Jump to content

Καλοκαίρι και...όλα έξω! (Ντύσιμο και νοοτροπία)


sakaflias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλοκαιριάζει σιγα σιγα και αυτο μας κανει να χαιρόμαστε. Αλλα δεν το καταλαβαίνεις μονο απο την θερμοκρασια...αλλα...και απο αυτα που αρχίζουν σιγα σιγα να βλέπεις...

 

ΟΛΑ έξω :wacko: αρχισαν να τα βγαζουν :w00t:

 

Τι κοντα, τι στριγκ, τι κομενα μπλουζακια... θα παθουμε παλι φέτος :up:

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 701
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κλασικα πραγματα...ελα ομως που δυστυχως οτι κ να βγαζουν απ`εξω τα μυαλα τους παραμενουν τα ιδια...
The Future Belongs To The Brave
Link to comment
Share on other sites

Κλασικα πραγματα...ελα ομως που δυστυχως οτι κ να βγαζουν απ`εξω τα μυαλα τους παραμενουν τα ιδια...

 

indeed...desperate attempts :lol:

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Ομορφα... πολυ ομορφα...τελεια :D

Αρκει (εκφραζοντας προσωπικα γουστα), οι κοπελες να μην το παρακανουν και το sexy-ομορφο-αισθησιακο ντυσιμο γινει, "βλεπω περισσοτερα απ' οσα μπορω να φανταστω"! ;)

Καθως και μιας και μου αρεσουν τα χαμηλοκαβαλα, κολλητα παντελονια( σε κοπελα) και οι κοντες μπλουζιτσες, κοντες φουστες κτλ κτλ, παρακληση:

Πριν βγειτε στο δρομο ντυμενες ετσι, καντε ενα controlαρισμα να δειτε πως ειναι πανω σας. ;)

Αντε να φτιαξει επιτελους και μονιμα ο καιρος εδω! :whistle:

Οχι μονο γι' αυτο βρε σεις... :D

Αλλα για να αναιβει γενικα η διαθεση μας.... :innocent:

(το ξερω με πιστεψατε ολοι! :p )

Link to comment
Share on other sites

Κλασικα πραγματα...ελα ομως που δυστυχως οτι κ να βγαζουν απ`εξω τα μυαλα τους παραμενουν τα ιδια...

Μακαρι να ειχες αδικο... :( ;)

 

Παντως εγω εχω μια απορια...τις μικρες(13-17)που,κατα τη γνωμη μου,κανουν τα χειροτερα,δεν τις βλεπουν οι μαναδες τους ετσι οπως ντυνονται?Η',ακομα χειροτερα,οι πατεραδες τους? :p :worry:

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να ειχες αδικο... :( ;)

 

Παντως εγω εχω μια απορια...τις μικρες(13-17)που,κατα τη γνωμη μου,κανουν τα χειροτερα,δεν τις βλεπουν οι μαναδες τους ετσι οπως ντυνονται?Η',ακομα χειροτερα,οι πατεραδες τους? :p :worry:

Μιά που είμαι μαμά θα σου λύσω εγώ την απορία.

Από τα σπίτια τους βγαίνουν έξω ντυμένες φυσιολογικά και κρατώντας τα "απαγορευμένα" ρούχα σε μια τσάντα. Πηγαίνουν στο σπίτι μιας φίλης που η μαμά είναι πιο ανεκτική και αλλάζουν εκεί. Επειτα επακολουθεί η έξοδος.

Φυσικά προτού επιστρέψουν ντύνονται με τα κανονικά τους ρούχα και πάει λέγοντας. ;)

Και νομίζουν πως κάτι κάνουν....

Link to comment
Share on other sites

δε κανουν τα ρασα τον παπα λενε καποιοι αλλα οπως και να το κανουμε τα ρουχα εκφαρζουν τον ανθρωπο κι οταν βλεπω κατι τετοια πραγματα παιρνω αμεσως γραμμη για το τι ψαχνει,πλεον εχω ξεπερασει την παλια μου τρελα και ειμαι αρκετα πιο κυριλε οσο προκλητικες και να ναι,ξερω την ψυχη τους και τις εχω μαθει πλεον,δε γουσταρω να κυνηγαω πλεον εγω,θελω να με κυνηγανε αυτες.

 

φυσικα παντα υπαρχουν και οι εξαιρεσεις αλλα οταν καποιος βλεπει κατι τοσο προκλητικο μονο σοβαρα που δε θα την παρει την συγκεκριμενη κοπελα :O

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

δε κανουν τα ρασα τον παπα λενε καποιοι αλλα οπως και να το κανουμε τα ρουχα εκφαρζουν τον ανθρωπο κι οταν βλεπω κατι τετοια πραγματα παιρνω αμεσως γραμμη για το τι ψαχνει,πλεον εχω ξεπερασει την παλια μου τρελα και ειμαι αρκετα πιο κυριλε οσο προκλητικες και να ναι,ξερω την ψυχη τους και τις εχω μαθει πλεον,δε γουσταρω να κυνηγαω πλεον εγω,θελω να με κυνηγανε αυτες.

 

φυσικα παντα υπαρχουν και οι εξαιρεσεις αλλα οταν καποιος βλεπει κατι τοσο προκλητικο μονο σοβαρα που δε θα την παρει την συγκεκριμενη κοπελα :O

@taksidioti den exo tipota allo na kano apo o na simfoniso mazi zou... Ektos apo to oti thelo na me kinigane... Apla thelo na iparxei kati armoniko kai iso kai oxi na trexo piso apo kana foustani kai ola ta sxetika...

PORSCHE BoxsterS 3.2

Mini CooperS

KAWASAKI ZX10 07 muzzy's full exhaust, PCIII, K&N

Είμαι πλέον ευτυχισμένος.....:D

Link to comment
Share on other sites

φυσικα παντα υπαρχουν και οι εξαιρεσεις αλλα οταν καποιος βλεπει κατι τοσο προκλητικο μονο σοβαρα που δε θα την παρει την συγκεκριμενη κοπελα :O

Εχεις απόλυτο δίκιο.

Και το χειρότερο είναι πως τα κοριτσάκια παρασύρονται και πολλές φορές, άλλα δείχνουν πως είναι και άλλα είναι στην ουσία.

Link to comment
Share on other sites

Μιά που είμαι μαμά θα σου λύσω εγώ την απορία.

Από τα σπίτια τους βγαίνουν έξω ντυμένες φυσιολογικά και κρατώντας τα "απαγορευμένα" ρούχα σε μια τσάντα. Πηγαίνουν στο σπίτι μιας φίλης που η μαμά είναι πιο ανεκτική και αλλάζουν εκεί. Επειτα επακολουθεί η έξοδος.

Φυσικά προτού επιστρέψουν ντύνονται με τα κανονικά τους ρούχα και πάει λέγοντας. ;)

Και νομίζουν πως κάτι κάνουν....

Δεν αμφισβητω οτι γινεται αυτο(το θυμαμαι απ'τα δικια μου χρονια στο σχολειο που λεγανε μερικες οτι το κανανε :p ),αλλα ελεος,δεν ειναι δυνατον ολες μα ολες να εχουν τη φιλη με την ανεκτικη μαμα... :alien: μηπως τελικα πολλες φορες εσεις οι γονεις κανετε τα στραβα ματια για να μη γινεται συνεχως φασαρια? ;)

Και εννοειται πως δε μιλαω μονο για εξοδους,αλλα & για το απλο,καθημερινο ντυσιμο...

Link to comment
Share on other sites

αν ποτε γινω παντως μπαμπας θα προτιμουσα να μην μου κρυβεται η κορη μου θα προσπαθουσα να χω καλη επικοινωνια μαζι της,με κοβω για χαζομπαμπα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Δεν αμφισβητω οτι γινεται αυτο(το θυμαμαι απ'τα δικια μου χρονια στο σχολειο που λεγανε μερικες οτι το κανανε :p ),αλλα ελεος,δεν ειναι δυνατον ολες μα ολες να εχουν τη φιλη με την ανεκτικη μαμα... :alien: μηπως τελικα πολλες φορες εσεις οι γονεις κανετε τα στραβα ματια για να μη γινεται συνεχως φασαρια? ;)

Και εννοειται πως δε μιλαω μονο για εξοδους,αλλα & για το απλο,καθημερινο ντυσιμο...

 

To θέμα είναι να το καταλάβουν τα ίδια τα παιδιά. Αν δεν το καταλάβουν ο,τι και να λένε οι γονείς δυσκολα θα πετύχουν κάτι. Μην ξεχνάτε οτι με το να καταπολεμεις τα συμπτώματα δεν καταπολεμεις την ασθενεια. Ομοιως και με το να απαγορευεις στο παιδι να ντυθει όπως θέλει το μόνο που πετυχαίνεις είναι να καταπιέζεται οταν είσαι μπροστα... Μαλλον είναι της ηλικίας... Κι εγώ στην ηλικία 14-17 ντυνόμουν αρκετα προκλητικα (και δεν ειχα προβλημα με τη μαμα μου). Τώρα που μεγάλωσα έβαλα μυαλο, οτι δεν κανει να τα πετας όλα έξω ταυτόχρονα κ το ντύσιμο μου δεν έχει καμια σχέση με τότε. Μην πω οτι τεινει προς το άλλο άκρο τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Ο μιμητισμος πολλες φορες ειναι ασχημο πραγμα,ειδικα σε αυτες τις ηλικιες.

Μια η ΤV που πλασαρει αυτο το στυλακι για την νεα κοπελα, μια τα εριοδικα που εχουν γεμισει τα περιπτερα (περιοδικα για εφηβους και life-style) τα οποια ειναι στην πλειοψηφια τους ελεινα, μια μερικες κοπελες στο σχολειο οι οποιες εχοντας "πιο προσχρημενους" γονεις, ντυνονται ετσι, ειναι συνηθως το κεντρο της προσοχης,ετσι προσπαθουν και τα υπολοιπα κοριτσακια να κανουν το ιδιο...

Οπως οταν πηγαινα εγω γυμνασιο ηταν τις μοδας π.χ. τα αγορια να φοραμε τα "φλαΪτ"(αεροποριας) τα μπουφαν με κονκαρδες στο δεξι μανικι (αν θυμαμαι καλα).

Τωρα απλος υπαρχει αλλου ειδους μιμητισμος.

Συν του οτι τα περισσοτερα πιδια εχουν την ταση να μιμουνται το πιο "προχωρημενο-cool-εξαλο", και καπου χανουν την μπαλα.

Γιατι προσπαθεια στην προσπαθεια, ερχεται η υπερβολη.

Ποτε μου δεν εχω κρινει καποιον -ουτε σκοπευω να το κανω- καποιον απο το στυλ ντυσιματος και την εξωτερικη του εμφανιση.

Υπαρχουν αλλα πραγματακια λιγοτερο εμφανη που "μου κλεινουν το ματι", και μου δινουν μια εικονα του αλλου.

Πραγματικα ομως με θλιβει(ειλικρινα), να βλεπω κοριτσακι-βλασταρια-, στην πιο τρυφερη τους ηλικια και να αναλλωνονται ψυχοσωματικα σε τετοια θεματα.

Δεν λεω να πανε με καλεμπιες σχολειο ουτε να βγαινουν με ρασα.Αλλα το ομορφο μπορει καλλιστα να ειναι σεξυ χωρις να ειναι προκλητικο.

Και πραγματικα σας μιλαω εγω που το ντυσιμο μου καθε αλλο παρα "συντηριτικο" μπορει να θεωρηθει.

(Τα παραπανω ειναι προσωπικη και υποκειμενικη αποψη και σιγουρα δεν μιλαω για το 100% ουτε οτι παντα γινονται οπως τα αντιλαμβανομαι εγω.)

Link to comment
Share on other sites

Οπως οταν πηγαινα εγω γυμνασιο ηταν τις μοδας π.χ. τα αγορια να φοραμε τα "φλαΪτ"(αεροποριας) τα μπουφαν με κονκαρδες στο δεξι μανικι (αν θυμαμαι καλα).

 

Στο αριστερο :p

Link to comment
Share on other sites

den ksero ti lete eseis, alla ego me to pou do konti fousta estiazo amesos kai den mporo na sikoso kefali.

 

kala eidika ean do megalo mpousto ekei trellainome teleios. afou na fantastike ekleisa rantebou krifa kai to bradi pou tin eida tin alli me kanoniko ntisimo ksenerosa kai efiga giati den itan kai tipota :lol: :lol:

 

akoma kai me tin kopela mou pou imouna tis proales kai itan mia apo mprosta me konti fousta prospathousa na do ton ourano to feggari i kati allo alla sinexeia to mati mou epefte stis podares (kai itan teleies) tis mprostinis mexri poy efaga xastouki apo tin dikia mou kai arxisa na koitao epimona bitrines me papoutsia. :p

 

to kako dld se oli tin ipothesi einai oti ean kapoios exei kopea san emena kai den mporei na antistathei tin mamise mias kai to rantar mou leei sexy podia kai megalo mpousto :p

am i an alien or just crazy?????? :p

:alien: :tease:

Link to comment
Share on other sites

To θέμα είναι να το καταλάβουν τα ίδια τα παιδιά. Αν δεν το καταλάβουν ο,τι και να λένε οι γονείς δυσκολα θα πετύχουν κάτι. Μην ξεχνάτε οτι με το να καταπολεμεις τα συμπτώματα δεν καταπολεμεις την ασθενεια. Ομοιως και με το να απαγορευεις στο παιδι να ντυθει όπως θέλει το μόνο που πετυχαίνεις είναι να καταπιέζεται οταν είσαι μπροστα... Μαλλον είναι της ηλικίας... Κι εγώ στην ηλικία 14-17 ντυνόμουν αρκετα προκλητικα (και δεν ειχα προβλημα με τη μαμα μου). Τώρα που μεγάλωσα έβαλα μυαλο, οτι δεν κανει να τα πετας όλα έξω ταυτόχρονα κ το ντύσιμο μου δεν έχει καμια σχέση με τότε. Μην πω οτι τεινει προς το άλλο άκρο τώρα!

 

den ksero ti lete allo edo kollaei to gnosto anekdoto/gnomiko "kai kala ftaiei o egklimatias".

 

gia fantasou dld na einai kapoia kopela me mia fousta mia palami kato apo ton kolo, na foraei mia fousta me megalo mpousto kai na kouniete kai olas me ena omorfo bapsimo. ti na kanei o kathe talaiporos den tha tis tin pesei?? ego prosopika tha katabalo megali prospatheia na min tis tin peso poso mallon koitakso :p

 

kala milame gia iperoxi eikona sosta??? :p :p

am i an alien or just crazy?????? :p

:alien: :tease:

Link to comment
Share on other sites

den ksero ti lete eseis, alla ego me to pou do konti fousta estiazo amesos kai den mporo na sikoso kefali.

 

kala eidika ean do megalo mpousto ekei trellainome teleios. afou na fantastike ekleisa rantebou krifa kai to bradi pou tin eida tin alli me kanoniko ntisimo ksenerosa kai efiga giati den itan kai tipota :lol: :lol:

 

akoma kai me tin kopela mou pou imouna tis proales kai itan mia apo mprosta me konti fousta prospathousa na do ton ourano to feggari i kati allo alla sinexeia to mati mou epefte stis podares (kai itan teleies) tis mprostinis mexri poy efaga xastouki apo tin dikia mou kai arxisa na koitao epimona bitrines me papoutsia. :p

 

to kako dld se oli tin ipothesi einai oti ean kapoios exei kopea san emena kai den mporei na antistathei tin mamise mias kai to rantar mou leei sexy podia kai megalo mpousto :p

:p :p καλα εισαι απαιχτος,αυτο να εβλέπα και τιποτα αλλο στο κοσμο :D

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

:p :p καλα εισαι απαιχτος,αυτο να εβλέπα και τιποτα αλλο στο κοσμο :D

 

ase file to xastouki ponaei akoma kai apo ekeini tin mera kathe tris kai ligo me pernei tilefono gi na dei ti kano giati einai tromera ziliara :p

 

kala me to krifo rantebou ti na po. ego ftaio poy otan milousa stin alli eixe skipsei mprosta sto grafeio mou kai anti na tin koitao sto prosopo tin koitaza allou. ti na kano o kakomoiris :p

 

afou fantasou to bradi me normal rouxa tromaksa na tin gnoriso :lol: :lol:

am i an alien or just crazy?????? :p

:alien: :tease:

Link to comment
Share on other sites

μου φτιαξες το κεφι πρωινιατικα dakar,καλα οι ζηλιαρες γυναικες μπορει να σπανε τα νευρα αλλα απο την αλλη εχουν πολυ φαση

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...