Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια χιλια ευχαριστω για την ανταποκριση σας!!!

 

quote:Η από το oteshop της πόλης σου ή να ζητήσεις να εξυπηρετηθείς από αποκλειστικό κατάστημα Cosmote

 

quote:Φυσικά και μπορείς και απο ότι είδα στο http://www.oteshop.gr το S200 το 'έχουν'. Το έχουν το βάζω εντός εισαγωγικών γιατί ΟΤΕ είναι αυτός και ποτέ δεν ξέρεις!!

 

Μενω στην Αρτα.Δηλαδη παρ'οτι το εχουν στην ιστοσελιδα ειναι δυνατον να μην το εχουν στο καταστημα.Επισης ειναι δυνατον να μην το εχουν στην Αρτα και να το εχουν σε αλλες πολεις η σε καταστηματα cosmote?

Στις περιπτωσεις αυτες μπορω να απαιτησω να περιμενω μεχρι να το φερουν?

 

Aν δεν το έχουν χλωμό το βλέπω να στο φέρουν οπότε αν βρείς κάποιο καλό υπάλληλο μπορεί να μπεί με το σύστημα τους στον υπολογιστή και να δεί αν υπάρχει σε κάποιο άλλο κατάστημα ΟΤΕ εκεί κοντά!! Μια άλλη λύση είναι να πάς σε κάποιο αποκλειστικό κατάστημα Cosmote!! Αν θυμάμαι έιπες ότι είναι εταιρικό οπότε μην ξεχάσεις να πάρεις την σφραγίδα και τον μπαμπά σου :D επειδή πρέπει να υπογράψει αυτός σαν νόμιμος εκπρόσωπος που θα είναι φαντάζομαι!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Επειδή δεν έχω χρόνο για να διαβάσω όλο το POST.....εκφράζω την απορία μου...:confused:

 

Είχα αγοράσει κινητό με συμβόλαιο στο ΠΛΑΙΣΙΟ πριν απο δύο χρόνια. Πέρυσι το καλοκαίρι που έκλεινα ένα χρόνο απο την αγορά είχε έρθει ένα χαρτί και είχα έκπτωση (-150 Ε) σε ορισμένες συσκευές. Τώρα θέλω να αλλάξω κινητό (LG "chocolate") μέ ποιό τρόπο θα γλιτώσω χρήματα (το πλαίσιο δεν έχει το κινητο που ζητάω) τέλος ήμουν σε προγραμμα 120 και άλλαξα πέρυσι σε 240. Αν π.χ. Πάω να ζητήσω ανανέωση συμβολαίου από στο μαγαζί COSMOTE μπορώ να το πάρω φθηνότερα;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έχω χρόνο για να διαβάσω όλο το POST.....εκφράζω την απορία μου...:confused:

 

Είχα αγοράσει κινητό με συμβόλαιο στο ΠΛΑΙΣΙΟ πριν απο δύο χρόνια. Πέρυσι το καλοκαίρι που έκλεινα ένα χρόνο απο την αγορά είχε έρθει ένα χαρτί και είχα έκπτωση (-150 Ε) σε ορισμένες συσκευές. Τώρα θέλω να αλλάξω κινητό (LG "chocolate") μέ ποιό τρόπο θα γλιτώσω χρήματα (το πλαίσιο δεν έχει το κινητο που ζητάω) τέλος ήμουν σε προγραμμα 120 και άλλαξα πέρυσι σε 240. Αν π.χ. Πάω να ζητήσω ανανέωση συμβολαίου από στο μαγαζί COSMOTE μπορώ να το πάρω φθηνότερα;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Αν πάς σε αποκελιστικό κατάστημα Cosmote μπορείς να εποφεληθείς την επιδότηση ναί. Βέβαια να ξεχάσεις την περισυνή 150άρα γιατί οι επιδοτήσεις έχουν πάρει την κατιούσα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους , έχω το εξής πρόβλημα, σε Ν6270 έχουν χαθεί οι ρυθμίσεις προώθησης κλήσεων (απενεργοποιημένο , δεν απαντά κλπ) , μου ζητάει το νούμερο του τηλεφωνητή το οποίο είναι ποιο? και κάτι άλλο, όταν είναι το τηλ. κλειστό ή εκτός δικτύου και κάποιος με καλέσει γιατι μετά δεν μου έρχεται κάποιο μύν. με τους αριθμούς που με κάλεσαν? Αν γνωρίζει κανείς θα το εκτιμούσα πάρα πολύ γιατί η εξυπηρέτηση πελατών δεν απαντάει, ευχαριστώ !!
Link to comment
Share on other sites

tha ithela na sas rotiso sxetika me to kartosimvolaio ta exis

1. poies einai oi xreoseis

 

2. ta paketa sms poy exei se ti times einai k an oi times aytes prostithentai sto stathero pagio kathe mina

 

3.ousiastika dld plironeis standard xrimata kathe mina? 20 eyro i 35 analoga ti tha dialexeis?

 

4. gia tin epidotisi posi einai peripoy mipos xeretai tpt...? afoy einai standard to pagio k i epidotisi den tha einai standard? i exei na kanei k me tis kartes poy ananeoneis?

 

5. oi kartes poy ananeoneis einai oi klassikes i kapoia poy legetai cosmocarta pronomiaki kati tetoio?

 

6. pisteyete oti axizei.... ??eimai se alli etairia se programma 240 lepta kai 120 sms kai ferno kati terastioys logariasmoys... k thelo na to perioriso...

 

sas eyxaristo ek twn proterwn

δες εδώ

http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=L89_contract_plan_index&serviceCategory=kartocontract&breadcrumbTitle=%CE%9A%CE%B1%CF%81%CF%84%CE%BF%CE%A3%CF%85%CE%BC%CE%B2%CF%8C%CE%BB%CE%B1%CE%B9%CE%BF

 

οχι με οποιαδήποτε καρτα κανεις ανανεωση!εαν νομιζεις οτι δε μπορεις να το ελεγχεις συμφερει

βεβαια το μηνυμα ειναι πολυ ακριβο 13 λεπτα :mad: :(

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Για όσους μπορούν να έχουν μια στοιχειώδη αυτοσυγκράτηση είναι μάλλον ακριβό. Για τους υπόλοιπους (και πρέπει να είναι πολλοί) είναι μια λύση που απλά προσφέρει έλεγχο του κόστους.

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα.

 

Έχω ένα ερώτημα περί του Οικογενειακού Πακέτου της Cosmote και θα ήθελα περισσότερες πληροφορίες......

 

Λοιπόν, έχω εγώ σύνδεση Cosmote 180 και η σύζυγός μου Cosmote 120 και αναρωτιέμαι εάν συμφέρει να κάνουμε αυτή (Οικογενειακό Πακέτο Cosmote) την κίνηση.

 

Στο δικό μου κινητό καταναλώνω κάθε μήνα όλο το χρόνο ομιλίας με το 30% να καταναλώνεται σε συνομιλίες με το σταθερό του σπιτιού μου (ΟΤΕ) και το κινητό της συζύγου.

 

Στο κινητό της συζύγου μου, λιγότερο από το 50% του 2ώρου ομιλίας καταναλώνεται κάθε μήνα.

 

Άρα, συμφέρει να επιλέξω και κάποιο άλλο πακέτο προσφοράς της Cosmote (Οικογενειακό Πακέτο, Κλήση πρός 1 σταθερό τηλέφωνο, κτλ.)??

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Βρήκα την "άκρη" τελικά μέσω του 13888......

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Τώρα οικογενειακά Cosmote και με απεριόριστες ενδοοικογενειακές (από €7)! Μπήκε και η Cosmote στο παιχνίδι!

 

Σήμερα ρώτησα το CC και οι τιμές για Οικογενειακό για 2 συνδέσεις είναι 16 ευρώ. Για παραπάνω συνδέσεις δεν ρώτησα.

Link to comment
Share on other sites

Δηλ. δεν δικαιούσαι επιδότησης; Για ποιό λόγο; Σου είπαν τί ισχύει τώρα; Δεν μας τα λέει καλά η κοσμοτέ...

 

Ξέχασα το thread...

 

Όχι, ξαναπήρα και μου είπαν αυτό ακριβώς, ότι δεν υπάρχει πια επιδότηση!

 

Κοίταξα και στις άλλες εταιρίες αλλά οι επιδοτήσεις που δίνουν για τον πρώτο χρόνο (ένας θεός ξέρει μετά..) είναι περίπου όσα ζητάνε για φορητότητα των αριθμών σε αυτούς οπότε δώρο άδωρο. Χώρια που οι τιμές δεν είναι και κίνητρο αλλαγής.

Motorola Razr i XT890 + Alcatel 2005D + Samsung GT-N5110
Link to comment
Share on other sites

Καιρός ήταν να κινηθεί και η κοσμοτέ! Πρέπει όμως να το διαφημίσει δυνατά, διότι πολύς κόσμος έχει παρασυρθεί από τις διαφημίσεις "οικογενειακών" της βόδιφον..

Ξεκάθαρη λύση, χωρίς να σε εξαναγκάζει σε συγκεκριμένο πρόγραμμα!

 

To link που ψάχναμε:

http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=press_releases&path=%2FSCSDevRepository%2Fcontent%2Fel%2Fsections%2Fpressoffice%2Fpressrelease%2F280606gr.xml&breadcrumbTitle=%CE%91%CF%80%CE%B5%CF%81%CE%B9%CF%8C%CF%81%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%BF%CF%82+%CF%87%CF%81%CF%8C%CE%BD%CE%BF%CF%82+%CE%B5%CF%80%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%B9%CE%BD%CF%89%CE%BD%CE%AF%CE%B1%CF%82+%CE%B1%CF%80%CF%8C+%CF%84%CE%BF+%CE%9F%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%B3%CE%B5%CE%BD%CE%B5%CE%B9%CE%B1%CE%BA%CF%8C+%CE%A0%CE%B1%CE%BA%CE%AD%CF%84%CE%BF+%CF%84%CE%B7%CF%82+COSMOTE

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά.

 

Έχω ένα νούμερο cosmoκάρτας (καρτοκινητό χωρίς στοιχεία, ονοματεπλωνυμο κλπ) και ίσως χρειαστώ τέλη του μήνα να κάνω με κάποια εταιρεία συμβόλαιο για 1 χρόνο.

 

1. Μπορούν να μου κάνουν δωρεάν μετατροπή την cosmoκάρτα σε cosmote συμβόλαιο, είτε απλό είτε με 120or180 free minutes per month, κρατώντας το νούμερο? Aν ναι, χρειάζεται κάποια ιδιαίτερη διαδικασία? Ζητούν και προκαταβολή/εγγύηση κάποια λεφτά σε περίπτωση roaming? Αν θέλω και καινούρια συσκευή, ισχύουν κάποιες εκπτώσεις όπως όταν κάνεις κανονικό συμβόλαιο?

 

2. Η cosmote στέλνει-δέχεται sms χωρίς πρόβλημα με orange,voda,O2 από αγγλία καθώς και στα περισσότερα ολλανδικά και σουηδικά δίκτυα? Aπό ό,τι βλέπω, διαφορετική χρέωση προς εξωτερικό (19cents) και εσωτερικό (11cents)...

 

thnx

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά.

 

Έχω ένα νούμερο cosmoκάρτας (καρτοκινητό χωρίς στοιχεία, ονοματεπλωνυμο κλπ) και ίσως χρειαστώ τέλη του μήνα να κάνω με κάποια εταιρεία συμβόλαιο για 1 χρόνο.

 

1. Μπορούν να μου κάνουν δωρεάν μετατροπή την cosmoκάρτα σε cosmote συμβόλαιο, είτε απλό είτε με 120or180 free minutes per month, κρατώντας το νούμερο? Aν ναι, χρειάζεται κάποια ιδιαίτερη διαδικασία? Ζητούν και προκαταβολή/εγγύηση κάποια λεφτά σε περίπτωση roaming? Αν θέλω και καινούρια συσκευή, ισχύουν κάποιες εκπτώσεις όπως όταν κάνεις κανονικό συμβόλαιο?

 

2. Η cosmote στέλνει-δέχεται sms χωρίς πρόβλημα με orange,voda,O2 από αγγλία καθώς και στα περισσότερα ολλανδικά και σουηδικά δίκτυα? Aπό ό,τι βλέπω, διαφορετική χρέωση προς εξωτερικό (19cents) και εσωτερικό (11cents)...

 

thnx

 

 

 

1 ναι μπορείς και μάλιστα χωρίς να αλλάξεις ούτε κάρτα sim ! το Roaming είναι μόνιμα ενεργοποιημένο όταν η πληρωμή γίνεται μέσω πιστωτικής κάρτας ενώ όταν πρόκειται για τη συνηθισμένη μέθοδο πληρωμής ενεργοποίηση μπορεί να γίνει με συνεννόηση με το CC (στο 1212 ) για συγκεκριμένο αριθμό ήμερων , δε γνωρίζω εάν πρόκειται για μεγαλύτερη περίοδο εάν ζητείται κάποια εγγύηση ! !

 

2 Δε γνωρίζω όμως νομίζω ότι υπάρχει λίστα στο site με τα δίκτυα που συνεργάζεται !επίσης μπορείς να ρωτήσεις σε κάποιο αντιπρόσωπο !

 

 

Ελπιζω να βοηθησα :)

 

 

 

 

Ασχετο αλλά

Τώρα μίλησα με την εξυπηρέτηση πελατών και πριν συνδεθώ άκουσα 1 μήνυμα το όποιο έλεγε ότι η αναμονή στην εξυπηρέτηση πελατών δεν χρεώνεται όταν καλείτε

από κινητό Cosmote

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Έχω το n80 και θέλω να μπορώ να βλέπω τα mail μου απ'το freemail. Κάνω τις ρυθμίσεις στο γραμματοκιβώτιο και δεν ξερω ποιό να βάλω σημείο πρόσβασης. Έχω δοκιμάσει όλα τα διαθέσιμα και με κανένα δεν μπορώ να μπώ. Έχω καρτοσυμβόλαιο cosmote. Τί θα έπρεπε να ενεργοποιήσω;;;
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς απλά μέσω wap να ανοίξεις το freemail και να πάρεις τα mail σου ;)
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

κανενα ατομο που εχει παρει προσφατα επιδοτηση;;
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς απλά μέσω wap να ανοίξεις το freemail και να πάρεις τα mail σου ;)

 

Σιγουρα? Και φαινονται και οι ελληνικοι χαρακτηρες κανονικα? Εχει το freemail καποιο wap-site 'Η στην κανονικη τους διευθυνση?

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα? Και φαινονται και οι ελληνικοι χαρακτηρες κανονικα? Εχει το freemail καποιο wap-site 'Η στην κανονικη τους διευθυνση?

Φαίνονται οι ελληνικοί χαρακτήρες αλλά αν στείλεις εσύ κάτι καλύτερα να χρησιμοποιήσεις greeklish. Το Ν80 έχει web browser οπότε δεν είναι απαραίτητο να βρεις wap site, μπαίνεις και στο web site πιθανότατα ;)

 

Αυτά τα θέματα βέβαια ταιριάζουν περισσότερο εδώ :)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς τι δικαιολογητικά χρειάζεται για το εταιρικο businees plus cosmote?Μου είπαν ότι δεν αναγκαίο το εταιρικό αφμ αλλά γίνεται και με επαγγελματικό αφμ και 3 νούμερα το ελάχιστον.Ισχύει αυτό?
Near to the East, in a part of Ancient Greece...in an ancient land called Macedonia...
Link to comment
Share on other sites

Εχω το Cosmote 120. Η συνδεση μου ανανεωνεται τον Δεκεμβριο αλλα θελω τωρα να παρω ενα νεο κινητο με επιδοτηση. Ηδη τον προηγουμενο ομως Δεκεμβριο εκανα χρηση της επιδοτησης των 60ευρω.Μπορω να παρω τωρα τη νεα συσκευη μεεπιδοτηση μεσα στον Ιουλιο;
Link to comment
Share on other sites

Εχω το Cosmote 120. Η συνδεση μου ανανεωνεται τον Δεκεμβριο αλλα θελω τωρα να παρω ενα νεο κινητο με επιδοτηση. Ηδη τον προηγουμενο ομως Δεκεμβριο εκανα χρηση της επιδοτησης των 60ευρω.Μπορω να παρω τωρα τη νεα συσκευη μεεπιδοτηση μεσα στον Ιουλιο;

Θα πρέπει να περιμένεις πάλι το Δεκέμβριο...

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Αν πάς σε αποκελιστικό κατάστημα Cosmote μπορείς να εποφεληθείς την επιδότηση ναί. Βέβαια να ξεχάσεις την περισυνή 150άρα γιατί οι επιδοτήσεις έχουν πάρει την κατιούσα!!

 

 

To διαπίστωσα και εγώ χθες που ρώτησα τι επιδότηση δικαιούμαστε.Εχουμε βλέπετε 3 συνδέσεις cosmote στο σπίτι.O πατέρας μου μόνο αν μεταπηδηση σε άλλο πρόγραμμα παίρνει 60€(εξαντλεί μόνο τον δωρεαν χρόνο και άρα πληρώνει μόνο πάγιο στο cosmote 150) και εγώ με την αδελφή μου 90€ (ο καθένας) για μία οποιαδήποτε συσκευή ή 105€ για i-mode.Πέρυσι είχαμε πάρει τουλάχιστον 110€ επιδότηση.Γιατί όμως αυτη η πολιτική της cosmote;Μήπβς μπαίνει μέσα...; :X

 

Και κάτι άλλο.Μήπως ξέρετε αν γίνεται αφου οι συνδέσεις είναι στο ίδιο όνομα με τις δύο επιδοτήσεις να πάρεις μία συσκευή πιο ακριβή;

Link to comment
Share on other sites

Etixe se enan gnwsto mou na exei ena kinito me sindesi sto vasiko programma tis Cosmote kai exase to kinito tou mazi me tin karta SIM... ginetai na akirwsei tin SIM kai na tou dwsoun kainouria SIM me ton IDIO arithmo???
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...