Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σε ολους επειδη θελω να αγορασω ενα κινητο απο το ebay oπως αυτο

(http://cgi.ebay.ie/1GB-TV-TRI-BAND-DUAL-SIM-MOBILE-PDA-PHONE-FM-UNLOCKED-A_W0QQitemZ360100726728QQcmdZViewItemQQptZUK_MobilePhones_MobilePhones?hash=item360100726728&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1301%7C66%3A2%7C65%3A12%7C39%3A1%7C240%3A1318) η τοσα αλλα που κυκλοφορουν θα ηθελα τη βοηθεια σας.

1ον εχει πανω απο 100 ευρω θα περασει τελωνειο? και αν ναι πως θα το παρω εγω?

μεχρι τωρα αγορασα καποια πραμματα απο hong kong οπως ενα mp4 και μια καρτα μνημης και μου ηρθαν στο ταχυδρομιο. θα μου ερθει κ αυτο οπως τα αλλα στο ταχυδρομιο?

2ον αν ειναι με ems οπως εχω διαβασει σε αλλα ποστ τι διαφορα εχει? και που θα μου ερθει? ευχαριστω (ενας αρχαριος)

file pariggeile to me ems den tha pliroseis telonio(eos 2-3 kommatia) ,

tha sou erthei stin diethinsi pou tha doseis meso eltacourier

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

tora an sou po oti to kinito pou exeis kanei post einai klonos tha to pistepseis?? to kinito auto onomazetai best d2000+ einai stin kikloforia apo 9-07 einai apo ta poio stathera kinita pou exoun bgei me tv kai exei moni sim ( to authentiko) akousa oti edo kai kana 3 mino bgainei apo allo ergostasio kai dual sim.... mexri kai sta dika tous kopies kanoun ... hehehehehe
Link to comment
Share on other sites

stis rithmiseis tha breis epilogi gia tin glossa gia monima elliniki grafi, oles h kameres einai 0,3mp kai tis anebazoun mexris vga (spania 1,3 mp), an thimamai kala an patiseis to koumpi tis tv eno eisai se camera mode se bazei stin mprostini othoni(an exei)
Link to comment
Share on other sites

Στείλτου ένα email καλύτερα να ρωτήσεις αν έχει ελληνικό μενού γιατί δε βλέπω να έχει.Και ρώτα τον και για τελωνείο.Συνήθως τα μαρκάρουνε ως δώρο και βάζουνε χαμηλότερη τιμή.Όσο για το EMS καλό είναι αλλά μπορεί να στο χρεώσουνε παραπάνω.Εγώ έχω φέρει καμιά δεκαρια κινέζικα χωρίς EMS και ήρθανε όλα χωρίς πρόβλημα...
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ παιδια. βρηκα ενα αλλο κινητο με ελληνικα και τιμη 140 ευρω με τα μεταφορικα. ο πωλητης μου ειπε οτι αν το παρω απο αυτον και οχι μεσω ebay θα μ κανει καλυτερη τιμη αλλα του ειπα οχι επειδη μου φανηκε περιεργο. και αν τελικα υπαρξει προβλημα σε μια αγορα και μου ζητησουν να πληρωσω τελωνειο που θα το πληρωσω? στο ταχυδρομιο κατα την παραλαβη? ευχαριστω και παλι
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ παιδια. βρηκα ενα αλλο κινητο με ελληνικα και τιμη 140 ευρω με τα μεταφορικα. ο πωλητης μου ειπε οτι αν το παρω απο αυτον και οχι μεσω ebay θα μ κανει καλυτερη τιμη αλλα του ειπα οχι επειδη μου φανηκε περιεργο. και αν τελικα υπαρξει προβλημα σε μια αγορα και μου ζητησουν να πληρωσω τελωνειο που θα το πληρωσω? στο ταχυδρομιο κατα την παραλαβη? ευχαριστω και παλι

an to fereis me ems nai peripou kana 30ari euro to kommati sto taxidromeio tis perioxis sou, me alli etaireia outo logos stin kaliteri 100+ kai merikes zitan na pas apo benizelo(an eisai apo athina)

Link to comment
Share on other sites

an to fereis me ems nai peripou kana 30ari euro to kommati sto taxidromeio tis perioxis sou, me alli etaireia outo logos stin kaliteri 100+ kai merikes zitan na pas apo benizelo(an eisai apo athina)

 

και αν ειναι με απλο ταχυδρομειο δλδ χωρις ems και αλλες εταιριες αν μου ζητησουν χρηματα για το τελωνειο που τα πληρωνω παλι στο ταχυδρομειο? η πρεπει να τρεχω στην αθηνα?

Link to comment
Share on other sites

και αν ειναι με απλο ταχυδρομειο δλδ χωρις ems και αλλες εταιριες αν μου ζητησουν χρηματα για το τελωνειο που τα πληρωνω παλι στο ταχυδρομειο? η πρεπει να τρεχω στην αθηνα?

 

αν περασει τελωνειο και σε χρεωσουν θα σου ερθει ειδοποιητηριο στο ταχυδρομειο της περιοχης σου να πας να παραλαβης το δεμα και να πληρωσεις το αναλογουντα φορο.

Link to comment
Share on other sites

μηπως θα ηταν καλυτερα να γινοταν μεταφορα της συζητησης στο καταλληλο θεμα: E-Shops και Ηλεκτρονικές Αγορές και να συνεχιστει εκει?

φιλικα:)

Link to comment
Share on other sites

Sorry, δεν τα έψαξα αυτά, επιφυλασομαι... Αν λεει κατι αυτό, έχει ακριβώς το ίδιο software με το jc777s, δεν βρηκα διαφορες. Καλυτερο δεν νομίζω, νομιζω οτι είναι ακριβώς τα ίδια και είναι θεμα γουστου. Απλα δείχνει πιο μεγάλο ενω εχει σχεδον τις ίδιες διαστάσεις, αλλα ειναι πιο τετραγωνισμένο απο το jc777, που με τις πιο μαλακές καμπύλες στις γωνίες δείχνει ελαχιστα μικρότερο...

 

ενας φίλος ηλεκτρονικός μου εχει υποσχεθει να μετρήσουμε και SAR, αντε θα τον φαω την αλλη εβδομαδα να το κανουμε.. Παντως το καλο ειναι οτι το JC777s και το jc688 εχουν σωστά την ακτινοβολια στο πανω μερος και προς τα έξω, αντίθετα με καποια επώνυμα κινητα που ακτινοβολούν μεσα στην παλαμη μας.. Αυτό τουλαχιστον το είδα με ένα απο αυτά τα χαιμαλια που αναβοσβήνουν (Iso 9999 διασικασία!!)

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ρε φιλε droulis, μου ελυσες την απορία..

 

Εγω είχα στα χέρια μου αυτό που λές, το πήρα μεταχ απο το μοναστηράκι και εντυπωσιάστηκα, εγραφε πανω Ν99 και ήταν πολυ γρήγορο με μια καρτα, πολυ καλη ποιότητα κατασκευής (παλι μονο αγγλικα)

αυτό που αναφέρω εδώ με απογοήτευσε.. Τουλαχιστον εχει μετρια καμερα (σε σχεση με τις 0,3 των αλλων)... Αντιγραψανε τον ευατό τους! και λαθος!

 

 

Φίλε για το τελωνείο. Αν παραγγείλεις 5-10 μαζι, αρχίζει ο τελώνης και το ψαχνει. Και αν το ψαξει, πας για 14-15% φόρο και 19% φπα, βραστα. Μπορεί να σε παρουν και τηλ απο το Τελωνειο για διευκρινήσεις..

Για ένα δεν νομίζω να ασχοληθούν.

Αν στο εχουν στείλει μεσω EMS, εδώ θα το παραλάβεις σπίτι σου απο τα ΕΛΤΑ (πορτα -πορτα). Αν εχει φόρο, θα σε ειδοποιήσουν απο τα Ελτα και θα πρεπει να τους πληρώσεις οταν ερθουν. Ειναι ευκολη διαδικασία μην ανυσυχείς...

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ρε φιλε droulis, μου ελυσες την απορία..

 

Εγω είχα στα χέρια μου αυτό που λές, το πήρα μεταχ απο το μοναστηράκι και εντυπωσιάστηκα, εγραφε πανω Ν99 και ήταν πολυ γρήγορο με μια καρτα, πολυ καλη ποιότητα κατασκευής (παλι μονο αγγλικα)

αυτό που αναφέρω εδώ με απογοήτευσε.. Τουλαχιστον εχει μετρια καμερα (σε σχεση με τις 0,3 των αλλων)... Αντιγραψανε τον ευατό τους! και λαθος!

 

 

Φίλε για το τελωνείο. Αν παραγγείλεις 5-10 μαζι, αρχίζει ο τελώνης και το ψαχνει. Και αν το ψαξει, πας για 14-15% φόρο και 19% φπα, βραστα. Μπορεί να σε παρουν και τηλ απο το Τελωνειο για διευκρινήσεις..

Για ένα δεν νομίζω να ασχοληθούν.

Αν στο εχουν στείλει μεσω EMS, εδώ θα το παραλάβεις σπίτι σου απο τα ΕΛΤΑ (πορτα -πορτα). Αν εχει φόρο, θα σε ειδοποιήσουν απο τα Ελτα και θα πρεπει να τους πληρώσεις οταν ερθουν. Ειναι ευκολη διαδικασία μην ανυσυχείς...

hehe kai to n99 einai klonos tou d2000+, episis den plironeis 14-15% teloneio bale kati tis parapano;) 22%-24% to pernoun gia tileorasi h apateones
Link to comment
Share on other sites

ενας φίλος ηλεκτρονικός μου εχει υποσχεθει να μετρήσουμε και SAR, αντε θα τον φαω την αλλη εβδομαδα να το κανουμε.. Παντως το καλο ειναι οτι το JC777s και το jc688 εχουν σωστά την ακτινοβολια στο πανω μερος και προς τα έξω, αντίθετα με καποια επώνυμα κινητα που ακτινοβολούν μεσα στην παλαμη μας.. Αυτό τουλαχιστον το είδα με ένα απο αυτά τα χαιμαλια που αναβοσβήνουν (Iso 9999 διασικασία!!)

 

χμμ.. μην το αμελήσετε σε παρακαλώ, θα είναι πολύ ενδιαφέρον να μάθουμε τι παίζει απο ακτινοβολία με αυτά τα κινητά.

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

Jaga K530i+ dual SIM με ενσωματωμένο TV tuner

Aναλογικά κανάλια TV και FM Radio με ανοιχτή ακρόαση

Εισαγωγή 2 διαφορετικών εταιριών καρτών SIM

Ήχος 3D

MP3/MP4 player

Oθόνη αφής με δυνατότητα χειρογραφίας

Κάμερα : 1,3Mpixels

Οθόνη 2,6'' 16x9 TFT touch SCR

GSM 900/1800Mhz

Είσοδος SD κάρτα μνήμης έως 2GB(512MB συμπεριλαμβάνεται)

Bluetooth V 2.0

Χρόνος αναμονής 200-300 ώρες

Χρόνος σε κλήση : 4-6 ώρες

Διαστάσεις : 111mm x 53mm x 15mm

Ελληνικό μενού

 

 

 

 

http://www.emmoni.gr/?co=products&cat_id=135&prod_id=1391

rixte mia matia to parigila aurio tha to exo mallon to exis kanis alos oti xerete gia afto pite m

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Ντρουλη πολυ ωραιο το Ν95. Μαλιστα κατα πολυ ανωτερο τεχνολογικα απο το Ν95 νοκια. Οι Κινεζοι τους εχουν για πλακα! χα,χα,χα!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...