Jump to content

Cyta : Η νέα εταιρία τηλεπικοινωνιών στοv τόπο μας


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να σας κάνω μια ερώτηση;

Πόσο διάστημα κάνει να βάλεις νέα γραμμή;

Έχω υπογράψει τα χαρτιά από 14/10 αύριο έχει 24/11 και δεν έχω τίποτε.

Έχω ήδη περιμένει 3 φορές τον τον τεχνικό του ΟΤΕ.

 

Η παραπάνω ερώτηση έγινε από μένα λίγα στο ποστ 2083 αλλά δεν μου απάντησε κανείς

Αρα δεν κάνω πλάκα

 

Εννοεις τελειως καινουργια γραμμη οπου πριν δεν υπηρχε καθολου ετσι?Στα Χανια παιζει απο 20 μερες αν εχεις γνωστο στον οτε αλλιως παμε 2μηνο.Ενοχλησε τους μηπως και υπαρχει καποιο προβλημα επικοινωνιας και δεν σε βρισκουν στο τηλ γιατι συνηθως καλουν πρωτα και κανονιζουν μερα και ωρα.Μπορει να μην εχουν σωστα τον αριθμο σου.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ο ΟΤΕ ζητάει 15 εργάσιμες για κατασκευή νέου (ανενεργού) βρόχου, συν 3-5 μέρες που θέλει ο πάροχος για την επεξεργασία του αιτήματος από την στιγμή που παραλάβει τα έγγραφα ολοκληρωμένα και χωρίς λάθη. Χοντρικά, υπολογίζεις 25-30 ημερολογιακές ημέρες. Το πότε ακριβώς, ενημερώνει ο ΟΤΕ τον πάροχο. Σε αυτό δεν μπορεί να κάνει τίποτα απολύτως ο πάροχος.

Στις περισσότερες των περιπτώσεων οι καθυστερήσεις οφείλονται στους παρακάτω λόγους, οι περισσότεροι αφορούν κυρίως τον ΟΤΕ.

 

1. Λάθος/ελλειπή στοιχεία του αιτούντος. Στην περίπτωση αυτή συγκαταλέγεται και η περίπτωση λάθους διεύθυνσης. Άλλη έχεις εσύ, και άλλη ο ΟΤΕ. Το συγκεκριμένο χρήζει πολύ μεγάλης ανάλυσης για το τι θεωρεί ο ΟΤΕ σωστή ή λάθος διεύθυνση.

 

2. Έλλειψη δικτύου. Δεν υπάρχουν καλώδια στον κατανεμητή σου για να σου δώσουν γραμμή, τα έχουν πάρει όλα οι γείτονες. Αυτό συμβαίνει κυρίως σε χωριά και μικρά αστικά κέντρα, αλλά συμβαίνει ακόμα και στην Αθήνα.

 

3. Κάποιες περιπτώσεις αφορούν και θέματα φορητότητας, όταν κάνεις ταυτόχρονα μεταφορά αριθμού σε νέα διεύθυνση και νέο πάροχο.

 

4. Επίσης, ηλίθιος, αλλά πάρα πολύ συχνός λόγος καθυστέρησης, ήρθαν να σου κάνουν την σύνδεση, και δεν είχαν πρόσβαση στον κατανεμητή σου. Κοινώς, η πόρτα του σπιτιού/πολυκατοικίας, ήταν κλειστή. Εκεί είναι υποχρεωμένοι να σε πάρουν τηλέφωνο (πριν κιόλας έρθουν, ώστε να ενημερώσουν να είσαι εκεί), αλλά παράτυπα δεν το κάνουν, δεν ασχολείται κανείς τους (εκτός και αν βάζεις ΟΤΕ), πετάνε ένα "κλειστός κατανεμητής" για να ολοκληρώσουν το ραντεβού και να πάνε στο άλλο για να "βγάζουν δουλειά" και να μην καθυστερούν.

 

Για τα πάντα μιλάς με την Εξυπηρέτηση Πελατών του παρόχου σου.

Link to comment
Share on other sites

Ο ΟΤΕ ζητάει 15 εργάσιμες για κατασκευή νέου (ανενεργού) βρόχου, συν 3-5 μέρες που θέλει ο πάροχος για την επεξεργασία του αιτήματος από την στιγμή που παραλάβει τα έγγραφα ολοκληρωμένα και χωρίς λάθη. Χοντρικά, υπολογίζεις 25-30 ημερολογιακές ημέρες. Το πότε ακριβώς, ενημερώνει ο ΟΤΕ τον πάροχο. Σε αυτό δεν μπορεί να κάνει τίποτα απολύτως ο πάροχος.

Στις περισσότερες των περιπτώσεων οι καθυστερήσεις οφείλονται στους παρακάτω λόγους, οι περισσότεροι αφορούν κυρίως τον ΟΤΕ.

 

1. Λάθος/ελλειπή στοιχεία του αιτούντος. Στην περίπτωση αυτή συγκαταλέγεται και η περίπτωση λάθους διεύθυνσης. Άλλη έχεις εσύ, και άλλη ο ΟΤΕ. Το συγκεκριμένο χρήζει πολύ μεγάλης ανάλυσης για το τι θεωρεί ο ΟΤΕ σωστή ή λάθος διεύθυνση.

 

2. Έλλειψη δικτύου. Δεν υπάρχουν καλώδια στον κατανεμητή σου για να σου δώσουν γραμμή, τα έχουν πάρει όλα οι γείτονες. Αυτό συμβαίνει κυρίως σε χωριά και μικρά αστικά κέντρα, αλλά συμβαίνει ακόμα και στην Αθήνα.

 

3. Κάποιες περιπτώσεις αφορούν και θέματα φορητότητας, όταν κάνεις ταυτόχρονα μεταφορά αριθμού σε νέα διεύθυνση και νέο πάροχο.

 

4. Επίσης, ηλίθιος, αλλά πάρα πολύ συχνός λόγος καθυστέρησης, ήρθαν να σου κάνουν την σύνδεση, και δεν είχαν πρόσβαση στον κατανεμητή σου. Κοινώς, η πόρτα του σπιτιού/πολυκατοικίας, ήταν κλειστή. Εκεί είναι υποχρεωμένοι να σε πάρουν τηλέφωνο (πριν κιόλας έρθουν, ώστε να ενημερώσουν να είσαι εκεί), αλλά παράτυπα δεν το κάνουν, δεν ασχολείται κανείς τους (εκτός και αν βάζεις ΟΤΕ), πετάνε ένα "κλειστός κατανεμητής" για να ολοκληρώσουν το ραντεβού και να πάνε στο άλλο για να "βγάζουν δουλειά" και να μην καθυστερούν.

 

Για τα πάντα μιλάς με την Εξυπηρέτηση Πελατών του παρόχου σου.

 

Εμένα μου πηρε δυο μήνες να βάλω νέο τηλέφωνο, γιατί ο δήμος μου έχει 2 οδούς με το ίδιο όνομα, αλλά φυσικά διαφορετικό τ.κ και την ζημιά την έκανε ο υπάλληλος της cyta που δεν μου ζήτησε κοντινό τηλέφωνο και έβαλε αυθαίρετα κάποιο κοντινό στην λάθος οδό.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου πηρε δυο μήνες να βάλω νέο τηλέφωνο, γιατί ο δήμος μου έχει 2 οδούς με το ίδιο όνομα, αλλά φυσικά διαφορετικό τ.κ και την ζημιά την έκανε ο υπάλληλος της cyta που δεν μου ζήτησε κοντινό τηλέφωνο και έβαλε αυθαίρετα κάποιο κοντινό στην λάθος οδό.

 

Παντού υπάρχουν υπάλληλοι που δεν κάνουν σωστά τη δουλειά τους. Αυτό δεν "αθωώνει" τον ΟΤΕ.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

με wind πιανω 12mbs. Υπαρχει περιπτωση να μη τα πιανω με cyta?
Link to comment
Share on other sites

με wind πιανω 12mbs. Υπαρχει περιπτωση να μη τα πιανω με cyta?

 

Δεν έχει να κάνει με τον πάροχο αυτό. Έχει να κάνει με το τι γραμμή θα παραδώσει ο ΟΤΕ στην ενεργοποίηση. Μπορεί να σου δώσει καλύτερη, μπορεί και χειρότερη.

Ναι, υπάρχει περίπτωση να μην τα πιάνεις με την cyta, όπως υπάρχει περίπτωση να πιάνεις και λίγο παραπάνω, 13 ή 14Mbps, ή και πολύ παρακάτω. Αυτό μόνο ο ΟΤΕ θα το γνωρίζει όταν σου φτιάχνει την γραμμή. Το σύνηθες πάντως είναι να έχεις την ταχύτητα που είχες.

Link to comment
Share on other sites

Κάθε πότε έρχονται οι λογαριασμοί της cyta; Κάθε μήνα ή κάθε δύο μήνες; Μου ήρθε χτες μήνυμα στο κινητό ότι έχει λήξει ο λογαριασμός μου (δε μου έχει έρθει έντυπος λογαριασμός) και να επιλύσω την υποχρέωσή μου στο να πληρώσω. Μπαίνω στο my.cyta και βλέπω ότι ο πρώτος λογαριασμός που μου είχε έρθει 44 ευρώ είναι πληρωμένος και με pdf πλάι του (δηλαδή ο λογαριασμός που είχε έρθει έντυπος και στο σπίτι μου). Μετά βλέπω ένα 22αρι χωρίς pdf πλάι του (δηλαδή δεν είχε εκδοθεί λογαριασμός) αλλά στην Online πληρωμή που λέει από κάτω βγάζει να το πληρώσω (το οποίο και πλήρωσα). Έτσι γίνεται η δουλεία; Είμαι τρεις μήνες στη cyta και δε γνωρίζω.
Link to comment
Share on other sites

Cyta απαράδεκτη συμπεριφορά σε παλιό πελάτη. Αναμονή στήν εξυπηρέτηση πελατών πάνω απο 25 λεπτά. Αλλαγή συμβολαίου Σεπτέμβριο του 2014 ακόμη πληρώνω το παλιό πάγιο. Ιανουάριος 2015. Πιο αργή και από τήν καθυστέρηση.
PaNosid !!
Link to comment
Share on other sites

Κάθε πότε έρχονται οι λογαριασμοί της cyta; Κάθε μήνα ή κάθε δύο μήνες; Μου ήρθε χτες μήνυμα στο κινητό ότι έχει λήξει ο λογαριασμός μου (δε μου έχει έρθει έντυπος λογαριασμός) και να επιλύσω την υποχρέωσή μου στο να πληρώσω. Μπαίνω στο my.cyta και βλέπω ότι ο πρώτος λογαριασμός που μου είχε έρθει 44 ευρώ είναι πληρωμένος και με pdf πλάι του (δηλαδή ο λογαριασμός που είχε έρθει έντυπος και στο σπίτι μου). Μετά βλέπω ένα 22αρι χωρίς pdf πλάι του (δηλαδή δεν είχε εκδοθεί λογαριασμός) αλλά στην Online πληρωμή που λέει από κάτω βγάζει να το πληρώσω (το οποίο και πλήρωσα). Έτσι γίνεται η δουλεία; Είμαι τρεις μήνες στη cyta και δε γνωρίζω.

 

κανονικα ερχεται εκτος και αν εχεις βαλει να τους βλεπεις ηλεκτρονικα μονο. Παντως αυτο που λες οτι δεν ειχε εκδοθει για ποιον μηνα αφορουσε γιατι γενικα, οι λογαριασμοι φαινονται στις πρωτες 15 μερες καθε μηνα και γινονται διαθεσιμοι για κατεβασμα/προβολη κατα τις 25 καθε μηνα εφοσον παντα ο λογαριασμος σου εκδιδεται καθε πρωτη του μηνα..

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

κανονικα ερχεται εκτος και αν εχεις βαλει να τους βλεπεις ηλεκτρονικα μονο. Παντως αυτο που λες οτι δεν ειχε εκδοθει για ποιον μηνα αφορουσε γιατι γενικα, οι λογαριασμοι φαινονται στις πρωτες 15 μερες καθε μηνα και γινονται διαθεσιμοι για κατεβασμα/προβολη κατα τις 25 καθε μηνα εφοσον παντα ο λογαριασμος σου εκδιδεται καθε πρωτη του μηνα..

Ημερομηνία Έκδοσης 01/12/2014, Ημερομηνία Εξόφλησης 31/12/2014, Ποσό 22 ευρώ και δε μου έχει πλάι εικονίδιο pdf. Το ενημερωτικό μήνυμα στο κινητό μου ότι δεν έχω εξοφλήσει το λογαριασμό μου ήρθε προχτές στο απόγευμα που πλήρωσα και Online όπως φαίνεται.

Αντίθετα ο πρώτος πρώτος λογαριασμός μου είναι 44,1 ευρώ, έληγε 30/11/2014 και έχει pdf.

Τελικά οι λογαριασμοί έρχονται κάθε μήνα ή κάθε δίμηνο; Στη ρύθμιση λογαριασμών έχω βάλει να μου έρχεται έντυπος λογαριασμός χωρίς ανάλυση.

http://i62.tinypic.com/ipazx1.jpg

Edited by ^_NikitaS_^
Link to comment
Share on other sites

απλα επειδη ισως εισαι καινουργιος συνδρομητης ισως να αργει τους 2-3 πρωτους μηνες να στους βγαζει.. νομιζω απο τον επομενο θα εισαι οκ. καθε μηνα βγαινουν παντως...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

 

η μία πόρτα τηλεφώνου στο router, μάλλον τα έφτυσε - ξέρει κανείς αν απλά κάνω αίτημα και μου στέλνουν άλλο ή θα πρέπει να έρθει τεχνικός στο σπίτι να ελέγξει κλπ (δηλ να χάσω μια μέρα άδεια).

 

Σημ: Έχω ένα μαύρο μάρκας Pirelli - κάθε γνώμη ευπρόσδεκτη. :)

Edited by 1oneway
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

 

η μία πόρτα τηλεφώνου στο router, μάλλον τα έφτυσε - ξέρει κανείς αν απλά κάνω αίτημα και μου στέλνουν άλλο ή θα πρέπει να έρθει τεχνικός στο σπίτι να ελέγξει κλπ (δηλ να χάσω μια μέρα άδεια).

 

Σημ: Έχω ένα μαύρο μάρκας Pirelli - κάθε γνώμη ευπρόσδεκτη. :)

 

Καλημέρα

Καλείται το τμήμα εξυπηρέτησης .. αν βέβαια σε απαντήσουν ( κακία ) και αιτήσαι νέο router

Περιμένεις ... μετα απο ( n μέρες) η ACS σου χτυπά την πόρτα για αντικατάσταση . Δίνεις το παλίο και παίρνεις το νέο .

Το βάζεις στη θέση του παλιού περιμένεις ( n ώρες ... μπορεί και 2 μέρες ) για να σου έρθει το ιντερνετ και το τηλέφωνο .

Ποτέ δεν έρχονται μαζί τα ατoιμα

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπόν η εμπειρία μου από την cyta έκανα φορητότητα στις 4/12/14 από τότε και μετά δεν έχω τηλέφωνο έως και σήμερα 20/12/14 δεν δουλεύει παίρνω κάθε μέρα τηλέφωνο αλλά τίποτα απλά το καταγράφουν σαν βλάβη είναι απλά απαράδεκτη σαν εταιρεία αναμονή στο τηλέφωνο πάνω από είκοσι λεπτά ....φυσικά έκανα ξανά φορητότητα μηπως και δω άσπρη μέρα .

 

Ολες οι εταιρείες προσπαθούν να μας τα παρουν . Η κάΘε μία με δικό της τρόπο.

Η τελευταία επιστολή που έστειλα στην CYTA

 

Αξιότιμε κύριε Βούλγαρη,

 

Η εταιρεία σας κατάφερε σε διάστημα 4 μηνών να δημιουργήσει έναν ακόμη δυσαρεστημένο πελάτη .

Σε αυτό το σημείο θεωρώ σκόπιμο να αναφέρω που οφείλετε η δυσαρέσκειά μου .

 

Στις 16/09/2014 επικοινώνησα με το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών της Εταιρείας σας για την αλλαγή πακέτου

από τα 25 ευρώ με φπα στα 19 ευρώ με φπα αν θυμάμαι καλά , τώρα διαπιστώνω άτι το πάγιο έπεσε ως δια μαγείας στα 16 ευρώ με φπα , για το ίδιο πρόγραμμα .

 

Για την ανανέωση της σύμβασης ισχύουν ότι λέει το ΕΕΤΤ που είναι το παρακάτω

 

( Συμβόλαιο: Ο πάροχος οφείλει να ενημερώσει το συνδρομητή τουλάχιστον ένα μήνα πριν την εφαρμογή τους, μέσω του έντυπου ή/και ηλεκτρονικού λογαριασμού. Ο συνδρομητής έχει το δικαίωμα να αντιταχθεί και να καταγγείλει τη σύμβαση - χωρίς επιβάρυνση - εντός 30 ημερών. )

 

Για το συστημικό λάθος στο σύστημα τιμολόγησης της Εταιρείας σας δεν ευθύνομαι εγώ , και διαφωνώ με την άποψή σας ότι είναι κάτι μεμονωμένο . ( πληρώνω 4 μήνες παραπάνω χρήματα. Γιατί ? )

Έπρεπε να περάσουν 4 μήνες για να εκφράσετε εγγράφως τη λύπη σας και να ασχοληθεί σοβαρά κάποιος με το πρόβλημά μου ?

Με την αλλαγή της σύμβασης ο πελάτης απολαμβάνει τις υπηρεσίες, δεν ασχολείται άλλο με αυτή για όσο διάστημα διαρκεί το συμβόλαιο . ( Κάτι που δέν έγινε από μέρους σας . Έχασα πολύτιμο χρόνο και χρήματα , τα οποία και θα διεκδικήσω )

 

Η Εταιρεία σας έχει προβεί σε όλες τις απαραίτητες ενέργειες ώστε ο λογαριασμός με ημ. έκδοσης 01/01/2015 να εκδοθεί με σωστή απεικόνιση . ( Πληροφοριακά να αναφέρω ότι ως και 10/01/2015 δεν έχει βγει ο λογαριασμός στο ηλεκτρονικό μέσο που διαθέτεται. Γιατί ? )

 

Η δυνατότητα υπαναχώρησης εντός των πρώτων 14 ημερών από την αποδοχή της προσφοράς. ( Το πρόβλημα εμφανίστηκε στον πρώτο λογαριασμό )

Αιτηθήκα υπαναχώρηση στις 24/11/2014 γιατί εκπρόσωπός σας μου διαβεβαίωσε ότι έχει αναφέρει το πρόβλημα και θα λυθεί με τον επόμενο λογαριασμό . Κάτι που δεν έγινε ως και σήμερα .

 

Στις 04/12/2014 εκπρόσωπος της Εταιρείας σας επικοινώνησε μαζί μου για να μου πει ότι αν φύγω από το πρόγραμμα θα πληρώσω 72 ευρώ . ( Τρομοκρατία με λίγα λόγια. Αιτήθηκα η αναφορά να γίνει γραπτώς, κάτι που δεν έγινε )

 

Οι 10 μέρες που δίνει η εταιρεία σας δεν είναι αρκετές . Κάθε λογικός νους καταλαβαίνει ότι υπάρχει δόλος και σε αυτή τη μεγαλοδωρία σας . Να αναφέρω ότι μια αίτηση για να διεκπεραιωθεί χρειάζονται τουλάχιστον 22 μέρες.

 

Όσο για το έτοιμα φορητότητας κατατέθηκε ηλεκτρονικά 09/01/2015

Η παραγγελία της νέας σύνδεσης έχει καταχωρηθεί επιτυχώς, με κωδικό 50115

 

 

Επικοινώνησα στις 24/11/2014, 26/11/2014,2/12/2014, 19/12/2014 μέσο email με την εταιρεία σας καμία ανταπόκριση

Επικοινώνησα και τηλεφωνικά καμία ανταπόκριση

 

Έγινε καταγγελία στον συνήγορο το καταναλωτή με αριθμό πρωτοκόλλου 26616

Έγινε καταγγελία στο ΕΕΤΤ με αριθμό πρωτοκόλλου 49918

 

Πραγματικά λυπάμαι για όλα αυτά.

Κάποιος δεν κάνει σωστά την δουλειά του

 

Με εκτίμηση

 

Παναγιώτης Αβραμίδης

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

thx,.., όχι δεν λανσάρω τίποτα... και αν λάνσαρα θα πηγαινα να ποσταρω στης άλλες εταιριες να το διαφημίζω...

αλλά δεν έκανα κάτι τέτοιο.. μια και μοναδική ερώτηση έκανα.. (μπορείς να δεις και στο ιστορικό του προφίλ μου τα ποστ μου... )

και τελικά μάλιστα όπως με ενημέρωσαν ΔΕΝ ισχύουν τα νούμερα που είπα...

για να πάρεις την προσφορά του κινητού με 17 πρέπει το πάγιο σταθερού να ειναι μεγαλύτερο.

Αν ξέρεις να μου απαντούσες στης ερωτήσεις που περιλαμβάνει το ποστ μου.,.,. για το πόσο ή για το πως λειτουργεί με τα +5 ευρώ θα το εκτιμούσα και όχι να πετάς λάσπη ότι διαφημίζουμε.

 

Σου ζητω συγνωμη ...... και ψαξου πολύ πριν καταλήξεις ;)

Edited by panosid
PaNosid !!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Καλείται το τμήμα εξυπηρέτησης .. αν βέβαια σε απαντήσουν ( κακία ) και αιτήσαι νέο router

Περιμένεις ... μετα απο ( n μέρες) η ACS σου χτυπά την πόρτα για αντικατάσταση . Δίνεις το παλίο και παίρνεις το νέο .

Το βάζεις στη θέση του παλιού περιμένεις ( n ώρες ... μπορεί και 2 μέρες ) για να σου έρθει το ιντερνετ και το τηλέφωνο .

Ποτέ δεν έρχονται μαζί τα ατoιμα

Τόσο καλά, ε; :confused:

 

Ευχαριστώ φίλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Καλά τι παίζει με αυτήν την εξυπηρέτηση πελατών; νομίζω πως κοροϊδεύουν όλοι τους Εκεί. Εδώ κ τέσσερις μέρες κάνω κλήσεις των 20λεπτών και Δεν απαντά κανένας.Και μιλάμε για τουλάχιστον 7 φορές. Μ φαίνεται θέλουν τρελό χερι
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Τα ονόματα αυτών που σας εξυπηρετούν τα κρατάτε; Δε μπορώ να καταλάβω πώς έχετε τόσα προβλήματα με την εξυπηρέτηση πελατών.
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
H αληθεια ειναι οτι και γω μετα απο 9 μηνες πελατης δεν εχω μεινει ευχαριστημενος γενικοτερα απο την εταιρεια.Ουτε απο το θεμα τιμων ουτε απο το θεμα εξυπηρετησης.Περιμενω τον Μαιο να τελειωσει το συμβολαιο μου (8αρα στα 19/μηνα) και την κανω OTEnet
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πριν 1 μήνα ζήτησα να διακοπεί η σύνδεση cyta σταθερό & internet το 2play 4 οικιακό. Μου είπαν εντάξει προχωράμε την αίτηση διακοπής και τους τόνισα θέλω να κάνω χρήση της υπηρεσίας μέχρι 31/1/15 γιατί θα μετακόμιζα. Μου ζητήσανε να πάω πίσω τον εξοπλισμό σε ένα κατάστημα συνεργατών τους γιατί ο εξοπλισμός είναι δανεικός (που τότε τον πλήρωσα 80 ευρώ). 30/1/15 αφήνω τον εξοπλισμό και μου λέει ο συνεργάτης τους οτι θα τους ενημερώσει αυτός. Στο μεσοδιάστημα που έκανα την αίτηση διακοπής, δηλαδή μέχρι τις 30/1/15 δεν είχα ούτε σταθερό ούτε ίντερνετ για μεγάλο χρονικό διάστημα μέσα στη μέρα, όλες τις μέρες και με πήρανε τηλέφωνο ότι προχωράει και η αίτηση διακοπής. Στις 13/2/15 μου ήρθε λογαριασμός cyta για τον μήνα Φεβρουάριο, σαν να μην έχω ζητήσει διακοπή κανονικά για χρήση υπηρεσιών παγίου 1/2/15-28/2/15. Τους πέρνω τηλέφωνο στο 13877 και περίμενα υπομονετικά κανένα 20 λεπτο και μιλάω με κάποια κοπέλα απο το κέντρο η οποία με ενημερώνει οτι φαίνεται η αιτηση διακοπής στις 12/2/15 (ενώ το πάγιο στο λογαριασμό έγγραφε 1/2/15-28/2/15!!!!), και τους λέω οτι είχα ζητήσει 31/1/15 γιατί μετακόμισα, δεν γίνεται να πληρώσω χρήση υπηρεσίας που δεν έκανα. Μου λέει η κοπέλα αφού με έβαλε σε αναμονή οτι θα με καλέσει η ίδια σε λίγο και φυσικά ποτέ δεν με κάλεσε. Πρέπει λοιπόν εγώ να πάρω πάλι να ξαναχρεωθώ να περιμένω στην αναμονή μήπως βγάλω καμία άκρη μέχρι να σταματήσουν να με αγνοούν. Συμπέρασμα η ανευθυνότητα και η γυφτιά της εταιρείας cyta δεν έχει όρια!!!! :mad:
Link to comment
Share on other sites

Ξαναπήρα και αφού περίμενα 20 λεπτά έτοιμη να κοιμηθώ στο ακουστικό, μίλησα με μια άλλη κοπέλα η οποία μου είπε άλλα συγκριτικά με την προήγουμενη. Μου είπε πως φαίνεται η αίτηση διακοπής για 31.1.15 και η διακοπή οτι έγινε 2.2.15. Ρωτάω τι να κάνω με αυτό το λογαριασμό και μου έδωσε 2 επιλογές, να τον πληρώσω και να μου έρθει ο εκκαθαριστικός με επιστροφή χρημάτων που δεν έχει λογική να πληρώσω κάτι που δεν υπάρχει ή να περιμένω τον επόμενο εκκαθαριστικό. Αποφάσισα το δεύτερο. Ρωτάω την κοπέλα στον εκκαθαριστικό επειδή με διακόψανε 2.2.15 θα χρεωθώ το πάγιο όλου του μήνα ή των 2 ημερών μόνο και δεν ήξερε να μου απαντήσει, και όταν την ρώτησα αν υπάρχει κάποιος να μου πεί, μου είπε οτι δεν υπάρχει καποιος και πρέπει να περιμένω τον εκκαθαριστικό. Αυτά... έλεος ακρή ιδιαίτερα δεν έβγαλα και είχα 20 λεπτη αναμονή και τις 2 φορές... :blink:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ευχαριστώ για την ενημερώση, να κάνω όμως μια ερώτηση αναφέρει στο τέλος ότι μπορείς να κάνεις καταγγελία σύμβασης μέσα σε ένα μήνα μετά την ανακοίνωση , δηλαδή μπορείς να κάνεις και φορητότητα και να επικαλεστείς λόγω των τροποποιήσεων των χρεώσεων και να μην χρεωθείς το "σπάσιμο συμβολαίου" ;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την ενημερώση, να κάνω όμως μια ερώτηση αναφέρει στο τέλος ότι μπορείς να κάνεις καταγγελία σύμβασης μέσα σε ένα μήνα μετά την ανακοίνωση , δηλαδή μπορείς να κάνεις και φορητότητα και να επικαλεστείς λόγω των τροποποιήσεων των χρεώσεων και να μην χρεωθείς το "σπάσιμο συμβολαίου" ;

 

ναι μπορείς άνετα! απλά να υπόκεινται ο λογαριασμός στις αυξήσεις, μην γίνεις και ρόμπα!!!

Link to comment
Share on other sites

ναι μπορείς άνετα! απλά να υπόκεινται ο λογαριασμός στις αυξήσεις, μην γίνεις και ρόμπα!!!

 

Ναι ΟΚ, αλλά πόσο καιρό παίρνει αυτή η διαδικασία ρε παιδιά; Διαρκεί πολύ;

Link to comment
Share on other sites

ναι μπορείς άνετα! απλά να υπόκεινται ο λογαριασμός στις αυξήσεις, μην γίνεις και ρόμπα!!!

 

Απο οσο διαβασα αν ειδα καλα η μονη "Αυξηση" ειναι στην παραγραφο 5 οπου γραφει

"Το βασικο μηνιαιο παγιο της σταθερης 1play-2play-3play υπηρεσιας σε ολα τα οικιακα προιοντα αυξανεται κατα 1 ευρω"

 

Αυτο νομιζω πιανει τους παντες η κανω λαθος ? Αλλωστε στο τελος το γραφει οτι λογω των παραπανω τροποποιησεων οι πελατες των οικιακων προιοντων εχουν δικαιωμα καταγγελιας.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...