Jump to content

Cosmote Internet On The Go!


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρέχεται σε όλα τα πακέτα εκτώς του unlimited ( για ευνόητους λόγους ). Μήπως έχει αυτό το πρόγραμμα ( αν και θα έπαιρνε τουλάχιστον μια ενημέρωση ότι δεν παρέχεται η υπηρεσία )?
Link to comment
Share on other sites

Παρέχεται σε όλα τα πακέτα εκτώς του unlimited ( για ευνόητους λόγους ). Μήπως έχει αυτό το πρόγραμμα ( αν και θα έπαιρνε τουλάχιστον μια ενημέρωση ότι δεν παρέχεται η υπηρεσία )?

 

 

 

Δεν εχει συμβολαιο.Μιλαω για συνδεση με στικακι με προπληρωμενο ογκο και χρονο.

 

Edit

 

Τελικα η σελιδα ειναι

 

 

http://ciotgonrequest.cosmote.gr

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, θα ηθελα να ρωτησω εαν γνωειζει κανεις αμα το mobile internet on the go της cosmote με την καρτοκινητη ειναι συμβατο με ipad. Υπαρχει συσκευασια με ετοιμη micro sim αλλα μου ειπαν απο το καταστημα πως δεν ειναι συμβατο και θα πρεπει να κανω συμβολαιο.. Ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, θα ηθελα να ρωτησω εαν γνωειζει κανεις αμα το mobile internet on the go της cosmote με την καρτοκινητη ειναι συμβατο με ipad. Υπαρχει συσκευασια με ετοιμη micro sim αλλα μου ειπαν απο το καταστημα πως δεν ειναι συμβατο και θα πρεπει να κανω συμβολαιο.. Ευχαριστω πολυ

 

Το ίδιο ακριβώς προφίλ είναι και η ίδια ακριβώς υπηρεσία. Το μόνο που θα χρειαστείς είναι αλλαγή κάρτας sim σε micro. Σε παρακαλώ πολύ όμως, πήγαινε απο το κατάστημα και ρώτα τον / την ποιες οι διαφορές ανάμεσα στο iotg με κάρτα ( ή ακόμα και το what's up με το πακέτο internet on the phone ) και στο συμβόλαιο που σου προτείνει ( και μετά, πες του πωλητή να μάθει να πουλά έντιμα συνδέσεις για τον λόγο που σου εξήγησα παραπάνω ).

Link to comment
Share on other sites

Οκ φιλε μου σε ευχαριστω πολυ!! Θα παρω αυτο που εχει ετοιμη τη micro sim ( αν και με το iphone την εκοψα ευκολα ). Το μονο που με απασχολει ειναι αν θα μπορεσω να την ενεργοποιησω στο ipad και να κανω ανανεωσεις η θα χρειαζεται να βγαζω τη sim και να τη βαζω στο τηλεφωνο.. Ευχαριστω για την πολυτιμη βοηθεια

 

Οσο αναφορα για τον πωλητη, πηγα συγκεκριμενα και του ειπα θελω μια καρτα iotg για να δοκιμασω ενα δανεικο ipad. Αμεσως μου εδωσε το πακετο με τη micro sim και μετα οταν πηρε την ταυτοτητα μου για την ταυτοποιηση ηρθε και μου ειπε οτι τελικα δεν θα λειτουργησει με το ipad και πως θα πρεπει να κανω συμβολαιο με 20€/ μηνα με 500mb το οποιο θα μπορω να το κοψω οποτε θελω. Εγω νομιζα πως δεν θα δουλευει λογω λογισμικου η επειδη δεν θα μπορει να κανει ανανεωσεις, να ενεργοποιηθει η κατι αντιστοιχο και οταν τον ρωτησα γιατι βγαινει πακετο με micro sim δεν ηξερε που να κρυφτει.

Edited by Kakats
Link to comment
Share on other sites

τότε ( για να μην είμαι και κακούλης ), πες του να μάθει καλύτερα τη δουλειά του και να μη βάζει τον κόσμο σε περιττές διαδικασίες. :) Θα συμφωνούσα μαζί του μόνο αν έλεγε ότι το iotg με κάρτα βγαίνει ακριβό για συστηματική μηνιαία χρήση.
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις αν μπορω να χρησιμοποιησω με καποιο τροπο το internet on the go με ipad2?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

2-3 απορίες σχετικά με το iotg με κάρτα...

1)στο full pack, ποιο usb δίνουν;

2)έχει διαφορά στην ταχύτητα αν το χρησιμοποιήσω μέσω σύνδεσης του κινητού(hsdpa) με το pc σε σχέση με το στικακι;

3)υπάρχει περιορισμός ανα ημέρα στα GB;

 

για την υπηρεσία αυτή χρειάζεται διαφορετική sim από αυτή που έχω της cosmote;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Για κάποιον που θέλει Internet με προπληρωμένο όγκο δεδομένων, υπάρχει κάτι; Δηλαδή πληρώνω 1-2 GB και άμα τελειώσουν STOP. Το θέλω για τα ταξίδια και μόνο. Για αυτά τα 3ωρα - 9ωρα που βαριέσαι...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το internet on the go με κάρτα, που έχει πάσο για μια ημέρα ( παρέχει 1Gb ) με κόστος 5€. Χρειάζεται να αγοράσεις το πακέτο..
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
σταματαει η εμπορικη διαθεση του unlimited.. http://www.cosmote.gr/content/el/attached_files/Company/IOTG_Anakoinosi.pdf

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη με τι το αντικαταστησανε?

Δηλαδη το παλιο ηταν οντως unlimited?

Ή σταματαγε στα 30GB?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Ηταν όντως unlimited με περιορισμό ταχύτητας μετά τα 30Gb ( συγκεκριμένα στα 128kbps για το download και 64kbps στο upload μέχρι την έναρξη του νέου τιμολογιακού μήνα ). Προσωπικά, θεωρώ τον εαυτό μου οφελημένο και...τυχερό, καθώς οριακά πρόλαβα το vaio με 49€ στο iotg 10Gb+laptop και μετά το πέρασα στο unlimited ( μικρή η διαφορά των 10€ για να έχω ήσυχο το κεφαλάκι μου για το ενδεχόμενο υπέρβασης του ορίου ).

 

Προς το παρόν δεν δείχνουν να το έχουν αντικαταστήσει με κάτι άλλο, αυτό έγινε προφανώς ( σε σχέση με τα παραπάνω ) γιατί έκανε χαλάστρα στο πακέτο των 10Gb καθώς είχαν μικρή διαφορά και ίσως έτσι έχανε το ζουμί απο τη κουτάλα η cosmote. Who knows...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

το cc μου ειπε σημερα, οτι καταργηθηκε το unlimited με τα 50ευρώ.

το μεγαλυτερο πακετο πλεον ειναι 10gb 40ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Ψιλοάσχετο με το thread...

Σε Cosmote καρτοσυμβόλαιο (των 15 ευρώ), μπορείς να βάλεις και κάποιο χρόνο δωρεάν πλοήγηση στο ίντερνετ με κάποια έξτρα ευρώ;

Link to comment
Share on other sites

Ηταν όντως unlimited με περιορισμό ταχύτητας μετά τα 30Gb ( συγκεκριμένα στα 128kbps για το download και 64kbps στο upload μέχρι την έναρξη του νέου τιμολογιακού μήνα ). Προσωπικά, θεωρώ τον εαυτό μου οφελημένο και...τυχερό, καθώς οριακά πρόλαβα το vaio με 49€ στο iotg 10Gb+laptop και μετά το πέρασα στο unlimited ( μικρή η διαφορά των 10€ για να έχω ήσυχο το κεφαλάκι μου για το ενδεχόμενο υπέρβασης του ορίου ).

 

Προς το παρόν δεν δείχνουν να το έχουν αντικαταστήσει με κάτι άλλο, αυτό έγινε προφανώς ( σε σχέση με τα παραπάνω ) γιατί έκανε χαλάστρα στο πακέτο των 10Gb καθώς είχαν μικρή διαφορά και ίσως έτσι έχανε το ζουμί απο τη κουτάλα η cosmote. Who knows...

 

Εγω πηρα το vaio δωρεαν αλλα σε 8μηνες καταφερα και το διεκοψα...το παγιο με τα 40ευρω για 10giga το θεωρω μεγαλη κοροιδια φιλε.αφου καταργησαν τα 30γκιγκα δεν εχει νοημα το ιντερνετ για καποιον που κανει και downloads.δεν πειραζει θα χασει η κοτε πολλα παγια οπως και η βοντα γιατι αν καποιος.εχει κανει χεηση της ογκομετρησης ξερει πολυ καλα οτι η αναλογια ογκου με τα λεφτα που ζητανε ειναι για κλαματα.ειχα σκοπο να ξαναμπω στο 30αρι αλλα τωρα σιγα μην μπω στα 10με 40ευρω...οποιος εχει το 30αρι ας το κρατησει...αλλα οι εταιριες αρχιζουν να γινονται γελοιες-με προσφορες για γελια!ανεβηκε λεει η ταχυτητα του ιντερνετ....λογικο αφου δουλευει λιγοτερο η εταιρια δεν απασχολουν πολυ τις κυψελες πλεον...χαχαχαχαχα

galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ κι εγώ μια διαφοροποίηση στη ταχύτητα ( απο τα με το ζόρι 2Mbps, τσίμπησα μέχρι 4 στο download και γύρω στα 2 στο upload ), δεν νομίζω ότι έχει να κάνει με τη κατάργηση του unlimited. Κατήργησε το πρόγραμμα, όχι και τη παροχή στους ήδη κατόχους του. Απο εδώ και πέρα ίσως να δούμε κάποια διαφορά, καθώς δεν θα αυξηθούν άλλο οι συνδέσεις αυτού του προγράμματος, δηλαδή λογικά δεν έχει να πάμε πιο κάτω...
Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι να κάνω συμβόλαιο με τα 5Gb/ 30€ μήνα, μπορεί κάποιος να μου επιβεβαιώσει αν θα πληρώνω όντως 30 ή θα υπάρχει και Τέλος συνδρομητών κινητής τηλεφωνίας ή οτιδήποτε άλλο;
Link to comment
Share on other sites

Δεν επιβαρύντονται οι συνδέσεις δεδομένων, αρκεί να αρκεστείς στη χρήση internet και να μη στείλεις sms, να μην κάνεις κλήσεις fax κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ κι εγώ μια διαφοροποίηση στη ταχύτητα ( απο τα με το ζόρι 2Mbps, τσίμπησα μέχρι 4 στο download και γύρω στα 2 στο upload ), δεν νομίζω ότι έχει να κάνει με τη κατάργηση του unlimited. Κατήργησε το πρόγραμμα, όχι και τη παροχή στους ήδη κατόχους του. Απο εδώ και πέρα ίσως να δούμε κάποια διαφορά, καθώς δεν θα αυξηθούν άλλο οι συνδέσεις αυτού του προγράμματος, δηλαδή λογικά δεν έχει να πάμε πιο κάτω...

 

Εγω φιλε μου πιστευω οτι πιανουμε πατο αλλα δεν πειραζει...κοψανε τα 30giga και γω εβαλα 50ευρω στην τσεπη μου ξανα χαχαχαχα παντως με τετοιες τιμες στα υπολοιπα παγια χλωμο το βλεπω να ξαναμπαινω για ιντερνετ ασυρματο..συμφωνω μαζι σου δεν ειπα οτι εκοψαν την παροχη υπηρεσιων αλλα κοπηκαν οι προσθετοι χρηστες στις κυψελες που θα κανανε και αυτοι unlimited...αρα οσοι το χετε απολαυστε το χαχαχαχαχα

galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου δώσει μια λογική εξήγηση γιατί κατάργησαν το unlimited ?

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου δώσει μια λογική εξήγηση γιατί κατάργησαν το unlimited ?

 

Γιατι μαζευτικαμε πολλοι και χορτασε η εταιρια και παει για επιτηρηση επισης αφου η βοντα το εκοψε δεν εχει ανταγωνιστη και λογο να προσφερει τοσα πολλα και επισης πολλους αλλους λογους που μας δειχνουν οτι οι εταιριες εχουν αποκτησει την λογικη του ελληνα μαστορα σου φτιαχνω ενα παραθυρο και στο χρεωνω οσο θα πληρωνες ολον τον οροφο :) παμε ενα ντου να τα κοψουμε ολα λεω εγω να δεις γελια....

galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

μόλις μου ήρθε το παρακάτω μήνυμα:

"Σούπερ προσφορά έως 30/6! To internet on the phone 60 διπλασιάζεται και έχεις 120MB για καθημερινό σερφάρισμα για ένα μήνα μόνο με 3€. Απλά κάλεσε δωρεάν στο 1330!"

:D

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...