Jump to content

Sony PlayStation 3


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υποστηριζονται οχι απλα ολα τα παιχνιδια αλλα και πολλα περισσοτερα που δε φανταζεσαι καν

emulators, media player (showtime), psn games, ps2 games, ps1 games, εμφανιση θερμοκρασιων, καθορισμος cooling με το να ρυθμιζεις εσυ τις στροφες ανεμιστηρα (πολυ βασικο ειδικα για θεματα υπερθερμανσης και YLOD)

Λεπτομερεια αλλα βασικη λεπτομερεια:lol:

Τα καινουρια μοντελα που υπαρχουν στα μαγαζια δε γινονται jailbreak.

Πρεπει απαραιτητως να πας σε μεταχειρισμενο μοντελο το οποιο εχει κατασκευαστει μεχρι το τελευταιο τριμηνο του 2010

Αν πας σε τετοιο καλυτερα να βρεις Slim Κονσολα που να γραφει απο κατω date code 0A, ή 0B, ή 0C, ή 0D. Το 0 αντιστοιχει στο ετος 2010 και τα A,B,C,D στο τριμηνο κατασκευης....

Τα μεταγενεστερα δε χακαρονται παρα μονο με hardware το λεγομενο ODE το οποιο εχει σχετικα ακριβο κοστος (80-100 ευρω)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υποστηριζονται οχι απλα ολα τα παιχνιδια αλλα και πολλα περισσοτερα που δε φανταζεσαι καν

emulators, media player (showtime), psn games, ps2 games, ps1 games, εμφανιση θερμοκρασιων, καθορισμος cooling με το να ρυθμιζεις εσυ τις στροφες ανεμιστηρα (πολυ βασικο ειδικα για θεματα υπερθερμανσης και YLOD)

Λεπτομερεια αλλα βασικη λεπτομερεια:lol:

Τα καινουρια μοντελα που υπαρχουν στα μαγαζια δε γινονται jailbreak.

Πρεπει απαραιτητως να πας σε μεταχειρισμενο μοντελο το οποιο εχει κατασκευαστει μεχρι το τελευταιο τριμηνο του 2010

Αν πας σε τετοιο καλυτερα να βρεις Slim Κονσολα που να γραφει απο κατω date code 0A, ή 0B, ή 0C, ή 0D. Το 0 αντιστοιχει στο ετος 2010 και τα A,B,C,D στο τριμηνο κατασκευης....

Τα μεταγενεστερα δε χακαρονται παρα μονο με hardware το λεγομενο ODE το οποιο εχει σχετικα ακριβο κοστος (80-100 ευρω)

 

Ευχαριστω για την αμεση απαντηση εχω βρει ενα slim 500gb και θα το παρω την κυριακη μονο τον κωδικο που μου ειπες θελω να δω και αν μου κανει το πηρα αλλα νομιζω οτι ειναι 5ετων η κονσολα οποτε πρεπει να εχει data code του 2010

Huawei Ideos x5 > Samsung ativ s > Iphone 4 > Nexus 4 > Huawei p8 lite > Xperia z2
Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι με συμβατο date code χτυπα το αβλεπι εχθες κιολας :p

Ο 500αρης σκληρος ειναι υπεραρκετος για να περασεις μεσα ενα σωρο backups, και να εχεις ξεγνοιαστο το κεφαλι σου. ουτε καν θα χρειαστει να χρησιμοποιεις εξωτερικους σκληρους δισκους.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κατάστημα στη Θεσσαλονίκη που να ασχολείτε με modding ps3 (τσιπαρισμα) και downgrade σε παλαιότερες εκδόσεις firmware καθώς είμαι άσχετος και δεν μπορώ να κάνω ίδιος και φοβάμαι μην καταστρέψω την κονσόλα

 

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κατάστημα στη Θεσσαλονίκη που να ασχολείτε με modding ps3 (τσιπαρισμα) και downgrade σε παλαιότερες εκδόσεις firmware καθώς είμαι άσχετος και δεν μπορώ να κάνω ίδιος και φοβάμαι μην καταστρέψω την κονσόλα

 

 

Ευχαριστώ!

 

καλημερα

ειμαι αθηνα αν δεν βρεις καποιον κοπντα σου μπορεις

να μου το στειλει ςμε κτελ η οτι αλλο σε βολευει να στο κανω downgrade

να περασω και φιρμ και να στο στειλω πισω ετοιμο

Link to comment
Share on other sites

Τελικα αγοραστηκε το slim 320gb 0c χρονολογια οποτε γινεται jailbreak... Υπαρχει καποιος οδηγος για την τελευταια εκδοση; για μονο για 3.55 βρισκω
Huawei Ideos x5 > Samsung ativ s > Iphone 4 > Nexus 4 > Huawei p8 lite > Xperia z2
Link to comment
Share on other sites

με τι firmware το εχεις τωρα;

Αν ειναι με official μεγαλυτερο του 3.55 πρεπει να αγορασεις Ε3 flasher (ειδικο hardware) και να διαβασεις και αρκετα. Κατι που δε σε συμφερει οικονομικα καθοτι μπορεις να το δωσεις να στο κανουν downgrade με 30-35 ευρω

Αν ειναι με οποιοδηποτε αλλο custom firmare κοιτα εδω

Link to comment
Share on other sites

με τι firmware το εχεις τωρα;

Αν ειναι με official μεγαλυτερο του 3.55 πρεπει να αγορασεις Ε3 flasher (ειδικο hardware) και να διαβασεις και αρκετα. Κατι που δε σε συμφερει οικονομικα καθοτι μπορεις να το δωσεις να στο κανουν downgrade με 30-35 ευρω

Αν ειναι με οποιοδηποτε αλλο custom firmare κοιτα εδω

 

Φοραει το 4.66 οποτε πρεπει να βρω καποιον μπορεις να προτινεις κανεναν στην Αθηνα;

Huawei Ideos x5 > Samsung ativ s > Iphone 4 > Nexus 4 > Huawei p8 lite > Xperia z2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ερώτηση παιδιά έχεις κάνεις το fat 40gb; Αν ναι πόσο καιρό έχει και πόση ώρα παίζει;; Ρωτάω γιατί το βρήκα από φίλο του οοποίου είχε χαλάσει το blueray το άλλαξε και μου το δίνει πολύ χαμηλά.. Ρωτάω για το γγνωστό ylod δεν το έχει πάθει ποτέ αλλά και να προσέχω να μην το πάθω.. Και κάτι άλλο αξίζει;; Edited by Giannis_95
Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Να κοιταξεις αν το 40ρι του φιλου ειναι

CECHJxx http://en.wikipedia.org/wiki/PlayStation_3_technical_specifications

δηλαδη αν ειναι απο τα πρωτα fat με μικρη μητρικη.

Το δικο μου fat που ηταν με μικρη μητρικη ηταν αθορυβο σε σχεση με το κανονικο fat που κανει σαν μηχανη του γκαζον ακομα και σε idle.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση παιδιά έχεις κάνεις το fat 40gb; Αν ναι πόσο καιρό έχει και πόση ώρα παίζει;; Ρωτάω γιατί το βρήκα από φίλο του οοποίου είχε χαλάσει το blueray το άλλαξε και μου το δίνει πολύ χαμηλά.. Ρωτάω για το γγνωστό ylod δεν το έχει πάθει ποτέ αλλά και να προσέχω να μην το πάθω.. Και κάτι άλλο αξίζει;;

 

εξαρταται και ποσο στο δινει

οπως σου ειπε ο σταματης δες τον κωδικο αν ειναι σε J θα εχει καλη μητρικη σε σχεση με τα πρωτα

οχι οτι ειναι 100% σιγουρο οτι δεν θα βγαλει προβλημα αλλα θα εισαι λιγο πιο ησυχος ας πουμε

 

αλλα πες μας ποσο στο δινει και αν ειναι τσιπαρισμενο η οχι γιατι μπορεις να πειραξεις

και τις στροφες του ανεμιστηρα αν ειναι τσιπαρισμενο να σου κραταει λιγο πιο χαμηλα τις θερμοκρασιες

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Kι ενω ολα δουλευαν κανονικα μετα απο μηνες που εκανα την αλλαγη σκληρου δισκου, ξαφνικα το PS ανοιγε και μετα εμφανιζε μια μαυρη οθονη.

Η συνδεση του με την Tv ειναι με καλωδιο ΗDMI και προφανως δεν το αναγνωριζε.

Αγορασα καινουργιο καλωδιο, παλι τα ιδια. Δεν το αναγνωριζει το PS σε καμια απο τις δυο HDMI θυρες τις ΤV.

To συνδεσα με τριπλο καλωδιο (ασπρο,κιτρινο,κοκκινο) και το βλεπει μια χαρα.

Παω να αλλαξω την ρυθμιση σε HDMI μεσα απο το Video Settings παλι δεν το βλεπει.

Εκανα Restore System Settings....τα ιδια.

Το προβλημα ειναι οτι με την υπαρχουσα συνδεση η αναλυση ειναι χαλια και δεν μπορω να την αλλαξω (αν αλλαζει)

Επισυναπτω φωτο για να μου πειτε αν κατι κανω λαθος.

Edited by GeorgeKa
Link to comment
Share on other sites

Έχω πάθει κάτι παρόμοιο! Αν βάλω καποιο δισκάκι βγαίνει από μαύρη οθόνη και παίζει κανονικά!! Μολις βγάλω το δισκάκι ξανά μαυρίλα!! :(
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαστε αυτο αν δεν το εχετε κανει ηδη

Αυτο που θελουν οι γυναικες ΔΕΝ το ξερουν ουτε οι Ιδιες

 

οτι κι αν κανεις καντο ΣΩΣΤΑ και με ΤΡΟΠΟ

 

Εχεις PSP ;;; Θελεις CF;;; τοτε στειλε πμ ;)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα τα πάντα και το πρόβλημα δεν διορθώνεται.

Το σύνδεσα και με άλλη τηλεόραση. Πάλι τα ίδια κάνει.

Σκέφτομαι μήπως έχεο πρόβλημα η HDMI θύρα του PS, αλλά αν έχει πράγματι πως την αναγνωρίζει, μου ανοίγει το μενού αλλά μετά δεν ολοκληρώνονται οι ρυθμίσεις ;

:cry::blink::worry::(:mad:

Link to comment
Share on other sites

ξερουμε αν τελικα θα βγει για το ps3 super slim καποιος software τροπος σπασιματος;;

 

Μέχρι τώρα, όχι .. Έχει βγει όμως κάτι με το οποίο μπορείς να πειραματιστείς, αν έχεις όρεξη και νεύρα για σπάσιμο, λέγεται PeXploit .. Η ουσία είναι πως αφού κάνεις ένα backup του OFW PS3 σου, πειράζεις το backup με κάποια προγράμματα στο pc σου και μπορείς να βάλεις μέσα παιχνίδια ..

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα τα πάντα και το πρόβλημα δεν διορθώνεται.

Το σύνδεσα και με άλλη τηλεόραση. Πάλι τα ίδια κάνει.

Σκέφτομαι μήπως έχεο πρόβλημα η HDMI θύρα του PS, αλλά αν έχει πράγματι πως την αναγνωρίζει, μου ανοίγει το μενού αλλά μετά δεν ολοκληρώνονται οι ρυθμίσεις ;

:cry::blink::worry::(:mad:

Διαβασε εδω αυτο το νημα ισως σε βοηθησει

http://www.insomnia.gr/topic/222724-%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%B2%CE%BB%CE%AE%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%B5%CF%81%CF%89%CF%84%CE%AE%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%83%CF%8D%CE%BD%CE%B4%CE%B5%CF%83%CE%B7-ps3-%CE%BC%CE%B5-tv/page-14?hl=+reset%20+video%20+settings

Πρεπει να κανεις το reset video settings.

Προσεξε γιατι ειναι διαφορετικο με το να μπεις σε recovery mode και πολλοι τα μπερδευουν

Επισης δοκιμασε να μη παιξεις σε 1080p αλλα να βαλεις 1080i η και 720 μηπως εχει φαει καποιο σκαλωμα εκει οταν πας να βαλεις τις ρυθμισεις.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα, όχι .. Έχει βγει όμως κάτι με το οποίο μπορείς να πειραματιστείς, αν έχεις όρεξη και νεύρα για σπάσιμο, λέγεται PeXploit .. Η ουσία είναι πως αφού κάνεις ένα backup του OFW PS3 σου, πειράζεις το backup με κάποια προγράμματα στο pc σου και μπορείς να βάλεις μέσα παιχνίδια ..

 

ουτε ορεξη εχω...ουτε χρονο αυτες τις μερες...ευχαριστω παντως

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση,θελω να παρω ενα cfw και ολοι λενε να προτιμησω σλιμ απο φατ,ομως εχω διαβασει οτι μονο μερικα σλιμ σπανε,μπορει να μου πει καποιος πως το καταλαβαινω αυτο?ειναι κωδικος μητρικης??ποια μοντελα???μην παρω ενα και τελικα μου πουν δεν σπαει- ημουν μια ζωη σε xbox wii και θελω να παιξω πολλα απο την βιβλιοθηκη του πσ3
Link to comment
Share on other sites

Παρε Σλιμ με κωδικο απο πισω CECH2504 και date code να αρχιζει απο 0 (δηλαδη 0Α, 0Β, 0C, 0D). Αν το date code των CECH2504 αρχιζει απο 1 ή 2 δεν χακαρεται. Το date code αναγραφεται στο κατω μερος της κονσολας μονο

Επισης ολα τα σλιμ CECH 2004 η 2104 χακαρονται.

Καλυτερα μοντελα σλιμ ειναι τα CECH2504 που προανεφερα παραπανω.

Ο κωδικος CECH αναγραφεται στο πισω μερος και στο κατω μερος της κονσολας.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
να ρωτησω παιδια,μπορω να παρω κατι σε bluetooth ακουστικο και να ακουω απο εκει οταν παιζω?
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...