Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

http://content.myphone.gr/photo/full/13973/htc-one-eftase-ellada-729-eyro.jpg

 

Το HTC One κυκλοφόρησε επίσημα και στην Ελληνική αγορά. Ως εκ τούτου το [Προς Κυκλοφορία] θέμα κλειδώνεται και συνεχίζουμε εδώ...

 

Θα παρακαλέσω να περιορίσουμε τις off topic συζητήσεις και τις έντονες αντιπαραθέσεις.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχουμε ακούσει τίποτα παράπονά για το μαύρο???

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να ενημερώσω ότι για ενδεχόμενα παράπονα υπάρχει ξεχωριστό θέμα... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=364481

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Να ενημερώσω ότι για ενδεχόμενα παράπονα υπάρχει ξεχωριστό θέμα... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=364481

 

Μάλλον κενό θα μείνει το θέμα :):p

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μάλλον κενό θα μείνει το θέμα :):p

 

Μακάρι τότε τα σχόλια για κάποια κενά στη συναρμογή και οι αναφορές σε γδαρσιματα της μεταλλικής επιφάνειας να περιοριστούν μόνο στο [προς κυκλοφορία] κλειδωμένο πλέον θεμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι τότε τα σχόλια για κάποια κενά στη συναρμογή και οι αναφορές σε γδαρσιματα της μεταλλικής επιφάνειας να περιοριστούν μόνο στο [προς κυκλοφορία] κλειδωμένο πλέον θεμα.

 

Τα γδαρσίματα δε γίνανε από μονα τους στιλ IPhone 5 και ναι κάποιες λίγες περιπτώσεις αναφέρθηκαν για τη συναρμογή που τώρα τελευταία δε βλέπω ιδιαίτερες αναφορές από καινούργιους κατόχους.

 

Γενικά έχοντας διαβάσει το 99% του θέματος που κλειδώθηκε δε βλέπω κάποιο σημαντικό πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έπαθα πλάκα από την ποιότητα του βίντεο σε νυχτερινές λήψεις.
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τα γδαρσίματα δε γίνανε από μονα τους στιλ IPhone 5 και ναι κάποιες λίγες περιπτώσεις αναφέρθηκαν για τη συναρμογή που τώρα τελευταία δε βλέπω ιδιαίτερες αναφορές από καινούργιους κατόχους.

 

Γενικά έχοντας διαβάσει το 99% του θέματος που κλειδώθηκε δε βλέπω κάποιο σημαντικό πρόβλημα.

 

Δεν μίλησε κανένας για κάποιο σημαντικό πρόβλημα, κάθε άλλο. Αυτό όμως τι σημαίνει; Ότι δεν υπάρχει περίπτωση να υπάρξει μελλοντικά κάποιο πρόβλημα και πρέπει οπωσδήποτε να κλειδωθεί το θέμα των προβλημάτων;

 

Τα έχουμε όλα σε ένα θέμα... κάνετε παράπονα. Ανοίγουμε ξεχωριστά θέματα για να μην "μπουκώνει" το [Επίσημο]... πάλι παράπονα κάνετε!

 

Θα συνιστούσα να ασχοληθείτε με τη συσκευή και μόνο και αφήστε τα θέματα οργάνωσης στην ομάδα διαχείρισης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΘΕΜΑ...Ο ΑΙΣΘΗΤΗΡΑΣ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ....ΤΙ ΚΑΝΩ?..ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΛΥΣΗ??? Η ARVATO SERVICE ΚΑΙ ΘΑ ΧΩ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΕ ΚΑΝΑ 3ΜΗΝΟ???

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κενό θα μείνει το θέμα :):p

 

Δεν μίλησε κανένας για κάποιο σημαντικό πρόβλημα, κάθε άλλο. Αυτό όμως τι σημαίνει; Ότι δεν υπάρχει περίπτωση να υπάρξει μελλοντικά κάποιο πρόβλημα και πρέπει οπωσδήποτε να κλειδωθεί το θέμα των προβλημάτων;

 

Τα έχουμε όλα σε ένα θέμα... κάνετε παράπονα. Ανοίγουμε ξεχωριστά θέματα για να μην "μπουκώνει" το [Επίσημο]... πάλι παράπονα κάνετε!

 

Θα συνιστούσα να ασχοληθείτε με τη συσκευή και μόνο και αφήστε τα θέματα οργάνωσης στην ομάδα διαχείρισης.

 

Sorry,δε εννόησα ποτε,ούτε είπα να κλειδωθεί το θέμα με τα προβλήματα....λίγο χιούμορ έκανα :)

 

Ότι είπα είναι γραμμένο παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΘΕΜΑ...Ο ΑΙΣΘΗΤΗΡΑΣ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ....ΤΙ ΚΑΝΩ?..ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΛΥΣΗ??? Η ARVATO SERVICE ΚΑΙ ΘΑ ΧΩ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΕ ΚΑΝΑ 3ΜΗΝΟ???

Αν το έχεις λιγότερο από 15 μέρες μπορείς να το πας πίσω από εκεί που το πήρες και να ζητήσεις αντικατάσταση λόγω DOA.. Αν το έχει παραπάνω τότε μόνο Arvato και υπομονή..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ΤΙ ΕΙΝΑΙ DOA??? ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΣ ΣΤΑ ANDROID...ΑΛΛΑΓΗ ΑΠΟ IPHONE 5...

 

Dead on arrival (D.O.A.)

 

Δεν έχει να κάνει με τη συσκευή ή το λειτουργικό. Στην ουσία είναι το μικρό χρονικό διάστημα μέσα στο οποίο αν εμφανιστεί πρόβλημα, μια συσκευή μπορεί να επιστρέψει στο κατάστημα αγοράς για αντικατάσταση. Για κάποιες εταιρίες είναι 7 ημέρες, για άλλες 15 κτλ.

 

Επίσης, όπως σου έγινε επισήμανση παραπάνω... μη γράφεις με κεφαλαία αλλά με πεζά όπως όλοι μας. Τα κεφαλαία σαν μόνιμη γραφή απαγορεύονται στο forum.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έπαθα πλάκα από την ποιότητα του βίντεο σε νυχτερινές λήψεις.

 

Παρατηρησες μήπως να ρίχνει τα fps για να πετύχει αυτό το φωτεινό αποτέλεσμα ;

The sky moves on sideways
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησες μήπως να ρίχνει τα fps για να πετύχει αυτό το φωτεινό αποτέλεσμα ;

 

Βασικά πήρα μια ομάδα από ποδηλάτες και μια διαδρομή 4 λεπτά με το αυτοκίνητο. Αυτό που μου άρεσε ήταν ο χαμηλός θόρυβος και ο σταθεροποιητής. Φυσικά να πω ότι μια ταμπέλα με μπλε νέον γράμματα (μόνο στο μπλε το παρατήρησα) είχε εντελώς αφύσικα χρώματα (πολύ τονισμένα) αλλά η γενικότερη αίσθηση ήταν πολύ θετική με τα φώτα της νύχτας (χωρίς HDR). 4 λεπτά βίντεο 315 ΜΒ.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Βασικά πήρα μια ομάδα από ποδηλάτες και μια διαδρομή 4 λεπτά με το αυτοκίνητο. Αυτό που μου άρεσε ήταν ο χαμηλός θόρυβος και ο σταθεροποιητής. Φυσικά να πω ότι μια ταμπέλα με μπλε νέον γράμματα (μόνο στο μπλε το παρατήρησα) είχε εντελώς αφύσικα χρώματα (πολύ τονισμένα) αλλά η γενικότερη αίσθηση ήταν πολύ θετική με τα φώτα της νύχτας (χωρίς HDR). 4 λεπτά βίντεο 315 ΜΒ.

Αν είναι εύκολο, δεν "ανεβάζεις" ένα κομμάτι του;

3>4
Link to comment
Share on other sites

Καποιος που να εχει εμπειρια απο το service της htc γνωριζει αν ισχυει εγγυηση βαση imei? μου δινει γνωστος μου το one αλλα δν εχει καποια αποδειξη η παραστατικο γιατι δουλευει σε εταιρια κινητης και του το εχουν δωσει δωρεαν..
Link to comment
Share on other sites

Απο χθες το εχω στα χερια μου και μπορω να πω οτι ειναι απλα απιστευτο.

Currently Using: Apple iPhone 6s 64GB, HTC One Silver

Πέρασαν...: Nokia 3120, Siemens C55, Siemens SX1, Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Sony Ericsson W800i, Qtek S200, HTC TyTN II, Nokia 2680, Nokia 6500 Slide (Silver), Nokia E72, Apple iPad 2 32GB WiFi, Apple iPhone 4S White 16GB, HTC Desire (R.I.P.), Samsung Galaxy S4 Black, Apple iPad 3 32GB Cellular, HTC Desire 310

Link to comment
Share on other sites

Καποιος που να εχει εμπειρια απο το service της htc γνωριζει αν ισχυει εγγυηση βαση imei? μου δινει γνωστος μου το one αλλα δν εχει καποια αποδειξη η παραστατικο γιατι δουλευει σε εταιρια κινητης και του το εχουν δωσει δωρεαν..

 

Να πάρεις τηλέφωνο στην htc και να ρωτήσεις μόνος σου , για να είσαι απόλυτα σίγουρος. Νομίζω όμως πως όχι, μονον η LG παρέχει εγγύηση μέσω ΙΜΕΙ, ούτε η samsung το δέχεται πάντως χωρίς απόδειξη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Να πάρεις τηλέφωνο στην htc και να ρωτήσεις μόνος σου , για να είσαι απόλυτα σίγουρος. Νομίζω όμως πως όχι, μονον η LG παρέχει εγγύηση μέσω ΙΜΕΙ, ούτε η samsung το δέχεται πάντως χωρίς απόδειξη.

 

Ευχαριστω θα παρω να ρωτησω. Το δινει σε καλη τιμη ο φιλος αλλα αν δεν εχω εγγυηση τι να το κανω!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω θα παρω να ρωτησω. Το δινει σε καλη τιμη ο φιλος αλλα αν δεν εχω εγγυηση τι να το κανω!!

 

δωσε το σε εμας! :)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις η πρώτη φόρτιση και η κατανάλωση μπαταρίας σε αναμονή δεν είναι αυτό που θα ήθελα. Ενώ σε χρήση η συσκευή πάει καλά (χθες πρώτη μέρα το έλιωσα για να τελειώσω την μπαταρία), σήμερα που είναι πιο ήρεμη μέρα η αναμονή καταναλώνει περίπου 2% την ώρα. Δεν είναι πολύ αν σκεφτεί κανείς τι τρέχει (viber,hangouts,Google +,facebook,gmail,blinkfeed) αλλά περίμενα καλύτερα. Ελπίζω να φτιάξει με τις φορτίσεις.
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Από τη μπαταρία είμαι πλήρως ικανοποιημένος....

Μου βγάζει ανετότατα την ημέρα και συνήθως θέλει φόρτιση στις 36 ώρες,,,,

 

Μην αρχίσω τις συγκρίσεις πάλι τώρα ε,.,,;)

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται, στα καταστήματα cosmote είναι διαθέσιμο.

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...