Jump to content

Cytamobile - Vodafone (Κύπρος)


KostasV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

den ine elaxisti i diafora eidika stis pay monthly sindrwmes i diafora einai perissotero apo 10 lires. Fisika o kathenas epilegei auto pou tou fente pio kalo. Prosopika eimai iper efxaristimenos me tin areeba. Pleon den exw dropped calls oute calls pou den sindeontan me to diktio opws ixa me cyta alla episeis den exw to spastiko "kathreutisma" tis fwnis poueixa sti cyta tis perissoteres fores diladi na milaw sto kinito kai na akouw ti fwni mou.Mexri to 2008 pou i areeba tha kalipsei tin kipro tha mporoume na kanoume mia pio isi kritiki

 

Προσωπικά τίποτα από αυτά που αναφέρεις (καθρέφτισμα φωνής, dropped calls και που δεν συνδέονταν), δεν αντιμετώπισα στα 8 χρόνια ως συνδρομητής της Cytamobile ή τα τελευταία 3 ως συνδρομητής με μηνιαίο συμβόλαιο. Για να μην είμαι υπερβολικός θα πω πως ίσως να αντιμετώπισα, αλλά σίγουρα οι φορές ήταν τόσο λίγες που δεν τις θυμάμαι. Τώρα για τις χρεώσεις δεν το έχω ψάξει, so I'll take your word for it.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τπροτιμώ την καλύτερη κάλυψη

 

Αυτή η καραμέλα με την κάλυψη είναι η πιο ηλίθια δικαιολογία που ακούω από φίλους για την areeba. Αφού προσφέρεται η χρήση του ραδιοδικτύου της ΑΤΗΚ χωρίς καμία διαφορά στις χρεώσεις σε περιπτώσεις που δεν υπάρχει κάλυψη, πως είναι δυνατό να λές ότι η ΑΤΗΚ έχει καλύτερη κάλυψη. Εφόσον εγώ σαν συνδρομητής areeba έχω δυνατότητα επιλογής ραδιοδικτύου το δικό μου τελικό προϊόν έχει εξ' ορισμού καλύτερη κάλυψη και καλύτερη αξιοπιστία. Εγώ τουλάχιστον αν έχει πρόβλημα η areeba στη περιοχή μου το γυρίζω στην ΑΤΗΚ, εσύ αν έχει πρόβλημα η ΑΤΗΚ(και μη πεταχτείτε να πείτε ότι δεν έχει γιατί θυμάμαι άπειρες περιπτώσεις που ολόκληρες επαρχίες έμειναν χωρίς δίκτυο) τι κάνετε?

 

Επίσης αν πάμε στο εξωτερικό πχ. στην Αγγλία σύμφωνα με τη λογική αυτή η VirginMobile δεν έχει καθόλου κάλυψη άρα είναι άχρηστη...

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η καραμέλα με την κάλυψη είναι η πιο ηλίθια δικαιολογία που ακούω από φίλους για την areeba. Αφού προσφέρεται η χρήση του ραδιοδικτύου της ΑΤΗΚ χωρίς καμία διαφορά στις χρεώσεις σε περιπτώσεις που δεν υπάρχει κάλυψη, πως είναι δυνατό να λές ότι η ΑΤΗΚ έχει καλύτερη κάλυψη. Εφόσον εγώ σαν συνδρομητής areeba έχω δυνατότητα επιλογής ραδιοδικτύου το δικό μου τελικό προϊόν έχει εξ' ορισμού καλύτερη κάλυψη και καλύτερη αξιοπιστία. Εγώ τουλάχιστον αν έχει πρόβλημα η areeba στη περιοχή μου το γυρίζω στην ΑΤΗΚ, εσύ αν έχει πρόβλημα η ΑΤΗΚ(και μη πεταχτείτε να πείτε ότι δεν έχει γιατί θυμάμαι άπειρες περιπτώσεις που ολόκληρες επαρχίες έμειναν χωρίς δίκτυο) τι κάνετε?

 

Επίσης αν πάμε στο εξωτερικό πχ. στην Αγγλία σύμφωνα με τη λογική αυτή η VirginMobile δεν έχει καθόλου κάλυψη άρα είναι άχρηστη...

Ilikrina ti logiki cytamobile-vodafone me klista ta matia, xwris na xerw kan ti prosferei o antagonistis den tin katalavainw. Giauto lew oti emeis i kipreoi kathomaste sta auga mas kai den mas niazei an ligo pio katw vroume kati poli kalitero piotika i kai oikonomika....................

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Ki ego nmza pos i areeba tha mou prosefere poly kaliteres times apo cyta alla telika plirona perissotero kai me to pio xamilo paketo.Etsi epestre4a stin cyta kai plirono 10 lires ton mina peripou dioti dn milao kai poly.Me tin areeba tha plirona akoma ki an dn tilefonousa alla kai an metaferontan ta xrimata pali dn tha ta spatalousa sosta...Kata tin apo4i mou emena dn mou simfere i areeba.To 3g, to PTT, data card klp dn me travane kai toso gt dn me endiaferoun dn nmzo na m xrisimevoun se kati!
Follow me on Instagram : el.rapha_
Link to comment
Share on other sites

Ki ego nmza pos i areeba tha mou prosefere poly kaliteres times apo cyta alla telika plirona perissotero kai me to pio xamilo paketo.Etsi epestre4a stin cyta kai plirono 10 lires ton mina peripou dioti dn milao kai poly.Me tin areeba tha plirona akoma ki an dn tilefonousa alla kai an metaferontan ta xrimata pali dn tha ta spatalousa sosta...Kata tin apo4i mou emena dn mou simfere i areeba.To 3g, to PTT, data card klp dn me travane kai toso gt dn me endiaferoun dn nmzo na m xrisimevoun se kati!

to xamilo pakketo tis areeba einai 4 lires pws den xrisimopoiouses ta 140 lepta afou sti cyta plirwnneis 10 lires gia poli ligotera lepta ?

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Perissotero stelno minimata...me kapion tropo dn 3ero pos plirona perissotera xrimata aposo eprepe...ta minimata me xreonan perissotero kai siga siga af3anotan o arithmos p eprepe na pliroso anti na mionete!
Follow me on Instagram : el.rapha_
Link to comment
Share on other sites

Perissotero stelno minimata...me kapion tropo dn 3ero pos plirona perissotera xrimata aposo eprepe...ta minimata me xreonan perissotero kai siga siga af3anotan o arithmos p eprepe na pliroso anti na mionete!

eprepe na valeis ta extra mms sto paketto s me 2 lires epernes 250 sms kai me 3 lires 400 sms. I cyta xrewnei 1 cent to sms. Epsis i areeba sou dinei kai 50 sms dwrean

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η καραμέλα με την κάλυψη είναι η πιο ηλίθια δικαιολογία που ακούω από φίλους για την areeba. Αφού προσφέρεται η χρήση του ραδιοδικτύου της ΑΤΗΚ χωρίς καμία διαφορά στις χρεώσεις σε περιπτώσεις που δεν υπάρχει κάλυψη, πως είναι δυνατό να λές ότι η ΑΤΗΚ έχει καλύτερη κάλυψη. Εφόσον εγώ σαν συνδρομητής areeba έχω δυνατότητα επιλογής ραδιοδικτύου το δικό μου τελικό προϊόν έχει εξ' ορισμού καλύτερη κάλυψη και καλύτερη αξιοπιστία. Εγώ τουλάχιστον αν έχει πρόβλημα η areeba στη περιοχή μου το γυρίζω στην ΑΤΗΚ, εσύ αν έχει πρόβλημα η ΑΤΗΚ(και μη πεταχτείτε να πείτε ότι δεν έχει γιατί θυμάμαι άπειρες περιπτώσεις που ολόκληρες επαρχίες έμειναν χωρίς δίκτυο) τι κάνετε?

 

Επίσης αν πάμε στο εξωτερικό πχ. στην Αγγλία σύμφωνα με τη λογική αυτή η VirginMobile δεν έχει καθόλου κάλυψη άρα είναι άχρηστη...

 

Φάσκεις κι αντιφάσκεις:

Απο τη μιά η areeba χρησιμοποιεί το δίκτυο της ΑΤΗΚ όπου δεν έχει ικανοποιητική κάλυψη, αλλά απο την άλλη θυμάσαι "άπειρες" φορές (την εξής μία, για 2-3 ώρες στην Πάφο, για την οποία έγινε ντόρος απο τα ΜΜΕ και ακόμα 1-2 φορές τα τελευταία 5-6 χρόνια που παρακολουθώ πιό στενά τις εξελίξεις) στις οποίες το δίκτυο της cytavoda "έπεσε"...

Και σε ρωτώ: Όταν πέφτει το δίκτυο της areeba πώς θα το πάρουν χαμπάρι οι συνδρομητές της εύκολα? Αφού μόλις δουν αδυναμία κλήσης, το γυρίζουν στη cytavoda. Και το "ξεχνούν" εκεί για μέρες ίσως.

Όπως λέει και ο φίλτατος Χρύσης, σε ένα χρόνο ακριβώς, όταν θα πρέπει να σταθεί στα ποδάρια της η areeba θα μπορούν να συγκριθούν τα δίκτυα επι ίσοις όροις. Και εκεί θα δούμε γιατί άραγε η alcatel πάει να κλείσει το μαγαζί ενώ η ericsson εξακολουθεί να έχει τη μερίδα του λέοντος στις πλατφόρμες κινητής τηλεφωνίας...

Τα υπόλοιπα λόγια είναι απο φτώχια μέχρι παραπληροφόρηση βενιζελικών εποχών.

Και αγαπητέ Χρύση, τα τέλη της cytavoda διατηρήθηκαν ακριβώς γιατί δεν το επέτρεψε η επιτροπή ανταγωνισμού (ο ντόρος που αναφέρεις ήταν ακριβώς για τις επικείμενες μειώσεις των τελών, κάτι που θα έκλεινε δια παντός το μαγαζί "areeba"). Αν με ρωτάς ευτυχώς που έμεινε τελικά ο "ανταγωνιστής" και μακάρι να αντέξει μέχρι την...εξαγορά του απο κάποια πιό σοβαρή εταιρεία. Τότε ίσως δούμε πραγματικές εξελίξεις και όχι κινήσεις σπασμωδικές και επιπόλαιες (εσύ πανηγυρίζεις για το 3G δίκτυο της areeba, αλλά να είσαι σίγουρος ότι τα διευθυντικά στελέχη όποτε ακούν 3G τραβάνε τα τέτοια τους όταν σκέφτονται τί λεφτά ξοδεύτηκαν για το τίποτε. Καμιά εταιρεία δεν θέλει να είναι μόνο "πρώτη". Θέλει να βγάζει και κανένα φράγκο απο την "πρωτιά", αλλιώς η "πρωτιά" μεταφράζεται σε "αποτυχία").

Link to comment
Share on other sites

Φάσκεις κι αντιφάσκεις:

Απο τη μιά η areeba χρησιμοποιεί το δίκτυο της ΑΤΗΚ όπου δεν έχει ικανοποιητική κάλυψη, αλλά απο την άλλη θυμάσαι "άπειρες" φορές (την εξής μία, για 2-3 ώρες στην Πάφο, για την οποία έγινε ντόρος απο τα ΜΜΕ και ακόμα 1-2 φορές τα τελευταία 5-6 χρόνια που παρακολουθώ πιό στενά τις εξελίξεις) στις οποίες το δίκτυο της cytavoda "έπεσε"...

Και σε ρωτώ: Όταν πέφτει το δίκτυο της areeba πώς θα το πάρουν χαμπάρι οι συνδρομητές της εύκολα? Αφού μόλις δουν αδυναμία κλήσης, το γυρίζουν στη cytavoda. Και το "ξεχνούν" εκεί για μέρες ίσως.

Όπως λέει και ο φίλτατος Χρύσης, σε ένα χρόνο ακριβώς, όταν θα πρέπει να σταθεί στα ποδάρια της η areeba θα μπορούν να συγκριθούν τα δίκτυα επι ίσοις όροις. Και εκεί θα δούμε γιατί άραγε η alcatel πάει να κλείσει το μαγαζί ενώ η ericsson εξακολουθεί να έχει τη μερίδα του λέοντος στις πλατφόρμες κινητής τηλεφωνίας...

Τα υπόλοιπα λόγια είναι απο φτώχια μέχρι παραπληροφόρηση βενιζελικών εποχών.

Και αγαπητέ Χρύση, τα τέλη της cytavoda διατηρήθηκαν ακριβώς γιατί δεν το επέτρεψε η επιτροπή ανταγωνισμού (ο ντόρος που αναφέρεις ήταν ακριβώς για τις επικείμενες μειώσεις των τελών, κάτι που θα έκλεινε δια παντός το μαγαζί "areeba"). Αν με ρωτάς ευτυχώς που έμεινε τελικά ο "ανταγωνιστής" και μακάρι να αντέξει μέχρι την...εξαγορά του απο κάποια πιό σοβαρή εταιρεία. Τότε ίσως δούμε πραγματικές εξελίξεις και όχι κινήσεις σπασμωδικές και επιπόλαιες (εσύ πανηγυρίζεις για το 3G δίκτυο της areeba, αλλά να είσαι σίγουρος ότι τα διευθυντικά στελέχη όποτε ακούν 3G τραβάνε τα τέτοια τους όταν σκέφτονται τί λεφτά ξοδεύτηκαν για το τίποτε. Καμιά εταιρεία δεν θέλει να είναι μόνο "πρώτη". Θέλει να βγάζει και κανένα φράγκο απο την "πρωτιά", αλλιώς η "πρωτιά" μεταφράζεται σε "αποτυχία").

 

Επίθεση προς απάντηση... :X ποσώς με ενδιαφέρει αν η areeba χρησιμοποιεί alcatel ή ericsson, εμένα σαν καταναλωτή με ενδιαφέρει το τελικό προιόν οι υπηρεσίες. Βάζοντας λοιπόν το τηλέφωνό μου σε αυτόματη επιλογή δικτύου δεν έχω βρεθέι ούτε μία φορά στα δύο χρόνια που χρησιμοποιώ την areeba με πρόβλημα. Όσο για τα υπόλοιπα σαν καταναλωτής ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ. Αυτό που έχει σημασία είναι πως για μένα εγώ πληρώνω φτηνότερα ακριβώς την ίδια υπηρεσία που έχεις εσύ, έχω καλύτερο customer service και μπορώ να πάω να πληρώσω το λογαριασμό μου την ώρα που κάνω lunch break με τη πιστωτική μου κάρτα.

 

Όσο για την Alcatel μάλον δεν έχεις χαμπάρι τι γίνεται έξω από το νησάκι μας...what?

Link to comment
Share on other sites

Επίθεση προς απάντηση... :X ποσώς με ενδιαφέρει αν η areeba χρησιμοποιεί alcatel ή ericsson, εμένα σαν καταναλωτή με ενδιαφέρει το τελικό προιόν οι υπηρεσίες. Βάζοντας λοιπόν το τηλέφωνό μου σε αυτόματη επιλογή δικτύου δεν έχω βρεθέι ούτε μία φορά στα δύο χρόνια που χρησιμοποιώ την areeba με πρόβλημα. Όσο για τα υπόλοιπα σαν καταναλωτής ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ. Αυτό που έχει σημασία είναι πως για μένα εγώ πληρώνω φτηνότερα ακριβώς την ίδια υπηρεσία που έχεις εσύ, έχω καλύτερο customer service και μπορώ να πάω να πληρώσω το λογαριασμό μου την ώρα που κάνω lunch break με τη πιστωτική μου κάρτα.

 

Όσο για την Alcatel μάλον δεν έχεις χαμπάρι τι γίνεται έξω από το νησάκι μας...what?

 

tongo:

α. Alcatel+Lucent = Daihatsu + Lada. Μην τρελαινόμαστε κιόλας. Και οι δύο εταιρείες βρίσκονταν υπο διάλυση τα τελευταία χρόνια και η σύμπραξη είναι κίνηση επιβίωσης και όχι ανάληψης πρωτιάς (όπως θα γινόταν μάλλον αν ενωνόταν siemens-nokia. Που θα γίνει σε κάποια φάση).

 

β. Όπως είπα και πιό πάνω, η ποιότητα-αξιοπιστία του δικτύου της areeba θα φανεί το 2008, όταν ξεκολλήσει απο το σβέρκο της cytavoda. Τότε, έχω την εντύπωση ότι οι Λιβανέζοι θα προσεύχονται να μή βρέχει (για γνωστούς λόγους).

 

γ. Για τα υπόλοιπα περι lunch break, προσωπικά δεν πήγα ποτέ να πληρώσω οποιοδήποτε λογαριασμό. Υπάρχουν και οι πάγιες εντολές στις τράπεζες ξέρεις, γιατί δυσκολεύεις τον εαυτό σου? Θέλεις να πείς ότι ρεύμα-νερό τα πληρώνεις "manually"?

Link to comment
Share on other sites

Με έχει εντυπωσιάσει η απουσία επιχειρημάτων σου, και νομίζω ότι το βέπουν και οι υπόλοιποι φίλοι αναγνώστες του φόρουμ. Με αβάσιμους χαρακτηρισμούς και ρατσιστικά σχόλια περί Λιβανέζων δεν κερδίζεις τη συζήτηση. Ακόμα ΔΕΝ απάντησες σε τίποτα το οποίο να τεκμηριώνει το λόγο για τον οποίο επιμένεις να πληρώνεις ακριβότερα (και προσπαθείς να μας πείσεις και εμάς)για την ίδια υπηρεσία όταν μάλιστα αυτή συνοδεύεται με το χειτότερο customer service σε αυτή τη περιοχή του πλανήτη. Μέχρι τώρα το μόνο σου επιχείρημα είναι ότι προτιμάς την ΑΤΗΚ επειδή χρησιμοποιεί την πλατφόρμα της Ericsson... στο λέει κάθε φορά που τηλεφωνάς και καταλαβαίνεις τη διαφορα? :p "your call is beeing processed by ericsson equipment the market leader in GSM telephony... toooo.... toooo.... έλα ναμπου κάμνεις?¨" :lol: :lol: :lol:
Link to comment
Share on other sites

Kai tous logariasmous cytavoda tous plironis me pistotiki ama thes!

 

ναι το κάνανε και αυτό στις αρχές του 2006... του λογαριασμούς σταματήσαν να τους στέλνουν χειρόγραφους? ή το κάνουν ακόμα για να δικαιολόγήσουν τους 2000 άχρηστους πλεονάζοντες υπαλλήλους... κάνουν και τρεις ώρες διάλειμα το μεσημέρι μην πάθουν και τίποτα... :lol: :lol: :lol: άστε μας ρε παιδιά πότε θα ξυπνήσετε....

Link to comment
Share on other sites

Με έχει εντυπωσιάσει η απουσία επιχειρημάτων σου, και νομίζω ότι το βέπουν και οι υπόλοιποι φίλοι αναγνώστες του φόρουμ. Με αβάσιμους χαρακτηρισμούς και ρατσιστικά σχόλια περί Λιβανέζων δεν κερδίζεις τη συζήτηση. Ακόμα ΔΕΝ απάντησες σε τίποτα το οποίο να τεκμηριώνει το λόγο για τον οποίο επιμένεις να πληρώνεις ακριβότερα (και προσπαθείς να μας πείσεις και εμάς)για την ίδια υπηρεσία όταν μάλιστα αυτή συνοδεύεται με το χειτότερο customer service σε αυτή τη περιοχή του πλανήτη. Μέχρι τώρα το μόνο σου επιχείρημα είναι ότι προτιμάς την ΑΤΗΚ επειδή χρησιμοποιεί την πλατφόρμα της Ericsson... στο λέει κάθε φορά που τηλεφωνάς και καταλαβαίνεις τη διαφορα? :p "your call is beeing processed by ericsson equipment the market leader in GSM telephony... toooo.... toooo.... έλα ναμπου κάμνεις?¨" :lol: :lol: :lol:

 

Απουσία επιχειρημάτων για ποιό θέμα?

Γιατί μιλούμε ίσως για διαφορετικά πράγματα.

Έθιξες κι εσύ την ποιότητα δικτύου της areeba, και σου απάντησα όπως και σε άλλους ότι δεν υφίσταται τέτοιο πράγμα (ποιότητα) γιατί πρώτον χρησιμοποιούν πλατφόρμες μιας εταιρείας η οποία είναι απο τις πλέον αναξιόπιστες, και επιπλέον ο σχεδιασμός του δικτύου τους μπάζει απο παντού (αν θέλεις μπορούμε να μπούμε σε λεπτομέρειες, αλλά θα αναγκαστώ να χρησιμοποιήσω πληροφορίες που έχω εκ των έσσω της areeba και δε θεωρώ ότι είναι πρέπον να μπούν δημόσια. Σε "ιδιωτική συζήτηση", και αν έχεις δουλέψεις σε τέτοιο τομέα άρα μπορείς να αντιληφθείς κάποια πράγματα, πολύ ευχαρίστως).

Όσο για τη φθηνότερη επιλογή, προσωπικά σαν συνδρομητικός πελάτης, δεν βλέπω να "καίει" η τσέπη μου απο την cytavoda και όντως διστάζω να γίνω πελάτης της areeba γιατί τους θεωρώ τυχάρπαστους επιχειρηματίες μίας οικογένειας η οποία κατέβηκε στην Κύπρο με οράματα Ευρώπης, δεν της βγήκε τελικά, και μάλλον θα φύγουν όπως ήρθαν. Τότε, το ξανασκέφτομαι.

Επιπλέον, ο λόγος που επιμένω σε κάποια πράγματα είναι γιατί διάφοροι πληρωμένοι (όνομα και μή χωριό) ρίχνουν διάφορες μπαρούφες, εώς και ανακρίβειες για να δικαιολογήσουν τα αδικαιολόγητα: την αποτυχία της areeba σαν εταιρεία...

Υπάρχουν άλλες απορίες, ή θέλεις να αρχίσουμε απο την αρχή?

Link to comment
Share on other sites

Σαν καταναλωτης δεν με ενδιαφερει ουτε απο το που ηρθαν οι λιβανεζοι ουτε που παν. Οσο για το δυκτιο της Areeba ποσο καιρο εχεις να ακουσεις καποιο προβλημα ή ακομα και πτωση του ? Η cyta ειχε προσφατα προβλημα με το 3g δυκτιο της. Α οσο για την περαγωγη ΔΕΝ ειναι διαθεσιμη μεσα στη λευκωσια εδω και 7 μηνες (οποτε στη λευκωσια τουλαχιστον δεν στηριζετε στη ραχη της cyta) αλλα και παλι μια χαρα σταθερο ειναι το δυκτιο της Areeba οποτε.........

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα λίγο θα ξεχάσουμε και αυτά που ξέρουμε!! Μαζεύτηκαν αρκετοι ειδήμονες, έριξαν το φταίξιμο στην Κυπριακή νοοτροπία, στον ρατσισμό (!!!) και κλείσαμε!! Λοιπόν...διαβάστε με προσόχη τον παρακάτω ορισμό:

 

Brand management is the application of marketing techniques to a specific product, product line, or brand. It seeks to increase the product's perceived value to the customer and thereby increase brand franchise and brand equity. Marketers see a brand as an implied promise that the level of quality people have come to expect from a brand will continue with present and future purchases of the same product. This may increase sales by making a comparison with competing products more favorable. It may also enable the manufacturer to charge more for the product

 

Τώρα καταλαμβαίνετε γιατί η ΑΤΗΚ είναι market leader στην Κύπρο. Και το κράξιμο στην Areeba δεν στηρίζεται στα τεχνικά προβλήματα που έχει ή έιχε. Στηρίζεται στις κακές επιλογές διαφήμισης, άσχετο theme προιόντων με αποτέλεσμα να μην μπορεί να "πάρει' πελάτες της ΑΤΗΚ. Δεν επενδύει στην διαφήμιση, στο καλό marketing (απόλυσε και το μισό τμήμα marketing!!), οπότε δεν έχει και αποτελέσματα. Βρίσκω τα υπόλοιπα που προαναφέρατε άσχετα...

Link to comment
Share on other sites

Επίθεση προς απάντηση... :X ποσώς με ενδιαφέρει αν η areeba χρησιμοποιεί alcatel ή ericsson, εμένα σαν καταναλωτή με ενδιαφέρει το τελικό προιόν οι υπηρεσίες. Βάζοντας λοιπόν το τηλέφωνό μου σε αυτόματη επιλογή δικτύου δεν έχω βρεθέι ούτε μία φορά στα δύο χρόνια που χρησιμοποιώ την areeba με πρόβλημα. Όσο για τα υπόλοιπα σαν καταναλωτής ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ. Αυτό που έχει σημασία είναι πως για μένα εγώ πληρώνω φτηνότερα ακριβώς την ίδια υπηρεσία που έχεις εσύ, έχω καλύτερο customer service και μπορώ να πάω να πληρώσω το λογαριασμό μου την ώρα που κάνω lunch break με τη πιστωτική μου κάρτα.

 

Όσο για την Alcatel μάλον δεν έχεις χαμπάρι τι γίνεται έξω από το νησάκι μας...what?

 

1. Provlima iparxi, esto kai an exeis tin dinatotita na to girizeis se cytamobile otan den exi kalipsi areeba, pare to high way apo lemeso pros pafo, na exeis diktio areeba (afou ise areeba) kai ksekina na pigenis pros pafo eno milas sto kinito, kapoia stigmi den tha exeis kalipsi kai tha pesi i grami, tha perimenis 1-2 lepta mexri na girisi se cytamobile kai tote pare ksana ton sinomiliti sou kai pes tous epese i grammi.... skeftou na itane epagelmatiko tilefonima, i na se pire autos, tote tha ton peris esi giati esi "efteges" pou epese i grammi, kai na xreonese. tora tha mou peis tha to girisis se cytamobile prin ksekinis to taksidi sou, tote se rotao giati exeis areeba afou monimos tha to exeis girismeno se cytamobile.

2. "την ώρα που κάνω lunch break με τη πιστωτική μου κάρτα" ego den xriazete na trexo mesa stin kinisi kai na xano to xrono mou, mpeno sto ebill.cyta.com.cy kai plirono amesos me credit card, vlepo oles tis xreosis mou mexri tin teleutaia klisi, analitiki katastasi ktl.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως κακά τα ψέματα, φταίει λίγο και η νοοτροπία. Δεν μιλάω μόνο για τον κόσμο, αλλά και για το γεγονός ότι σε αντίθεση με άλλες χώρες, το πρώην μονοπώλιο (CYTA) στην Κύπρο είχε πολύ χαμηλές τιμές και έτσι η έλευση του ανταγωνισμού δεν μπόρεσε να χτυπήσει εκεί που χτύπησε επιτυχώς σε άλλες χώρες, δηλαδή στον τομέα των τιμών!

 

Εδώ χρειάζεται ένα εύγε στους ιθύνοντες που ακόμα και τον καιρό του (παρατεταμένου σε σύγκριση με άλλες χώρες) μονοπωλίου, κατάφεραν να παρέχουν αξιόπιστη και εμφανώς φθηνή υπηρεσία σε σημείο που ο ανταγωνισμός ήταν αχρείαστος και ήρθε μόνο με την πίεση της Ε.Ε.

 

Βέβαια, ο ανταγωνισμός σε τέτοια περίπτωση μπορεί να παίξει μόνο στον τομέα των υπηρεσιών και της καινοτομίας αλλά αφενός φαίνεται ότι οι καταναλωτές σε όλο τον κόσμο και ιδιαίτερα στην Κύπρο, δεν ενδιαφέρονται ιδιαίτερα για ανούσιες νέες υπηρεσίες (ακόμα ψάχνουν να βρουν οι διεθνείς παίκτες το next big thing στην κινητή) και αφετέρου η CYTA τα πηγαίνει πολύ καλά με την στρατηγική της συμμαχία με την vodafone, έχοντας απέναντί της μία εταιρεία με πολύ περιορισμένο βεληνεκές που δεν έχει τη δυνατότητα να παρέχει άμεσα και με σωστό marketing νέες υπηρεσίες που θα χτυπήσουν καίρια τον ανταγωνισμό...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μιας και μιλαμε για μερκετινκ, μπορειτε να μου πειτε αν η cytavoda ανακοινωσε καποια προσφορα για τα χριστουγεννα ? και τωρα μην μου πειτε οτι θα παρουσιασει (ειμαστε 3 μερες πριν τα χριστουγεννα). Η μονη κινιση της cytavoda ειναι να διαφιισει το νεο περιτιλιγματησ ιδιας υπηρεσιας soeasy και μια ιλιθια διαφημηση για το live! κινητα τιποτα περισσοτερο. Η areeba ομως χαρισε 16 λιρες σε υφησταμενους συνδρομιτες, εβγαλε νεα προσφορα σε πακετο συνδεσης: http://www.areeba.com.cy/Sub.aspx?ID=499&MID=292&FirstParentID=53, χορηγει τις χρηστουγενιατικες εκδηλωσεις στη λευκωσια και προσφερει και καρουζελ και ανακοινωσε προσφορες για την data card: http://www.areeba.com.cy/Sub.aspx?ID=499&MID=292&FirstParentID=53

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μιας και μιλαμε για μερκετινκ, μπορειτε να μου πειτε αν η cytavoda ανακοινωσε καποια προσφορα για τα χριστουγεννα ? και τωρα μην μου πειτε οτι θα παρουσιασει (ειμαστε 3 μερες πριν τα χριστουγεννα). Η μονη κινιση της cytavoda ειναι να διαφιισει το νεο περιτιλιγματησ ιδιας υπηρεσιας soeasy και μια ιλιθια διαφημηση για το live! κινητα τιποτα περισσοτερο. Η areeba ομως χαρισε 16 λιρες σε υφησταμενους συνδρομιτες, εβγαλε νεα προσφορα σε πακετο συνδεσης: http://www.areeba.com.cy/Sub.aspx?ID=499&MID=292&FirstParentID=53, χορηγει τις χρηστουγενιατικες εκδηλωσεις στη λευκωσια και προσφερει και καρουζελ και ανακοινωσε προσφορες για την data card: http://www.areeba.com.cy/Sub.aspx?ID=499&MID=292&FirstParentID=53

 

Τι να κανει δηλαδη;Οταν εισαι market leader με ΧΑΩΔΗ διαφορα απο τον δευτερο...τι marketing να χρειαστει δηλαδη;:rolleyes:

Η areeba απλα δεν εχει την οικονομικη ΔΥΝΑΜΗ για να κανει μεγαλα ανοιγματα-τιμες κοντα στο κοστος ισως και κοστος ακομα- για να προσελκυσει πελατες...αν την ειχε δεν θα χαριζε 60 λιρες για καθε κινητο συμβολαιου, θα το εδινε δωρεαν(εστω και μειωνοντας τα λεπτα) με καποια προγραμματα.

Η areeba απλα στοχευσε απο την αρχη σε λαθος πραγματα...Δεν μας ενδιαφερει κυριοι το 3G,εδω με την o2 εχω δωρεαν videocalls και ποτε δεν το χρησιμοποιησα.Δεν μας ενδιαφερει το PTT,ουτε τα mms.

Oσο για το συστημα που χρησιμοποια η areeba(παγιο με δωρεαν ομιλια, που δουλευει πολυ στην Ευρωπη) για να μπορει να δουλεψει πρεπει να εχεις μια αξιολογη βαση πελατων και οχι τις λιγοστες χιλιαδες συνδρομητες που εχει areeba.

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

Είναι και πρωί και δεν έχω διάθεση να γράφω οπότε παραθέτω αυτούσια τι έχει προσφέρει η ΑΤΗΚ το διάστημα αυτό και μετά μια απάντηση του προέδρου της σε ερώτηση δημοσιογράφου σχετικά με την διαφήμιση. Χορηγησε και η Areeba 2 εκδηλώσεις και βγήκε ο άλλος να το γράψει!! Εδώ μόνο εγώ (ακόμα !!) δεν πήρα χορηγία από την ΑΤΗΚ! Ποδόσφαιρο, μπάσκετ, βόλευ, αγροτικες σκυλοδρομίες, Lap Dancing σε όλα δίνει λεφτά!

 

 

ΝΕΟ, ανανεωμένο Πακέτο Σύνδεσης soeasy

Η Cytamobile-Vodafone παρουσιάζει το νέο Πακέτο Σύνδεσης soeasy και τις Κάρτες Χρόνου soeasy!

 

 

Νέα υπηρεσία Speaking phone για τα άτομα με οπτική αναπηρία

Στη Cytamobile-Vodafone πιστεύουμε ότι η επικοινωνία οφείλει να είναι ελεύθερη και προσιτή σε όλους, χωρίς διακρίσεις και συμβιβασμούς.

Θεωρούμε υποχρέωση μας να διευκολύνουμε την επικοινωνία για τον κάθε ένα με τα προϊόντα και τις υπηρεσίες μας, παρέχοντας σε όλους τους πελάτες μας τα ίδια επίπεδα εξυπηρέτησης.

 

 

Η Cytamobile-Vodafone και ο Σάκης Ρουβάς κοντά στο Σύνδεσμο «Κάνε μια ευχή»

Η Cytamobile-Vodafone αξιοποιώντας την παρουσία του Σάκη Ρουβά στην Κύπρο και την ευαισθησία του ιδίου για τα παιδιά που υποφέρουν από σοβαρές ασθένειες, στηρίζει και ενισχύει το έργο του Παγκύπριου Συνδέσμου για παιδιά με καρκίνο και άλλες συναφείς παθήσεις «Κάνε μια ευχή».

 

Ποια η πολιτική της ΑΤΗΚ στο θέμα της έμμεσης διαφήμισης (χορηγίες);Με βάση τις νέες συνθήκες της τηλεπικοινωνιακής αγοράς στην Κύπρο, θα πρέπει να πάψουμε να βλέπουμε την ΑΤΗΚ ως ένα κρατικό μονοπώλιο αλλά ως μια σύγχρονη επιχείρηση σε συνθήκες ανταγωνισμού. Ένα σημαντικό και κρίσιμο στοιχείο μιας σύγχρονης επιχείρησης είναι η εταιρική ταυτότητα και εικόνα. Η εταιρική εικόνα κτίζεται και ενισχύεται με άμεση και έμμεση διαφήμιση και οι χορηγίες δεν είναι τίποτε άλλο από έμμεση διαφήμιση. Σε κάθε περίπτωση η ΑΤΗΚ εξασφαλίζει αντισταθμιστικά οφέλη προβολής, είτε της εταιρικής της εικόνας, είτε συγκεκριμένων προϊόντων.[/i][/color]

Link to comment
Share on other sites

7,9 εκατ SMS στάλθηκαν μέσω του δικτύου της CytaVoda τα Χριστούγεννα, 1.9 εκατ. περισσότερα απο πέρυσι!

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

7,9 εκατ SMS στάλθηκαν μέσω του δικτύου της CytaVoda τα Χριστούγεννα, 1.9 εκατ. περισσότερα απο πέρυσι!

 

a malista giauto itan down gia 2 meres; egw sms tis deuteras ta elava tetarti.fisika pali kala p ta elava

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

a malista giauto itan down gia 2 meres; egw sms tis deuteras ta elava tetarti.fisika pali kala p ta elava

 

mipos epidi DEN exeis cytamobile argises na ta pareis...?

 

ego pira dekades sms tin imera ton xristougenon, ta pira ola stin ora tous, kai oute eixa provlima na stilo sms.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...