Jump to content

Lenovo S650 VIBE


valanths
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γνωριζει κανεις τι update ειναι αυτο που μου εβγαλε?

http://i.imgur.com/hGggzqM.jpg

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οσοι ειναι root και εχει ψιλογεμισει ο εσωτερικος χωρος μπορουν να βαλουν το link2sd για μεταφορα των εφαρμογων

Ελευθερωσα αλλο μισο giga ετσι

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Update του Kinguser είναι. Εγώ το έκανα. Κανένα πρόβλημα....

 

να σαι καλα ,σευχαριστω :D

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Από λάθος κατήργησα την συντόμευση ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ από την αρχική οθόνη του κινητού μου.

Ετσι δεν εχω προσβαση σε ΟΛΑ τα μενου που εχουν σχεση με τις ρυθμισεις του τηλεφωνου.

Πως μπορω να το επαναφερω ;

 

EDIT : oκ το βρηκα :)

Edited by GeorgeKa
Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι η διαδικασια για να το αναβαθμισω στη τελευταια εκδοση android; Τωρα πρεπει να εχει την 4.1 ή 4.2
Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι η διαδικασια για να το αναβαθμισω στη τελευταια εκδοση android; Τωρα πρεπει να εχει την 4.1 ή 4.2

 

Καπου θα βρεις μια εφαρμογη που λεγεται system update. Πατα εκει και θα σε παει αυτοματα στην τελευταια επισημη εκδοση. Μονο να ξερεις πως εχει μονο Αγγλικα και Κινεζικα για γλωσσες συστηματος.Οποτε σκεψου αν σε εξυπηρετει πριν το κανεις.

 

Παιδια, περασα το τελευταιο update της S308 απο Needrom και συβαινει κατι κουλο. Οταν παταω το μεσαιο κουμπι για να μπω στις εφαρμογες που τρεχουν, μου βγαζει ενδειξη για ολοκληρωση ενεργειας με καποιο προγραμμα!! Δουλευει δηλαδη σαν συντομευση και οχι για να μπω στο task manager! Εχει κανεις καμια ιδεα γιατι δε μπορω να μπω απο τη μια εφαρμογη στην αλλη και πρεπει να την ψαχνω, ασε που δε μπορω να κανω απευθειας εκκθαριση των εφαρμογων!!

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Καπου θα βρεις μια εφαρμογη που λεγεται system update. Πατα εκει και θα σε παει αυτοματα στην τελευταια επισημη εκδοση. Μονο να ξερεις πως εχει μονο Αγγλικα και Κινεζικα για γλωσσες συστηματος.Οποτε σκεψου αν σε εξυπηρετει πριν το κανεις.

 

Παιδια, περασα το τελευταιο update της S308 απο Needrom και συβαινει κατι κουλο. Οταν παταω το μεσαιο κουμπι για να μπω στις εφαρμογες που τρεχουν, μου βγαζει ενδειξη για ολοκληρωση ενεργειας με καποιο προγραμμα!! Δουλευει δηλαδη σαν συντομευση και οχι για να μπω στο task manager! Εχει κανεις καμια ιδεα γιατι δε μπορω να μπω απο τη μια εφαρμογη στην αλλη και πρεπει να την ψαχνω, ασε που δε μπορω να κανω απευθειας εκκθαριση των εφαρμογων!!

Το κινητο ειναι ενος φιλου μου. Δεν νομιζω να του βγαζει κατι στα updates. Το αγορασε απο Κινα. Δεν υπαρχει ανεπισιμη εκδοση που να εχει και Ελληνικα;
Link to comment
Share on other sites

θα υπαρχει play store και γενικα θα ειναι ΟΚ με την google αν κανουμε αναβαθμιση μεσω του system upgrade του κινητου ?

εχω την S119_131014 και μου βγαζει την S650_S928_Vibeui_V2.01439_7.3.1_ST_650

Link to comment
Share on other sites

Καπου θα βρεις μια εφαρμογη που λεγεται system update. Πατα εκει και θα σε παει αυτοματα στην τελευταια επισημη εκδοση. Μονο να ξερεις πως εχει μονο Αγγλικα και Κινεζικα για γλωσσες συστηματος.Οποτε σκεψου αν σε εξυπηρετει πριν το κανεις.

 

Παιδια, περασα το τελευταιο update της S308 απο Needrom και συβαινει κατι κουλο. Οταν παταω το μεσαιο κουμπι για να μπω στις εφαρμογες που τρεχουν, μου βγαζει ενδειξη για ολοκληρωση ενεργειας με καποιο προγραμμα!! Δουλευει δηλαδη σαν συντομευση και οχι για να μπω στο task manager! Εχει κανεις καμια ιδεα γιατι δε μπορω να μπω απο τη μια εφαρμογη στην αλλη και πρεπει να την ψαχνω, ασε που δε μπορω να κανω απευθειας εκκθαριση των εφαρμογων!!

 

Πατώντας το αριστερό παρατεταμένα θα κάνεις αυτά που θες, το μεσαίο είναι η αναζήτηση της Google.

 

θα υπαρχει και γενικα θα ειναι ΟΚ με την google αν κανουμε αναβαθμιση μεσω του system upgrade του κινητου ?

εχω την S119_131014 και μου βγαζει την S650_S928_Vibeui_V2.01439_7.3.1_ST_650

 

Δεν έχει play store ούτε Ελληνικά. Ρίξε μια ματιά ΕΔΩ.

Edited by fatbear
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ παιδιά το έκανα root σύμφωνα με τις οδηγίες και πέρασα την s123 και όλα δουλεύουν οκ.... Απλά δεν βλέπω καμιά απολύτως διαφορά με την stock.... Είναι σαν να μην έχω περάσει άλλη rom...
Link to comment
Share on other sites

Lollipop is here!!

 

http://www.needrom.com/download/lenovo-s650-lollipop/

 

οποιος τολμηρος δοκιμασει, ας ποσταρει τι εγινε...

Link to comment
Share on other sites

ΒΟΗΘΕΙΑ εκανα φορματ κ εχασα ΙΜΕΙ προσπαθησα με το MTKdroit tools αλλα τιποτα... εχω παραθεσει εικονα απο κατω Edited by titormos
Link to comment
Share on other sites

Ποιά είναι η row ROM που λειτουργεί σωστά το dual sim;

 

Με s305 και s308, όταν ενεργοποιώ την δεύτερη sim, σταματούν μετά από λίγο να λειτουργούν και οι 2 παρόλο που δείχνει οτι έχω σήμα κανονικά...

 

Λογικά bug-free rom δεν θα δούμε ποτέ στα s650.... :/

Edited by VeRDe
Link to comment
Share on other sites

Σε ολους μας το έκανε αυτο αλλα αν θυμάμαι καλά με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων φτιάχνει.

H μέσα απο twrp clear cache/data/dalvic ας απαντήσει και κάποιος αλλος για σίγουρα γιατί δεν θυμάμαι.

Link to comment
Share on other sites

το ROOT πατάω κ μου βγαζει αυτό... επιπλεον δεν μπορώ να διορθώσω το nvram warning err = 0x10

 

Πήγαινε λίγο πίσω #2423

Link to comment
Share on other sites

Σε ολους μας το έκανε αυτο αλλα αν θυμάμαι καλά με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων φτιάχνει.

H μέσα απο twrp clear cache/data/dalvic ας απαντήσει και κάποιος αλλος για σίγουρα γιατί δεν θυμάμαι.

Μα έκανα flash από την αρχή...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

http://lenovo-forums.ru/topic/12049-lenovo-s650-slim-fresh-442-row/?hl=s650

Μια εξαιρετική ROW ROM, χωρίς τα προβλήματα ένδειξης της μπαταρίας, μοιάζει με CM την χρησιμοποιώ πάνω από μήνα..

Όποιος έχει κέφια...

Μόνο θέμα που θέλει λίγο προσοχή ο installer που είναι στα ρώσικα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...