Jump to content

Γενικά περί Power Bank


xrhstos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εκανα τη βλακεια και παραγγειλα 2 φορες απο ebay oem και την πατησα και σκεφτομαι να παρω ενα απο δω οποτε αμα γινει στραβη να παω να τους το πεταξω στο κεφαλι

 

Άλλο Xiaomi όμως και άλλο oem! ;)

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα αυτό το powebank http://www.gearbest.com/mobile-power-bank/pp_127441.html

Το οποίο το βρίσκω εξαιρετικό,φορτίζει και κινητά και tablet έχει 2 εξόδους 1Α και 2Α και κάτι πολύ βασικό ,βλέπεις ακριβώς το υπόλοιπο της μπαταρίας του Αφού έχει οθόνη με ένδειξη. Η ποιότητα κατασκευής του δε πολυ καλή, σε όποιον ενδιαφέρεται το συνιστώ ανεπιφύλακτα

 

Όλα καλά με το power bank? έχει παρατήρηση κανένα αρνητικό? σκέφτομαι να το παραγγείλω μιας και μου άρεσε αρκετά...

η οθόνη και οι 2 έξοδοι που έχει με δελεάζουν έναντι του xiaomi... τι λες? να το προτιμήσω?

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά με το power bank? έχει παρατήρηση κανένα αρνητικό? σκέφτομαι να το παραγγείλω μιας και μου άρεσε αρκετά...

η οθόνη και οι 2 έξοδοι που έχει με δελεάζουν έναντι του xiaomi... τι λες? να το προτιμήσω?

 

Προτίμησε το xiaomi 16000mah

Link to comment
Share on other sites

βρηκα απο αγγελια ενα xiaomi με 18 ευρω μεταχειρισμενο σε χρωμα μπλε
Link to comment
Share on other sites

βρηκα απο αγγελια ενα xiaomi με 18 ευρω μεταχειρισμενο σε χρωμα μπλε

 

Προσοχή γιατί πολλά από τα χρωματιστά είναι κλώνοι και όχι αυθεντικά.

Link to comment
Share on other sites

βρηκα απο αγγελια ενα xiaomi με 18 ευρω μεταχειρισμενο σε χρωμα μπλε

 

Να ελέγξεις την γνησιότητα του συγκεκριμένου power bank πρίν το αγοράσεις διότι με προβληματίζει το χρώμα. Οι περισσότεροι το έχουμε αγοράσει ορίτζιναλ σε ασημί. Τα άλλα χρώματα δεν πολύ έπαιξαν στην αγορά παρόλο που όντως εμφανίζονται στο site της Xiaomi σαν επιλογές.

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Να ελέγξεις την γνησιότητα του συγκεκριμένου power bank πρίν το αγοράσεις διότι με προβληματίζει το χρώμα. Οι περισσότεροι το έχουμε αγοράσει ορίτζιναλ σε ασημί. Τα άλλα χρώματα δεν πολύ έπαιξαν στην αγορά παρόλο που όντως εμφανίζονται στο site της Xiaomi σαν επιλογές.

Εγώ έχω πάρει ΜΠΛΕ και μια χαρά original βγήκε.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάρει ΜΠΛΕ και μια χαρά original βγήκε.

 

Δεν αντιλέγω. Απλά προτείνω να το ελέγξει πρίν το πάρει.

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Τα μουφα ειναι τα χρωματα που δεν υπάρχουν, δλδ μαυρα κλπ. Τα 4 γνωστα (ασημι, γκρι, μπλε και χρυσαφι) ειναι οκ, απλα δεν κυκλοφορούν πολυ, γιατί εχουν παραπανω τιμη και το default ασημι δεν ειναι ασχημο.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Τα μουφα ειναι τα χρωματα που δεν υπάρχουν, δλδ μαυρα κλπ. Τα 4 γνωστα (ασημι, γκρι, μπλε και χρυσαφι) ειναι οκ, απλα δεν κυκλοφορούν πολυ, γιατί εχουν παραπανω τιμη και το default ασημι δεν ειναι ασχημο.

 

Γι' αυτο ακριβως ειπα να το προσεξει. Εκτος του ασημι τα αλλα ειναι δυσευρετα.

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι ειδα το Gearbest εχει το Xiaomi με κουπονι περιπου στα 16 δολλαρια...

Μια ερωτηση μονο...Παιζει να μην ειναι το αυθεντικο?

Το εχει παρει κανεις απο το συγκεκριμενο site?

http://www.gearbest.com/mobile-power-bank/pp_143298.html

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι ειδα το Gearbest εχει το Xiaomi με κουπονι περιπου στα 16 δολλαρια...

Μια ερωτηση μονο...Παιζει να μην ειναι το αυθεντικο?

Το εχει παρει κανεις απο το συγκεκριμενο site?

http://www.gearbest.com/mobile-power-bank/pp_143298.html

 

To site ειναι αξιόπιστο. Τουλάχιστον στα τηλέφωνα που έχω παραλάβει δεν είχα κανένα πρόβλημα. Τώρα για το pawer bank δεν ξέρω γιατί δεν έχω παραγγείλει ακόμη. Παίζει κουπόνι και για το 16000 mah.

Δύο πράγματα σ' αυτή την ζωή δεν έχουν τέλος, το σύμπαν και η ηλιθιότητα των ανθρώπων αν και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα βέβαιος.

Α.Einstein

Link to comment
Share on other sites

To site ειναι αξιόπιστο. Τουλάχιστον στα τηλέφωνα που έχω παραλάβει δεν είχα κανένα πρόβλημα. Τώρα για το pawer bank δεν ξέρω γιατί δεν έχω παραγγείλει ακόμη. Παίζει κουπόνι και για το 16000 mah.

 

Παιδιά από gearbest η τιμή πάει 14.31 για το 10400. Όμως σε βάζει για tracking number αναγκαστικά +1.79 οπότε παει στα 16.11.

Και στα υπόλοιπα έτσι είναι?

 

Επίσης έχει επιλογή SingPost 0.35 και Netherlands Post 0.89... Ποιο θα προτείνατε? Αν το βάλεις auto είναι free...

Link to comment
Share on other sites

Ναι ετσι ειναι,οπως ειδα και γω. Και παλι ειναι λιγο φτηνοτερο.. Εγω SG θα εβαζα, παρομοιες μεθοδοι ειναι ειναι, αλλα με NL μπορει να κολλησει για μερες στην ιδια κατασταση και να αγχωνεσαι αν εισαι αγχωτικος τυπος.. Αλλα εγω δεν ειδα να ειναι free, απλα παει επιπλεον αυτα τα 0,35..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ετσι ειναι,οπως ειδα και γω. Και παλι ειναι λιγο φτηνοτερο.. Εγω SG θα εβαζα, παρομοιες μεθοδοι ειναι ειναι, αλλα με NL μπορει να κολλησει για μερες στην ιδια κατασταση και να αγχωνεσαι αν εισαι αγχωτικος τυπος.. Αλλα εγω δεν ειδα να ειναι free, απλα παει επιπλεον αυτα τα 0,35..

Me NL όμως έρχεται μεσω Ευρωπης, οπότε πιο σιγουρο.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Me NL όμως έρχεται μεσω Ευρωπης, οπότε πιο σιγουρο.

Μπα, δεν εχει διαφορα, οι ενδιαμεσοι προορισμοι δε μετρανε

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Μπα, δεν εχει διαφορα, οι ενδιαμεσοι προορισμοι δε μετρανε

Κάνεις μεγάλο λάθος ή δεν έχεις λάβει ποτέ από NL.

Αν συγκρίνεις ένα πακέτο από NL με SG, το NL δεν δείχνει πουθενά ότι το πακέτο έρχεται από Κίνα. Αντίθετα δείχνει ότι είναι από Ευρώπη.

Για το Power bank δεν σε νοιάζει τόσο, αλλά σε ακριβές συσκευές παίζει ρόλο να έχεις ήσυχο 100% το κεφάλι σου από το τελωνείο.

Και το έχω δοκιμάσει στην πράξη με παραλαβή κινητού σε άλλη ευρωπαϊκή χώρα που τους νόμους των τελωνείων τους έχουν πιο σοβαρά από Ελλάδα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελνα άλλα πραγματα πολυ πριν μαθουμε οτι παραγγελνουμε κινητα. Ερχονταν απο Αμερικη μεσω Γερμανιας. Κολλαγαν.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Η φθηνότερη επιλογή για το 10400 αυτή την περίοδο είναι το gearbest ή υπάρχει και κάποιο άλλο;

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Η φθηνότερη επιλογή για το 10400 αυτή την περίοδο είναι το gearbest ή υπάρχει και κάποιο άλλο;

 

Εγώ από Gearbest πήρα προχθές. Τότε ήταν όντως η φθηνότερη.

Link to comment
Share on other sites

Λογικα πρεπει να ειναι αυθεντικο...

Εγω το παραγγειλα προχθες και ηδη μου ηρθε mail με φωτο του δεματος και tracking number απο NL post...

Οποτε σε 1-2 εβδομαδες το πολυ θα ειναι στα χερια μου για να το επιβεβαιωσω 100%

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

την μαρκα Vinsic απο το focalprice, την εχει καποιιος ακουστα? στα 20000mah 32€ πιστευω ειναι πολυ καλα.! σε αντιθεση με το Xiaomi 16000mah που γλυκοκοιταζω στα 25€

 

http://www.focalprice.com/VSPB202S/Vinsic_20000mah_Power_Bank_Portable_Charger_Battery_Pack_for_iPhone_Samsung.html?SSAID=1063094&Currency=EUR

 

http://www.gearbest.com/mobile-power-bank/pp_144271.html?utm_source=shareasale&utm_medium=shareasale&utm_campaign=shareasale#vip=19026

 

 

edit: http://www.vinsic.com/ δειτε κ το site.. φαινεται αξιοπιστη μαρκα..

 

edit 2: στο afasia.gr με 25€ το xiaomi 10400mah http://www.afasia.gr/foriti-mpataria-xiaomi-10400mah-p-19175.html?ref=1

Edited by varitimos84
Link to comment
Share on other sites

την μαρκα Vinsic απο το focalprice, την εχει καποιιος ακουστα? στα 20000mah 32€ πιστευω ειναι πολυ καλα.! σε αντιθεση με το Xiaomi 16000mah που γλυκοκοιταζω στα 25€

 

http://www.focalprice.com/VSPB202S/Vinsic_20000mah_Power_Bank_Portable_Charger_Battery_Pack_for_iPhone_Samsung.html?SSAID=1063094&Currency=EUR

 

http://www.gearbest.com/mobile-power-bank/pp_144271.html?utm_source=shareasale&utm_medium=shareasale&utm_campaign=shareasale#vip=19026

 

Καλύτερα πάρε Xiaomi.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικά περί Power Bank

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...