Jump to content

Lenovo A850+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βρεθηκε οκ

 

κατι αλλο παιδια....γινεται να βγαλουμε τις τρεις οθονες απο την lock screen?να μην παει αριστερα δεξια??με vanilla ειμαι....

Από τις ρυθμίσεις του launcher το κάνεις αυτό

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ξερω οτι θα εχει αναφερθει αλλα κουραστικε το ματι μου να διαβαζω και μεχρι την σελιδα που πηγα δεν ειχε αναφερθει. Η μπαταρια σε αυτο το κινητο πως παει? Ποσο αντεχει;
Link to comment
Share on other sites

Με vanilla 2.7 σκοτώνει. Με μαμιισια Ρομ s118 δεν θυμάμαι, αλλά όχι άσχημα πάντως. Απο τις κορυφαίες έναντι του ανταγωνισμού.

 

Edit. Μέγιστη διαρκεια οθόνης στην συσκευή μου πανω απο 9 ώρες. Δεν το έχω ξαναδεί αλλου προσωπικά.

Edited by nininikos
Link to comment
Share on other sites

Με vanilla και πολλά τηλέφωνα, λίγο internet, ανοιχτό τηλέφωνο μέρα νύχτα πιάνω άνετα 4 μέρες αυτονομίας.
Link to comment
Share on other sites

Το έχω με vanilla

Επειδη θέλω sms με 150 χαρακτηρες και δεν γινεται, έβαλα το GoSMS

αλλά μου ερχονται τα μυνηματα και με το προγραμμα sms της vanilla και με το gosms δλδ διπλά.

Οταν απεγκατέστησα το προγραμμα των sms της vanilla δεν δούλευε ουτε το gosms

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε το google messenger.Αν δεν γινεται τιποτα , τοτε περασε ξανα μεσα το apk των μηνυματων που θα βρεις στο ιντερνετ και ξανα πες μας.
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπιζω ενα θεματακι αρκετα ενοχλητικο εδω κ 3-4 μερες. Το κντ αργει παρα πολυ να φορτισει, το εβαλα βραδυ πριν κοιμηθω κ το πρωι μετα απο 6-7 ωρες ηταν στο 78%. Εχει τυχει σε καποιον κατι παρομοιο;

Επισης σε διαφορες εφαρμογες μου πεταει το μηνυμα granted π.χ supersu to get root permission. Tι παιζει, δεν ειμαι root πλεον;

Edited by foler
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ρε παίδες άλλο είναι?

45.000 Αntutu!!!!!

OS 4.4.3

1920Χ1080

CAMERA 13 M

ΚΛΠ

https://www.youtube.com/watch?v=1HjM4K0haBg

 

ποιο μαιμου δεν γινεται........κοιτα το αυθεντικο για να καταλαβεις http://www.minideal.net/lenovo-a850-white-smartphone-mtk6592-octa-core-dual-sim-3g-gps-with-5-5-inch-ips-screen.html ,το αυθεντικο εχει και μπροστα logo και μεσα ο τυπος και τα στοιχεια του ειναι τυπωμενα στο πλαστικο και οχι αυτοκολητο που να λεει μονο λενοβο....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το κινητάκι το έχω από τον Οκτώβρη και πέρα από κάτι επανεκκινησεις που κανει που και που δεν έχω κανένα παράπονο. Εκτός από σήμερα που ξαφνικά σταμάτησαν να λειτουργουν τα πλήκτρα αφής. όλο το υπόλοιπο κινητο δουλεύει άψογα εκτός από τα 3 αυτά πληκτρα που δεν ανταποκρίνονται καθόλου. Είχε κανένας παρόμοιο πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το κινητάκι το έχω από τον Οκτώβρη και πέρα από κάτι επανεκκινησεις που κανει που και που δεν έχω κανένα παράπονο. Εκτός από σήμερα που ξαφνικά σταμάτησαν να λειτουργουν τα πλήκτρα αφής. όλο το υπόλοιπο κινητο δουλεύει άψογα εκτός από τα 3 αυτά πληκτρα που δεν ανταποκρίνονται καθόλου. Είχε κανένας παρόμοιο πρόβλημα;

 

Επανεκκινήσεις κάθε πότε σου κάνει?

Με ποια rom είσαι?

Link to comment
Share on other sites

Επανεκκινήσεις κανει μια φορά στις 15 μέρες, αλλες φορες ζητάει pin και αλλες φορες απλα ανοιγοκλεινει η οθόνη κ επανέρχεται χωρίς να ζητάει pin για τις Sim. Τώρα γθα το ποια ROM έχω δεν ξέρω πως να το βρω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλό μήνα. 'Εχω το κινητό περίπου 4 μήνες και μέχρι πριν καμιά εβδομάδα περίπου δεν είχα κανένα πρόβλημα. Ξαφνικά όμως σταμάτησε να εμφανίζει ειδοποιήσεις για τα mail μου ενώ όλες οι ρυθμίσεις και από το yahoo και από το κινητό είναι ενεργοποιημένες και σήμερα για πρώτη φορά χωρίς ιδιαίτερη χρήση η μπαταρία έφτασε στο 15% κατά τις 7 το απόγευμα μετά από φουλ φόρτιση όλη τη νύχτα. Το κινητό μέχρι στιγμής με έβγαζε τουλάχιστον μιάμιση μέρα με κανονική και καμιά φορά βαριά χρήση. Δεν έχω πειράξει κάτι από τότε που το πήρα ούτε έχω αλλάξει ρομ. Υπάρχει κάτι που θα πρέπει να ελέγξω για να δω τι μπορεί να συμβαίνει;
Link to comment
Share on other sites

Βάλτε την vanila rom και δεν θα έχετε το παραμικρό πρόβλημα.... Ούτε επανεκκίνησεις ούτε τπτ.. Το πως θα το βρείτε στην πρώτη σελίδα...
Link to comment
Share on other sites

Βάλτε την vanila rom και δεν θα έχετε το παραμικρό πρόβλημα.... Ούτε επανεκκίνησεις ούτε τπτ.. Το πως θα το βρείτε στην πρώτη σελίδα...

 

Και εγω vanilla έχω. :lol:Τοχω απο περυσι το καλοκαιρι χωρις να παρουσιασει τίποτα

Υπαρχει περιπτωση να βγει η 2.8 ?

Link to comment
Share on other sites

Επανεκκινήσεις κανει μια φορά στις 15 μέρες, αλλες φορες ζητάει pin και αλλες φορες απλα ανοιγοκλεινει η οθόνη κ επανέρχεται χωρίς να ζητάει pin για τις Sim. Τώρα γθα το ποια ROM έχω δεν ξέρω πως να το βρω

 

Ρυθμίσεις - Σχετικά με το τηλέφωνο (κάπου θα βρείς ένα S118 ή S119 ή S124) αυτό πές μας.

 

Καλησπέρα και καλό μήνα. 'Εχω το κινητό περίπου 4 μήνες και μέχρι πριν καμιά εβδομάδα περίπου δεν είχα κανένα πρόβλημα. Ξαφνικά όμως σταμάτησε να εμφανίζει ειδοποιήσεις για τα mail μου ενώ όλες οι ρυθμίσεις και από το yahoo και από το κινητό είναι ενεργοποιημένες και σήμερα για πρώτη φορά χωρίς ιδιαίτερη χρήση η μπαταρία έφτασε στο 15% κατά τις 7 το απόγευμα μετά από φουλ φόρτιση όλη τη νύχτα. Το κινητό μέχρι στιγμής με έβγαζε τουλάχιστον μιάμιση μέρα με κανονική και καμιά φορά βαριά χρήση. Δεν έχω πειράξει κάτι από τότε που το πήρα ούτε έχω αλλάξει ρομ. Υπάρχει κάτι που θα πρέπει να ελέγξω για να δω τι μπορεί να συμβαίνει;

 

Δες και εσύ φίλε με πια rom είσαι.

Γενικά, η vanilla (που πρότειναν και τα παιδιά από πάνω) είναι ότι πρέπει για το τηλέφωνο (προσωπική άποψη πάντα!)

4 μέρες μπαταρία με φούλ τηλέφωνα λόγω δουλειάς και αρκετό internet

Ακούγονται επίσης καλά λόγια για την S118 και για την S124. Δεν τις έχω δοκιμάσει γιατί έχω τη vanilla από πέρσι το καλοκαίρι χωρίς καμία επανεκκίνηση και κανένα lag....

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ρε παίδες άλλο είναι?

45.000 Αntutu!!!!!

OS 4.4.3

1920Χ1080

CAMERA 13 M

ΚΛΠ

https://www.youtube.com/watch?v=1HjM4K0haBg

Μουφα ειναι ....παρομοιο ειχε φερει ο αδερφος μου , δηθεν lenovo L900 (4Gb ram , 16G , 13mp...) και για να ειναι πειστικοι εχουν πειραγμενη εκδοση του antutu ...αμα του βαλεις ενα quadrant (antutu πιο νεο δεν εγκαθιστα) θα στο βγαλει στην καλυτερη λιγο πανω απο το LG 2X.

Eτσι ειχε τυχει σε εμας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!παιδια εχω ένα ''μικρό'' πρόβλημα,τα εκανα μαντάρα δεν ακολουθησα σωστα τις οδηγίες του φίλου pisons ,εκανα wipe τα παντα (ευτυχως στην sd εκανα ενα back up ) αλλα τωρα το ανοιγω και μου εμφανίζει μονο το λογοτυπο της lenovo.Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει βήμα βήμα αν είναι αυτο εφικτό να βάλω την rom στο κινητο μου η έστω να επανέλθω στα παλιά γιατι δεν έχω κινητό αυτή την στιγμή :worry: .

 

 

Y.Γ. Τα καταφερα τελικά συγνώμη για την αναστάτωση.

Edited by lefteragas
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις - Σχετικά με το τηλέφωνο (κάπου θα βρείς ένα S118 ή S119 ή S124) αυτό πές μας.

 

 

 

Δες και εσύ φίλε με πια rom είσαι.

Γενικά, η vanilla (που πρότειναν και τα παιδιά από πάνω) είναι ότι πρέπει για το τηλέφωνο (προσωπική άποψη πάντα!)

4 μέρες μπαταρία με φούλ τηλέφωνα λόγω δουλειάς και αρκετό internet

Ακούγονται επίσης καλά λόγια για την S118 και για την S124. Δεν τις έχω δοκιμάσει γιατί έχω τη vanilla από πέρσι το καλοκαίρι χωρίς καμία επανεκκίνηση και κανένα lag....

 

Το κινητό ήρθε με S118 που μου είπαν ότι είναι καλή οπότε δεν την πείραξα. Τελικά το θέμα με την μπαταρία ήταν προσωρινό γιατί στην επόμενη φόρτιση όλα ήταν όπως πρώτα αλλά ακόμα δεν έρχονται ειδοποιήσεις για τα mail. Πάντως για τις δικές μου απαιτήσεις το κινητό είναι ότι καλύτερο εκτός από την κάμερα που είναι απογοητευτική . Επι τη ευκαιρία να ρωτήσω αν υπάρχει κάτι καλύτερο από πλευράς κάμερας εκτός από τα vibe που εκτός του ότι είναι αρκετά ακριβά έχουν ενσωματωμένη μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Με τη σειρα μου να συμφωνησω οτι η vanilla ειναι μακραν καλυτερη απο τη 124 που ειχε μεσα.Πολυ πιο γρηγορη , για εμενα πολυ πιο οικειο το περιβαλλον του στοκ λογισμικου και πολυ βολικη η συμβατοτητα αυτου με το gravity box μεταξυ αλλων .Μεχρι στιγμης κανενα προβλημα , κανενα κολλημα και ολα καλα.Η δε εγκατασταση του , πανευκολη ! :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητο αξιζει? Γενικα εχει κανενα χαζοπροβλημα με τα +30 οπως αλλα lenovo? Γενικα αν το παρω με την ρομ που εχουν τα κινεζομαγαζια τι προβληματα θα εχω με την ρομ?

Στα 1.4GHz ειναι οπως γραφει εδω http://www.vickmall.com/lenovo-a850-smartphone-android4-2-mtk6592-octa-core-1-4ghz-5-5-inch-qhd-screen.html ?

Edited by Teo010
Link to comment
Share on other sites

Για εμένα αξίζει αρκετά.Δε θα έλεγα ότι θα έχεις προβλήματα.Μια χαρά είναι .Το μόνο που με χάλασε και του αλλαξα την ρομ εγώ ήταν ότι ξεμενε από ραμ καμία φορά.Τρέχει στο 1.7 και όχι 1.4 . Edited by Leolipop
Link to comment
Share on other sites

Με χαλανε λιγο τα 5mp αλλα κατα τα αλλα καλα λογια διαβαζω για το κινητο. Ευχαριστω για την απαντηση.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ρε παιδιά έχει βρει κανείς καμία λύση να μην βγάζει συνέχεια το παράθυρο που λέει ότι ο contact manager θέλει ενημέρωση? Έχω δοκιμάσει διάφορα firewalls από το play store που μπλοκάρουν την εφαρμογή από το internet αλλά συνεχίζει να το βγάζει!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...