Jump to content

Σχετικά με το ξύρισμα


t300
 Κοινοποίηση

Τί χρησιμοποιείτε για να αφαιρέσετε τις ανεπιθύμητες τρίχες ?  

969 members have voted

  1. 1. Τί χρησιμοποιείτε για να αφαιρέσετε τις ανεπιθύμητες τρίχες ?

    • Wax - κερί
      43
    • Ξυραφάκι
      646
    • Μηχανή ξυρίσματος
      307
    • Ειδικό spray
      15
    • Άλλο
      34


Recommended Posts

Εδώ και καμιά 10αριά μέρες έχω την πρώτη μου ξυριστική http://www.consumer.philips.com/consumer/el/gr/consumer/cc/_productid_HS8040_17_GR_CONSUMER/HS8040#/consumer/el/gr/consumer/cc/_productid_HS8020_17_GR_CONSUMER/HS8020. Είμαι πολύ ικανοποιημένος :). Έχω ευαίσθητο δέρμα αλλά δεν μου δημιουργεί ερεθισμούς. (πράγμα που το φοβόμουνα για τις ξυριστικές). Την χρησιμοποιώ με νερό και ταυτόχρονα με την λοσιόν που βγάζει.

 

Υ.Γ Όταν τελείωσει η λοσιόν, που βρίσκουμε άλλη παρόμοια :worry:???

Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν νομίζω. Κατάστημα ηλεκτρικών ειδών :confused:? Η λοσιόν ήταν μέσα στην συσκευασία με την ξυριστική.

Κι όμως.

Σε καταστήματα ηλεκτρικών ειδών (π.χ. Mediamarkt) και σε υπερμάρκετ (π.χ. Carrefour).

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά!!!!Για την ξυριστική μηχανή philips 8020 ακόμα δεν έχω βρει στο εμπόριο την λοσιόν ξυρίσματος που είχε μέσα η συσκευασία :( (H0ND*S και C@RREF#UR). Έχει χρησιμοποιήσει κανείς ξυριστική μηχανή με αφρό ξυρίσματος μαζί :confused: :p?
Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν ψάχνεις καλά; Μου κάνει εντύπωση που δε βρίσκεις πουθενά τη λοσιόν από τη στιγμή που είναι και Nivea...

 

Δοκίμασε στο Βαρνακιώτη...

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά διάλεξα την

http://pan3.fotovista.com/dev/3/3/00019633/g_00019633.jpg Braun 9595 Pulsonic/ series 7 790

 

Μέχρι και την πρώτη χρήση, δεν ήξερα αν άξιζε τα χρήματα της.

Σαφώς και περιμένω να περάσει ο καιρός για να συνιθίσει το δέρμα-τρίχα την μηχανή.

Η φόρτιση άμεση, για ξεφόρτιση απλά το ξεχνάς.

 

Ύστερα από μια βδομάδα μπορώ να πω, πως μου είναι παράξενο ότι έχει χρειαστεί να χρησιμοποιήσω και aftershave.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Ξερουμε κανενα on-line καταστημα με ξυριστικες και κουρευτικες μηχανες???

Αυτα που θυμαμαι τωρα ειναι (kotsovolos.gr-megamarket.gr-apothema.gr)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε κανενα on-line καταστημα με ξυριστικες και κουρευτικες μηχανες???

 

Αμέ :)

 

http://www.pixmania.com/

http://www.technikdirekt.de

Buy, Sell or Rent Properties Around The World! - Real Estate Listings
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Τελικά διάλεξα την

http://pan3.fotovista.com/dev/3/3/00019633/g_00019633.jpg Braun 9595 Pulsonic/ series 7 790

 

Μέχρι και την πρώτη χρήση, δεν ήξερα αν άξιζε τα χρήματα της.

Σαφώς και περιμένω να περάσει ο καιρός για να συνιθίσει το δέρμα-τρίχα την μηχανή.

Η φόρτιση άμεση, για ξεφόρτιση απλά το ξεχνάς.

 

Ύστερα από μια βδομάδα μπορώ να πω, πως μου είναι παράξενο ότι έχει χρειαστεί να χρησιμοποιήσω και aftershave.

 

Φίλε GeoGlx, θα ήταν πολύ χρήσιμο να μας πεις διαφορές σε σχέση με τη philips, κυρίως στο πόσο βαθύ είναι το ξύρισμα...

 

Είμαι σε φάση αναζήτησης γιατί η philips μου (τρικέφαλη) "παρέδωσε" και δεν ξέρω αν αξίζει να πάω σε braun ή να ξαναπάρω philips. Κάπιοι λένε πως οι braun με την ημικυκλική κεφαλή δεν κάνουν πολύ βαθύ ξύρισμα... Αν κάποιος γνωρίζει ας βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

Προτείνετε κανέναν καλό αφρό ξυρίασματος για σκληρά γένια....

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Προτείνετε κανέναν καλό αφρό ξυρίασματος για σκληρά γένια....

εγω παντα χρησιμοποιουσα ενα αφρο της BIC με βουτυρο και ημουν ικανοποιημενος απολυτα.(γενια σκληρα και πυκνα) τωρα τον καταργησανε και δεν μπορω να βρω αυτο που θελω..

βολευομαι με Noxzema κιτρινο και κατι γινετε,επισης θα σου φανει αστειο αλλα να δοκιμασεις και αφρο ξυρισματος "καραβακι".

παντως πρεπει να πειραματιστεις μονος σου..με διαφορους αφρους και οχι τζελ,και να βρεις αυτον που σου τεριαζει στο προσωπο σου.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Toν Noxzema τον κίτρινο τον δοκίμασα,αλλά οκ δεν είδα και μεγάλη διαφορά από έναν για απλά γένια.Τώρα πήρα έναν nivea μπλε,για να δούμε.Πάντως η πρόταση για το καραβακι όντως μου φαίνεται αστείο,ποτέ δεν σκέφτηκα να τον αγοράσω :)

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ΠΑΙΔΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ !!!

ΛΟΓΩ ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗΣ, ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΥΡΙΣΩ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ... :(

ΤΙ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ???

και να το ξυρισεις το κεφαλι,εσυ περιμενεις να βγαλεις τριχες???

 

αμα ειναι το πρωτο σου ξυρισμα,πηγαινε σε κουρειο και παρτα με την πρωτη σκαλα ξυριστικης μηχανης.ξυραφι δεν χρειαζεται να βαλεις.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και να το ξυρισεις το κεφαλι,εσυ περιμενεις να βγαλεις τριχες???

 

Όχι ρε, απλά επειδή έχει τριχόπτωση δεν θέλει να φαίνεται σαν μοναχός. :p

 

Υ.Γ.

Φίλτατε nikpapou, προσπάθησε να γράφεις με μικρά γράμματα. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

αμα ειναι το πρωτο σου ξυρισμα,πηγαινε σε κουρειο και παρτα με την πρωτη σκαλα ξυριστικης μηχανης.ξυραφι δεν χρειαζεται να βαλεις.:)

Συμφωνω, γιατι το δερμα θα ειναι πολυ λευκο και θα φαινεσαι σαν αλιεν...καλυτερα να μαυρισει λιγο το κεφαλι και μετα τα ξυριζεις...θελω να το δοκιμασω και γω να τα ξυρισω να δω πως θα μαι...

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω, γιατι το δερμα θα ειναι πολυ λευκο και θα φαινεσαι σαν αλιεν...καλυτερα να μαυρισει λιγο το κεφαλι και μετα τα ξυριζεις...θελω να το δοκιμασω και γω να τα ξυρισω να δω πως θα μαι...

 

Εγω τα ξυρισα περσυ το καλοκαιρι, εντελως μόνος.Ιουλιο μήνα, ειχε μεινει το δέρμα μόνο,κάτασπρο γτ ο υπολοιπος ειχα μαυρίσει(και στο προσωπο).την πρωτη μερα στην παραλια, ειχα βαλει και αντηλιακό χαχα...(δεν εβαλα ξυραφι, απλα με κουρευτική και καμια σκαλα, μονο με την ασημι λεπίδα...)

 

Ωραια ήταν,πολυ βολικό, έκαναν 2 μήνες να επανελθουν σχεδόν όπως πριν...Σκεφτομαι να τα ξανακανω αυτές τις μέρες...

 

Υποψιν, εχω σγουρα πολυ πυκνα μαλλιά και μονο βαζοντας ζελε καθημερινα βλεπονται κάπως...

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

Εγω τα ξυρισα περσυ το καλοκαιρι, εντελως μόνος.Ιουλιο μήνα, ειχε μεινει το δέρμα μόνο,κάτασπρο γτ ο υπολοιπος ειχα μαυρίσει(και στο προσωπο).την πρωτη μερα στην παραλια, ειχα βαλει και αντηλιακό χαχα...(δεν εβαλα ξυραφι, απλα με κουρευτική και καμια σκαλα, μονο με την ασημι λεπίδα...)

 

Ωραια ήταν,πολυ βολικό, έκαναν 2 μήνες να επανελθουν σχεδόν όπως πριν...Σκεφτομαι να τα ξανακανω αυτές τις μέρες...

 

Υποψιν, εχω σγουρα πολυ πυκνα μαλλιά και μονο βαζοντας ζελε καθημερινα βλεπονται κάπως...

Ειναι μερικοι πολυ τυπαδες με ξυρισμενο κεφαλι,,τους παει ,σε αλλους οχι τοσο...παντως για μενα θα ηταν βολικο,,ουτε ο ιδρωτας να με ενοχλει ουτε να λαδωνουν κτλ...

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
παιδες θελω μια απλη ξυριστικη μηχανη οπου να μπορω να τα παρω εντελως τα γενια αλλα και να μπορω να καθορισω το μηκος τους.υπαρχει κατι τετοιο???θελω κατι σχετικα απλο καθως δεν εχω και τα πιο πλουσια γενια του κοσμου!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...