Jump to content

iPhone 6


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα !!! Αυτές τις μέρες εχω το εξής πρόβλημα . Όταν στέλνω sms κολλάει το πληκτρολόγιο ,παγώνει η οθόνη και πρέπει να κλείσω και να ανοίξω την συςκευη για να επανέλθει . Καμία ιδέα για το τι φταίει ; :(
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα αγορασα σημερα ένα iPhone 6 και χτυπωντασ το serial number στο γνωστο link http://www.chipmunk.nl/klantenservice/applemodel.html μου εμφανιζει σε καποιο σημειο σε μια παρενθεση maybe refurbished και ερωτηματικο!

Σας εχει ξανατυχεικατι τετοιο?

Τι να υποθεσω?Το τηλ είναι αψογο!

Αγορασμενο από κατάστημα ΓΕΡΜΑΝΟΣ

 

Επιδοτηση ή σκετη συσκευη;

 

Το maybe refurbished μπορει απλα επειδη ειναι φρεσκια συσκευη απλα να μην εχει επιβεβαιωθει το s/n! Δοκιμασε ξανα σε μερικες μερες!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !!! Αυτές τις μέρες εχω το εξής πρόβλημα . Όταν στέλνω sms κολλάει το πληκτρολόγιο ,παγώνει η οθόνη και πρέπει να κλείσω και να ανοίξω την συςκευη για να επανέλθει . Καμία ιδέα για το τι φταίει ; :(

 

Καμία βοήθεια ; :(

Link to comment
Share on other sites

Γνωστό πρόβλημα.

 

Κλείνεις και ξανανοίγεις το iCloud Drive και για λίγο διάστημα το πληκτρολόγιο δεν θα κολλάει.

 

Όταν το ξαναπαρουσιάσει κάνεις πάλι το ίδιο.

 

Σιγά σιγά θα κολλάει όλο και πιο αραιά

 

Κάποια στιγμή το έκανα και δυο απανωτά hard resets (home button + power on/off) και έστρωσε , έκτοτε δεν το ξαναπαρουσίασε.

 

Θέλει υπομονή , θα ξεμπλοκάρει καποια στιγμή

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η ιστορία σε εμένα κράτησε γύρω στο 20ημερο , αλλα έχω διαβάσει και για άλλους με πάνω απο μήνα.

peterv
Link to comment
Share on other sites

Καμία βοήθεια ; :(

 

Καλημέρα, δοκίμασε να κανείς μια επαναφορά Ρυθμίσεων δικτύου. Ρυθμίσεις > Γενικά > επαναφορά > Ρυθμίσεων δικτύου. Και παρακολούθησέ το!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια SOS

Εβαλα το κινητο να φορτισει και παραλληλα εκανα update σε 8.1.3 και απο τη στιγμη που ξανανοιξε δν φορτιζει με τιποτα

Ακυρο παιδια ειχε τραβηχτει το καλωδιο usb απο τον ανταπτορα

Edited by ganza1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

Ξέρετε καμμιά υπηρεσία αποθήκευσης αρχείων αλλά να συγχρονίζει κιόλας εκτός του I Cloud ? Εχω το τηλ κοντά ενα μήνα και εχει φτάσει κιόλας τα μισά γίγα....εχω το onedrive αλλά δεν συγχρονίζει..και νομίζω ουτε το dropbox

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

Ξέρετε καμμιά υπηρεσία αποθήκευσης αρχείων αλλά να συγχρονίζει κιόλας εκτός του I Cloud ? Εχω το τηλ κοντά ενα μήνα και εχει φτάσει κιόλας τα μισά γίγα....εχω το onedrive αλλά δεν συγχρονίζει..και νομίζω ουτε το dropbox

Ευχαριστώ

 

Γιατί δεν σκέφτεσαι το γεγονός να αυξήσεις τον αποθηκευτικό χώρο στο icloud; Το κόστος του δεν ειναι απαγορευτικό. 0,99€ ανά μήνα για 25 GB.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Εδώ και 3 μέρες έχει φάει φλασιά το instagram μου! Κράσαρε μια φορά και με πέταξε κι από τότε δε μπορώ να ξαναμπώ! Μόλις ανοίξω την εφαρμογή προσπαθεί να συνδεθεί για 1-2 δευτερόλεπτα και κρασάρει πάλι! Το περίεργο όμως είναι πως όταν είμαι σε safe mode, μπαίνω κανονικά!!!!! Τι παίζει?
Rogers
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Εδώ και 3 μέρες έχει φάει φλασιά το instagram μου! Κράσαρε μια φορά και με πέταξε κι από τότε δε μπορώ να ξαναμπώ! Μόλις ανοίξω την εφαρμογή προσπαθεί να συνδεθεί για 1-2 δευτερόλεπτα και κρασάρει πάλι! Το περίεργο όμως είναι πως όταν είμαι σε safe mode, μπαίνω κανονικά!!!!! Τι παίζει?

Τα update της εφαρμογής τα έκανες?

Link to comment
Share on other sites

Τα update της εφαρμογής τα έκανες?

 

Ναι,κανονικά όλα! Δοκίμασα και επανεκκίνηση στο κινητό,επανεγκατάσταση της εφαρμογής..αλλά τίποτα!:(

Rogers
Link to comment
Share on other sites

Ναι,κανονικά όλα! Δοκίμασα και επανεκκίνηση στο κινητό,επανεγκατάσταση της εφαρμογής..αλλά τίποτα!:(

 

 

Το εχεις jailbreak το κινητό;

Link to comment
Share on other sites

Το εχεις jailbreak το κινητό;

 

Ναι φίλε μου! Όπως έγραψα και στο αρχικό μου ποστ, όταν μπαίνω σε safe mode παραδόξως η εφαρμογή ανοίγει κανονικότατα!! :confused:

Rogers
Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου! Όπως έγραψα και στο αρχικό μου ποστ, όταν μπαίνω σε safe mode παραδόξως η εφαρμογή ανοίγει κανονικότατα!! :confused:

 

 

Οπότε όλα είναι πιθανά δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

Τη Δευτέρα απ' ότι διάβασα βγαίνει η 8.2, ξέρουμε τι αλλαγές θα έχει; Πάντως η Apple δε μας έχει συνηθίσει σε τόσο συχνά update, καλό αυτό βέβαια!!!:D

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αυτό που ψάχνουμε εμείς εδώ στην Ελλάδα για αγορά είναι το Α1586?

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Ναι.

Αναφέρονται όλα τα μοντέλα στο πρώτο post του θέματος.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αυτό που ψάχνουμε εμείς εδώ στην Ελλάδα για αγορά είναι το Α1586?

 

Για αγορά από Ελλάδα ναι στο 1586

Για να δουλευει στην Ελλαδα και το 1549 οκ είναι

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δίπλα στον Λευκό Πύργο 4G+ Cosmote με iPhone 6 73.14 download, 45.76 upload ;)

 

:X εξηγησε μου κατι φιλαρακι; Αφου το 4g+ το φερνει μονο για τα galaxy note 4 και galaxy s5 εσυ πως επιασες 4g+ ??? :blink:

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

:X εξηγησε μου κατι φιλαρακι; Αφου το 4g+ το φερνει μονο για τα galaxy note 4 και galaxy s5 εσυ πως επιασες 4g+ ??? :blink:

 

 

Στο μέλλον θα προσθέσουν και το iPhone 6 και iPad Air 2 όπως μου είπαν από Cosmote. Το ότι δεν τα έβαλαν ακόμα στο site τους δεν σημαίνει ότι δεν έχουν την δυνατότητα για 4G+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Στο μέλλον θα προσθέσουν και το iPhone 6 και iPad Air 2 όπως μου είπαν από Cosmote. Το ότι δεν τα έβαλαν ακόμα στο site τους δεν σημαίνει ότι δεν έχουν την δυνατότητα για 4G+ ;)

 

Εγω βεβαια βοντα εχω αλλα κατι λεγανε οτι θελει καποιες συχνοτητες που ακομη τα 6αρια δεν τις υποστηριζουν. Μακαρι οπως λες να το φερει η κοσμο αφου θα το φερει κ η βοντα (μαζι τα κανουν). Αν εγω προσωπικα δεν ειμαι ικανοποιημενος ακομη καλα καλα απο το 4g της βοδα στην αθηνα :!:

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

Εγω βεβαια βοντα εχω αλλα κατι λεγανε οτι θελει καποιες συχνοτητες που ακομη τα 6αρια δεν τις υποστηριζουν. Μακαρι οπως λες να το φερει η κοσμο αφου θα το φερει κ η βοντα (μαζι τα κανουν). Αν εγω προσωπικα δεν ειμαι ικανοποιημενος ακομη καλα καλα απο το 4g της βοδα στην αθηνα :!:

 

 

Ότι μου είπαν στην τηλεφωνική εξυπηρέτηση της Cosmote σου λέω, αν δεν ισχύουν τι να πω? Μου φάνηκε λογικό πάντως να υποστηρίζουν τα δυο αυτά μοντέλα το 4G+ και δεν το έψαξα παραπάνω. Επίσης μου είπαν ότι για αρχή Θεσσαλονίκη 4G+ έχει κυρίως κέντρο!

Link to comment
Share on other sites

Ότι μου είπαν στην τηλεφωνική εξυπηρέτηση της Cosmote σου λέω, αν δεν ισχύουν τι να πω? Μου φάνηκε λογικό πάντως να υποστηρίζουν τα δυο αυτά μοντέλα το 4G+ και δεν το έψαξα παραπάνω. Επίσης μου είπαν ότι για αρχή Θεσσαλονίκη 4G+ έχει κυρίως κέντρο!

 

Οπως λεγανε βοδα και κοσμο οτι θα δωσουν κ την επιλογη 2g 3g και 4g στα iphone με το ios 8 αλλα ακοοοομα περιμενουμε. Και ειναι επιλογη του φορεα κινητης και οχι της apple οπως εχει ηδη χιλιοαναφερθει. Οποτε κραταω μικρο καλαθι ΠΑΝΤΑ μεχρι να γινει 1000% :)

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...