Jump to content

Lenovo S820


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βοήθεια σε κάτι που δε μπορώ να θυμηθώ πως το κάνω. Με το που πέρασα την S223 ROW διέγραψα όλες τις άχρηστες για εμένα εφαρμογές που ήταν προεγκατεστημένες, π.χ. accuweather, twitter κ.λπ. Αν και οι εφαρμογές έχουν όντως διαγραφεί, στα apps φαίνονται ακόμα κάποιες από αυτές, προφανώς κάποια υπολείμματά τους. Πως μπορώ να τα βρω που βρίσκονται αυτά για να τα διαγράψω και να εξοικονομήσω επιπλέον χώρο; Edited by AndreasQTEK
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βοήθεια σε κάτι που δε μπορώ να θυμηθώ πως το κάνω. Με το που πέρασα την S223 ROW διέγραψα όλες τις άχρηστες για εμένα εφαρμογές που ήταν προεγκατεστημένες, π.χ. accuweather, twitter κ.λπ. Αν και οι εφαρμογές έχουν όντως διαγραφεί, στα apps φαίνονται ακόμα κάποιες από αυτές, προφανώς κάποια υπολείμματά τους. Πως μπορώ να τα βρω που βρίσκονται αυτά για να τα διαγράψω και να εξοικονομήσω επιπλέον χώρο;

 

Νομιζω ειναι στο data/app

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανεις σας τπτ ανταλλακτικά απο s820.???

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

κατεβασα το ναβιγκον κ το περασα .ειχε χαρτες για ολη την ευρωπη αλλα τους εσβησα κ περασα στην εξωτερικη καρτα το αρχειο apk και το φακελο με τα (map.poi,data κλπ) .μετα εκανα εγκατασταση το αρκ κ οταν το ανοιξα εκανε την ενημερωση κ ανοιγει κανονικα,αλλα μ βγαζει το βατικανο.τι εκανα λαθος κ τι πρεπει να κανω τωρα για να το δοκιμασω?
Link to comment
Share on other sites

κατεβασα το ναβιγκον κ το περασα .ειχε χαρτες για ολη την ευρωπη αλλα τους εσβησα κ περασα στην εξωτερικη καρτα το αρχειο apk και το φακελο με τα (map.poi,data κλπ) .μετα εκανα εγκατασταση το αρκ κ οταν το ανοιξα εκανε την ενημερωση κ ανοιγει κανονικα,αλλα μ βγαζει το βατικανο.τι εκανα λαθος κ τι πρεπει να κανω τωρα για να το δοκιμασω?

 

Πηγαινε ρυθμισεις και εκει λεει my maps.επιλεγεις wlan κ θα σου βγαλει να επιλεξεις χωρες.Επελεξε ελλαδα κ θα σου κατεβασει 65 mb κ εισαι ετοιμος

Link to comment
Share on other sites

Απο χθες εχω προβλημα με το email app. δεν μπορω να διαβασω τα email μου γιατι βγαζει ενα μπλε display.(ετσι ξαφνικα χωρις να κανω κατι).Αρχικα το παρατηρησα στο newsbeast app που μου εβγαζε στα αρθρα το ιδιο μπλε display .

Το εκανα unistall το newsbeast χωρις να φτιαξουν τα email.Αφαιρεσα το account στο email και ξανα εισαγωγη αλλα χωρις αποτελεσμα .

Σε reboot μερικες φορες φτιαχνει αλλα μετα απο μερικα λεπτα εχω ξανα θεμα με το μπλε display.

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=60167&stc=1&d=1430210500

To ιδιο μπλε display στα email εχω και σε αλλη εφαρμογη type mail που εβαλα.

Εχω VIBEUI_V2.0_1503

Εχει τυχει σε κανενα;

Edited by tolisocc
Link to comment
Share on other sites

Αυτό σου το κάνει σε όλα τα emails ή μόνο σε αυτά τύπου eshop που περιέχουν εικόνες; Ένα απλό email κειμένου το εμφανίζει κανονικά; Το ρωτάω γιατί το πρόβλημα έτσι όπως φαίνεται στη φώτο περιορίζεται στο σημείο όπου εμφανίζεται το περιεχόμενο του μηνύματος και όχι στην εφαρμογή καθεαυτή.
Link to comment
Share on other sites

Δε πάει κάπου το μυαλό μου, δε μου έχει τύχει ούτε έχω διαβάσει κάπου κάτι παρόμοιο. Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι να δεις εάν έχει γίνει κάτι ή έχει εγκατασταθεί κάποιο flash player πρόγραμμα που δεν είναι συμβατό με το κινητό, οπότε δε μπορεί να το εμφανίσει το κείμενο ή την εικόνα.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος άλλος τροπος να ενεργοποίηση το τηλέφωνο όταν δεν δουλεύει καθόλου το power button??

( το άνοιξαν γιατί άλλαξαν πλακέτα κ καταλαθως κόπηκε η καλώδιοταινία του.)

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος άλλος τροπος να ενεργοποίηση το τηλέφωνο όταν δεν δουλεύει καθόλου το power button??

( το άνοιξαν γιατί άλλαξαν πλακέτα κ καταλαθως κόπηκε η καλώδιοταινία του.)

 

Απο οτι ξερω εγω οχι

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ Ντίνο ... Κ γω έτσι πιστεύω αλλά Ρώτησα.. Μήπως......

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση από lenovos820 >

to google maps θελει χρηση δεδομενων ομως. εγω θελω με καποιο gps αpp χωρις δεδομενα να κανω δουλεια,εχω κατεβασει το co pilot.

τι μπορει να φταιει? κ μπορω να περασω με καποιο τροπο το navigon η δεν συνεργαζεται καθολου με τον mediatek?

Το navigon λειτουργει κανονικα

 

καλησπερα.κατεβασα παλι το ναβιγκον.πηγα ντινο εκει π λες στο wlan κ μ λεει να κατεβασω 644μβ τα οποια δεν ξερω τι ειναι. τον χαρτη τον εχω ηδη κατεβασει απο το νετ .δεν βρισκω το φακελο να τον βαλω μεσα να τελειωνω ομως χωρις να χρειαστει να κατεβασω κατι αλλο.

 

επισης εχω θεμα με το ραδιοφωνο δεν ακουγεται δυνατα ο ηχος ενω στα πολυμεσα ολα παιζουν δυνατα.το εχει συναντησει κανεις αλλος αυτο?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.κατεβασα παλι το ναβιγκον.πηγα ντινο εκει π λες στο wlan κ μ λεει να κατεβασω 644μβ τα οποια δεν ξερω τι ειναι. τον χαρτη τον εχω ηδη κατεβασει απο το νετ .δεν βρισκω το φακελο να τον βαλω μεσα να τελειωνω ομως χωρις να χρειαστει να κατεβασω κατι αλλο.

 

επισης εχω θεμα με το ραδιοφωνο δεν ακουγεται δυνατα ο ηχος ενω στα πολυμεσα ολα παιζουν δυνατα.το εχει συναντησει κανεις αλλος αυτο?

 

Κατέβασε την έκδοση 5.3.1 patched του navigon.το κάνεις εγκατάσταση στο τηλ κ όταν ξεκινήσει σου κατεβάζει αυτό αρχεία που χρειάζεται.τα 644mb είναι αρχεία που χρειάζεται το navigon.Μετά θα κατεβάσει άλλα 65 όταν επιλέξεις τον χάρτη Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

ωραια κατεβασα την 5.4.1. μια χαρα δουλευει το σημα του gps αλλα με μπερδεψε λιγο το ναβιγκον με τις επιλογες του απο κατω. εχει μονο 3 διαδρομες απο τις οποιες κιολας δεν αναφερει με τι κριτηρια τις εβγαλε. (συντομη,οικονομικοτερη,λιγοτερη κινηση,χωρις διοδια κλπ). ξερει κανεις τι σημαινουν κ αν μπορω να ρυθμισω απο που θελω να παω?
Link to comment
Share on other sites

ωραια κατεβασα την 5.4.1. μια χαρα δουλευει το σημα του gps αλλα με μπερδεψε λιγο το ναβιγκον με τις επιλογες του απο κατω. εχει μονο 3 διαδρομες απο τις οποιες κιολας δεν αναφερει με τι κριτηρια τις εβγαλε. (συντομη,οικονομικοτερη,λιγοτερη κινηση,χωρις διοδια κλπ). ξερει κανεις τι σημαινουν κ αν μπορω να ρυθμισω απο που θελω να παω?

 

Αν κ ειμαστε εκτος θεματος ολα αυτα που ρωτας ειναι στις ρυθμισεις της εφαρμογης

Link to comment
Share on other sites

Βαλε Sygic να σωθείς φιλέ.....

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Βαλε Sygic να σωθείς φιλέ.....

 

ενταξει την βρηκα τη λυση κ πως σου βγαζει τις ρυθμισεις αυτες,οποτε θα κρατησω το navigon. το sygic το ειχα περασει παλια κ μ ειχε βγαλει ληξη αδειας των 7 ημερων κ δεν μπορουσα να κανω τπτ μεχρι π μ γυρισε το ματι κ το εσβησα.

Link to comment
Share on other sites

Ψαχουλεύοντας λίγο στο Lenovo Community είδα ότι πατώντας στο dialer το ####3333# σε βάζει στο engineer mode, τουλάχιστον αυτό ισχύει σε εμένα που έχω ROW ROM. Τι ακριβώς μπορώ να πειράξω εκεί; Ξέρει κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Ψαχουλεύοντας λίγο στο Lenovo Community είδα ότι πατώντας στο dialer το ####3333# σε βάζει στο engineer mode, τουλάχιστον αυτό ισχύει σε εμένα που έχω ROW ROM. Τι ακριβώς μπορώ να πειράξω εκεί; Ξέρει κανείς;

Μπορείς να αυξήσεις τον ήχο και πολλά άλλα, αν δεν έχεις πρόβλημα και δεν ξέρεις τι θα κάνεις μην πειράζεις τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταιες μερες το κινητο εκτος του οτι εχει θεματα με το email app οπως ειχα πει προσφατα ,και διαφορα άλλα με αλλες εφαρμογες,κανει συνεχωμενα restart κατα το reboot. Βγαζω την μπαταρια και μερικες φορες ξεκολαει και μερικες οχι .

Εχω την Vibe ui v2 1503.

Σε περιπτωση που θελω να περασω την ιδια ROM, πρεπει να κανω απο την αρχη την ιδια διαδικασία;

Edited by tolisocc
Link to comment
Share on other sites

Με αυτά τα δεδομένα, νομίζω ότι η καλύτερη λύση είναι η εκ νέου εγκατάσταση της ROM. Από τη στιγμή που θα κάνεις τη διαδικασία επανεγκατάστασης ROM, καλό είναι να βάλεις τη τελευταία stable 1512.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω.

Οπότε απο την αρχη ξανα. Με τα ιδια αρχεια που μου ειχε πει ο Ντινος απλα θα αλλαξω μονο την rom. Σωστα;

Εχεις καποιο link για την ROM που προτεινεις;

Edited by tolisocc
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω.

Οπότε απο την αρχη ξανα. Με τα ιδια αρχεια που μου ειχε πει ο Ντινος απλα θα αλλαξω μονο την rom. Σωστα;

Εχεις καποιο link για την ROM που προτεινεις;

 

Απο τον οδηγο δεν κανεις την διαδικασια με το flash tool κ την κινεζικη.Περνας στην SD την 1512,king user,gapps και ui cleaner ,μπαινεις twrp, κανεις τα απαραιτητα wipe κ περνας την ROM.κατεβασε την απο needrom

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω .θα κοιταξω αυριο την διαδικασία γιατι ειμαι στον δρόμο και αν κολήσω κάπου θα ενημερώσω

.(Αυτο με τα "απαραιτητα wipe" δεν πολυκαταλαβα )

Edited by tolisocc
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...