Jump to content

Lenovo A830


petrosvet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 548
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και το σκεφτεσαι ακομα με αυτα τα χαρακτηριστικα στα 140 ευρω... Το κινητο αυτο εχει βαθμολογια στο GSMarena 9,7!!! Παρελαβα χτες το Α800 κατω τον 100 ευρω και μοιαζει για κινητο 300 ευρω και ποιοτητα lenovo που πολλοι δεν γνωριζουν αν δεν το δουν απο κοντα...
www.panost.com
Link to comment
Share on other sites

Ετοιμάζομαι να παραγγείλω το Λενοβο Α830. ¨Εχει ελληνικά, αλλά επειδή δεν αγόρασα ποτέ από εξωτερικό, είναι δύσκολο να εγκαταστήσω ελληνικό πληκτρολόγιο? Από μπαταρία τι γίνεται? Ξέρει κανείς αν κρατάει?
Link to comment
Share on other sites

είναι δύσκολο να εγκαταστήσω ελληνικό πληκτρολόγιο?

Καθόλου δύσκολο. Έχει πολλά ελληνικά πληκτρολόγια στο Google Play. Ρίξε μια ματιά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
To εχει παρει κανεις παιδια αυτο??Εντυπωσεις??

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ενδιαφέρομαι και εγώ για αυτό το κινητό θα πρότεινα όσοι το έχουνε πάρει ή ενδιαφέρονται να το πάρουνε να κάνουνε post εδώ και όχι στο θέμα του lenovo A820 για να μην ψαχνόμαστε...Αυτό ισχύει και για προβλήματα και λοιπά θέματα.Για να μην είναι μπάχαλο.Ευχαριστώ προκαταβολικά :)
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παίδες... το κινητό το έχω στα χέρια μου. Αρχίζω review οπότε πάρτε ποπ κορν ή σημειωματάριο (αν σας ενδιαφέρει τόσο) και απολαύστε

 

Καταρχήν το κινητό είναι αυτό

http://smartphoneforcheap.com/images/lenovoA830.jpg

 

Και τα specs του είναι αυτά

http://img.alibaba.com/img/pb/321/222/632/632222321_741.jpg

 

Τέλος, για το αν έχει ελληνικά....

http://i01.i.aliimg.com/img/pb/707/731/630/630731707_793.jpg

 

Τώρα, η δική μου άποψη επί του κινητού.

 

Πρωτοείδα κινητό lenovo, από ένα φίλο μου που πήρε το Α820 (ξέρετε, αυτό χωρίς κάμερα) και ξετρελάθηκα από την αφή του, τα features του και τέλος την τιμή του.

 

Έκατσα λοιπόν και έψαξα στο minideal.net για κάτι καλύτερο (γιατί και το προηγούμενο κινητό μου δεν είχε φλας και γι' αυτό ήμουν πάντα παραπονεμένος).

 

Έτσι, έπεσα πάνω στο Α830.

 

Η αγορά μου, μου κόστισε 160€ (+extra μπαταρία που το επέλεξα + θήκη TPC (Thermoplastic polyurethane) (καμία σχέση με σιλικόνη, είναι χοντρό πλαστικό πολύ εύκαμπτο και πολύ ανθεκτικό, τέλειο για κινητό))

 

TPC case for Lenovo A830

http://www.antelife.com/media/catalog/product/cache/1/image/600x/887299967354b7276aa538377b678750/i/m/img_1471.jpg

 

Πάνω στο ψάξιμο έπεσα και σε μία άλλη φοβερή θήκη από την MOFI η οποία είναι τύπου πορτοφολιού, αλλά με δυνατότητα κάμψης του ενός φύλλου και στήριξης του κινητού, όπως στις θήκες για τα iPads:

 

http://i01.i.aliimg.com/wsphoto/v0/927629269/New-arrival-MOFI-RUI-series-PU-leather-case-for-lenovo-a830-free-shipping-four-colors-for.jpg

http://image.dhgate.com/desc_368218606_00.jpg

 

Σαν interface το είχα συνηθίσει και δεν μου ήταν άγνωστο λόγω της εμπειρίας από το κινητό του φίλου μου, αλλά ομολογώ ότι είναι πάρα πολύ καλό. Η οθόνη, αν και δεν έχει την ανάλυση ενός ακριβοθώρητου κινητού, είναι άκρως ικανοποιητική

Η απόκριση άμεση και η λειτουργία των 4 πυρήνων, ταχύτατη.

 

Αμέσως άρχισα να το φορτώνω με προγράμματα και παιχνίδια και μέχρις στιγμής, δεν έχω δει να ζορίζεται.

 

Από θέμα φωτογραφικής, είμαι απόλυτα ικανοποιημένος για λειτουργία ημέρας. Για τη νύχτα δεν μπορώ να πω γιατί ακόμα δεν το δοκίμασα (είναι 2η μέρα στα χέρια μου), αλλά από ότι πιστεύω, κανένα κινητό δεν μπορεί να συναγωνιστεί το φακό μίας φωτογραφικής τη νύχτα, οπότε και οι απαιτήσεις θα πρέπει να είναι ανάλογες.

 

Ο ήχος είναι επίσης πάρα πολύ καλός.

 

Η μπαταρία είναι 2250mAh, το οποίο δεν μπορώ να υπολογίσω πόσο διαρκεί (ακόμα) μιας και αυτές τις δύο μέρες που το έχω, το έχω λιώσει στο ψαχούλεμα και στο wifi, οπότε και μία φόρτωση δε μου έφτανε για μία μέρα. Αλλά όπως προείπα έχω τη δεύτερη μπαταρία ανα χείρας, οποτε φτάνω στο ικανοποιητικό 4500 mAh (2250+2250), λόγος που σε κάνει να είσαι ιδιαίτερα ήρεμος ότι δεν θα ξεμείνεις από μπαταρία εκεί που δεν το θες...

 

Το GPS του το δοκίμασα και είμαι επίσης ικανοποιημένος από το χρόνο που χρειάστηκε να βρει δορυφόρους για πρώτη φορά. Για όσους θέλουν, μπορούν να κατεβάσουν το Faster Fix (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.Double.FasterFix) για να κλειδώσουν το γρήγορο κούμπωμα του gps τους

 

Από ποιότητα ήχου στο ακουστικό κατά τη διάρκεια της κλήσης, επίσης είμαι ευχαριστημένος.

 

Από αρνητικά, τα μόνα που μπορώ να σκεφτώ είναι:

 

1. Είναι τεράστιο ακόμα και για τα δικά μου "μεγάλα" ομολογουμένως χέρια και όταν είσαι ειδικά μέσα στο αυτοκίνητο είναι επιβεβλημένη η χρήση handsfree ή bluetooth για να μην πάθετε καμιά ζημιά, πάνω στην προσπάθειά σας να το κουμαντάρετε

 

2. Το manual που σου έρχεται είναι στα Κινέζικα, οπότε θα πρέπει να βρείτε μεταφραστή ή να χρησιμοποιήσετε αυτήν την αφορμή για να ξεκινήσετε μία νέα γλώσσα από το φθινόπωρο

 

Τα tips που θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας από την μέχρι τώρα εμπειρία μου με το κινητό είναι τα παρακάτω:

 

1. Βάλτε του από την αρχή μεμβράνη στην οθόνη για να μεγιστοποιήσετε το χρόνο ζωής της

 

2. Για αναπαραγωγή βίντεο, βάλτε MX player + codecs γιατί αλλιώς κολλάει με τον δικό του player

 

3. Αν είναι να βάλετε και micro SD κάρτα, να προτιμήσετε μία η οποία να είναι class 10 (ανεξαρτήτου χωρητικότητας) για να έχει γρηγορότερη απόκριση με το κινητό

 

4. Στο slot 1 να βάλετε την SIM από την οποία θα μπαίνετε και στο 3G ίντερνετ, ενώ στο slot 2 τη SIM που θα έχετε μόνο για ομιλία.

 

5. Ρυθμίστε τη φωτεινότητα στο αυτόματο, έτσι ώστε να μετριάζεται η σε περίπτωση χαμηλού εξωτερικού φωτισμού, οπότε και να κάνετε και οικονομία στην μπαταρία

 

6. Να αποεπιλέξετε την επιλογη του google play να κάνει ενημερώσεις και από 3G δίκτυα και να παραμείνει μόνο για το wifi και καλύτερα μάλιστα, μόνο χειροκίνητα και όχι αυτόματα, προκειμένου να αποφύγετε αναίτιες χρεώσεις

 

7. Βάλτε οπωσδήποτε θήκη, γιατί είναι βαρύ σαν κινητό και μία του πτώση μπορεί να είναι και η μοιραία του

 

8. Βάλτε πρόγραμμα για να μεταφέρει τις δευτερεύουσες εφαρμογές στην κάρτα (Apps2sd) και έτσι να αφήνετε την εσωτερική μνήμη του κινητού όσο το δυνατόν πιο άδεια, και έτσι πιο "ευκίνητη"

 

9. Θυμηθείτε να ενημερώσετε στο minideal.net τη γλώσσα που θα θέλετε να σας εγκαταστήσουν (σας το ζητάνε και οι ίδιοι, αν προσέξετε στη σελίδα του κινητού).

 

10. Το κινητό έρχεται από το minideal.net rootαρισμένο και με google play εγκατεστημένο, οπότε και είστε έτοιμοι για "μεγάλα" και "τρανά" :)

 

Αυτά τα ολίγα. θα χαρώ να απαντήσω σε απορίες (μέσα στα πλαίσια των γνώσεών μου)

 

Δική μου βαθμολογία σε σχέση με την τιμή μου, πάνω από 9/10!!!!

Link to comment
Share on other sites

Να σε καλα για αυτα που εγραψες.Θελω να σε ρωτησω απο θεμα κατασκευης πως το ειδες...?Καλα δεν απαιτω να φτασει τις πιο ακριβες σειρες τις lenovo αλλα γενικα ειναι καλη κατασκευη η ψευτοδουλειες?Την οθονη την βλεπεις τοσο ευαισθητη που πρεπει οπωςδηποτε να βαλουμε μεμβρανη?Απο σημα πως παει?Υστερη καθολου αν βρισκεσαι σε περιοχες χωρις καλο σημα?
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, απαντώ ένα προς ένα:

1. Από θέμα κατασκευής είναι καλούτσικο. Δεν είναι το μέταλλο του iphone. Είναι πλαστικό, όπως και πολλά άλλα της αγοράς. Δεν υστερεί σε αυτόν τον τομέα, μην ανησυχείς... Προσοχή όμως στο βγάλσιμο του πίσω καπακίου, που λόγω μεγέθους, μπορεί με μία απρόσεχτη και βίαιη κίνηση, να σπάσει.

 

2. Για την οθόνη, είπα για μεμβράνη, διότι είναι πολύ (μα πάρα πολύ) μεγάλη και η δυσκολία να χειριστείς μία τόσο μεγάλη οθόνη στο/στα χέρι/ια σου αυξάνει τις πιθανότητες για να σου πέσει. Μόνο γι' αυτόν το λόγο το είπα. Και ούτως ή άλλως, όταν αγοράζεις καινούριο αμάξι, δεν το προσέχεις ακόμα και στην ελάχιστη σκόνη που θα πιάσει; Έ, κάπως έτσι δες το...

 

3. Από σήμα. Έχω βάλει μία κάρτα WIND (σύνδεση) και μία COSMOTE (what's up) και μέχρι σήμερα (2 μέρες) δεν αντιμετώπισα πρόβλημα σύνδεσης, την ώρα που το προηγούμενό μου samsung, ειδικά στην κάρτα what's up (είχε και αυτό δύο κάρτες) μου έριχνε το σήμα και κοβόταν η σύνδεση απότομα

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις,θα ηθελα οταν εχεις και μια πιο ολοκληρωμενη αποψη να μας πεις και σχετικα με τι μπαταρια ποσο περιπου κραταει με μετρια προς βαρια χρηση.
Link to comment
Share on other sites

Επιτελους πιασανε τοπο τα λογια μου! :-P Θα ηθελα να σε ρωτησω φιλε μου αν δουλευει το rotation στα sms.
Link to comment
Share on other sites

Επιτελους πιασανε τοπο τα λογια μου! :-P Θα ηθελα να σε ρωτησω φιλε μου αν δουλευει το rotation στα sms.

 

Τι εννοείς "rotation"; αν εννοείς ότι γυρννάει το πληκτρολόγιο σε landscape mode, ναι. Γυρνάει εφόσον έχεις επιλέξει το auto-rotation screen. Αν είναι κάτι άλλο που ρωτάς, πες μου

 

καλησπερα κ απο μενα. Καποια παιδια ανεφεραν οτι σβηνει μονο του. Σου συνεβει κ σενα?

 

Όχι... μέχρι στιγμής κανένα τέτοιο συμβάν σε μένα.

 

Ευχαριστω για τις απαντησεις,θα ηθελα οταν εχεις και μια πιο ολοκληρωμενη αποψη να μας πεις και σχετικα με τι μπαταρια ποσο περιπου κραταει με μετρια προς βαρια χρηση.

 

Αν το συγκρίνεις με το Samsung S4 (κινητό τελευταίας κοπής) που έχει μπαταρία 2600 mAh, ενώ το Α830 έχει 2250 mAh, μπορείς να καταλάβεις ότι οι διάρκειες είναι ανάλογες.... Σκέψου ότι με 6-7€ παίρνεις και 2η μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς "rotation"; αν εννοείς ότι γυρννάει το πληκτρολόγιο σε landscape mode, ναι. Γυρνάει εφόσον έχεις επιλέξει το auto-rotation screen. Αν είναι κάτι άλλο που ρωτάς, πες μου

 

 

 

Όχι... μέχρι στιγμής κανένα τέτοιο συμβάν σε μένα.

 

 

 

Αν το συγκρίνεις με το Samsung S4 (κινητό τελευταίας κοπής) που έχει μπαταρία 2600 mAh, ενώ το Α830 έχει 2250 mAh, μπορείς να καταλάβεις ότι οι διάρκειες είναι ανάλογες.... Σκέψου ότι με 6-7€ παίρνεις και 2η μπαταρία

 

Ναι αυτο εννοουσα :) Επειδη το εχουνε αναφέρει κάποια παιδιά εδω μέσα.Ωραία.Η θηκη ειναι καλής ποιοτητας?Επίσης σκέφτεσαι να δοκιμάσεις καμιά άλλη rom?

Edited by Darth_Revan
Link to comment
Share on other sites

:)

Ναι αυτο εννοουσα :) Επειδη το εχουνε αναφέρει κάποια παιδιά εδω μέσα.Ωραία.Η θηκη ειναι καλής ποιοτητας?Επίσης σκέφτεσαι να δοκιμάσεις καμιά άλλη rom?

 

1. Η θήκη είναι πολύ καλής ποιότητας.

 

2. "11άδα που νικάει, δεν αλλάζει"

Link to comment
Share on other sites

:)

 

1. Η θήκη είναι πολύ καλής ποιότητας.

 

2. "11άδα που νικάει, δεν αλλάζει"

 

Χαχα σωστός ο φίλος.Σου ευχομαι να το καταευχαριστηθείς φίλε μου και οτι αλλο θέλω θα επανέλθω εδώ.Ευτυχώς άρχισε να αποκτάει λίγη ζωή αυτο το θέμα :p

Bάλε και ένα link αν θές απο την θήκη του κινητού.

Eπίσης εδώ βρήκα 2 custom roms για τους τολμηρούς ;)

http://www.slatedroid.com/topic/72057-lenovo-ideaphone-a820/page__p__819537__hl__lenvo+a830__fromsearch__1?do=findComment&comment=819537

Edited by Darth_Revan
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου. Σημερα το παρέλαβα και εγω.θελω να μου πεις αν ξέρεις πως γίνετε να στέλνω μυνηματα με 160 χαρακτήρες ελληνικούς. Παίζει κάποιο APP .? επίσης ενώ νομίζω ότι έχω κλείσει το 3G , μου το δείχνει ανοιχτό, όπου κλεινει? επίσης αν γνωρίζεις τίποτα καλα και χρήσιμα APPS στείλε μου τα σε inbox. Ευχαριστω πολυ. Edited by finakis
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παίδες... το κινητό το έχω στα χέρια μου. Αρχίζω review οπότε πάρτε ποπ κορν ή σημειωματάριο (αν σας ενδιαφέρει τόσο) και απολαύστε

 

Καταρχήν το κινητό είναι αυτό

http://smartphoneforcheap.com/images/lenovoA830.jpg

 

Και τα specs του είναι αυτά

http://img.alibaba.com/img/pb/321/222/632/632222321_741.jpg

 

Τέλος, για το αν έχει ελληνικά....

http://i01.i.aliimg.com/img/pb/707/731/630/630731707_793.jpg

 

Τώρα, η δική μου άποψη επί του κινητού.

 

Πρωτοείδα κινητό lenovo, από ένα φίλο μου που πήρε το Α820 (ξέρετε, αυτό χωρίς κάμερα) και ξετρελάθηκα από την αφή του, τα features του και τέλος την τιμή του.

 

Έκατσα λοιπόν και έψαξα στο minideal.net για κάτι καλύτερο (γιατί και το προηγούμενο κινητό μου δεν είχε φλας και γι' αυτό ήμουν πάντα παραπονεμένος).

 

Έτσι, έπεσα πάνω στο Α830.

 

Η αγορά μου, μου κόστισε 160€ (+extra μπαταρία που το επέλεξα + θήκη TPC (Thermoplastic polyurethane) (καμία σχέση με σιλικόνη, είναι χοντρό πλαστικό πολύ εύκαμπτο και πολύ ανθεκτικό, τέλειο για κινητό))

 

TPC case for Lenovo A830

http://www.antelife.com/media/catalog/product/cache/1/image/600x/887299967354b7276aa538377b678750/i/m/img_1471.jpg

 

Πάνω στο ψάξιμο έπεσα και σε μία άλλη φοβερή θήκη από την MOFI η οποία είναι τύπου πορτοφολιού, αλλά με δυνατότητα κάμψης του ενός φύλλου και στήριξης του κινητού, όπως στις θήκες για τα iPads:

 

http://i01.i.aliimg.com/wsphoto/v0/927629269/New-arrival-MOFI-RUI-series-PU-leather-case-for-lenovo-a830-free-shipping-four-colors-for.jpg

http://image.dhgate.com/desc_368218606_00.jpg

 

Σαν interface το είχα συνηθίσει και δεν μου ήταν άγνωστο λόγω της εμπειρίας από το κινητό του φίλου μου, αλλά ομολογώ ότι είναι πάρα πολύ καλό. Η οθόνη, αν και δεν έχει την ανάλυση ενός ακριβοθώρητου κινητού, είναι άκρως ικανοποιητική

Η απόκριση άμεση και η λειτουργία των 4 πυρήνων, ταχύτατη.

 

Αμέσως άρχισα να το φορτώνω με προγράμματα και παιχνίδια και μέχρις στιγμής, δεν έχω δει να ζορίζεται.

 

Από θέμα φωτογραφικής, είμαι απόλυτα ικανοποιημένος για λειτουργία ημέρας. Για τη νύχτα δεν μπορώ να πω γιατί ακόμα δεν το δοκίμασα (είναι 2η μέρα στα χέρια μου), αλλά από ότι πιστεύω, κανένα κινητό δεν μπορεί να συναγωνιστεί το φακό μίας φωτογραφικής τη νύχτα, οπότε και οι απαιτήσεις θα πρέπει να είναι ανάλογες.

 

Ο ήχος είναι επίσης πάρα πολύ καλός.

 

Η μπαταρία είναι 2250mAh, το οποίο δεν μπορώ να υπολογίσω πόσο διαρκεί (ακόμα) μιας και αυτές τις δύο μέρες που το έχω, το έχω λιώσει στο ψαχούλεμα και στο wifi, οπότε και μία φόρτωση δε μου έφτανε για μία μέρα. Αλλά όπως προείπα έχω τη δεύτερη μπαταρία ανα χείρας, οποτε φτάνω στο ικανοποιητικό 4500 mAh (2250+2250), λόγος που σε κάνει να είσαι ιδιαίτερα ήρεμος ότι δεν θα ξεμείνεις από μπαταρία εκεί που δεν το θες...

 

Το GPS του το δοκίμασα και είμαι επίσης ικανοποιημένος από το χρόνο που χρειάστηκε να βρει δορυφόρους για πρώτη φορά. Για όσους θέλουν, μπορούν να κατεβάσουν το Faster Fix (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.Double.FasterFix) για να κλειδώσουν το γρήγορο κούμπωμα του gps τους

 

Από ποιότητα ήχου στο ακουστικό κατά τη διάρκεια της κλήσης, επίσης είμαι ευχαριστημένος.

 

Από αρνητικά, τα μόνα που μπορώ να σκεφτώ είναι:

 

1. Είναι τεράστιο ακόμα και για τα δικά μου "μεγάλα" ομολογουμένως χέρια και όταν είσαι ειδικά μέσα στο αυτοκίνητο είναι επιβεβλημένη η χρήση handsfree ή bluetooth για να μην πάθετε καμιά ζημιά, πάνω στην προσπάθειά σας να το κουμαντάρετε

 

2. Το manual που σου έρχεται είναι στα Κινέζικα, οπότε θα πρέπει να βρείτε μεταφραστή ή να χρησιμοποιήσετε αυτήν την αφορμή για να ξεκινήσετε μία νέα γλώσσα από το φθινόπωρο

 

Τα tips που θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας από την μέχρι τώρα εμπειρία μου με το κινητό είναι τα παρακάτω:

 

1. Βάλτε του από την αρχή μεμβράνη στην οθόνη για να μεγιστοποιήσετε το χρόνο ζωής της

 

2. Για αναπαραγωγή βίντεο, βάλτε MX player + codecs γιατί αλλιώς κολλάει με τον δικό του player

 

3. Αν είναι να βάλετε και micro SD κάρτα, να προτιμήσετε μία η οποία να είναι class 10 (ανεξαρτήτου χωρητικότητας) για να έχει γρηγορότερη απόκριση με το κινητό

 

4. Στο slot 1 να βάλετε την SIM από την οποία θα μπαίνετε και στο 3G ίντερνετ, ενώ στο slot 2 τη SIM που θα έχετε μόνο για ομιλία.

 

5. Ρυθμίστε τη φωτεινότητα στο αυτόματο, έτσι ώστε να μετριάζεται η σε περίπτωση χαμηλού εξωτερικού φωτισμού, οπότε και να κάνετε και οικονομία στην μπαταρία

 

6. Να αποεπιλέξετε την επιλογη του google play να κάνει ενημερώσεις και από 3G δίκτυα και να παραμείνει μόνο για το wifi και καλύτερα μάλιστα, μόνο χειροκίνητα και όχι αυτόματα, προκειμένου να αποφύγετε αναίτιες χρεώσεις

 

7. Βάλτε οπωσδήποτε θήκη, γιατί είναι βαρύ σαν κινητό και μία του πτώση μπορεί να είναι και η μοιραία του

 

8. Βάλτε πρόγραμμα για να μεταφέρει τις δευτερεύουσες εφαρμογές στην κάρτα (Apps2sd) και έτσι να αφήνετε την εσωτερική μνήμη του κινητού όσο το δυνατόν πιο άδεια, και έτσι πιο "ευκίνητη"

 

9. Θυμηθείτε να ενημερώσετε στο minideal.net τη γλώσσα που θα θέλετε να σας εγκαταστήσουν (σας το ζητάνε και οι ίδιοι, αν προσέξετε στη σελίδα του κινητού).

 

10. Το κινητό έρχεται από το minideal.net rootαρισμένο και με google play εγκατεστημένο, οπότε και είστε έτοιμοι για "μεγάλα" και "τρανά" :)

 

Αυτά τα ολίγα. θα χαρώ να απαντήσω σε απορίες (μέσα στα πλαίσια των γνώσεών μου)

 

Δική μου βαθμολογία σε σχέση με την τιμή μου, πάνω από 9/10!!!!

 

Καλησπέρα φίλε μου. Σημερα το παρέλαβα και εγω.θελω να μου πεις αν ξέρεις πως γίνετε να στέλνω μυνηματα με 160 χαρακτήρες ελληνικούς. Παίζει κάποιο APP .? επίσης ενώ νομίζω ότι έχω κλείσει το 3G , μου το δείχνει ανοιχτό, όπου κλεινει? επίσης αν γνωρίζεις τίποτα καλα και χρήσιμα APPS στείλε μου τα σε inbox. Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθειΑ εβαλα το κινητο να φορτισει και μετα απο μια μιση ωρα του παταω να ανοιξει γιατι το φορτισα κλειστο και δεν μου ανοιγει. τι συμβαινει ?
Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθειΑ εβαλα το κινητο να φορτισει και μετα απο μια μιση ωρα του παταω να ανοιξει γιατι το φορτισα κλειστο και δεν μου ανοιγει. τι συμβαινει ?

Φιλε βγαλε μια την μπαταρια και ξαναπροσπαθησε,καλα σε μιση ωρα εκανε πληρη φορτιση??

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

εβγαλα την μπαταρια και την ξανα εβαλα και τιποτα. επισης εβαλα το παλιο μου κινητο

( lumia 800 ) να φορτισει με τον φορτιστη του lenovo και φορτιζει κανονικα. αρα δεν φταιει ο φορτιστης. επισης εβγαλα την SD και δεν εγινε τιποτα. τι να πω ρε παιδια...

βοηθηστε αμα γνωριζετε.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε βγαλε μια την μπαταρια και ξαναπροσπαθησε,καλα σε μιση ωρα εκανε πληρη φορτιση??

 

το κινητο το ανοιξα και ειχε 30% το δουλεψα και μολις πηγε η μπαταρια στο 10% το εβαλα να φορτισει...μετα απο 1 μιση ωρα φορτισης πηγα να δω που βρισκεται η φορτιση και δεν εδειχνε τιποτα. πηγα να το ανοιξω και δεν ανοιγε. :(

Link to comment
Share on other sites

Σε ενα lenovo A800 που εχω εδω τωρα και σεταρω για φιλο,το μονο που παρατηρω ειναι οτι αργει να φορτοση,αλλα να μην ανοιγει καν ειναι αλλο θεμα.Χωρις την μπαταρια επανω,μονο με τον φορτιστη στο ρευμα ανοιγει το κινητο φιλε??

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...