Jump to content

Lenovo S860


alexandrosss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 180
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

έχω το κινέζικο και ξαφνικά δεν ανοίγει αλλά κάνει επαννεκινήσεις

με επαναφορά εργοστασιακών από το recovery συνήλθε. Ποια ρομ είναι καταληλότερη για το κινητό (με Ελληνικά ) για την κινέζικη έκδοση;

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να κανεις ενα συντομο οδηγο πως το εκανες κι ποια αρχεια χρειαστικες γιατι εχω ακριβως το ιδιο προβλημα κι εχω τρελαθει εχω προσπαθησει τα παντα!!
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να κανεις ενα συντομο οδηγο πως το εκανες κι ποια αρχεια χρειαστικες γιατι εχω ακριβως το ιδιο προβλημα κι εχω τρελαθει εχω προσπαθησει τα παντα!!

Δε χρειάστηκα αρχεία, αν και κατέβασα από το needrom. Δοκίμασα την απλή λύση: με κλειστό το κινητό, πάτησα ταυτόχρονα το πλήκτρο έντασης (το πάνω νομίζω) και το πλήκτρο power ταυτόχρονα. Μπήκε στο recovery της lenovo και έκανα format data (ή κάτι τέτοιο) και επανεκίνηση μετά. Το τηλέφωνο ξεκίνησε κανονικά

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Τελικα το gps εχει θεμα η λιγες εξαιρεσεις;Επισης απο σημα οι δυο γραμμες ειναι οκ;
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το παρελαβα αλλά με γειωνει τις κλήσεις γιατί;

Ενω φαίνεται οτι χτυπάει την απορρίπτει το τηλέφωνο

απλά.........και ομορφα
Link to comment
Share on other sites

Ενώ μπορωνα παρω τηλέφωνο να στειλω και να λαβω μήνυμα μόλις με κάλουν δεν χτυπάει αλλά φαίνεται Στις εισερχομενες κλήσεις όμως δεν χτυπάει. Ο άλλος που το καλεί ακούει οτι χτυπαει μια φορά και λέει οτι ειναι απασχολημενο
απλά.........και ομορφα
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδιά ξέρει κανείς πως μπορώ να κάνω reset και επαναφορά του κινητού στις εργαστασιακές ρυθμίσεις;

¨όταν το ανοίγω μου βγάζει μνμ ότι το system δεν αποκρίνεται και αν θέλω να πατήσω οκ ή αναμονή.

Προσπάθησα με τον τρόπο που είπε ο φίλος, αλλά επειδή η συσκευή είναι από Κίνα έχω ιδέα τι πρέπει να πατήσω. ¨ολες οι επιλογές που μου βγάζει είναι στα κινέζικα.

Επίσης αν έχει κανείς βρει τρόπο να στέλνει μήνυμα με 160 χαρακτήρες. Είχα εγκαταστήσει την εφαρμογή ελληνικό πληκτορλόγιο αλλά είχα θέμα με την αποθήκευση επαφων.

Αν κάποιος από τους παλιούς χρήστες ξέρει να μου πει παρακαλώ να με βοηθήσει

Link to comment
Share on other sites

Φίλος έφερε ένα S860T (δεν ξέρω αν αλλάζει κάτι το Τ στο τέλος). Το αγόρασε πρόσφατα και έχει και Ελληνικά, αλλά δεν ξέρω αν έχει 1 ή 2 Gb, θα το δω το μεσημέρι.

 

Ο αριθμός έκδοσης είναι S5_72KK_KK_3GW_FWVGA_EMMC_32_4_KYL_M6_LENOVO4 20150410-150026, με Android 4.4.2 και kernel 3.4.67

 

Δύο ερωτήσεις:

1) Στις επαφές στα δεξιά έχει τη λίστα με τους χαρακτήρες του αλφαβήτου, για άμεση κύλιση στις επαφές. Αλλά είναι λατινικοί χαρακτήρες, αν και ο ίδιος ισχυρίζεται ότι κάποια στιγμή το είχε κάνει με ελληνικούς. Τι παίζει, γιατί δεν εμφανίζονται οι ελληνικοί χαρακτήρες; Το κινητό φυσικά είναι ρυθμισμένο στα Ελληνικά.

 

2) Θα συνιστούσατε κάποιο καλύτερο ίσως firmware για Ελληνικά;

Link to comment
Share on other sites

Είναι κρίμα πάντως τόσο ωραίο κινητό και να μην έχει υποστήριξη από τους κατόχους του. Το φορουμ μας είναι εντελώς ανενεργό. Αν ξέρει κανείς που αλλου μπορούμε να μαθαίνουμε σε ελληνικό φορουμ για το κινητό ας το πει.
Link to comment
Share on other sites

Ενώ μπορωνα παρω τηλέφωνο να στειλω και να λαβω μήνυμα μόλις με κάλουν δεν χτυπάει αλλά φαίνεται Στις εισερχομενες κλήσεις όμως δεν χτυπάει. Ο άλλος που το καλεί ακούει οτι χτυπαει μια φορά και λέει οτι ειναι απασχολημενο

Δοκίμασε να του κάνεις μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Αν δεν ξέρεις πως.......ακολουθησε τα εξης;

Θα κλεισεις το κινητό και θα πατήσεις το volume up και το κουμπί Power συγχρόνως......μόλις σου βγάλει τα κινέζικα με το volume down θα πας εκει που σου έχει το MCC αν δεν κάνω λάθος ή κάπως έτσι. μόλις το επιλέξεις θα πατήσεις το power μια φορά και θα κάνει reset

ΠΡΟΣΟΧΗ θα χάσεις ότι έχεις μέσα στο κινητό, οπότε κάνε αντιγραφή τις επαφές σου, κατέβασε τις φωτο σου κλπ κλπ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Ρε παιδιά έχω το ελληνικό με τα δυο για.πως μπορω να το ρουταρω και αν υπάρχει Ρομ;;

 

υπάρχουν αυτά:

roms:

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=583137

http://www.needrom.com/category/lenovo/serial-s/s860/

 

root:

http://www.androidrookies.com/2014/09/how-to-rooting-lenovo-s860-running.html#.VgJy7_mqhHw

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Έχει κάνει κάποιος τα παραπάνω με ασφάλεια; όλα οκ;

καλύτερα να μη δοκιμάσεις τίποτα. Σε δοκιμή ανάλογη, σε Ελληνικό s860 που προσπαθήσαμε να περάσουμε άλλη rom, καταφέραμε να έχουμε ένα τηλέφωνο προβληματικό, ενώ ανοίγει και δουλεύει κανονικά (με εναλλακτική κινέζικη rom)δε θέλει με τίποτα να δουλέψει το usb. Η φόρτιση γίνεται με κλειστό κινητό, με ανοιχτό δεν κάνει τίποτα. Πως ξαναπερνάμε rom σε αυτό το κινητό που τη usb του δεν την αναγνωρίζει (δεν κάνει ούτε κλικ) κανένας υπολογιστής;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά έχω βάλει μια rom από needrom αλλά μετά από λίγο καιρό κάνει επανεκκίνηση, λογικά θα έχει το κινέζικο recovery σωστά για επαναφορά?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε συμφουριτες έχω το ελληνικό lenovo s860 με τα 2giga.δεν δουλεύει το gps με τίποτα.δεν είναι ρουταρισμενο.έχω google maps και here nokia.τι μπορώ να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Με sygic εμένα με δουλεύει μια χαρά, χωρίς rout είμαι και εγώ

 

Μάλλον θα το στείλω στο service για έλεγχο, μου κάνει κουλά η μπαταρία, 2:30 ώρες με τον μανισιο φορτιστή από 10% πήγε 25%

άλλες φορές με 30+% κολλημένο για 1 ημέρα ξεκολαει και πέφτει 1-1% στο 5% σε 2 λεπτά....

Link to comment
Share on other sites

Ρε συμφουριτες έχω το ελληνικό lenovo s860 με τα 2giga.δεν δουλεύει το gps με τίποτα.δεν είναι ρουταρισμενο.έχω google maps και here nokia.τι μπορώ να κάνω;

 

Δοκίμασε το GPS locker.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά μετά από φορμάτ και πέρασμα καινούριας ρομ το κινητό μου βγάζει μόλις περνάω τις κάρτες ότι το ΙΜΕΙ δεν είναι εγκυρο.τι μπορώ να κάνω για να το διορθώσω αυτό;

Το φορμάτ ήταν αναγκαστικό γιατί το τηλέφωνο ξεκινούσε μόνο σε fastboot mode..

SE K800i --- Nokia N73 --- Nokia 6600--- Nokia 5140
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά από φορμάτ και πέρασμα καινούριας ρομ το κινητό μου βγάζει μόλις περνάω τις κάρτες ότι το ΙΜΕΙ δεν είναι εγκυρο.τι μπορώ να κάνω για να το διορθώσω αυτό;

Το φορμάτ ήταν αναγκαστικό γιατί το τηλέφωνο ξεκινούσε μόνο σε fastboot mode..

να ξαναπεράσεις τα imei με το mobile tools https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobileuncle.toolbox&hl=el

υπάρχουν οδηγίες στο net

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα με το συγκεκριμένο πρόγραμμα αλλά δεν μπόρεσα να τα καταφέρω...μου βγάζει συνέχεια error και ότι δεν μπορεί να πραγματοποιηθεί...
SE K800i --- Nokia N73 --- Nokia 6600--- Nokia 5140
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα με το συγκεκριμένο πρόγραμμα αλλά δεν μπόρεσα να τα καταφέρω...μου βγάζει συνέχεια error και ότι δεν μπορεί να πραγματοποιηθεί...

πρέπει πρώτα να το κάνεις root

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, χρονια πολλα και καλη χρονια σε ολους και ολες!!!

Απο αυριο θα γινω και εγω ενας κατοχος ενος s360 και θα ηθελα να κανω δυο ερωτησεις..

 

1. Ραδιο εχει???:blink:

 

2. Σαν κινητο εχω ακουσει πολυ καλα λογια και γενικα οτι ειναι ΑΨΟΓΟ.. ειναι αληθεια???:O

 

Ευχαριστω...

Looking for someone like me???:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, χρονια πολλα και καλη χρονια σε ολους και ολες!!!

Απο αυριο θα γινω και εγω ενας κατοχος ενος s360 και θα ηθελα να κανω δυο ερωτησεις..

 

1. Ραδιο εχει???:blink:

 

2. Σαν κινητο εχω ακουσει πολυ καλα λογια και γενικα οτι ειναι ΑΨΟΓΟ.. ειναι αληθεια???:O

 

Ευχαριστω...

γράφεις λάθος το μοντέλο.

1. Έχει ράδιο

2. Άψογο δεν το λές πλέον, έχει τα χρονάκια του. Σε 2 συσκευές που πέρασαν από τα χέρια μου (Ελληνικές) υπήρχε ζήτημα στο σήμα (ασθενές).

Το Ελληνικό με τα 2gb αγοράζεις ή το κινέζικο;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...