Jump to content

Lenovo S960 Vibe X


spash
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.minideal.net/lenovo-s960-vibe-x-smartphone-5-full-hd-gorilla-glass3-6-9mm-thin-mtk6589t-1080p-2gb-ram.html

 

Lenovo S960 Vibe X is new Lenovo Android Smart Phone,Lenovo S960 Vibe X based on Android 4.2.2 OS,featured with 5.0 Inch 1920*1080 Full HD Screen,Corning Gorilla Glass Touch Screen,with 5.0M Front Camera and 13.0M Back Camera.

 

http://pic.pandawill.com/media/banner/2013-10-30_10_02_00lenovos960videx.jpg

 

Lenovo S960 Vibe X Features:

OS: Android 4.2.2

CPU: MTK6589T Quad Core 1.5GHZ

GPU: PowerVR SGX 544MP

RAM 2GB,DDR3

Storage 16GB

Sim Card: Dual SIM Card Dual Standby

Service Provide: Unlocked

Brand:

2G: GSM 850/900/1800/1900MHz

3G: WCDMA 900/2100MHz

MS mode: WCDMA/GSM

Shell Material Metal

Screen: Capacitive Touchscreen, 1920*1080 High-resolution Screen (~441 ppi pixel density)

Size: 5.0 inch

Resolution: 1920*1080 IPS

Protection : Corning Gorilla Glass 3

Visible Angle: 178°

Display: Retina IPS

Daul Camera: Front Camera 5.0M , back camera 13.0M Pixels High definition Auto Forcus CMOS with LED Flash Light

Video : Yes, 1080p@30fps

Wireless transmission 3G, WIFI 802.11b/g/n, Bluetooth 4.0

Navigation GPS+AGPS Navigator

 

Lenovo S960 Vibe X Details:

Extend Card Support TF card up to 32GB extended

Google Play: Pre-installed

Android Market Yes

USB: USB 2.0

Light sensor Support

Proximity sensor Support

Gravity Sensor Support

Bluetooth Support

FM Support

Music/video Support

WAP Browser Support

Hand-writing Support

Skype Yes

Multilingual Support

Email and Browser: Yes, built in

WIFI: 802.11b/802.11g / 802.11n

Earphone Interface 3.5mm

Video:1080P Videp Play with formats of MP4/3GP/3G2/RM/RMVB/ASF/FLAC/APE/MOV etc.

Music MP3/WMA/FLAC/APE/WAV/RA/Ogg/MIDI/3GP etc.

Ebook UMD, TXT, PDF, HTML, RTF, FB2…

Bttery: 2000mAh

 

Lenovo S960 Vibe X contain:

1 x Lenovo S960 Vibe X

1 x USB cable

1 x Charger

1 x Battery

 

Lenovo S960 Vibe X Weight: 121g

 

Lenovo S960 Vibe X Size: 144 x 72 x 6.9mm (edit)

Edited by spash
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 649
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εδω --> http://www.merimobiles.com/lenovo-vibe-x-s960-p/meri7945.htm το εχει 150 $ λιγοτερο!!! Φαίνεται και πρέπει να είναι φανταστικό, Αρχίζω και ψήνομαι;)
Link to comment
Share on other sites

Εδω --> http://www.merimobiles.com/lenovo-vibe-x-s960-p/meri7945.htm το εχει 150 $ λιγοτερο!!! Φαίνεται και πρέπει να είναι φανταστικό, Αρχίζω και ψήνομαι;)

είναι για preorder, αλλά το περίεργο είναι ότι την τιμή την αναφέρει στην normal τιμή και όχι στην preorder τιμή! Νομίζω επίσης ότι δεν έχει μεταφορικά.

Link to comment
Share on other sites

Εδω --> http://www.merimobiles.com/lenovo-vibe-x-s960-p/meri7945.htm το εχει 150 $ λιγοτερο!!! Φαίνεται και πρέπει να είναι φανταστικό, Αρχίζω και ψήνομαι;)

 

Οντως με τετοια τιμη με γαργαλαει και μενα... :ninja: ! Σκεφτομουν το s920, αλλα για 50$ παραπανω, δεν το συζηταω πως παω στο s960.

 

στο http://pricebaba.com/mobile/lenovo-vibe-x-s960

λέει : 144 x 74 x 6.9 mm

 

Στο merimobiles.com το εχει 144 x 72 x 6.9mm (μαλλον καπου τοσο πρεπει να ειναι)

Link to comment
Share on other sites

Οντως με τετοια τιμη με γαργαλαει και μενα... :ninja: ! Σκεφτομουν το s920, αλλα για 50$ παραπανω, δεν το συζηταω πως παω στο s960.

 

 

 

Στο merimobiles.com το εχει 144 x 72 x 6.9mm (μαλλον καπου τοσο πρεπει να ειναι)

 

 

εγω παρηγγειλα σημερα απο εκει ενα α820 δωρο για τον αδερφο μου, αν είναι οκ οι τύποι και έρθει με το καλό και είναι όλα εντάξει θα τους εμπιστευθώ και θα πάω με την τιμή αυτή για το 960!!! Αλλά ας έρθει πρωτα το α820 και βλέπουμε:)

Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρα δίκαρτο ? γιατί το gsmarena το δείχνει με μια κάρτα micro-sim

 

Εχεις δικιο σε αυτό, μια σιμ γραφει. Το μονο αρνητικό νομίζω είναι οτι με 5αρα οθόνη, θα έπρεπε να ειχε μεγαλύτερη μπαταρια, αποψή μου βέβαια μπορει να κάνω και λάθος, αλά φαίνεται μικρή.

Link to comment
Share on other sites

Στο merimobiles.com το εχουν σε πολυ χαμηλοτερη τιμη απ'οτι τα αλλα sites. Δεν μπορω να καταλαβω το γιατι ? Δεν το εχουν ομως στη pre-order pcice ωστε να πεις πως ειναι για pre-order αγορες... Μου φαινεται πολυ καλη τιμη για να ειναι αληθινη... Δεν εχω ξανα αγορασει κινητο απο ιντερνετ και δεν γνωριζω πολλα... Αν κανω τωρα την αγορα, θα μου το στειλουν σε αυτη τι τιμη οταν θα το παραλαβουν, ασχετα με τη τιμη που θα εχει τελικα το κινητο οταν κυκλοφορησει ? Εκανα την ερωτηση και στο chat τους και μου απαντησαν το εξης :

the payment will be done once the item has been released so price you should follow is the final one

 

Δηλαδη ? Θα μου χρεωσουν τη καρτα τοτε ? Και τη τιμη των 299$ γιατι τη γραφουν...? :confused:

 

EDIT : Εκανα δοκιμη να κανω αγορα και ειδα πως δεν με χρεωνε καποιο ποσο...

Edited by spash
Link to comment
Share on other sites

Στο merimobiles.com το εχουν σε πολυ χαμηλοτερη τιμη απ'οτι τα αλλα sites. Δεν μπορω να καταλαβω το γιατι ? Δεν το εχουν ομως στη pre-order pcice ωστε να πεις πως ειναι για pre-order αγορες... Μου φαινεται πολυ καλη τιμη για να ειναι αληθινη... Δεν εχω ξανα αγορασει κινητο απο ιντερνετ και δεν γνωριζω πολλα... Αν κανω τωρα την αγορα, θα μου το στειλουν σε αυτη τι τιμη οταν θα το παραλαβουν, ασχετα με τη τιμη που θα εχει τελικα το κινητο οταν κυκλοφορησει ? Εκανα την ερωτηση και στο chat τους και μου απαντησαν το εξης :

 

 

Δηλαδη ? Θα μου χρεωσουν τη καρτα τοτε ? Και τη τιμη των 299$ γιατι τη γραφουν...? :confused:

 

EDIT : Εκανα δοκιμη να κανω αγορα και ειδα πως δεν με χρεωνε καποιο ποσο...

 

Μηπως εννοουν οτι θα σε χρεωσουν αυτό το ποσό που αναφέρουν όταν αρχίσει να διατίθεται το κινητό?

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εννοουν οτι θα σε χρεωσουν αυτό το ποσό που αναφέρουν όταν αρχίσει να διατίθεται το κινητό?

 

Οχι ! Στο chat που μιλησα με υπαλληλο τους, μου ειπε πως το 299.99$ δεν ειναι η τελικη τιμη του κινητου διοτι δεν εχει κυκλοφορησει ακομη... Οταν τον ρωτησα στη περιπτωση που κανω pre-order αγορα και μετα κυκλοφορησει το κινητο με μεγαλυτερη τιμη απο τα 299.99$..., αν θα με χρεωσουν με περισσοτερα χρηματα ή με τα 299... Μου απαντησε πως θα με χρεωσουν με την τιμη κυκλοφοριας, η οποια μπορει να ειναι μικροτερη :X ή και μεγαλυτερη απο τα 299.99. Καπου εκει την εκοψα τη συζητηση και καταλαβα πως δεν αξιζει να ασχοληθω αλλο μαζι τους... Προφανως την τιμη αυτη την εχουν βαλει καθαρα και μονο για λογους διαφημισης σε διαφορα φορουμ, για να δειξουν πως ειναι φθηνοτεροι απο τους ανταγωνιστες...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Η τιμη ξεκινησε πριν 15 μερες στα 449$ και ηδη εχει πεσει στα 389$ (http://www.merimobiles.com/lenovo-vibe-x-s960-p/meri7945.htm)

Λετε αν περιμενω μεχρι τα χριστουγεννα να πεσει στα 300$ ή τζαμπα θα περιμενω...? :worry:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Σήμερα που το κοίταξα στο merimobiles το έχει 282,78 ευρώ. Και με το εκπτωτικό κουπόνι βγένει στα 268,64. Καλή τιμή για αυτά που προσφέρει, :)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ενόψει των οκταπύρηνων που εμφανίζονται σιγά σιγά, δεν θα έλεγα και τόσο καλή την τιμή του.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

athanaso, συμφωνώ για τους 8πύρηνους. Αλλά δεν θα έχουν πιο ανεβασμένη τιμή? και θα έχουν τόσο μεγάλη διαφορά από 4πύρηνο.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όχι, δεν θα ειναι πιο ακριβά απο την τιμή που δίνεις πιο πάνω η οποία ειναι ήδη πολύ υψηλή για τη συγκεκριμένη συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχω την εντύπωση πως η τιμή είναι τσιμπημένη λόγω brand name και design.

Πάντως είναι πανέμορφο! :D

Π.Α.Ο.Κ. 1926
Link to comment
Share on other sites

Το βρηκε ο κουμπαρος μου σημερα στη σενζεν σημερα 2699 γουαν.325ευρω δλδ.

Αποτι μου ειπε μπορουσε να το παρει με 300ευρω περιπου με παζαρια.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Εδώ στα 220 δολάρια

 

http://www.fastcardtech.com/lenovo-s960-lte-octa-core.html

 

μήπως είναι αντιγραφή;

 

στις φωτο, στο antutu γράφει ως μοντέλο alps w92. λίγο περίεργο δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, εν τελει ειναι καποιος που το εχει στα χερια του να μας πει την γνωμη του?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...