Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΤΙΝ ΛΕΝΕ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΝ ΤΙΝ ΠΑΡΤΗ ΤΟΥΣ ΚΑΛΗΤΕΡΑ. ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΕΙ GREEK REVIEW VIDEO ΑΣ ΜΟΥ ΠΟΥΝ ΣΕ ΠΟΙΑ ΣΕΛΙΔΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΒΛΕΠΟΥΝ ΚΑΛΗΤΕΡΑ ΓΙΑΤΗ ΜΑΛΛΟΝ ΕΧΩ ΤΥΦΛΩΘΕΙ Η ΧΑΖΕΨΑ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Α ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΕΙΜΑΙ ΑΓΡΑΜΑΤΟΣ ΟΠΙΟΝ ΤΟΝ ΕΝΟΧΛΟΥΝ ΤΑ ΛΑΘΗ ΝΑ ΜΙΝ ΔΙΑΒΑΖΕΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...

 

Γιατί τσαντιστηκες τώρα; Μπορούσες απλά να πεις θέλω video review στα ελληνικά και θα σου απαντούσαμε ότι δεν υπάρχει ακόμα. Εγώ ξέρω ότι τα review είναι και απόψεις χωρίς βίντεο.

Edited by Alex_90
:chair:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΤΙΝ ΛΕΝΕ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΝ ΤΙΝ ΠΑΡΤΗ ΤΟΥΣ ΚΑΛΗΤΕΡΑ. ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΕΙ GREEK REVIEW VIDEO ΑΣ ΜΟΥ ΠΟΥΝ ΣΕ ΠΟΙΑ ΣΕΛΙΔΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΒΛΕΠΟΥΝ ΚΑΛΗΤΕΡΑ ΓΙΑΤΗ ΜΑΛΛΟΝ ΕΧΩ ΤΥΦΛΩΘΕΙ Η ΧΑΖΕΨΑ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Α ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΕΙΜΑΙ ΑΓΡΑΜΑΤΟΣ ΟΠΙΟΝ ΤΟΝ ΕΝΟΧΛΟΥΝ ΤΑ ΛΑΘΗ ΝΑ ΜΙΝ ΔΙΑΒΑΖΕΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...

Καταρχάς δεν είπε κανείς για βίντεο στα ελληνικά. Δεύτερον δεν σου την λέει κανείς απλά αυτοί είναι οι κανόνες του φόρουμ .Όχι κεφαλαία και greeklish. Αν είσαι ανορθόγραφος και αγράμματος και χρησιμοποιείς Firefox υπάρχει ωραιότατο λεξικό στα ελληνικά που τα διορθώνει. Έτσι θα μαθαίνεις και εσύ :-)

Link to comment
Share on other sites

Μη το χαλάμε το θέμα παιδιά.

Γιατί εξίσου και το να βγαίνουμε τόσο off topic με παρατηρήσεις είναι ενάντια στους κανόνες του κάθε θέματος και forum.

 

Στο θέμα μας

τρίτη-τετάρτη θα το έχω στα χέρια μου,θα προσπαθήσω να βγάλω κι ένα βιντεάκι με τις ερωτήσεις σας εάν δεν με έχουν προλάβει άλλοι κάτοχοι. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Για φωτογραφίες το βράδυ , έχω πάθει την πλάκα μου ! Πολύ καλύτερες από την olympus sz31mr που εχω για φωτογραφική. Δεν συγκρίνεται με κανένα άλλο από τα κινητά που έχω στα χέρια μου (Lg g2,Xperia Z, N8,Note2) Ρύθμιση κλείστρου για να μείνει ανοιχτό δεν βλέπω εμφανώς κάπου, αλλά έχει δύο scenes (night & Candle light) που πιθανώς κάνουν αυτό το πράγμα.

 

αν σου ειναι ευκολο ανεβασε κανα δειγμα να δουμε, στο flickr αν μπορεις που φαινονται και σε μεγαλη αναλυση

Link to comment
Share on other sites

αν μπορει καποιος να μας πει τι λεει απο μπαταρια.....ποση ωρα του βραζει sot και τι εχει ανοιχτα!
Link to comment
Share on other sites

Το παράγγειλα και εγώ για έναν φίλο από το to2c και περιμένω. Πάντως είναι καλή προσφορά σε αυτήν την τιμή 2 θήκες + screenprotector
Link to comment
Share on other sites

Στο gearbest δεν το βρήκα καν. Το έχει το vickmall με 175 από Κίνα ή 205 από ευρωπαϊκή αποθήκη και παράδοση στην Ελλάδα εντός μιας εργάσιμης!

Μονο αυτο εχει το GearBest στα 173,45$

http://www.gearbest.com/lenovo-k3-_gear/

Edited by ADISSON

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

Μονο αυτο εχει το GearBest στα 173,45$

http://www.gearbest.com/lenovo-k3-_gear/

 

Αυτό είναι το σκέτο k3 όχι το k3 note...Κατά τις 20 Μαίου θα βγεί και η έκδοση με το κεραμικό ηχείο (angelic voice) .

Edited by Darth_Revan
Link to comment
Share on other sites

Παιδια λεω να το παραγγειλω σημερα-αυριο...Αυτη την στιγμη πιστευω οτι με τα δωρα συμφερει ποιο πολυ το to2c σωστα; Μεχρι ποτε ειναι η προσφορα, ξερει κανεις; Κατι ακομα, ΜΙΑ εκδοση υπαρχει ε, μην κανω καμια βλακεια;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια λεω να το παραγγειλω σημερα-αυριο...Αυτη την στιγμη πιστευω οτι με τα δωρα συμφερει ποιο πολυ το to2c σωστα; Μεχρι ποτε ειναι η προσφορα, ξερει κανεις; Κατι ακομα, ΜΙΑ εκδοση υπαρχει ε, μην κανω καμια βλακεια;

 

Μέχρι της 28 του μήνα ισχύει,δεν θα 'λεγα πως αυτή συμφέρει πιο πολύ από όλες,μιας και στο vickmall αν ζητήσεις σου δίνουν το κάτι της παραπάνω,τώρα εσύ ξέρεις. :)

Μία έκδοση έχει βγει προς το παρόν,και σε λίγο βγαίνει και η 2η ( angelic voice ) ,απλά κοίτα μη το μπερδέψεις με το απλό Lenovo k3 όπως ο Adisson παραπάνω,το k3 NOTE να κοιτάς.

Link to comment
Share on other sites

Κανονικα play store και ελληνικα εχει? Στο vickmall διαβασω οτι δεν το κανουν root.

Ναι τα όλα τα καταστήματα περνάνε όλες τις γλώσσες και ελληνικά στη συσκευή. Playstore έχει από μονη της η συσκευή. Ροοτ ακόμα δε κάνουν όντως

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Ναι τα όλα τα καταστήματα περνάνε όλες τις γλώσσες και ελληνικά στη συσκευή. Playstore έχει από μονη της η συσκευή. Ροοτ ακόμα δε κάνουν όντως

Νομιζω πως και το play store το βαζουν τα καταστηματα, δηλαδη δεν το εχει απο μονη της η συσκευη.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Την εριξα την παραγγελια απο to2c τελικα...Αντε να δουμε! Ειμαι πολυ ευχαριστημενος κατοχος του a850+ οποτε πιστευω και αυτο θα με υπερκαλυψει, αν εχει και την αυτονομια μπαταριας του a850+ θα ειναι τελειο.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το παρέλαβα. Το ακριβές όνομα είναι Lenovo K50-T5. Πήρε 9 μέρες απο την Κίνα να έρθει στην Αγγλία όπου βρίσκομαι. Τωρα να εκφράσω μια απόψη είναι νωρίς ακόμη αν και μια ιδέα την έκανα. Γρήγορο και εύχρηστο μου φάινεται αν κάπως τα χρώματα λίγο ψύχρα. Η μπαταρία για πρώτη φόρτηση πήρε καπου στη μιάμιση ώρα να γεμίσει Έρχεται με κάποιες εφαρμογές προεγκατεστημένες όπως το πχ battery saver ccleanerr κλπ που μπορείς να τις κατεβάσεις και απο το playstpre δωρεάν.Σε καμία βδομάδα να το δουλέψω λίγο και θα γράψω τις εντυπώσεις μου.

Ενα θέμα είναι ότι μου βγαζει κάτι στα κινέζικα κυριολεκτικά όταν ανοίγω το broswer που έχει (yelow pages και σε κάτι άλλο) και σε κανα δυο άλλες λειτουργίες πχ όταν δεχομαι μια κλήση μου βγάζει κάτι στα κινέζικα κάτω απο το όνομα του καλούντος ή όταν κατεβάζω την πάνω μπάρα ας πούμε στην αναμονή μια λειτουργία είναι στα κινέζικα και δεν κταλαβαίνω τη λέει.Γλώσσα της συσκευής είναι τα αγγλικά ενώ υποστηρίζει βλέπω και Ελληνικά.Έχει και ένα υπόλοιπo μιας εφαρμογής στα κινέζικα που πάλι δεν καταλαβαίνω τί είναι..

Τώρα το θέμα με τα κινέζικα πώς φέυγει εντελώς;

Και κάτι άλλο. Να το τολμήσω να το κάνω root ή να το αφήσω ήσυχο;

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το παρέλαβα. Το ακριβές όνομα είναι Lenovo K50-T5. Πήρε 9 μέρες απο την Κίνα να έρθει στην Αγγλία όπου βρίσκομαι. Τωρα να εκφράσω μια απόψη είναι νωρίς ακόμη αν και μια ιδέα την έκανα. Γρήγορο και εύχρηστο μου φάινεται αν κάπως τα χρώματα λίγο ψύχρα. Η μπαταρία για πρώτη φόρτηση πήρε καπου στη μιάμιση ώρα να γεμίσει Έρχεται με κάποιες εφαρμογές προεγκατεστημένες όπως το πχ battery saver ccleanerr κλπ που μπορείς να τις κατεβάσεις και απο το playstpre δωρεάν.Σε καμία βδομάδα να το δουλέψω λίγο και θα γράψω τις εντυπώσεις μου.

Ενα θέμα είναι ότι μου βγαζει κάτι στα κινέζικα κυριολεκτικά όταν ανοίγω το broswer που έχει (yelow pages και σε κάτι άλλο) και σε κανα δυο άλλες λειτουργίες πχ όταν δεχομαι μια κλήση μου βγάζει κάτι στα κινέζικα κάτω απο το όνομα του καλούντος ή όταν κατεβάζω την πάνω μπάρα ας πούμε στην αναμονή μια λειτουργία είναι στα κινέζικα και δεν κταλαβαίνω τη λέει.Γλώσσα της συσκευής είναι τα αγγλικά ενώ υποστηρίζει βλέπω και Ελληνικά.Έχει και ένα υπόλοιπo μιας εφαρμογής στα κινέζικα που πάλι δεν καταλαβαίνω τί είναι..

Τώρα το θέμα με τα κινέζικα πώς φέυγει εντελώς;

Και κάτι άλλο. Να το τολμήσω να το κάνω root ή να το αφήσω ήσυχο;

 

Καλοριζικο! Για την οθόνη μονο ξερω να σου πω, ψαξε να δεις μήπως βρεις το Miravision της ΜΤΚ που σε αφήνει να αλλαξει ΠΟΛΑ πράγματα στην οθόνη! Νομιζω στις ρυθμίσεις->display ηταν σε ενα jiayu s3.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το παρέλαβα. Το ακριβές όνομα είναι Lenovo K50-T5. Πήρε 9 μέρες απο την Κίνα να έρθει στην Αγγλία όπου βρίσκομαι. Τωρα να εκφράσω μια απόψη είναι νωρίς ακόμη αν και μια ιδέα την έκανα. Γρήγορο και εύχρηστο μου φάινεται αν κάπως τα χρώματα λίγο ψύχρα. Η μπαταρία για πρώτη φόρτηση πήρε καπου στη μιάμιση ώρα να γεμίσει Έρχεται με κάποιες εφαρμογές προεγκατεστημένες όπως το πχ battery saver ccleanerr κλπ που μπορείς να τις κατεβάσεις και απο το playstpre δωρεάν.Σε καμία βδομάδα να το δουλέψω λίγο και θα γράψω τις εντυπώσεις μου.

Ενα θέμα είναι ότι μου βγαζει κάτι στα κινέζικα κυριολεκτικά όταν ανοίγω το broswer που έχει (yelow pages και σε κάτι άλλο) και σε κανα δυο άλλες λειτουργίες πχ όταν δεχομαι μια κλήση μου βγάζει κάτι στα κινέζικα κάτω απο το όνομα του καλούντος ή όταν κατεβάζω την πάνω μπάρα ας πούμε στην αναμονή μια λειτουργία είναι στα κινέζικα και δεν κταλαβαίνω τη λέει.Γλώσσα της συσκευής είναι τα αγγλικά ενώ υποστηρίζει βλέπω και Ελληνικά.Έχει και ένα υπόλοιπo μιας εφαρμογής στα κινέζικα που πάλι δεν καταλαβαίνω τί είναι..

Τώρα το θέμα με τα κινέζικα πώς φέυγει εντελώς;

Και κάτι άλλο. Να το τολμήσω να το κάνω root ή να το αφήσω ήσυχο;

 

Μεγειά φίλε μου! Απο φωτεινοτητα και ποιοτητα χρωματων? Επισης οταν δοκιμασεις πες μας και εσυ εντυπωσεις απο καμερα σε ημερησιες και σε χαμηλου φωτισμου συνθήκες. Περιεργο να βγαζει κινεζικα και στα αγγλικα. Απο ποιο καταστημα το πηρες; ισως καποιο θεμα με τη ρομ. Ο αλλος φιλος που παρελαβε δεν ανεφερε κατι τετοιο

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Ενα θέμα είναι ότι μου βγαζει κάτι στα κινέζικα κυριολεκτικά όταν ανοίγω το broswer που έχει (yelow pages και σε κάτι άλλο) και σε κανα δυο άλλες λειτουργίες πχ όταν δεχομαι μια κλήση μου βγάζει κάτι στα κινέζικα κάτω απο το όνομα του καλούντος

Μηπως πρεπει να κανεις αυτο? " ανοίξτε την εφαρμογή για τις κλήσεις, πατήστε το κουμπί menu , επιλέξτε "More features and settings", μετά επιλέξτε "More display features", πατήστε "Location" και απενεργοποιήστε το "Display number's location", πατήστε back για να πάτε στην προηγούμενη οθόνη, πατήστε στο "Number match bits" και επιλέξτε "By 7". "

Link to comment
Share on other sites

Μηπως πρεπει να κανεις αυτο? " ανοίξτε την εφαρμογή για τις κλήσεις, πατήστε το κουμπί menu , επιλέξτε "More features and settings", μετά επιλέξτε "More display features", πατήστε "Location" και απενεργοποιήστε το "Display number's location", πατήστε back για να πάτε στην προηγούμενη οθόνη, πατήστε στο "Number match bits" και επιλέξτε "By 7". "

 

Απο

Το εκανα αλλά τίποτα. Πατώ πάνω στη μπάρα της διεθυνσης στον broswer και μου βγάζει κινέζικες σελίδες .Μονο μια σελίδα το BeutyLeg είναι στα αγγλικά.Τώρα εκεί που μου λές μολις ανοιγω την εφάρμογή με τις επαφές και προτού πάω οπουδήποτε έχει τέσερις επιλογές.:

DIALER, CAL LOG, CONTACTS , YP.

Λοιπόν το ΥΡ είναι όλο στα κινέζικα.Βλέπω ότι πρόκειται μάλλον για κάποιον χρυσό οδηγό.Αυτό πώς φέυγει;

Όσο για το Location πότε δεν είχα πρόβλημα με αυτή τη λειτουργία αλλά και πάλι το έκανα αλλά τιποτα..Πώς λύνεται;

Αλλά κι άλλα πράγματα είναι στα κινέζικα.Το front style στις ρυθμίσεις->display είναι στα κινέζικα....Πώς λύνεται;

Και το AVG PRO στα κινέζικα είναι. MAXXX AUDIO το ίδιο..Ενω στα προγράματα που δίνει αν είναι στα αγγλικά θα δείς και δυο επιλογές στα κινέζικα πάλι!!!

Πώς λύνεται;

Edited by untitle
Link to comment
Share on other sites

Ελληνικα εχει κανονικα? Σε οποια γλωσσα και να διαλεξεις παντα μενουν οι κινεζικες επιλογες? Εγω το lenovo A806 εχω και στο δικο μου ισως να ειναι διαφορετικες οι επιλογες.
Link to comment
Share on other sites

Ελληνικα εχει κανονικα? Σε οποια γλωσσα και να διαλεξεις παντα μενουν οι κινεζικες επιλογες? Εγω το lenovo A806 εχω και στο δικο μου ισως να ειναι διαφορετικες οι επιλογες.

 

 

'Eχει ελληνικά Και σε οποια γλωσσα και να διαλεξεις παντα μενουν οι κινεζικες επιλογες. Αλλά δεν έχει ούτε τ9 στη πληκτολόγιση μνμ πέρα του καταλόγου επαφών Κι ήθελα να αποφύγω να κατεβάσω αλλή εφαρμογή...

 

Έστειλα κι ένα email στο vickmal ξα δώ τί θα μου πούνε .οχι ότι ελπίζω σε πολλά αλλά ενταξει να το ξέρουν..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...