Jump to content

Lenovo Vibe Z2 Pro (K920)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ούτε εγώ ειχα χαμηλο σημα.
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ, σε σύγκριση με το Oppo 5, που κατείχα μέχρι πρόσφατα, έχω χαμηλό σήμα. Μέσα στο σπίτι μου εκεί που είχα τρεις γραμμές σήματος τώρα έχω μια και με προβλήματα στην ομιλία. Απο την άλλη το WiFi είναι δυνατότερο.
Link to comment
Share on other sites

Ελέγξτε τις τιμές SAR των συσκευών σας.

 

Γενικά, μια συσκευή με χαμηλό SAR, δυσκολεύεται πιο πολύ στο σήμα.....

Link to comment
Share on other sites

παιδιά εγώ σας αφηνω, το κινητό δεν με βόλεψε μου γλυστρούσε συνέχεια (χρειάζεται πάντα θήκη γιατί οντως ειναι μεταλλικό από πίσω), ενώ από φωτό - ταχύτητα- ευκολία με τον noval launcher κιόλας ηταν καταπληκτικό κατά τ άλλα είναι ορισμένα πράγματα που εμένα ή με βολεύουν ή όχι

 

και επειδή τα σκιζω στις customies , rom, κλπ τούτο εδώ, δεν είχε πολλές επιτυχίες ανάμεσα στους devs και δεν ασχολήθηκαν γενικά όπως σε άλλα τηλέφωνα

 

ίσως το καλύτερο τηλέφωνο, το πιο όμορφο που έχω πιάσει ποτέ, αλλά....

 

αναμονή για το γλυφιτζούρι τώρα

Edited by mylogic_x
Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Θα παρακαλέσω κάποιους να μην κάνουν ότι ξεχνάνε πως αγγελίες δεν βάζουμε όπου να' ναι στο φόρουμ εκτός του buy&sell. Την επόμενη φορά θα υπάρξουν κυρώσεις αποκλεισμού πρόσβασης στο forum. Το αναφέρω δημόσια εδώ για να μην λέτε ότι δεν σας ενημέρωσα.

 

Συνεχίζουμε στα της συσκευής...

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εγώ απ την στιγμη που απενεργοποίησα τον security οχι- μπορεί και με μέτρια χρήση να κάνω και 2 μέρες να το φορτίσω και μένει και ενα 20%

 

αλλά βεβαια δεν εχω ενεργοποιημένο το 4G ποτέ και σε καμία συσκευή, μέχρι 3g το πάω και μια χαρα ιντερνετ εχω

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

εγώ απ την στιγμη που απενεργοποίησα τον security οχι- μπορεί και με μέτρια χρήση να κάνω και 2 μέρες να το φορτίσω και μένει και ενα 20%

 

αλλά βεβαια δεν εχω ενεργοποιημένο το 4G ποτέ και σε καμία συσκευή, μέχρι 3g το πάω και μια χαρα ιντερνετ εχω

Χρησιμοποίησε το GSam λίγο και πες μου αν το ποσοστό στα δίκτυα είναι περίπου 40-50%... Μπορείς να το δεις σε παρακαλώ?

Link to comment
Share on other sites

εγώ απ την στιγμη που απενεργοποίησα τον security οχι- μπορεί και με μέτρια χρήση να κάνω και 2 μέρες να το φορτίσω και μένει και ενα 20%

αλλά βεβαια δεν εχω ενεργοποιημένο το 4G ποτέ και σε καμία συσκευή, μέχρι 3g το πάω και μια χαρα ιντερνετ εχω

παίδες - συγχωρήστε μου την ασχετοσύνη -

αν μπορείτε να μου πείτε πως απενεργοποιήσατε το security και το 4g, γιατί εγώ δεν....

Link to comment
Share on other sites

παίδες - συγχωρήστε μου την ασχετοσύνη -

αν μπορείτε να μου πείτε πως απενεργοποιήσατε το security και το 4g, γιατί εγώ δεν....

Για το Security, αλλά και για κάθε άλλη εφαρμογή, πας στις εφαρμογές, πατάς επάνω της και επιλέγεις απενεργοποίηση. Για το 4G πας στα δίκτυα, και κανείς τικ την επιλογή GSM/WCDMA.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολη την παρέα...

Παρέλαβα εχθές στα χέρια μου το κινήτο μετα απο 7 μέρες απο εναν στην Γαλλία...

Ο τύπος έγραφε στην περιγραφή οτι ειναι μεταχειρισμένο ενω εγραφε unused...never mind...

Το μέγαλο θέμα ειναι οτι έγραφε οτι λείπει το λειτουργικό σύστημα κατι το οποίο εγώ δεν το κατάλαβα

(γνώστης κινητών και υπολογιστών τουλάχιστον τα 15 τελευταία χρόνια)

Και όντως με το που το ανοίξα διαπίστωσα οτι μένει στην άσπρη οθόνη που γράφει κατι κινέζικα και ενα απλα 4G ανάμεσα στα γράμματα...

Κανεις να γνωρίζει πως να του τοποθετήσω λειτουργικό σύστημα?

Δεν πέρνει και SD να ούμε :P

 

Προκαταβολικά ,

Σας ευχαριστώ θερμά

Αλέξανδρος

Edited by alessandrotes
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολη την παρέα...

Παρέλαβα εχθές στα χέρια μου το κινήτο μετα απο 7 μέρες απο εναν στην Γαλλία...

Ο τύπος έγραφε στην περιγραφή οτι ειναι μεταχειρισμένο ενω εγραφε unused...never mind...

Το μέγαλο θέμα ειναι οτι έγραφε οτι λείπει το λειτουργικό σύστημα κατι το οποίο εγώ δεν το κατάλαβα

(γνώστης κινητών και υπολογιστών τουλάχιστον τα 15 τελευταία χρόνια)

Και όντως με το που το ανοίξα διαπίστωσα οτι μένει στην άσπρη οθόνη που γράφει κατι κινέζικα και ενα απλα 4G ανάμεσα στα γράμματα...

Κανεις να γνωρίζει πως να του τοποθετήσω λειτουργικό σύστημα?

Δεν πέρνει και SD να ούμε :P

 

Προκαταβολικά ,

Σας ευχαριστώ θερμά

Αλέξανδρος

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Δεν φτιάχνεται και ετσι ευκολα...εχει δουλειά .... της lenovo το site ισως κανει δουλειά :)

θα απαντησω σε οτιδηποτε γινει...

ευχαριστω και παλι

Link to comment
Share on other sites

αν το πηρες paypal πίσω με τη μια

 

ω πα πα, με το ζόρι 24-26% μα φτάσω... εγω στα apps του δίνω και καταλαβαινει

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί, αλλά το τηλέφωνο ρουτάρετε κανονικά με το Towelroot, όμως το Greenify αδυνατεί να κοιμήσει εφαρμογές όπως το Facebook. Άλλες εφαρμογές που απαιτούν ρουτ λειτουργούν κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

καλώς όρισε το lollipop:D

 

μόλις μου έβγαλε ένδειξη αναβάθμισης!

είναι 1,23gb

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

Να δούμε τι διαφορές θα έχει!

 

Εγώ πήρα τη συσκευή μόλις χθες και έτσι δεν θα έχω άποψη αν έγινε καλύτερο ή όχι και σε τι

Link to comment
Share on other sites

Να δούμε τι διαφορές θα έχει!

 

Εγώ πήρα τη συσκευή μόλις χθες και έτσι δεν θα έχω άποψη αν έγινε καλύτερο ή όχι και σε τι

 

πες μας εντυπωσεις για την μπαταρια και καμερα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...