Jump to content

Lenovo Golden Warrior Note 8 (A936)


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Lenovo Golden Warrior Note 8 (A936) με εκδοση για ευρωπη

αναμενεται να ειναι διαθεσιμο ιανουαριο 2015

εκδοση 1gb ram €158

εκδοση 2gb ram €171

 

android 4.4.4 (vibe 2.0)

2G/3G/4G/(5G) (4G και στις 2 sim)

οθονη 6" (720x1280)

επεξεργαστης 1.7 οχταπυρηνος 64bit (mt6752) (antutu 42000)

1 και 2gb ram / 8gb rom / card slot 32gb

γραφικα mali-t760

καμερες 5 και 13mp (sony, f2.2)

μπαταρια 3300mah αφαιρουμενη

διαστασεις 163.9 x 83.6 x 8.7mm

ραδιοφωνο / bluetooth 4.0 / otg / micro usb 2.0 / ota / accel sensor, light, proximity / gps, agps

χρωματισμοι: λευκο μπρος-πισω, μαυρο μπρος-πισω

δεν εχει nfc

 

υπο διευκρινιση:

- notification led

- αναβαθμιση lollipop

- βαρος 170-190g

 

<< βιντεο >>

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 127
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators

 

Από τη στιγμή που υποστηρίζει και τα ευρωπαϊκά LTE δίκτυα είναι ναι. Έχε υπόψιν (βάσει της περιγραφής) δεν έχει ελληνικό μενού, μόνο αγγλικά και κινέζικα, οπότε είναι ξεκάθαρο για το που προορίζεται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

δες αυτο το λινκ (αλλα ειναι η εκδοση με τα 2gb ram. pre-order).

δουλευει ευρωπη, εχει ελληνικα και ειναι απο πολυ αξιοπιστο καταστημα.

 

edit: ηταν η εκδοση με 2gb ram και το καταστημα εκανε αλλαγη σε 1gb ram :blink:

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Από τη στιγμή που είναι pre-order και με δεδομένο το ότι το minideal περνάει custom multilanguage χωρίς πάντα επιτυχημένο αποτέλεσμα... καλό είναι να μη δοθεί (ακόμα) πολύ βάση στο συγκεκριμένο link.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που είναι pre-order και με δεδομένο το ότι το minideal περνάει custom multilanguage χωρίς πάντα επιτυχημένο αποτέλεσμα... καλό είναι να μη δοθεί (ακόμα) πολύ βάση στο συγκεκριμένο link.

 

σχεδον ολα τα lenovo (και οχι μονο) που εχουν αγορασει εκατονταδες χρηστες απο εδω, ειναι με custom rom.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σχεδόν... όχι όλα. Δεν λέει κάτι αυτό. Πλέον τα πράγματα έχουν αλλάξει από τη στιγμή που ξεκίνησε η διείσδυση της εταιρίας στην ευρωπαϊκή αγορά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ψηνομαι να το πάρω αξίζει τον κόπο???Οσον αναφορά τα ελληνικά δεν θα βγει κάποια στιγμη πολύγλωσση Ρομ?Πιστευω πως είναι μια πολύ καλη επιλογή value for money επιλογή με τα χαρακτηριστικά του....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και χρόνια πολλά! Είμαι καινούριος εδώ και ο λόγος είναι ότι θέλω να πάρω κινητό, αλλά από κάποιο κινέζικο site. Συμπτωματικά, κοιτούσα πριν λίγα λέπτα το ίδιο μοντέλο και κατέληξα σε αυτο, διότι είναι lenovo(για εμένα πιο αξιόπιστο), έχει πολύ καλά χαρακτηριστικά και σε καλή τιμή! Αυτά τα ξέρετε ήδη, οπότε στο ψητό.. Αξίζει να το αγοράσω? Λέτε να έχω κάποιο πρόβλημα λόγω του γεγονότως ότι είναι κινέζικο ? Έχετε κάποια εμπειρία επί του θέματος, γιατί είμαι πρωτάρης και χρειάζομαι λίγη βοήθεια. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Υ.Γ Το θέμα αναφέρεται στο γνήσιο ή το κινέζικο μοντέλο? :P

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υ.Γ Το θέμα αναφέρεται στο γνήσιο ή το κινέζικο μοντέλο? :P

 

Γιατί ποιος σου είπε ότι ότι κινέζικο... δεν είναι γνήσιο; :wacko:

 

Όλα τα θέματα εδώ έχουν να κάνουν με τις γνήσιες συσκευές εκτός και αν αναφέρεται διαφορετικά στον τίτλο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ Το θέμα αναφέρεται στο γνήσιο ή το κινέζικο μοντέλο? :P

 

τα πιο πανω links δειχνουν original προϊοντα. η lenovo ειναι κινεζικη εταιρια. αν ρωτας:

- αν αυτο εχει εισαχθει στην ελλαδα απο την αντιπροσωπεια: οχι

- αν οι συχνοτητες δουλευουν ελλαδα, δες στο 3g να γραφει wcdma και στο 4g να γραφει fdd

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

σχεδον ολα τα lenovo (και οχι μονο) που εχουν αγορασει εκατονταδες χρηστες απο εδω, ειναι με custom rom.

και μερικες φορες απλα δεν δουλευει και μετα σου γυρνανε την πλατη στο minideal no imei σε μενα

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Το "no imei" φτιάχνεται.

 

ολα φτιαχνονται

αν ειναι η πρωτηη φορα που το αντιμετωπιζεις ειναι κολαση

επισης αν αγοραζεις ενα τηλ δεν περιμενεις να πρεπει να το φτιαξεις

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που θα ηταν καλο σε οσα τηλεφωνα αγοραζουμε απο Κινα μερια

θα πρεπει να κοιταμε το 4G να καλυπτει και τους 900 MHz μιας και οι 3 εταιριες

πλεον αγορασαν δικαιωματα σε αυτη την μπαντα.

Τουλαχιστον εγω το κοιταζω. Θα μου πεις τωρα ....εδω δεν εχουμε καλη καλυψει σε 3G

Ας εχουμε ομως και αυτη την μπαντα να την καλυπτει.....δεν ειναι κακο.

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Στο 1949

http://www.1949deal.com/lenovo-golden-warrior-note-8-a936-mtk6752-octa-core-1-7-ghz-android-4-4-smartphone-2gb-ram-8gb-rom-6-0-inch-hd-ips-screen-4g-lte-white.html

και στο pandawill

http://www.pandawill.com/lenovo-note8-smartphone-4g-lte-android-44-mtk6752-octa-core-130mp-60-inch-3300mah-p96354.html

Το εχουν 175 δολλαρια ενω στο minideal

http://www.minideal.net/lenovo-note8-4g-fdd-lte-smartphone-android-4-4-mtk6752-octa-core-13-0mp-6-0-inch-3300mah.html

210 υπαρχει καμμια διαφορα τα ιδια δεν ειναι,εαν ειναι να παρω αυτο απο το pandawill που εχω ξανααγορασει και δεν ειχα προβλημα, υποστιριζουν ολα ελληνικα και τα δυκτια τα δικα μας

Link to comment
Share on other sites

Γιατι το πηρες απο εκει αφου τα αλλα μαγαζια το εχουνε πιο φθηνο

Είναι τα δώρα που δίνουν συνεχεια, και το aftersales τους. Είναι κομπλέ μέχρι τώρα στο vickmall :-) . Είναι και καινουργιο κινητο στην αγορά. . . οπότε λέω ας πάω σε πιο γνωστους σε μένα για τη παραγγελία. Πάντως όντως είναι λογική η παρατήρηση σου εάν θέλει κανένας συμφορουμίτης να παραγγείλει από αλλού φθηνότερα

Edited by Anastasis_M
Link to comment
Share on other sites

Με 8πύρυνο 64-bit επεξεργαστή και 1GB RAM; :confused:

Κοίτα, 6 inches είναι, για τη χρήση που το θέλω, τι να τη κάνω τη RAM?(email , internet , fb και αντε καμία φωτογραφία με τη κοπέλα μου) Είναι και σχετικά γρήγορο από αυτά που διάβασα για το chipset που φοράει. Ένα χρόνο τεχνολογικά γι'αυτό που το θέλω, πιστεύω θα με βγάλει αξιοπρεπώς, εάν δεν με αφήσει λόγω χρήσης. Είναι πρώτη φορά που δεν αγοράζω επώνυμο κινητό και δεν τα σκάω χοντρά, οπότε στην υγειά μου. :-) Κάτσε να το πάρω στα χέρια μου και να το δω δίπλα στο G3 της αδερφής μου και ότι με ρωτήσετε με χαρά θα σας το απαντήσω. Και τα θετικά και τα αρνητικα :-)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κοίτα, 6 inches είναι, για τη χρήση που το θέλω, τι να τη κάνω τη RAM?

 

Είναι σαν να αγοράζεις ένα γρήγορο αυτοκίνητο που έχει πολύ καλό κινητήρα, αλλά δεν μπορεί να τρέξει γιατί έχει μικρό ψυγείο και ανεβάζει θερμοκρασίες. Και μου λες... τι να το κάνω το μεγαλύτερο ψυγείο, αφού δεν τρέχω. Δεκτό... αυτό όμως δεν σημαίνει ότι και το αυτοκίνητο είναι σωστά κατασκευασμένο.

 

To θέμα δεν είναι αν εσύ ή εγώ δεν έχουμε τι να την κάνουμε τη RAM, το θέμα είναι ότι για την κατηγορία του επεξεργαστή... η RAM είναι λίγη. Και έχε υπόψιν ότι αυτό το "τι να την κάνω τη RAM" δεν ισχύει... ανεξαρτήτως χρήσης. Και αυτό θα το διαπιστώσεις σύντομα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είναι πρώτη φορά που δεν αγοράζω επώνυμο κινητό

Γιατι ποιος σου ειπε οτι η LENOVO δεν ειναι επωνυμη ????

Μια απο τις μεγαλυτερες εταιριες στο χωρο των υπολογιστων που αγορασε και

το τμημα Radio της Motorola........

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Είναι σαν να αγοράζεις ένα γρήγορο αυτοκίνητο που έχει πολύ καλό κινητήρα, αλλά δεν μπορεί να τρέξει γιατί έχει μικρό ψυγείο και ανεβάζει θερμοκρασίες. Και μου λες... τι να το κάνω το μεγαλύτερο ψυγείο, αφού δεν τρέχω. Δεκτό... αυτό όμως δεν σημαίνει ότι και το αυτοκίνητο είναι σωστά κατασκευασμένο.

 

To θέμα δεν είναι αν εσύ ή εγώ δεν έχουμε τι να την κάνουμε τη RAM, το θέμα είναι ότι για την κατηγορία του επεξεργαστή... η RAM είναι λίγη. Και έχε υπόψιν ότι αυτό το "τι να την κάνω τη RAM" δεν ισχύει... ανεξαρτήτως χρήσης. Και αυτό θα το διαπιστώσεις σύντομα.

 

Δίκιο έχεις σε αυτό που μου λες. Δεν διαφωνώ. Το επέλεξα κυρίως για τις 6'' .Αντίστοιχο ήταν το smart max 4 της vodafone για αυτό που το θέλω. πήγα προς Lenovo μεριά γιατί η κοπέλα μου απογοητεύτηκε πολύ με ένα κινητό της vodafone που είχε πάρει πιο παλιά. Τώρα αν δεν με καλύψει, ίσως να έκανα και πατάτα γιατί κοίταζα και το Jiayu S3 με τo ίδιο chipset αλλά 5.5''. Θα δείξει φίλε athanaso

 

Γιατι ποιος σου ειπε οτι η LENOVO δεν ειναι επωνυμη ????

Μια απο τις μεγαλυτερες εταιριες στο χωρο των υπολογιστων που αγορασε και

το τμημα Radio της Motorola........

Καλά τα λες lazare, εγώ τη θεωρώ πολύ B-εταιρία πάντως. Δεν το έθεσα σωστά μάλλον. Σαφώς και είναι γνωστή η Lenovo αλλά δεν θεωρείται και κορυφή για μένα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...