Jump to content

Lenovo Vibe X2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η διαδρομες για το flash tool ειναι σωστες.Δοκιμασε με την επιλογη firmware update,ειναι κατω απο το scatter loading file.Τι windows εχεις?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το εψαξα λιγο μαλλον χρειαζεσαι τον vcom driver http://thebroodle.com/microsoft/windows/how-to-install-mtk65xx-preloader-usb-vcom-drivers-in-windows/

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η καλυτερα δες εδω απλα θα χρειαστεις το τηλεφωνο της γυναικας σου http://www.cuehow.com/2014/10/mtk65xx-pdanet-vcom-adb-usb-driver.html

 

το συνδεσα μετα και με την εγκατασταση του pdanet ενω δειχνει να ανταποκρινεται το tool δεν τρεχει αλλα μωλις ξεσυνδεσα το usb μου εβγαλε το μνμ

BROM ERROR:S_BROM_CMD_STARTCMD_FAIL

BROM can not pass bootrom start command!posiblly target power up to early

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κανε ενα restart το pc και τρεξτο σαν admin το flash tool

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΕΓΩ UPDATE 120 ΣΕ ΚΙΝΕΖΙΚΟ.ΜΕΤΑ ΓΥΡΙΣΑ ΣΤΗΝ CU ROM KAI ΣΑΝ ΑΣΧΕΤΟΣ ΕΧΑΣΑ ΤΟ IMEI.ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΙΜΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΓΡΑΦΕΙ INVALID.EYXΑΡΙΣΤΩ!!!

 

Εχεις πουθενα τα imei?Σε backup η αμα τα γραφει στο κουτι

Link to comment
Share on other sites

Κανε ενα restart το pc και τρεξτο σαν admin το flash tool

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εχεις πουθενα τα imei?Σε backup η αμα τα γραφει στο κουτι

 

το εκανα και τιποτα,τωρα με το pdanet μωλις το συνδεω δεν ανοιγει μενει κλειστο αλλα το tool εξακολουθει και δεν τρεχει.Μαλλον τωρα κατι φορτωνω λαθος

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΕΓΩ UPDATE 120 ΣΕ ΚΙΝΕΖΙΚΟ.ΜΕΤΑ ΓΥΡΙΣΑ ΣΤΗΝ CU ROM KAI ΣΑΝ ΑΣΧΕΤΟΣ ΕΧΑΣΑ ΤΟ IMEI.ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΙΜΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΓΡΑΦΕΙ INVALID.EYXΑΡΙΣΤΩ!!!

 

Κανε ενα restart το pc και τρεξτο σαν admin το flash tool

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εχεις πουθενα τα imei?Σε backup η αμα τα γραφει στο κουτι

 

ΝΑΙ ΣΤΟ ΚΟΥΤΙ

Link to comment
Share on other sites

το εκανα και τιποτα,τωρα με το pdanet μωλις το συνδεω δεν ανοιγει μενει κλειστο αλλα το tool εξακολουθει και δεν τρεχει.Μαλλον τωρα κατι φορτωνω λαθος

 

Δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο,αν εχεις κανα αλλο pc να περασεις τους drivers και να προσπαθησεις μονο.Τωρα για το imei το πιο ευκολο ειναι με mobile uncle εφοσον τα εχεις.Αμα ψαξεις στο google θα βρεις αρκετους guide.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο,αν εχεις κανα αλλο pc να περασεις τους drivers και να προσπαθησεις μονο.Τωρα για το imei το πιο ευκολο ειναι με mobile uncle εφοσον τα εχεις.Αμα ψαξεις στο google θα βρεις αρκετους guide.

 

να εισαι καλα ευχαριστω για την βοηθεια

 

στο download agent βαζουμε το mtk_allinone_DA.bin

 

και στο scatter το ΜΤ6595_android_scatter.txt

αυτα πρεπει να ειναι στον ιδιο φακελο??

Edited by vladim
Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει αυτή η νέα ανακοίνωση που αναφέρει πως επισκευάζει στην Ελλάδα ή τα αποστέλλει πολύ γρήγορα τα επισκευασμένα, δεν διευκρινίζει... http://www.minideal.net/repair-in-greece.html εκτός κι αν δεν κατάλαβα κάτι εγώ :)

Αλλά και άλλη περίπτωση για το ίδιο κατάστημα με αποστολή σε 1-2 μέρες!!: http://www.minideal.net/stock-in-greece.html

 

Τι έγινε?? ανοίξαν εδώ υποκατάστημα???? :p:p:D:D:D

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

να εισαι καλα ευχαριστω για την βοηθεια

 

στο download agent βαζουμε το mtk_allinone_DA.bin

 

και στο scatter το ΜΤ6595_android_scatter.txt

αυτα πρεπει να ειναι στον ιδιο φακελο??

 

οχι δεν πειραζεις τιποτα οταν αποσυμπιεζεις την ρομ.Τρεχεις το flash tool μεσα απο την ρομ,βαζει μονο του το agent και επιλεγεις το scatter.

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν πειραζεις τιποτα οταν αποσυμπιεζεις την ρομ.Τρεχεις το flash tool μεσα απο την ρομ,βαζει μονο του το agent και επιλεγεις το scatter.

 

με εσωσε το usbdeview,τα εσβυσα ολα και ξανα απο την αρχη.Και ολα μια χαρα!!!

Link to comment
Share on other sites

Αναλογα την εκδοση..Στην cu rom ενω το διαγραφει,οταν κανεις reboot εμφανιζεται παλι.Στην eu rom s126 που ειχα δοκιμασει φευγει κανονικα..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες!Έχω παραγγείλει 2 κινητά από pandawill και μετά απο 6 ώρες χρήσης το ένα έβγαλε λευκή οθόνη έκλεισε και απο τότε δεν ανταποκρίνεται καθόλου!Το δεύτερο μετά από 15 μέρες το ίδιο πρόβλημα!Νεκρά και τα δυο πλέον!Έχει τύχει σε κανέναν άλλο κάτι παρόμοιο???
Link to comment
Share on other sites

Παίδες εμένα μου φαίνεται ότι Minideal και To2c είναι τα καλύτερα από την άποψη του after sales support... Ειδικά το πρώτο.

 

Στις 18 συσκευές που έχω πάρει για μένα και για τρίτους από το Minideal, μόνο το δικό μου το G4a είχε θέματα...

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες.... έχω καιρό να διαβάσω το νήμα.... γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος απο το κινητό... 2 θεματάκια να ρωτήσω μόνο...1ον έχουμε καμία εξέλιξη με το led φωτάκι....2ον πως μπορώ να κάνω το go sms την κύρια εφαρμογή μηνυμάτων????

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες.... έχω καιρό να διαβάσω το νήμα.... γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος απο το κινητό... 2 θεματάκια να ρωτήσω μόνο...1ον έχουμε καμία εξέλιξη με το led φωτάκι....2ον πως μπορώ να κάνω το go sms την κύρια εφαρμογή μηνυμάτων????

 

Για τα μηνυματα λογικα αμα παγωσεις με titanium την stock εφαρμογη θα δουλεψει

Link to comment
Share on other sites

Για τα μηνυματα λογικα αμα παγωσεις με titanium την stock εφαρμογη θα δουλεψει

 

Πρεπει να είναι αγορασμένο για να την παγωσω εε?? αν δεν κανω λαθος

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες ώρες ανέβηκε στο needrom official lollipop για το Ζ2.

Ήταν προγραμματισμένη για το 2ο τετράμηνο του 2015 όπως και για το Χ2... έρχεται η σειρά μας;;; :rolleyes:

ΟΜΩΣ... χωρίς gapps και μόνο κινέζικα και αγγλικά :mad:

Lenovo :down::down::down:

 

27 Μαΐου λένε..

http://www.gsmarena.com/lenovo_vibe_x2_is_set_to_get_lollipop_update_on_may_27-news-11927.php

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω,βγαίνω στο συγκεκριμένο thread και σκέφτομαι σοβαρά την αγορά του για δεύτερη συσκευή κι ας μην το παίρνω απόφασή να το παραγγείλω τελικά.

Αν και λογικά τέλος του μήνα ισως να προβώ επιτέλους στην αγορά του.

Hardware θέματα έχουμε?προβλήματά με οθόνη η κάτι αλλο?

Επίσης αν το αγοράσω από ελληνικό κατάστημά πού όμως το έχει φέρει από κίνα μεριά τι γίνεται με την εγγύηση?θα εχω ελλάδα η μπα?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα αν εξαιρέσεις την μπαταρία και την απόδοση της κάμερας σε χαμηλό φωτισμό, είναι απίστευτο κινητό.Σήμα άριστο και στις 2 Sim, ωραία οθόνη, δεν κολλάει πουθενά και πανέμορφο.Τώρα για την εγγύηση χλωμό το βλεπω να μας καλύπτει η lenovo στην Ελλάδα.
Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω,βγαίνω στο συγκεκριμένο thread και σκέφτομαι σοβαρά την αγορά του για δεύτερη συσκευή κι ας μην το παίρνω απόφασή να το παραγγείλω τελικά.

Αν και λογικά τέλος του μήνα ισως να προβώ επιτέλους στην αγορά του.

Hardware θέματα έχουμε?προβλήματά με οθόνη η κάτι αλλο?

Επίσης αν το αγοράσω από ελληνικό κατάστημά πού όμως το έχει φέρει από κίνα μεριά τι γίνεται με την εγγύηση?θα εχω ελλάδα η μπα?

Σε προηγουμενα ποστ γραφουν οτι η οθονη εχει θερμα χρωματα

Εγγυηση στην Ελλαδα, μπαααα....

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...