Jump to content

[Επίσημο] Nokia C7-00


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φανταζομαι οτι το βιβλιο οδηγιων ηταν φωτοτυπια. αυτο και μονο φτανει για να καταλαβεις

 

Ουτε καν. Ολλανδικα κ αγγλικα. Μετα το δα βεβαια.

 

Φίλε μου, οι branded συσκευές Cosmote και Vodafone δεν είναι παραεισαγωγής, είναι απλά branded. Παραεισαγωγής θεωρείται μια συσκευή που προοριζόταν για άλλη χώρα αλλά κατέληξε τελικά στην Ελλάδα.

 

Το ξερω.

6110 3310 - 3330 - Ericsson R320s - Panasonic GD 93 - 3510 - 6600 - 3230 - N73 - 5800 - C7 - iPhone 4 - iPhone 5 - iPhone 6 - iPhone 7 - iPhone X
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το δικο μου c7 που ειναι παραεισαγωγης, δεν εχει προβλημα με το ραδιο.το θεωρω παντως τυχαιο.

και το δικο μου κανενα προβλημα με το ραδιο

το κινητακι ειναι πολυ καλο παιδια , σταθερο , γρηγορο , ευχρηστο και μονο ουσιαστικο προβλημα του browser.

και επονται αναβαθμισεις,upgrades κλπ.

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

... και μονο ουσιαστικο προβλημα του browser...

 

Τι εννοείς ακριβώς φίλε μου; Τι προβλήματα αντιμετωπίζεις;

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις που μπορουμε να το βρουμε τελικα στο ασημι χρωμα ; εχω μεινει χωρις κινητο... :(
Link to comment
Share on other sites

Πάντως έχει το πρόβλημα με το ράδιο. Ίσως αυτά με παράλληλες εισαγωγές δεν το έχουν...

 

Τελικά πιο product key έχεις?

6110 3310 - 3330 - Ericsson R320s - Panasonic GD 93 - 3510 - 6600 - 3230 - N73 - 5800 - C7 - iPhone 4 - iPhone 5 - iPhone 6 - iPhone 7 - iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Ουτε καν. Ολλανδικα κ αγγλικα. Μετα το δα βεβαια.

 

 

αυτο ειναι παρανομο.οποιαδηποτε συσκευη πωλειται στην ελλαδα πρεπει να εχει οδηγιες χρησεως στα ελληνικα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

 

πριν απο λιγο καιρο ειχα ξεκινησει την αναζητηση κινητου καθοτι το Ν78 μου αρχισε να τα φτυνει (ηχειακια κλπ). στην αρχη, και επειδη θα μου το εκαναν δωρο, ειχα περιοριστει στο C6-00. μετα απο λιγο ψαξιμο και τη βοηθεια των παιδιων απο εδω με επεισαν οτι αξιζει να δωσω 80 ευρωπουλακια απο την τσεπη μου να παρω το C6-01 που ειναι σαφως καλυτερο. τωρα καθως κοιταζω ξανα στο skroutz ειδα πως με ελαχιστα λεφτα παραπανω (110-120 ευρω αντι για 80) μπορω να παρω το C7. αξιζει λετε τη διαφορα; απο το forum.nokia ειδα πως η μονη ουσιαστικη διαφορα ειναι η λιγο μεγαλυτερη οθονη του 7. απο ηχεια τι παιζει; εχει παλι 1 ηχειο και αυτο στην πλατη; στη θεση μου τι θα κανατε; (εχω βρει το c7 με 360 ευρω, τη στιγμη που το c6-01 απο παραεισαγωγη κανει 325-330).

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

Mahogany Brown κυκλοφορει αυτο το χρωματακι ρε παιδια? δεν εχω δει καμια αναφορα για το συγκεκριμενο χρωμα, που κατα την αποψη μου ειναι το πιο ομορφο.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

 

πριν απο λιγο καιρο ειχα ξεκινησει την αναζητηση κινητου καθοτι το Ν78 μου αρχισε να τα φτυνει (ηχειακια κλπ). στην αρχη, και επειδη θα μου το εκαναν δωρο, ειχα περιοριστει στο C6-00. μετα απο λιγο ψαξιμο και τη βοηθεια των παιδιων απο εδω με επεισαν οτι αξιζει να δωσω 80 ευρωπουλακια απο την τσεπη μου να παρω το C6-01 που ειναι σαφως καλυτερο. τωρα καθως κοιταζω ξανα στο skroutz ειδα πως με ελαχιστα λεφτα παραπανω (110-120 ευρω αντι για 80) μπορω να παρω το C7. αξιζει λετε τη διαφορα; απο το forum.nokia ειδα πως η μονη ουσιαστικη διαφορα ειναι η λιγο μεγαλυτερη οθονη του 7. απο ηχεια τι παιζει; εχει παλι 1 ηχειο και αυτο στην πλατη; στη θεση μου τι θα κανατε; (εχω βρει το c7 με 360 ευρω, τη στιγμη που το c6-01 απο παραεισαγωγη κανει 325-330).

 

Δν τιθεται ερωτημα απ τη στιγμη που εχει μεγαλυτερη οθονη κ εσωτερικη μνημη στα 8gb. Για εμενα αυτα τουλαχιστον ηταν τα κριτηρια που με εκαναν να παω στο C7 εναντι του C6-01. Κατα τα αλλα ολα τα καινουρια κινητα της Νοκια ειναι σχεδον τα ιδια εκτος απο καποιες (μικρο?)διαφορες.

6110 3310 - 3330 - Ericsson R320s - Panasonic GD 93 - 3510 - 6600 - 3230 - N73 - 5800 - C7 - iPhone 4 - iPhone 5 - iPhone 6 - iPhone 7 - iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Με τον browser που ανεφερε καποιος φιλος εχουν και αλλοι φιλοι εδω μεσα προβληματα;Απο μπαταρια τελικα οσοι το εχουν κανει 2-3 πληρεις φορτισεις τι λεει το κινητο με νορμαλ χρηση βγαζει 2-3 μερουλες;
Link to comment
Share on other sites

Με τον browser που ανεφερε καποιος φιλος εχουν και αλλοι φιλοι εδω μεσα προβληματα;Απο μπαταρια τελικα οσοι το εχουν κανει 2-3 πληρεις φορτισεις τι λεει το κινητο με νορμαλ χρηση βγαζει 2-3 μερουλες;

ο browser εχει τα γνωστα προβληματα της εκδοσης που εχει βαλει στα symbian η nokia

 

αργος,ελλειψη επιλογων κλπ.δεν φτανει τους αλλους των android κλπ.

 

3 μερες ναι ανετα

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πιο product key έχεις?

 

Καλημέρα! Έχω product key 059Β537

 

Καλημέρα!!! Τελικά το πρόβλημα με το ράδιο το έχει μόνο η 012.004 με το Ελληνικί product code????

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα ,να χρησιμοποιείς την Τροποποίηση Μηνύματος
Link to comment
Share on other sites

Με το ράδιο δε το έχω χρησιμοποιήσει αρκετά για να πω σίγουρα (φαίνεται μια χαρά).

ο Πομπός FM δουλεύει μια χαρά (ήθελα να το πω) :O

 

κάποια "προβλήματα" που έχω αντιμετωπίσει είναι:

-το στιγμιαίο (1-2 sec) χάλασμα των χρωμάτων της οθόνης (γίνονται αρνητικά ή κάτι τέτοιο) μερικές φορές όταν τελειώνει μια κλήση μέχρι το κινητό να ξανα-κλειδώσει.

 

-επίσης όταν το κινητό είναι κλειδωμένο και δέχεται κλήση πότε δουλεύει το κουμπί απάντηση αμέσως και πότε μόνο αν ξεκλειδώσεις το κινητό.

 

-δεν μπορώ να συνδέσω ένα bluetooth που έχω, δε το βρίσκει καν. Στο N82 λειτουργεί κανονικά

 

Η μπαταρία βγάζει 2-3 μέρες με αρκετή χρήση

 

Αυτά για την ώρα

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα.

Ήρθε η ώρα το Ν82 να πάρει το ρόλο του δεύτερου κινητού.

Δύο πράγματα με ενδιαφέρουν στο νέο. Η μεγάλη οθόνη amoled για αναπαραγωγή βίντεο (σε κάποιες περιπτώσεις ακόμα και ταινιών) καθώς και η αξιοπρεπής λήψη βίντεο. Οι φωτογραφίες δεν με ενδιαφέρουν τόσο...

Το πρώτο το καλύπτει μια χαρά πιστεύω το C7. Με την βιντεοσκόπηση όμως τι παίζει; Η ποιότητα του είναι όντως καλή και πως μεταβάλεται στις διάφορες συνθήκες φωτισμού;

De4vTfGN_o.jpg Sony Ericsson K800i -> Nokia N82 -> Nokia N8 -> Nokia Lumia 1020 -> iPhone SE -> iPhone 13 mini

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα.

Ήρθε η ώρα το Ν82 να πάρει το ρόλο του δεύτερου κινητού.

Δύο πράγματα με ενδιαφέρουν στο νέο. Η μεγάλη οθόνη amoled για αναπαραγωγή βίντεο (σε κάποιες περιπτώσεις ακόμα και ταινιών) καθώς και η αξιοπρεπής λήψη βίντεο. Οι φωτογραφίες δεν με ενδιαφέρουν τόσο...

Το πρώτο το καλύπτει μια χαρά πιστεύω το C7. Με την βιντεοσκόπηση όμως τι παίζει; Η ποιότητα του είναι όντως καλή και πως μεταβάλεται στις διάφορες συνθήκες φωτισμού;

 

Γνώμη μου: Αν θες καλύτερη φωτογραφία και καλύτερο βίντεο, μιας και φαντάζομαι ότι θα έχεις "κακομάθει" με το Ν82, όπως κι εγώ, κοίταξε καλύτερα προς το Ν8. Δεν είναι μόνο το φλας ξένου έναντι του LED στο οποίο υπερέχει το Ν8 έναντι του C7 (αλλά και έναντι των C6-01 και E7), αλλά το όλο σύστημα εστίασης. Στα 3 τελευταία δεν υπάρχει αυτόματη εστίαση όπως θα περίμενε κανείς, αλλά Full Focus. Η εστίαση παίζει ρόλο ΚΑΙ στο βίντεο. Ένα αδιαμφισβήτητο πλεονέκτημα όμως έναντι του Ν8 είναι ότι το C7 διαθέτει διπλό LED, που σημαίνει ότι μπορείς να το χρησιμοποιήσεις για προβολάκι κατά τη διάρκεια της βιντεοσκόπησης.

 

Η οθόνη είναι πάρα πολύ καλή και στο C7 και στο Ν8. Η θέαση video clips είναι πραγματική απόλαυση. :)

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Πάνο δυστυχώς το Ν8 είναι ακόμα απλησίαστο για την τσέπη μου. Και το C7 στο ebay το ψάχνω όπου μπορεί να βρεθεί σε σχετικά χαμηλή τιμή.

Ευχαριστώ για την απάντηση!

De4vTfGN_o.jpg Sony Ericsson K800i -> Nokia N82 -> Nokia N8 -> Nokia Lumia 1020 -> iPhone SE -> iPhone 13 mini

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση.Εβαλα δυο εφαρμογες το zippo και το shotgun αλλα απ΄οτι ειδα δεν λειτουργουν με την κινηση του κινητου.Δεν εχει αισθητηρα κινησης ε?
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και έχει αισθητήρα κίνησης.

Οι εφαρμογές αυτές κατά πάσα πιθανότητα δεν είναι συμβατές.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

μολις χτες το παρελαβα.. εντυπωσιακα ομορφο, γρηγορο στην πλοηγηση του μενου.. μεχρι στιγμης δεν εχω εντοπισει καποιο μειονεκτημα. βεβαια υπαρχουν πολλα που δεν εχω δοκιμασει.

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φιλοι. Το εχω εδω και 2 ωρες το c7 στα χερια μου απο wind, nokia sealed.

Δεν μπορω ομως να εντοπισω πως κανει αποσυνδεση απο το wlan, το οποιο ειχα κανει συνδεση πιο πριν,και απο κει και μετα, μου βγαζει το γνωστο '' συνδ.μεσω thomson'' .

αφου μπω kαi κανω ''αποσυνδεση wlan'' σε 1'' ξανασυνδεεται μονο του.

 

Μπορει καποιος να βοηθησει, ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλορίζικη η συκευή.:)

Από το FAQ της πρώτης σελίδας:Ασύρματο LAN (WiFi) και προορισμοί

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

μήπως υπάρχει κάπου οδηγός για αλλαγή του product code για να έχω και ελληνικά στο κινητό?

ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

μήπως υπάρχει κάπου οδηγός για αλλαγή του product code για να έχω και ελληνικά στο κινητό?

ευχαριστω...

 

Εισαγωγή της Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευής.

 

Eιναι αρκετα απλη διαδικασια.

Edited by thePRODIGY

We live for the beats

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...