλά χρησιμοποιώ αγγλικο μενου).

Πάντως μέχρι στιγμής δεν αντιμετωπίοζω κανένα προβλημα που αναφέρουν τα παραπάνω μνμτα. και το ξυπνητήρι παίζει μια χαρά και το home button αντοποκρίνεται τέλεια, το μόνο πρόβλημα που έχω αν και δεν είναι ενοχλητικό, είναι κατα την επανεκίνηση να βγάζει μνμ για μερικά δευτερόλεπτα "Android upgrade is running". Πιθανότατα με ένα hard reset να φτιάξει αλλά φοβάμαι μην βγάλει τα άλλα προβλήματα που διαβάζω στο φορουμ.

Μια και δεν θα πάρουμε Sense 7, ελπίζω η htc να μας δώσει την φημολογούμενη 5.1 έκδοση που κυρίως είναι bug fix έκδοση η οποία θα μας διορθώση τα όποια μικροπροβλήματα έχουμε.

 

ΥΓ.Έχω stock Rom.

Link to comment
Share on other sites

Πώς το κάνεις αυτό στο card view μια και δεν υπάρχει το κουμπί για κλείσιμο όλων των εφαρμογών(για αυτο τον λόγο το έχω το Grid view)(συγνώμη για τα αγγλικά αλλά χρησιμοποιώ αγγλικο μενου).

Πάντως μέχρι στιγμής δεν αντιμετωπίοζω κανένα προβλημα που αναφέρουν τα παραπάνω μνμτα. και το ξυπνητήρι παίζει μια χαρά και το home button αντοποκρίνεται τέλεια, το μόνο πρόβλημα που έχω αν και δεν είναι ενοχλητικό, είναι κατα την επανεκίνηση να βγάζει μνμ για μερικά δευτερόλεπτα "Android upgrade is running". Πιθανότατα με ένα hard reset να φτιάξει αλλά φοβάμαι μην βγάλει τα άλλα προβλήματα που διαβάζω στο φορουμ.

Μια και δεν θα πάρουμε Sense 7, ελπίζω η htc να μας δώσει την φημολογούμενη 5.1 έκδοση που κυρίως είναι bug fix έκδοση η οποία θα μας διορθώση τα όποια μικροπροβλήματα έχουμε.

 

ΥΓ.Έχω stock Rom.

 

Δεν χρειαζεται να κανεις hard reset για το "Android upgrade is running" μετα απο επανεκκινηση. Το ιδιο εμφανιζει και σε εμενα που εκανα hard reset απο recovery :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη θελω να παρω ενα m7 θελω να ρωτησω 2 πραματα που απο οτι διαβαζω στο φορουμ ειναι σημαντικα θεματα.

1)το προβλημα στην καμερα purple tint το βγαζουν ολες οι συσκευες ή εξαρταται πχ απο τον αριθμο παρτιδας?

2)Για το ασπρο χρωμα της οθονης ισχυει το ιδιο?

οπιος γνωριζει κατι για την συσκευη ας με βοηθησει.

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη θελω να παρω ενα m7 θελω να ρωτησω 2 πραματα που απο οτι διαβαζω στο φορουμ ειναι σημαντικα θεματα.

1)το προβλημα στην καμερα purple tint το βγαζουν ολες οι συσκευες ή εξαρταται πχ απο τον αριθμο παρτιδας?

2)Για το ασπρο χρωμα της οθονης ισχυει το ιδιο?

οπιος γνωριζει κατι για την συσκευη ας με βοηθησει.

ευχαριστω.

 

1. Eξαρτάται από το πότε έχει βγει. Τα πιο καινούρια δεν παρουσιάζουν πρόβλημα. Νομίζω περίπου από Οκτώβριο του 2013 και μετά δεν είχαν θέμα. Αν ψάξεις στο τόπικ (το ξέρω είναι λίγο ζόρι) θα το βρεις.

2. Δεν το ξέρω αυτό το πρόβλημα, πρέπει να είναι σχετικά μεμονωμένο.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Εδώ και 2 μέρες αυτή η απίστευτη κινητάρα μου παρουσιάζει το εξής πρόβλημα.. Δεν με ακούει κανένας όταν μιλάω. Κοίταξα λίγο τα δικαιώματα των εφαρμογών (η τελευταία εφαρμογή που εγκατέστησα ήταν το taxibeat ) μήπως παίχτηκε κάτι αλλά αφού δεν έβγαλα άκρη δοκίμασα να κάνω εγγραφή φωνής. Όσο κι αν "φωνάζω", η ένταση της φωνής που ηχογραφείται είναι ελαχιστότατη.

 

Κατέληξα στο συμπέρασμα ότι το μικρόφωνο τα παιξε. Παράξενο, αφού το τηλέφωνο δεν μου έχει πέσει ποτέ, είναι με θήκες, ζελατίνες κοκ από την 1η μέρα. Ποιο είναι το επίσημο service της HTC στην Αθήνα? Το κινητό είναι εντός εγγύησης...

 

ΥΓ Ξέρω ότι αν ψάξω τις σελίδες μια προς μια θα βρω την απάντηση. Είναι η arvato υπεύθυνη για το service? Το τηλέφωνο που έχει η HTC είναι ένα 00800 ***** και δεν το κόβω να χρεωθώ για να μάθω μια πληροφορία που θα έπρεπε να είναι αναρτημένη φόρα παρτίδα στην ιστοσελίδα τους.

Link to comment
Share on other sites

Η αρβατο είναι και το 00800 της htc είναι χωρίς χρέωση! Οπότε εκεί να πάρεις και θα το κανονίσουν οι ίδιοι.
Link to comment
Share on other sites

Ναι η Αρβατο ειναι.

Αμα το κινητο σου ειναι ελληνικο, δλδ αγορασμενο απο ελληνικο παροχο θα ξεμπερδεψεις το πολυ σε 5 εργασιμες. Αμα δεν ειναι ελληνικο θα σου παρει κανα ημερολογιακο μηνα για να ξεμπερδεψεις...

Αμα το ζητησεις παντως σου δινουν τηλεφωνο αντικαταστασης.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Εδώ και 2 μέρες αυτή η απίστευτη κινητάρα μου παρουσιάζει το εξής πρόβλημα.. Δεν με ακούει κανένας όταν μιλάω. Κοίταξα λίγο τα δικαιώματα των εφαρμογών (η τελευταία εφαρμογή που εγκατέστησα ήταν το taxibeat ) μήπως παίχτηκε κάτι αλλά αφού δεν έβγαλα άκρη δοκίμασα να κάνω εγγραφή φωνής. Όσο κι αν "φωνάζω", η ένταση της φωνής που ηχογραφείται είναι ελαχιστότατη.

 

Κατέληξα στο συμπέρασμα ότι το μικρόφωνο τα παιξε. Παράξενο, αφού το τηλέφωνο δεν μου έχει πέσει ποτέ, είναι με θήκες, ζελατίνες κοκ από την 1η μέρα. Ποιο είναι το επίσημο service της HTC στην Αθήνα? Το κινητό είναι εντός εγγύησης...

 

ΥΓ Ξέρω ότι αν ψάξω τις σελίδες μια προς μια θα βρω την απάντηση. Είναι η arvato υπεύθυνη για το service? Το τηλέφωνο που έχει η HTC είναι ένα 00800 ***** και δεν το κόβω να χρεωθώ για να μάθω μια πληροφορία που θα έπρεπε να είναι αναρτημένη φόρα παρτίδα στην ιστοσελίδα τους.

Διαβαζοντας λιγο προσεκτικα την ενοτητα της htc στο forum θα εβρισκες αμεσως το service, της αρβατο και δεν θα χρειαζοταν να ψαξεις τις σελιδες μια μια.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=317816

Μπαινοντας στην σελιδα της htc θα δεις την υποστιρηξη εκει υπαρχει το live chat που λειτουργη απο τις 09"00 εως τις 21"00

και να ζητησεις service για την συσκευη σου με courier, που θα παραλαβει την συσκευη απο τον χωρο σου

και να στην επιστρεψη οταν επισκευαστει , ετσι δεν θα χρειαστει να καλεσεις στο 00800

http://www.htc.com/gr/contact/chat/

Edited by nek46

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab :respect

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πώς το κάνεις αυτό στο card view μια και δεν υπάρχει το κουμπί για κλείσιμο όλων των εφαρμογών(για αυτο τον λόγο το έχω το Grid view)(συγνώμη για τα αγγλικά αλλά χρησιμοποιώ αγγλικο μενου).

Πάντως μέχρι στιγμής δεν αντιμετωπίοζω κανένα προβλημα που αναφέρουν τα παραπάνω μνμτα. και το ξυπνητήρι παίζει μια χαρά και το home button αντοποκρίνεται τέλεια, το μόνο πρόβλημα που έχω αν και δεν είναι ενοχλητικό, είναι κατα την επανεκίνηση να βγάζει μνμ για μερικά δευτερόλεπτα "Android upgrade is running". Πιθανότατα με ένα hard reset να φτιάξει αλλά φοβάμαι μην βγάλει τα άλλα προβλήματα που διαβάζω στο φορουμ.

Μια και δεν θα πάρουμε Sense 7, ελπίζω η htc να μας δώσει την φημολογούμενη 5.1 έκδοση που κυρίως είναι bug fix έκδοση η οποία θα μας διορθώση τα όποια μικροπροβλήματα έχουμε.

 

ΥΓ.Έχω stock Rom.

 

Προσοχή παιδια, διορθωσα την απάντηση μου, την ειχα γράψει λαθος.

 

Εχω custom rom. Το ανεφερα απλα για να δειξω σε οποιον ενδιαφερεται οτι ενα μικρο "κολληματακι" υπαρχει μονο σε αυτο το σημειο. Κατα τ'αλλα, τα recent apps σκρολαρουν μια χαρα...

Edited by stabill
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

3η συνεχομενη μερα που το ξυπνητηρι δεν λειτουργει...

Το κανει οταν εχει μεινει κλειστη η οθονη για μεγαλο χρονικο διαστημα ( πανω απο 6 ωρες).

Θα δοκιμασω να βαλω σε προτεραιοτητα τη εφαρμογη του κινητου και να μην κλεισω απο τα recent apps την εφαρμογη οπως συμβουλευουν καποιοι στο xda και θα ξαναδοκιμασω.

 

Επισης τα πληκτρα που δεν υπακουουν στο double tap αρκετες φορες παρατηρησα οτι γινεται μονο το πρωι οταν η συσκευη ειναι αρκετα πιο κρυα σε σχεση με τη θερμοτητα των χεριων μου και πως ακομα και τα χνοτα μου ενεργοποιουν τα πληκτρα!

Το ειχα παρατηρησει και παλιοτερα αλλα το ειχε ξεχασει... :shifty:

Με το να βαλω το χερι μου πανω στην οθονη του κινητου για 10 δευτερολεπτα η οθονη παιρνει τη θερμοκρασια απο το χερι μου και σταματαει τα τρελα της! :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...