Jump to content

Lenovo S960 Vibe X


spash
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα εχω και εγω θεμα με την αναγνωριση στις επαφες και απο οτι διαβασα φταιει το +30 αλλα δεν καταλαβα πρεπει ν αποθηκευω τις επαφες με το +30 η να το βγαλω απο τις επαφες.τι πρεπει να κανω γιατι πολλες επαφες μου εμφανιζει το νουμερο χωρις ονομα ευχαριστω
mi8
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 649
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα εχω και εγω θεμα με την αναγνωριση στις επαφες και απο οτι διαβασα φταιει το +30 αλλα δεν καταλαβα πρεπει ν αποθηκευω τις επαφες με το +30 η να το βγαλω απο τις επαφες.τι πρεπει να κανω γιατι πολλες επαφες μου εμφανιζει το νουμερο χωρις ονομα ευχαριστω
τις επαφες τις ειχες στο google αποθηκευμενες και εμφανιστηκαν μολις εκανες συγχρονισμο? η τις ειχες στην sim ?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα.Σημερα πηρα στα χερια μου το κινητο απο minideal.Eχω 2 αποριες.α) στην camera ζηταει update, να το κανω θα κερδιζω κατι η παιζει σεναριο να γυρισει στα κινεζικα?β) εχει ενα application της lenovo το gallery theme (αν δεν κανω λαθος) και αυτο ζηταει update , να το κανω?:confused:

Υ.Γ Τις επαφες δεν ειναι πολλες και θα τις περασω με το χερι να βαλω και το +30 για την αναγνωριση κλησης?

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Ναι απο google
αν τις είχες στο google ,δεν γίνεται μετά τον συγχρονισμό να μην σου δείχνει κανονικά τις επαφές.

πήγαινε στις ρυθμίσεις,και κάνε έναν χειροκίνητο συγχρονισμό επαφών και θα φτιάξει

 

Kαλησπερα.Σημερα πηρα στα χερια μου το κινητο απο minideal.Eχω 2 αποριες.α) στην camera ζηταει update, να το κανω θα κερδιζω κατι η παιζει σεναριο να γυρισει στα κινεζικα?β) εχει ενα application της lenovo το gallery theme (αν δεν κανω λαθος) και αυτο ζηταει update , να το κανω?:confused:

Υ.Γ Τις επαφες δεν ειναι πολλες και θα τις περασω με το χερι να βαλω και το +30 για την αναγνωριση κλησης?

καλορίζικο!

κάνε update μόνο στην εφαρμογή της lenovo με τα θέματα.

αν κάνεις firmware update,θα έχεις μόνο αγγλικά.και αρκετές άχρηστες κινέζικες εφαρμογές.αν θέλεις να κάνεις αναβάθμιση και να δουλεύουν όλα,να έχεις και ελληνικά,θα πρέπει να βάλεις αυτήν εδω την custom rom.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αν τις είχες στο google ,δεν γίνεται μετά τον συγχρονισμό να μην σου δείχνει κανονικά τις επαφές.

πήγαινε στις ρυθμίσεις,και κάνε έναν χειροκίνητο συγχρονισμό επαφών και θα φτιάξει

 

καλορίζικο!

κάνε update μόνο στην εφαρμογή της lenovo με τα θέματα.

αν κάνεις firmware update,θα έχεις μόνο αγγλικά.και αρκετές άχρηστες κινέζικες εφαρμογές.αν θέλεις να κάνεις αναβάθμιση και να δουλεύουν όλα,να έχεις και ελληνικά,θα πρέπει να βάλεις αυτήν εδω την custom rom.

Ευχαριστώ καταρχήν για την βοήθεια.Για το update που ζητάει η camera να το κάνω???

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ καταρχήν για την βοήθεια.Για το update που ζητάει η camera να το κάνω???
αν είσαι σίγουρος ότι είναι update μόνο για την κάμερα,ναι να το κάνεις.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα , αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα : κατέβασα τους drivers και τους έκανα εγκατάσταση , αλλά όταν έβαλα το τηλέφωνο και μου έβγαλε την συσκευή ως MTK65xx device , έκανα δεξί click και είχε ως επιλογή μόνο Scan for hardware changes και όχι update driver όπως περιγράφεται στο forum . Μετά από αυτήν αποτυχημένη προσπάθεια έκανα εγκατάσταση στον υπολογιστή το Start Lenovo Smart Assistant όπου αυτό μου έβγαλε ότι μπορώ να κάνω update στην stable ROM V2.0_1507 οπότε ξεκίνησα να το κάνω . Κατά την διάρκεια του update έλαβα κλήση και το update κόλλησε . Το έβγαλα και το τηλέφωνο λειτουργούσε κανονικά . Όταν όμως πήγα να το κάνω πάλι μου έβγαλε μήνυμα ότι δεν έχει αρκετό χώρο . Τότε σκέφτηκα σαν λύση να το κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων . Όταν το έκανα το τηλέφωνο , έχει κολλήσει στο login logo (και μάλιστα σε ένα διαφορετικό από αυτό που είχε στην αρχή το τηλέφωνο (είναι ένα σταθερό Lenovo και κάτω λέει POWERED BY android)) και πλέον δεν μπορώ ούτε να το ανοίξω αλλά και ούτε το βλέπω σαν συσκευή στον υπολογιστή μου .

Στο φόρουμ δεν διάβασα σε κάποιον να του έχει τύχει . Έχει κανείς ιδέα πως μπορώ να το επαναφέρω το τηλέφωνο ;;

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε με κλειστό το Κινητό να κάνεις update με τα flash tools.διάβασε τα προηγούμενα post στις δυο τελευταίες σελίδες του thread.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα , αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα : κατέβασα τους drivers και τους έκανα εγκατάσταση , αλλά όταν έβαλα το τηλέφωνο και μου έβγαλε την συσκευή ως MTK65xx device , έκανα δεξί click και είχε ως επιλογή μόνο Scan for hardware changes και όχι update driver όπως περιγράφεται στο forum . Μετά από αυτήν αποτυχημένη προσπάθεια έκανα εγκατάσταση στον υπολογιστή το Start Lenovo Smart Assistant όπου αυτό μου έβγαλε ότι μπορώ να κάνω update στην stable ROM V2.0_1507 οπότε ξεκίνησα να το κάνω . Κατά την διάρκεια του update έλαβα κλήση και το update κόλλησε . Το έβγαλα και το τηλέφωνο λειτουργούσε κανονικά . Όταν όμως πήγα να το κάνω πάλι μου έβγαλε μήνυμα ότι δεν έχει αρκετό χώρο . Τότε σκέφτηκα σαν λύση να το κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων . Όταν το έκανα το τηλέφωνο , έχει κολλήσει στο login logo (και μάλιστα σε ένα διαφορετικό από αυτό που είχε στην αρχή το τηλέφωνο (είναι ένα σταθερό Lenovo και κάτω λέει POWERED BY android)) και πλέον δεν μπορώ ούτε να το ανοίξω αλλά και ούτε το βλέπω σαν συσκευή στον υπολογιστή μου .

Στο φόρουμ δεν διάβασα σε κάποιον να του έχει τύχει . Έχει κανείς ιδέα πως μπορώ να το επαναφέρω το τηλέφωνο ;;

 

Με κλειστο το τηλ αν το συνδεσεις στο PC πως το βλεπει στο device manager;Θα πρεπει να περασεις τους drivers κ μεσω flashtool περνα την 1439 του Χαραλαμπη

Link to comment
Share on other sites

σε προηγούμενες σελίδες δίνονται λύσεις για όλα τα θέματα... κάντε ένα κόπο και διαβάστε...

 

οι drivers για να περαστούν πρέπει να είσαι γρήγορος αφού έχεις λίγα δευτερόλεπτα να κάνεις την ενημέρωση πριν στην αναγνωρίσει αλλιώς την συσκευή...

 

για τα τηλέφωνα μέσα απ τις επιλογές των κλήσεων διορθώνεται το θέμα αναγνώρισης αριθμών...

s.k.
Link to comment
Share on other sites

Με κλειστο το τηλ αν το συνδεσεις στο PC πως το βλεπει στο device manager;Θα πρεπει να περασεις τους drivers κ μεσω flashtool περνα την 1439 του Χαραλαμπη

 

Αυτό έκανα τελικά . Στην αρχή προσπαθούσα να το φτιάξω βάζοντας μόνο το recovery αλλά δεν έκανε καν boot . Πέρασα την S960_1439_Multilang_Gapps_Root και τελείωσε το θέμα :)

Με τους drivers μέχρι και την τελευταία στιγμή μου τους είχε σε ένδειξη με κίτρινο , αλλά αφού έκανα δουλειά δεν με νοιάζει :D:D

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι άλλο , με τα προγράμματα που προτείνετε για τις επαφές , μπορώ να τις κάνω εξαγωγή στον υπολογιστή μου και αργότερα αφού τις τροποποιήσω να τις βάλω πάλι στο τηλέφωνο;;

Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές !!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα.ένας φίλος έχει το vibe X s960 και του ήρθε μέσω OTA η αναβάθμιση σε vibe v2.0 1507 κτλ...να την κάνουμε η θα τα δείχνει μετά στα κινέζικα...?γιατί πριν ξεκινήσει το download η επεξήγηση της έκδοσης για το τι περιέχει είναι στα κινέζικα...
Link to comment
Share on other sites

τα κινέζικα αλλάζουν αλλά μην το κάνει καλύτερα.. θα γεμίσει το τηλέφωνο κινέζικες εφαρμογές και κάνει και μια μλκια στην μνήμη.

μετά την αναβάθμιση σου λέει οτι έχει 8gb μνήμη αντί για 16 (τα άλλα 8 τα έχει ως κρυφό partition ή κάτι τέτοιο προφανώς)

Εγώ που το έκανα το χιλιομετάνιωσα και προσπαθώ να το φέρω στα ίσια του.

Link to comment
Share on other sites

υποστηριζει το τηλ τις θήκες με το μικρο παραθυράκι για την οθονη ?

 

http://www.ebay.com/itm/For-Lenovo-VIBE-X-S960-New-Luxury-Quick-Window-View-Flip-Stand-Case-Cover-/221712651455?pt=LH_DefaultDomain_0&var=&hash=item339f1a94bf

Link to comment
Share on other sites

Με την αυτονομία στην μπαταρία πως τα πάει; Δεν μπορουμε να αγορασουμε εχτρα μια μεγαλυτερη μπαταρια η το μονο που μπορουμε να κανουμε ειναι να αγορασουμε μια ιδια σαν εφεδρικη; Νομιζω οτι 2000 μ.α. ειναι πολυ μικρα για αυτη τη συσκευή, με προβληματίζει..
Link to comment
Share on other sites

Με την αυτονομία στην μπαταρία πως τα πάει; Δεν μπορουμε να αγορασουμε εχτρα μια μεγαλυτερη μπαταρια η το μονο που μπορουμε να κανουμε ειναι να αγορασουμε μια ιδια σαν εφεδρικη; Νομιζω οτι 2000 μ.α. ειναι πολυ μικρα για αυτη τη συσκευή, με προβληματίζει..
δεν μπορούμε να βάλουμε μεγαλύτερη μπαταρία,αλλά και με αυτήν που έχει,βγάζει μία μέρα με κανονική χρήση.και φορτίζει αρκετά γρήγορα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Ενδιαφερομαι να αγορασω το κινητο απο το minideal λογικα.Θελω να μου πει καποιος που το εχει στην κατοχει του τωρα καποια πραγματα αν ειναι ευκολο.Αρχικα καταλαβα οτι το κινητο εχει μερικως ελληνικα και αν κανεις OTA update χανεις τα ελληνικα.Θελω να μου πειτε αν παρω το κινητο και δεν το πειραξω καθολου και το αφησω οπως ειναι θα εχω καποιο προβλημα.Βασικα εγωτο θελω μονο να σερφαρω στο ιντερνετ και για να βγαζω καμια φωτογραφια.Δηλαδη απλη χρηση.Ειδα οτι καποιος φιλος παραπανω ειχε προβλημα με την ζωνη ωρας.Αντιμετοπιζει καποιος αλλος το ιδιο θεμα ??? η custom rom που προτεινεται περναει ευκολα με smart tools ??? συγγνωμη για τις ερωτησεις απλα το τηλεφωνο φαινετα value for money και ενδιαφερομαι να εχω ενα κινητο με πολυ καλα χαρακτηριστικα και επειδη μου αρεσει πολυ και θελω να το παρω εχοντας του παραπανω ενδοιασμους.Παρακαλωας βοηθησει καποιος φιλος που το εχει.

Ευχαριστω προκαταβολικα.

Link to comment
Share on other sites

αν το αφησεις χωρις update όλα θα λειτουργουν κανονικά.και ελληνικά έχει.αν κανεις update θα χασει τα ελληνικα και το location του καιρου.και θα πρεπει να βαλεις απο google play την εφαρμογη more local για ελληνικα.

η γνώμη μου ειναι η το αφηνεις οπως ειναι και δουλευουν ολα,η περνας custom rom του baralaibi απο το site needrom.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αν το αφησεις χωρις update όλα θα λειτουργουν κανονικά.και ελληνικά έχει.αν κανεις update θα χασει τα ελληνικα και το location του καιρου.και θα πρεπει να βαλεις απο google play την εφαρμογη more local για ελληνικα.

η γνώμη μου ειναι η το αφηνεις οπως ειναι και δουλευουν ολα,η περνας custom rom του baralaibi απο το site needrom.

 

Σε ευχαριστω φιλε για την απαντηση.Ηθελα και μια τελευταια ερωτηση πριν το παρω.Το προβλημα με το +30 στς επαφες και τα μηνυματα διορθωνεται με το ex dialer που διαβασα πιο πισω ??? αν βαλω αυτη τη ρομ πυο εχει ελληνικα εχει το ιδιο θεμα με τις επαφες ???

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω φιλε για την απαντηση.Ηθελα και μια τελευταια ερωτηση πριν το παρω.Το προβλημα με το +30 στς επαφες και τα μηνυματα διορθωνεται με το ex dialer που διαβασα πιο πισω ??? αν βαλω αυτη τη ρομ πυο εχει ελληνικα εχει το ιδιο θεμα με τις επαφες ???

εγω αυτή την ρομ έχω βάλει,και αυτό το πρόβλημα με τις επαφές δεν το γνωρίζω γιατί δεν το έχω συναντήσει καθόλου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το θέμα με τα ελληνικά το έχουμε πει αρκετές φορές.Αν το κινητό έχει πάνω vibe rom είτε του κάνεις update είτε όχι πάλι τα ίδια ελληνικά θα έχει.Απλά αν του κάνεις update σε νεότερη vibe πρέπει να βάλεις το morelocal. π.χ η vibe 1439 του Χαραλάμπη έχει τα ίδια ελληνικά με την τελευταία 1507 vibe(αν σε αυτή βάλουμε το morelocal)
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μολις σημερα παρελαβα ενα lenovo s960 vibe x αλλα εχω ενα θεμα δε μου διαβαζει την καρτα sim!!!Δοκιμασα και αλλες καρτες αλλα τιποτα!!!Μηπως καποιος ξερει να μου δωσει μια λυση πριν το στειλω πισω?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...