Jump to content

Lenovo A660


foreno
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτή:

 

http://www.aliexpress.com/item/PISEN-mobile-phone-battery-lenovo-bl194-a520-a660-a690-a710e-mobile-phone-battery/1145749559.html

 

Είναι πολύ καλή, την είχα και εγώ όταν είχα το τηλέφωνο.

 

Ευχαριστω

 

Εδω βρισκω κι αλλες http://www.aliexpress.com/w/wholesale-lenovo-a660-battery.html

Μηπως υπαρχει καλυτερη;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω δοκιμάσει τρεις άλλες εκτός της original, η καλύτερη ήταν αυτή που σου πρότεινα, όλες οι άλλες, αν και υπόσχονταν 2300 & 2500 mAh, ήταν χειρότερες και από την μαμά 1500άρα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Να κάνω και εγώ μια ερώτηση με ένα lenovo A660 που μου παρέδωσε ο ξαδελφός μου τελείως νεκρό. Απο οτι κατάλαβα μάλλον προσπάθησε να φλασάρει rom μέσω flash tools αλλά μάλλον έβαλε λάθος scatter και συνεπώς φλασάριστηκε o λάθος preloader αφου είχε όλα τα κουτάκια τσεκαρισμένα. Τώρα είμαι στη φάση που το κινητό δεν ανοίγει καθόλου, δεν φορτίζει και το κυριότερο δεν αναγνωρίζεται με τίποτα απο το pc. To συνδέω με τον υπολογιστή και δεν κάνει απολύτως τίποτα (καμία ένδειξη οτι σύνδεσα κάποια συσκευή έστω και για 1-2 δευτερόλεπτα). Στην διαχείριση συσκευών δεν βγάζει επίσης απολύτως τίποτα και ακόμα και με τους drivers που περνάω εμφανίζεται ένα κίτρινο θαυμαστικό και στις ιδιότητες λέει απλά <κωδικός 10 Η συσκευή δε μπορεί να εκκινήσει>. Mε το flash tools που προσπαθώ να ξαναφλασάρω την stock rom μπας και ξυπνήσει δεν ανταποκρίνεται (μένει στο 0 % και δεν προχωράει) και έχω κολλήσει εδώ και μέρες στο τίποτα.

Καμιά ιδέα κανείς μπας και καταφέρω και το σώσω;

Sony Ericsson GA 628-Sony Ericsson T10s-Nokia 8850-Panasonic X70-Motorola V3-Samsung D500-Sony Ericsson K750i-Sony Ericsson Hazel-Lenovo A660-Lenovo A820-Coolpad F1-THL 5000-Elephone P8000- Oukitel k6000 Plus - Xiaomi Redmi 9 4gb/64gb
Link to comment
Share on other sites

Το όλο μυστικό είναι να περαστούν οι σωστοί drivers προκειμένου να αναγνωρίζεται η συσκευή και να μπορέσεις μέσω flash tool να ξαναπεράσεις από την αρχή μία ROM. Σε τι windows προσπαθείς να το συνδέσεις; Το συνδέεις χωρίς μπαταρία; Εκεί που σου βγάζει 0% και searching δοκίμασες να βγάλεις και να ξαναβάλεις το USB;
Link to comment
Share on other sites

Το όλο μυστικό είναι να περαστούν οι σωστοί drivers προκειμένου να αναγνωρίζεται η συσκευή και να μπορέσεις μέσω flash tool να ξαναπεράσεις από την αρχή μία ROM. Σε τι windows προσπαθείς να το συνδέσεις; Το συνδέεις χωρίς μπαταρία; Εκεί που σου βγάζει 0% και searching δοκίμασες να βγάλεις και να ξαναβάλεις το USB;

 

Την όλη διαδικασία την έχω κάνει και σε windows 7 32b και σε 64b. Οι drivers που περνάω είναι απο εδώ :

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2356840

Νομίζω είναι οι σωστοί. Το έχω δοκιμάσει και με μπαταρία και χωρίς μπαταρία. Αυτό που με προβληματίζει είναι οτι δεν υπάρχει καμία απόκριση απο το pc οταν συνδέω το κινητό (είτε με μπαταρία είτε χωρίς). Ακόμη και να μην είχαν περαστεί σωστά οι drivers ο υπολογιστής θα έπρεπε να δείχνει οτι συνδέθηκε μια συσκευή έστω και για λίγο και να φαίνεται για 1-2 δευτερόλεπτα στην διαχείριση συσκευών. Το γεγονός όμως οτι δεν δείχνει τίποτα σε κανένα στάδιο της σύνδεσης με έχει ψιλομπλοκάρει. Και αυτό που λες με το Usb στο flash tools το έχω δοκιμάσει. Παραμένει στο 0% οτι και να κάνω.

Sony Ericsson GA 628-Sony Ericsson T10s-Nokia 8850-Panasonic X70-Motorola V3-Samsung D500-Sony Ericsson K750i-Sony Ericsson Hazel-Lenovo A660-Lenovo A820-Coolpad F1-THL 5000-Elephone P8000- Oukitel k6000 Plus - Xiaomi Redmi 9 4gb/64gb
Link to comment
Share on other sites

Δε ρίχνεις μια ματιά στο needrom και στις σχετικές με το Α660 ROMs μπας και βρεις σε κάποια κάποιους drivers που να δουλεύουν;
Link to comment
Share on other sites

Δε ρίχνεις μια ματιά στο needrom και στις σχετικές με το Α660 ROMs μπας και βρεις σε κάποια κάποιους drivers που να δουλεύουν;

 

Μπα δε βλεπω να γίνεται κάτι. Έχω δοκιμάσει drivers απο καμιά δεκαριά site αλλά το κινητό εξακολουθεί να μην φαίνεται πουθενά. Ούτε καν το MTK Droid Τοοls δεν δείχνει τίποτα όταν το συνδέω. Υποψιάζομαι κάποιο hardware πρόβλημα αλλά δεν είμαι και σίγουρος. Σε ευχαριστώ για την βοήθεια πάντως.

Sony Ericsson GA 628-Sony Ericsson T10s-Nokia 8850-Panasonic X70-Motorola V3-Samsung D500-Sony Ericsson K750i-Sony Ericsson Hazel-Lenovo A660-Lenovo A820-Coolpad F1-THL 5000-Elephone P8000- Oukitel k6000 Plus - Xiaomi Redmi 9 4gb/64gb
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Μπορεί να βοηθήσει κανείς; έκανα μ.....κια και πάτησα φορματ στο flash με αποτέλεσμα όταν βάλω την ρομ, παρόλο που έχω σήμα να μην δουλεύουν οι κάρτες μου και να λέει ότι ο αριθμός είναι κλειστός. Το πρόβλημα πρέπει να είναι στο ότι μου βγάζει invalid IMEI. ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω? έψαξα λύσεις στο ίντερνετ αλλά καμία δεν με βοήθησε.
Link to comment
Share on other sites

διέγραψες την nvram.....

 

γράψε nvram fix στον γουκλη και θα βρεις δεσμούς για να σε βοηθήσουν.....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...