Jump to content

Lenovo Vibe Z (K910)


domokos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αψογο το κινητο..! το μονο προβλημα που εχω ειναι οτι δεν μπορω να βαλω 3g στην 2η sim (οποια απ τις 2 κι αν βαλω σαν 2η).. οταν το επιλεγω απ τις ρυθμισεις μου βγαζει "Error while setting data subscription. Subscription not active." καμια ιδεα;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αψογο το κινητο..! το μονο προβλημα που εχω ειναι οτι δεν μπορω να βαλω 3g στην 2η sim (οποια απ τις 2 κι αν βαλω σαν 2η).. οταν το επιλεγω απ τις ρυθμισεις μου βγαζει "Error while setting data subscription. Subscription not active." καμια ιδεα;

Δεν έχει 3g η δεύτερη κάρτα...

Link to comment
Share on other sites

http://www.needrom.com/wp-content/uploads/2015/04/cm-12.1-20150426-UNOFFICIAL-kiton.zip

BETA 6 26-04-15

- Sync with CM12.1 repo (Lots of chages, e.g. DPI settings)

- Audio driver fixes

- Display driver fixes

- Multiuser support (max 4)

- Minor changes

Known issues/bugs:

- "Charging only" mode not implemented yet

- selinux in permissive mode

- FM radio not working

- DUALSIM: When sub calls set to "Ask Always" dialer may cause phone freeze sometimes ?? Might work

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

επειδη ο φορτιστης του κινητου αρχιζει και δεν μου κανει καλη επαφη και βγαινει ο ανταπτορας γνωριζεται που μπορω να βρω στην ελλαδα εναν ιδιο;;;
Link to comment
Share on other sites

επειδη ο φορτιστης του κινητου αρχιζει και δεν μου κανει καλη επαφη και βγαινει ο ανταπτορας γνωριζεται που μπορω να βρω στην ελλαδα εναν ιδιο;;;

Όπου και να πας σε μαγαζί με ηλεκτρονικά θα βρεις... Και εμένα το ίδιο άρχισε να μου κάνει, αγόρασα έναν άλλον και κούμπωσε τόσο καλά που τώρα δεν μπορώ να τον βγάλω...

Link to comment
Share on other sites

Ταυτόχρονα μπορώ να έχω δύο συσκευές bluetooth συνδεδεμένες;

 

Κανένας δεν έχει τύχει να θέλει να συνδέσει 2 συσκευές ώστε να μου απαντήσει ; :worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας τα gapps για την cm11 ευκαιρα?

https://drive.google.com/folderview?id=0B3atnRAdxAz1OVk4Y2VlOTc5eFk&usp=sharing

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ!

Έβαλα την cm12.1 αλλα πολυ κρασαρισμα! Τίποτα δεν πάει καλά... Εσένα kontax δουλεύει καλά?

Επίσης ένα άλλο πρόβλημα που έχω τώρα που ξαναφλασαρα την cm11 είναι ότι όταν ανοίγω την δεύτερη κάρτα το κινητό ζεστενεται πάρα πολύ και τρωει την μπαταρία πολύ γρήγορα....

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ!

Έβαλα την cm12.1 αλλα πολυ κρασαρισμα! Τίποτα δεν πάει καλά... Εσένα kontax δουλεύει καλά?

Επίσης ένα άλλο πρόβλημα που έχω τώρα που ξαναφλασαρα την cm11 είναι ότι όταν ανοίγω την δεύτερη κάρτα το κινητό ζεστενεται πάρα πολύ και τρωει την μπαταρία πολύ γρήγορα....

Διαβάζοντας τα σχόλια των χρηστών στο needrom αποφάσισα να μην βάλω ακόμα CM12.1 .

Και επέστρεψα στη δοκιμασμένη stock rooted VIBEUI_V2.0_1516_7.421.1_ST_K910 απο τον hawkrover

https://yadi.sk/d/uOOS629Rg8GJZ

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας τα σχόλια των χρηστών στο needrom αποφάσισα να μην βάλω ακόμα CM12.1 .

Και επέστρεψα στη δοκιμασμένη stock rooted VIBEUI_V2.0_1516_7.421.1_ST_K910 απο τον hawkrover

https://yadi.sk/d/uOOS629Rg8GJZ

 

ενταξει την ξαναφλασαρα την cm11 και τωρα ειναι ολα ενταξει...

αυτη που εχεις εσυ μονο αγγλικα και κινεζικα εχει?απο μπαταρια τι λεει?ποση οθονη βγαζει?

Link to comment
Share on other sites

Οι εκδόσεις απο Hawkrover έχουν μόνο ENG - Ru - CN.

Τα στατιστικά δεν τα παρακουλουθώ, η μπαταρία είναι λίγο χειρότερη απο την CM11

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

εδω και 7 μερες που εχω το κινητο μπορω να πω οτι ολα ειναι καλα

σημερα ομως χρειαστηκε για πρωτη φορα να δοκιμασω το sygic και δεν κλειδωνε με ΤΙΠΟΤΕ δορυφορους

ανοιξα το GPS Status εβρισκε 18 - 22 δορυφορους αλλα ΔΕΝ κλειδωνε κανεναν

δοκιμασα και αλλα προγραμματα για δορυφορους αλλα και αυτα τα ιδια. εβρισκε αλλα δεν κλειδωνε.

ξερεις κανεις καμια βοηθεια??

ευχαριστω πολυ

φοραω την cm-11-20150406-UNOFFICIAL-kiton

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

εδω και 7 μερες που εχω το κινητο μπορω να πω οτι ολα ειναι καλα

σημερα ομως χρειαστηκε για πρωτη φορα να δοκιμασω το sygic και δεν κλειδωνε με ΤΙΠΟΤΕ δορυφορους

ανοιξα το GPS Status εβρισκε 18 - 22 δορυφορους αλλα ΔΕΝ κλειδωνε κανεναν

δοκιμασα και αλλα προγραμματα για δορυφορους αλλα και αυτα τα ιδια. εβρισκε αλλα δεν κλειδωνε.

ξερεις κανεις καμια βοηθεια??

ευχαριστω πολυ

φοραω την cm-11-20150406-UNOFFICIAL-kiton

Μου εχει συμβει με αλλο τηλεφωνο μετα απο αλλαγη rom να μην βλεπει καθολου δορυφορους.

Ανοιξα το gps test σε μια διαδρομη ~20+ λεπτα με ανοικτα τα data και κλειδωσε στιγμα, απο εκεινη τη φορα και μετα δεν ειχα ποτε παλι προβλημα.

Κανε μια δοκιμη να το αφησεις αρκετη ωρα ανοικτο.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Μου εχει συμβει με αλλο τηλεφωνο μετα απο αλλαγη rom να μην βλεπει καθολου δορυφορους.

Ανοιξα το gps test σε μια διαδρομη ~20+ λεπτα με ανοικτα τα data και κλειδωσε στιγμα, απο εκεινη τη φορα και μετα δεν ειχα ποτε παλι προβλημα.

Κανε μια δοκιμη να το αφησεις αρκετη ωρα ανοικτο.

 

Καλησπέρα.

 

Είμαι νεος στην ομαδα και πριν λιγη ωρα επαθα ζημια με το K910, μετα απο προσπαθεια να κανω root εσβησα τα παντα και δεν ανοιγει το κινητο! μενει στη εικονα με τη λεξη lenovo, αν μπορει καποιος να βοηθησει θα με σωσει! Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Είμαι νεος στην ομαδα και πριν λιγη ωρα επαθα ζημια με το K910, μετα απο προσπαθεια να κανω root εσβησα τα παντα και δεν ανοιγει το κινητο! μενει στη εικονα με τη λεξη lenovo, αν μπορει καποιος να βοηθησει θα με σωσει! Ευχαριστω.

ποια ρομ εχει η συσκευη...μαμισια?

1.παρατεταμενο πατημα το power of on εκανες?......

2.recovery μπαινει να κανεις factory reset?

3. δοκιμασε να μπεις στις επιλογες για να επαναφερεις με otg to sd fuse...

4.αν δεν μπαινεις πουθενα, βαλτο στον υπολογιστη να δεις αν το βλεπει στην διαχειρηση συσκευων ως QHSUSB_BULK....

'' οπου αστοχησες,γυρισε και οπου πετυχεις,φυγε...! ''

Νικος Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

H rom ηταν η επισημη 4.4.2 και επειδη δεν εμπαινε το play store εκανα ολα αυτο που εκανα.

1. με παρατεταμενο power on και volume up δεν μπαινει σε recovery

2. στο μονο που μπαινει ειναι στο crowds recovery

3. στον υπολογιστη φαινεται ως internal storage και εχει μονο το directory TWRP

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

εδω και 7 μερες που εχω το κινητο μπορω να πω οτι ολα ειναι καλα

σημερα ομως χρειαστηκε για πρωτη φορα να δοκιμασω το sygic και δεν κλειδωνε με ΤΙΠΟΤΕ δορυφορους

ανοιξα το GPS Status εβρισκε 18 - 22 δορυφορους αλλα ΔΕΝ κλειδωνε κανεναν

δοκιμασα και αλλα προγραμματα για δορυφορους αλλα και αυτα τα ιδια. εβρισκε αλλα δεν κλειδωνε.

ξερεις κανεις καμια βοηθεια??

ευχαριστω πολυ

φοραω την cm-11-20150406-UNOFFICIAL-kiton

 

Εγώ εδώ και καιρό, όταν έχω πρόβλημα με κλείδωμα δορυφόρων και γενικά όταν αλλάζω roms, πάντα τρέχω το GPS Fix

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.androidlab.gpsfix&hl=el

 

Και το αφήνω να κάνει όλη τη διαδικασία μία φορά και από εκεί και πέρα δεν έχω πρόβλημα. Δοκίμασέ το, δεν έχεις να χάσεις τίποτα. Είναι free στο google play

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση παρακαλω δωστε μου ολοκληρομενη απαντηση για να καταλαβω τι παιζει κ πως μπορω να το φτιαξω... Εχω το κινητο δυο μερες μεταχειρισμενο το πειρα.. Υποτιθεται εχει 2 γιγα ραμ αλλα οταν κανω να καθαρισει η μνημη μου αφηνει ελευθερο μεχρι 900 MB . γιατι αυτο;; πως φτιαχνεται;; εβαλα 2-3 προγραμματα καθαρισμου αλλα τπτ δεν αλλαξε.. Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

μια χαρα εισαι φιλε μου λογικο ειναι εχεις 2 Gb και απο αυτα δεσμευονται καποια απο το λειτουργικο σου συστημα android και τα υπολοιπα απο τις εφαρμογες που εγκαθιστας, μην ανυσυηχεις απολυτως φυσιολογικο ειναι
Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση CM 12.1 Beta 10 03-05-2015

http://www.needrom.com/wp-content/uploads/2015/05/cm-12.1-20150503-UNOFFICIAL-kiton.zip

- Set MMS maximum size to 1.3MB

- Sync with CM12.1 source

Highlights from CM changes:

- CM: Fix systemserver crash

- CM: Fix http streaming

- CM: Fix black screen freeze

Νομίζω οτι πλησιάζει η ώρα για νέα δοκιμή. Θα περιμένω μέχρι την beta 13 .

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση CM 12.1 Beta 10 03-05-2015

http://www.needrom.com/wp-content/uploads/2015/05/cm-12.1-20150503-UNOFFICIAL-kiton.zip

- Set MMS maximum size to 1.3MB

- Sync with CM12.1 source

Highlights from CM changes:

- CM: Fix systemserver crash

- CM: Fix http streaming

- CM: Fix black screen freeze

Νομίζω οτι πλησιάζει η ώρα για νέα δοκιμή. Θα περιμένω μέχρι την beta 13 .

Ούτε καν!! Μόνο stable πλέον... Έφτασα μέχρι την 8 και τα πράγματα ήταν τραγικά, και ξανά γύρισα στην cm11

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες

 

Φοράω την cm11-kiton-20150406-ST6 της superluminar και σήμερα προσπάθησα να συνδέσω το κινητό για να περάσω σε αυτό κάποια τραγούδια, αλλά δεν το αναγνωρίζει ως αφαιρούμενο δίσκο ή φορητή συσκευή κτλ για να μπορέσω να μεταφέρω τα αρχεία.

 

Να σημειώσω ότι στο μεσοδιάστημα είχα να κάνω με ένα μπρικάρισμα σε ένα lenovo a830 και έπρεπε να περάσω και άλλους drivers και πρέπει να μπερδεύτηκε εντελώς το σύστημα

 

Πώς θα μπορέσω να σβήσω τα πάντα που αφορούν το Κ910 από τον υπολογιστή μου και να το κάνω να το αναγνωρίσει

 

Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Lenovo K910 Vibe Z

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...