Jump to content

Lenovo Ideapad A3500


chaoticos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι update είναι; Έκδοση; Διορθώνει το "πρόβλημα" της KitKat που δεν επιτρέπει στις εφαρμογές να έχουν write access στην SD;

γεια σας κ απο μενα.πηρα πριν λιγες μερες το tab 2 A7-10 ADAM,το οποιο ειναι σχεδον ιδιο.θελω να ρωτησω πως γινεται η μεταδοση οθονης ασυρματα?η τηλεοραση μου ειναι smart panasonic.οσο και να προσπαθησα πατωντας την επιλογη μεταδοση οθονης δεν εγινε κατι.

Μήπως δεν έχεις ενεργοποιήσει κάποια ρύθμιση στην τηλεόραση; Το έχω δοκιμάσει σε Samsung και δούλεψε άψογα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 219
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

λοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ εγώ πάντως κατάφερα (ναι ήθελε προσπάθεια , λίγο η ζάλη λίγο ή απροσεξία) και το brickara (κι όλα αυτά επειδή δεν έπαιρνε το update)

 

και μάλιστα καλό hard brick :) ούτε το αναγνωρίζει το Pc ούτε τίποτα

 

άκυρο , κατάφερα (με άνοιγμα) και το έφτιαξα

 

έχει καταφέρει κανένας να κάνει 2ο χρήστη και να μπορεί να τρέχει προγράμματα ή να το σπάσω πάλι ; :)))

Edited by kodorevi8ulis
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση στα γρηγορα...

Καλώδιο hdmi υπάρχει,εχει συνδέσει καποιος και αν ναι ποιο συγκεκριμένα;

Ευχαριστώ και καλη Ανάσταση!

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση στα γρηγορα...

Καλώδιο hdmi υπάρχει,εχει συνδέσει καποιος και αν ναι ποιο συγκεκριμένα;

Ευχαριστώ και καλη Ανάσταση!

 

μα δεν υποστηρίζει mhl από όσο ξέρω (δεν το έχω δοκιμάσει)

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει τότε να κανω τηλεφωνική ερώτηση στην αντιπροσωπεία...

 

Ευχαριστώ. :)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Πήρα προχθες το 3g με τα 16gb. Έχει προεγκατεστημένη τη τελευταία έκδοση 4.4.2.

Πολύ καλη οθόνη κ κάμερες καλές για tablet! Κατασκευή κ υλικά ποιοτικά.

Μου φαίνεται ότι έχει ενα ηχείο και το πάνω είναι μόνο ακουστικό..?

Ας επιβεβαιώσει κάποιος σίγουρα....

 

Ωραία εφαρμογή και το hotspot που γίνεται 3g wifi router για όλες τις συσκευές σας.:D

MyPhone history: Nokia 3310/6510 / Motorola V535/ V360 / Ubiquio 401 / O2 XDA Flame / Omnia i900 / GB T600 / Nokia 5230 / Huawei Ideos X5 / Toshiba AT100 / Samsung Duos / Lenovo 3500H /:cool:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας και απο μενα. Πηρα και γω το tablet A7-40 3500 FL για τον γιο μου και μπορώ να πω ότι για την τιμη του ειναι αρκετα καλο. Απο προχθες του εκανα αναβάθμιση σε kitkat και πάει αρκετά καλά. Όμως δεν είχα μόνο μια αναβάθμιση αν θυμάμαι καλά έκανε περίπου τρεις. Το μονο θεμα που εχω ειναι οτι κάθε φορά που κάνει επανεκκίνηση μου βγάζει το μήνυμα το android αναβαθμίζεται μετρωντας 4 εφαρμογες πριν ανοιξει. Παρολο που το έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων κάνει πάλι το ίδιο.

Το κανει και σε σας αυτό; η μήπως κάτι δεν έκατσε καλά στην αναβαθμιση?

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος να μου πει που μπορώ να βρω stock kitkat και jelly bean rom για το συγκεκριμένο.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και ελπίζω να μη σας κούρασα.

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας και απο μενα. Πηρα και γω το tablet A7-40 3500 FL για τον γιο μου και μπορώ να πω ότι για την τιμη του ειναι αρκετα καλο. Απο προχθες του εκανα αναβάθμιση σε kitkat και πάει αρκετά καλά. Όμως δεν είχα μόνο μια αναβάθμιση αν θυμάμαι καλά έκανε περίπου τρεις. Το μονο θεμα που εχω ειναι οτι κάθε φορά που κάνει επανεκκίνηση μου βγάζει το μήνυμα το android αναβαθμίζεται μετρωντας 4 εφαρμογες πριν ανοιξει. Παρολο που το έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων κάνει πάλι το ίδιο.

Το κανει και σε σας αυτό; η μήπως κάτι δεν έκατσε καλά στην αναβαθμιση?

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος να μου πει που μπορώ να βρω stock kitkat και jelly bean rom για το συγκεκριμένο.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και ελπίζω να μη σας κούρασα.

 

Ρυθμίσεις -> Επιλογές Για προγραμματιστές (αν είναι ενεργό φυσικά) -> Επιλογή χρόνου εκτέλεσης μήπως είναι δηλωμένο το ART αντί για Dalvik ;

 

Rom Νομίζω μόνο σε κανά lenovo-forums.ru θα βρεις

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις -> Επιλογές Για προγραμματιστές (αν είναι ενεργό φυσικά) -> Επιλογή χρόνου εκτέλεσης μήπως είναι δηλωμένο το ART αντί για Dalvik ;

 

Rom Νομίζω μόνο σε κανά lenovo-forums.ru θα βρεις

Ok θα τσεκάρω Ευχαριστώ

Edit: τελικά το δοκίμασα αλλά τίποτα εξακολουθεί και το βγαζει αυτό μετά από κάθε επανεκκίνηση.

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα όταν κάνω εισαγωγή συνημμένων στο hotmail ή σε άλλη ιστοσελίδα δεν μου βγάζει την επιλογή έγραφα γιατί ?

έχω την 4,2,2

ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον χρόνο σας

Link to comment
Share on other sites

Edit: τελικά το δοκίμασα αλλά τίποτα εξακολουθεί και το βγαζει αυτό μετά από κάθε επανεκκίνηση.

 

Το ίδιο ακριβώς κάνει και στο δικό μου έπειτα από μια αναβάθμιση που έκανα πριν από λίγες μέρες. Σε κάθε επανεκκίνηση. Με το dalvik επιλεγμένο.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ακριβώς κάνει και στο δικό μου έπειτα από μια αναβάθμιση που έκανα πριν από λίγες μέρες. Σε κάθε επανεκκίνηση. Με το dalvik επιλεγμένο.

Ειναι καθαρα ψυχολογικό δεν επηρεαζει καπου.

Ειδωμεν σε μολλοντικη αναβαθμιση τι θα κανει.

Ψαχνω και κιτκατ στοκ ρομ μπας και την περνουσα εξαρχης αλλα δεν βρισκω πουθενα.

Link to comment
Share on other sites

Επισυνάπτω το σχόλιο που έκανα στο επίσημο forum της Lenovo.. https://forums.lenovo.com/t5/Lenovo-Android-based-Tablets/Lenovo-A3500-FL-problems-after-upgrade-to-4-4-2/td-p/1681623/page/2

 

Forget about GPS Problems! Lenovo gave the greatest solution...removed GPS from the tablet's specs...Check out the new specs: https://support.lenovo.com/gr/el/products/tablets/a-series/a7-40-tablet . I bought my A7 40 A3500 FL (59410286) 2 weeks ago and 4.4.2 was already on. As all the others, i discovered that there was a problem with the GPS, so i contacted the official representative in GREECE (Tel: +30-213-0087-200). The simple answer was to visit the official site of the tablet...and problem solved...NO MORE GPS! Thanks LENOVO!

 

και όποιος κατάλαβε...κατάλαβε..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Γεια σας, πήρα το A3500-H από την προσφορά του eshop, αλλά δεν μπορεί να συνδεθεί με 3G, ενώ δείχνει σήμα κανονικά (Vodafone). Είχε από το κουτί την 4.4.2. Wifi συνδέεται κανονικά. SMS στέλνει. Αντιμετωπίζει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το Α7-40, αγορασμένο πριν κανά 2μηνο, έπαιζε candy crush με την μπαταρία στο 35%, το αφήνει λίγη ώρα και το βρήκε κλειστό. Όσο κι αν προσπάθησε να το ανοίξει δεν τα κατάφερε και ούτε φορτίζει. Κάποια ιδέα;

 

Να συμπληρώσω επίσης πως δοκιμάστηκε και hard reset το οποίο απέβη άκαρπο.

Edited by Guest27
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω Q card για internet 3g . κανένα θέμα μέχρι στιγμής!!

 

Κάτι ειπώθηκε για το gps πριν.. Εγω το δοκιμασα με το trial Route66 στην εθνική οδο και κλείδωσε για πρώτη φορά σε λιγότερο απο πέντε δευτερόλεπτα!!! Επαθα πλάκα:D

MyPhone history: Nokia 3310/6510 / Motorola V535/ V360 / Ubiquio 401 / O2 XDA Flame / Omnia i900 / GB T600 / Nokia 5230 / Huawei Ideos X5 / Toshiba AT100 / Samsung Duos / Lenovo 3500H /:cool:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ποιός θέλει MIUI V6 για το tablet? A3500FL.....

 

Επίσης έκανα port και μια καθαρή ΚΚ ειδική για tablet.

https://drive.google.com/open?id=0BwGNmbmMrFiBfmxBbFBDdTUxVU4yX3cxSUN0dW05cElzNFNDaHphUDJqWVVObFZwUGFvUnc&authuser=0

Screenshots , στα ρώσσικα αλλά η ρομ είναι ΦΟΥΛ πολύγλωσση!.

Όλα λειτουργούν κανονικά....

Edited by batsilos

Batsilos (Bilias aka Fazer-1000)

HTC-HD2 - Inew V3 - Lenovo A3500FL - Jiayu G4s octa

http://www.needrom.com/author/batsilos ---- Οι ROM μου στο Needrom

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω και κιτκατ στοκ ρομ μπας και την περνουσα εξαρχης αλλα δεν βρισκω πουθενα.

 

Δες το παραπάνω post!

 

Κατεβάστε απο εδώ....

Edited by batsilos

Batsilos (Bilias aka Fazer-1000)

HTC-HD2 - Inew V3 - Lenovo A3500FL - Jiayu G4s octa

http://www.needrom.com/author/batsilos ---- Οι ROM μου στο Needrom

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχω το εν λόγω tablet και έχω μια nano sim για mobile internet. Μπορείτε να μου προτείνεται κάποιο καλό usb stick που να δέχεται τη sim και να είναι συμβατό με το tablet... ;

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ερώτηση

στο αυτοκίνητο με φορτιστη 1Α όχι μόνο δεν φορτίζει αλλά νομίζω ότι αποφορτίζεται με πολύ αργό ρυθμό

Υπάρχει θέμα αν χρησιμοποποιήσω φορτιστή 2Α?

 

Τελικά το κάνει και μένα αυτό! Με 1Α φορτιστής φορτίζει, μεν, αλλά παααααραααα πολύ αργά!!! Να θυμισω ότι ο φορτιστής της συσκευασίας είναι και αυτός 1Α... :confused:

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Παίδες το Need For Speed Most Wanted σας παίζει; (όσοι το έχετε αγοράσει).

 

Μου φαίνεται περίεργο οτι στο αρχαίο Optimus 2X και στο Optimus 3D να παιζει, και στο tablet με "συνηθισμενη" GPU και 1GB ram να μην φτανει ουτε στο κύριο μενού. Και στο S3 μου που έχει παρόμοια GPU μια χαρά. Μονο στο tablet που θα μπορουσα να το χαρώ πραγματικα δεν παιζει. :cry:

Edited by kurkosdr
Keeper of the faith... HTC Evo 3D, HTC One M7 (black and silver), HTC One Max, HTC One M8x (silver and light gunmetal grey), HTC One M8 (dark gunmetal grey), HTC One M9 (gunmetal gray), HTC U11+ (black)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Για όποιον έχει προβληματα με κολλήματα του wifi ...

 

changed the Encryption from AES to TKIP on my ZTE wifi router settings and problem is gone !!!

I changed the router to my old linksys wag-200g and I had no problems also ...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.για οποιον ενδιαφερεται εκανα root lenovo a3500 fl με 4.2.2 εκδοση android με το kingroot.ειναι ενα apk το κατεβαζεις στη συσκευη σου και κανεις root απο εκει χωρις να χρειαζεται recovery, αναβαθμιση σε 4.4 ,και pc.kingroot οχι kingo root.

 

http://androidxda.com/download-kingroot-application

Edited by nikos1125
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Α3500 fl με 4.4.2, 2 ημερών, έκανε update και δεν ξανάνοιξε ποτέ.

Όταν συνδέεται στο PC ακούγεται ο χαρακτηριστικός ήχος των windows, αλλά τίποτε παραπάνω.

Ούτε σε recovery mode μπαίνει. Καμία αντίδραση.

Πριν πάει για επιστροφή κάποια ιδέα?

Edited by dimitris2004
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...