Jump to content

Σχετικά με το ξύρισμα


t300
 Κοινοποίηση

Τί χρησιμοποιείτε για να αφαιρέσετε τις ανεπιθύμητες τρίχες ?  

969 members have voted

  1. 1. Τί χρησιμοποιείτε για να αφαιρέσετε τις ανεπιθύμητες τρίχες ?

    • Wax - κερί
      43
    • Ξυραφάκι
      646
    • Μηχανή ξυρίσματος
      307
    • Ειδικό spray
      15
    • Άλλο
      34


Recommended Posts

παιδες θελω μια απλη ξυριστικη μηχανη οπου να μπορω να τα παρω εντελως τα γενια αλλα και να μπορω να καθορισω το μηκος τους.υπαρχει κατι τετοιο???θελω κατι σχετικα απλο καθως δεν εχω και τα πιο πλουσια γενια του κοσμου!

φθηνες καλες ξυριστηκες μηχανες ειναι οι Babyliss.

εγω τετοια εχω και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος :up:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όπως επίσης και οι Remington. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Όπως επίσης και οι Remington. :)

πηγαινεις σε ακριβοτερη κατηγορια...:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πηγαινεις σε ακριβοτερη κατηγορια...:cool:

 

Σοβαρά; Πόσο πάνε οι Babyliss;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά; Πόσο πάνε οι Babyliss;

απο 15 ευρο και ανω,αλλα και αυτες που αναφερες δεν ειναι σε τιμη πολυ ακριβες,αλλα το μειονεκτημα ειναι οτι δεν της βρισκεις σε πολλα καταστηματα.

οπως και να'χει εγω μηχανη χρησιμοποιω αποκλειστικα για κουρεμα (ξυρισμα κεφαλιου).

παντως στην αγορα βρισκεις και με 150-200 ευρο ξυριστικη-κουρευτικη μηχανη που το θεωρω μεγαλη κοροιδια :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

απο 15 ευρο και ανω,αλλα και αυτες που αναφερες δεν ειναι σε τιμη πολυ ακριβες,αλλα το μειονεκτημα ειναι οτι δεν της βρισκεις σε πολλα καταστηματα.

οπως και να'χει εγω μηχανη χρησιμοποιω αποκλειστικα για κουρεμα (ξυρισμα κεφαλιου).

παντως στην αγορα βρισκεις και με 150-200 ευρο ξυριστικη-κουρευτικη μηχανη που το θεωρω μεγαλη κοροιδια :cool:

 

Συμφωνώ. Από τη στιγμή που οι διαφορές είναι ελάχιστες, δεν νοείται τόσο μεγάλη διαφορά στις τιμές.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Είχα πάρει μία τέτοια, σε έναν χρόνο τα φτυσε :p

 

Και η πρώτη δική μου (και μάλιστα στο εξάμηνο). :p

 

Αλλά φτιάχτηκε και από τότε είναι σκυλί. Πάντως πήρα μία ίδια για backup. :p

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Και η πρώτη δική μου (και μάλιστα στο εξάμηνο). :p

 

Αλλά φτιάχτηκε και από τότε είναι σκυλί. Πάντως πήρα μία ίδια για backup. :p

 

Εγώ πήρα μια Braun (cruzer 2) νομίζω και έχω βρει την υγειά μου.

Κοπτική για τα πολλά και μετά ξυριστική.2 σε 1.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε GeoGlx, θα ήταν πολύ χρήσιμο να μας πεις διαφορές σε σχέση με τη philips, κυρίως στο πόσο βαθύ είναι το ξύρισμα...

 

Είμαι σε φάση αναζήτησης γιατί η philips μου (τρικέφαλη) "παρέδωσε" και δεν ξέρω αν αξίζει να πάω σε braun ή να ξαναπάρω philips. Κάπιοι λένε πως οι braun με την ημικυκλική κεφαλή δεν κάνουν πολύ βαθύ ξύρισμα... Αν κάποιος γνωρίζει ας βοηθήσει.

 

Με τη χρήση κ πίεση που ασκώ. Το πολύ βαθύ δεν το έχει. είναι πολύ φιλικό στο χρήστη.

Νομίζω η 3κέφαλη ήταν σε ποιο βαθύ.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
παιδιά σκέφτομαι να πάρω την Braun Cruzer 4 που έχω βάλει στο μάτι στον κωτσόβολο.να ρωτήσω είναι καλή? το ξύρισμα είναι βαθύ η έχεις πάλι το αξύριστο look....επίσης με ενδιαφέρει μια που κουρεύει και το σώμα για να κουρέβω τα πόδια/στήθος κ.λ.π ποιες είναι οι καλύτερες επιλογές μου? είχα μια της philips με 3 κεφαλές και είχα απίστευτο ερέθισμα μετά(έχω πολύ άγρια γένια και σκληρά)
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι κανει για σενα αν εχεις σκληρα και πυκνα γενια..

Ειναι καλη για αραια και μαλακα,αλλα μεχρι εκει..Για σενα λογικα η καλυτερη λυση ειναι το ξυραφι,ή μια πολυ πιο ακριβη ξυριστικη(της ταξης των 150 ευρω και πανω)

Εχω την cruzer3 και απλα δεν κανει!Ειδικα η κουρευτικη της ειναι για τα μπαζα.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Παιδιά έχετε να μου προτείνετε ξυριστική-κουρευτική μηχανή γύρω στα 40-50 ευρώ?

Την θέλω πιο πολύ για να διατηρώ τα μαλλιά στο πλάγιο της κεφαλής χωρίς να χρειάζεται να πηγαίνω στο κομμωτήριο κάθε λίγο αλλά και να την έχω για τα γένια (χαλαρά,τπτ το ιδιαίτερο).

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε να μου προτείνετε ξυριστική-κουρευτική μηχανή γύρω στα 40-50 ευρώ?

Την θέλω πιο πολύ για να διατηρώ τα μαλλιά στο πλάγιο της κεφαλής χωρίς να χρειάζεται να πηγαίνω στο κομμωτήριο κάθε λίγο αλλά και να την έχω για τα γένια (χαλαρά,τπτ το ιδιαίτερο).

εγω εχω μια Babyliss και ειμαι ευχαριστημενος.αλλα ειναι καθαρα κουρευτικη.

για μενα δεν αξιζει να δωσεις περισσοτερα χρηματα απο 50 ευρο.γιατι την δουλεια σου την κανεις μια χαρα,και αν τα παιξει..πας και αγοραζεις αλλη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Finn η καλύτερη επιλογή είναι να ρίξεις μια ματιά σε κουρευτικές της Philips.

 

1.http://www.kotsovolos.gr/site/product.jsp?catid=54751

2.http://www.kotsovolos.gr/site/product.jsp?catid=9677

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Προβληματισμοί, ερωτήσεις, παρατηρησεις που αφορουν την καθημερινη ταλαιπωρια η απολαυση για μερικους, του αντρα:)

 

Και ξεκιναω....Τι after shave χρησιμποιειτε? Ταλαιπωρειται κανεις οπως εγω απο τα κοψιματα-καψιματα κοκκινιλες? Δυστυχως ολα τα after shave του σουπερ μαρκετ δεν εχουν κανει τιποτα. Εχει να προτεινει κανεις κατι?

Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were f#*ked
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.εγω μετα απο καποια ξυρισματα με το ξυραφακι κυριωσ σε νεοτερη ηλικια βλεπω τωρα να βγαινουν πυκνεσ τριχουλεσ κατω απο τα ματια κατω απο το ζυγοματικο(ξεκινουσα να βαζω ξυραφι σε μεγαλυτερο υψοσ απο οτι επρεπε).αυτεσ οι τριχεσ μεγαλωνουν σε μηκοσ.ειναι ακρωσ ανεπιθυμητεσ.ξερετε τι να κανω ωστε να φυγουν δια παντοσ απο εκει??!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.εγω μετα απο καποια ξυρισματα με το ξυραφακι κυριωσ σε νεοτερη ηλικια βλεπω τωρα να βγαινουν πυκνεσ τριχουλεσ κατω απο τα ματια κατω απο το ζυγοματικο(ξεκινουσα να βαζω ξυραφι σε μεγαλυτερο υψοσ απο οτι επρεπε).αυτεσ οι τριχεσ μεγαλωνουν σε μηκοσ.ειναι ακρωσ ανεπιθυμητεσ.ξερετε τι να κανω ωστε να φυγουν δια παντοσ απο εκει??!!!

 

δεν πρέπει να τις κάνεις με ξυράφι... δεν κάνει τόσο πάνω... μπορεί να γίνουν άγριες... τις συγκεκριμένες πρέπει ή να απευθυνθείς σε κάποιον ειδικό ή να τις βγάζεις με το τσιμπιδάκι των φρυδιών ή να τις κόβεις με ψαλίδι (αν και το τελευταίο δεν είναι και πολύ αποτελεσματικό...) ... Μίλα με κάποιον δερματολόγο αν το πρόβλημα είναι μεγάλο πλέον...

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.εγω μετα απο καποια ξυρισματα με το ξυραφακι κυριωσ σε νεοτερη ηλικια βλεπω τωρα να βγαινουν πυκνεσ τριχουλεσ κατω απο τα ματια κατω απο το ζυγοματικο(ξεκινουσα να βαζω ξυραφι σε μεγαλυτερο υψοσ απο οτι επρεπε).αυτεσ οι τριχεσ μεγαλωνουν σε μηκοσ.ειναι ακρωσ ανεπιθυμητεσ.ξερετε τι να κανω ωστε να φυγουν δια παντοσ απο εκει??!!!

Μονο με χρηση laser μπορεις να απαλλαγεις απο αυτες,το ξερω οτι ειναι αντιαισθητικο..αλλα εφοσον εχουν βγει..δεν μπορεις να κανεις τιποτα αλλο,απο το να της ξυριζεις.:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αποφάσισα να αφήσω λίγο μούσι οπότε παρήγγειλα αυτήν εδώ:

Remington Professional MB320C

30€ με τα μεταφορικά, την περιμένω πως και πως :)

Link to comment
Share on other sites

Φυσιολογικά αρχίζεις να ξυρίζεσαι από τα 15 περίπου. Γενικά, οι περισσότεροι σε αυτή την ηλικία ξεκινάν και ξυρίζονται.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

οσο πιο αργα..τοσο καλυτερα.εγω αρχισα απο τα 18 αν θυμαμαι καλα.:cool:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό έχεις δίκιο, γιατί μετά θα βγαίνουν όλο και πιο συχνά τα γένια και μετά θα αρχίσει και ο johnthegreek να βαριέται το συχνό ξύρισμα :)

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...