Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


SuRfer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επαναλαμβάνω πως πλην πολύ συγκεκριμένων σημείων και μάλιστα σχετικά λίγων σε αριθμό η κοσμοτέ δουλεύει σαφώς καλύτερα τόσο σε φωνή όσο και σε δεδομένα... Χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν υπάρχουν προβληματικά σημεία... Αν θες απαντάς: έχεις κάποιο κοσμοτέ νούμερο ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ή αυτά που λες είναι αστικοί μύθοι; Διότι τελευταία φορά που είχε πρόβλημα η κοσμοτέ ήταν προ διετίας και ήταν πρόβλημα χωρητικότητας λόγω υπερβολικών προσφορών σε καρτοκινητά... Έκτοτε ρίχνει σκόνη στο κόκκινο δίκτυο...

Τώρα, πώς είναι δυνατό να μην είχες/ έχεις ποτέ, κανένα πρόβλημα με τη vodafone ακόμα και στην περιοχή σου, είναι λίγο δύσκολο στατιστικά, το αντιλαμβάνεσαι, έτσι;

 

Συνεχίζω την αναφορά προβληματικών σημείων: από τον περιφερειακό στα τουρκοβούνια (παλαιό zeppelin) προς Γαλάτσι, στην κατηφόρα η οποία, μετά από μία αριστερή κούρβα, καταλήγει στην Πρωτοπαπαδάκη -εκεί όπου έρχονται αυτοκίνητα κάθετα από αριστερά με στοπ, η γραμμή με voda πέφτει ΠΑΝΤΑ πριν συναντήσεις τα αυτοκίνητα από αριστερα. Έχει κάποια συνεργεία αυτοκινήτων στο τέλος της αριστερής στροφής...

Τελικά το σλόγκαν "Σήμα μπανάνα" πρέπει να επιστρέψει για τη vodafone...

 

ΥΓ: Τα περί φορητότητας μήπως πρέπει να μεταφερθούν από κάποιον mod σε άλλο θέμα;

 

Εχω 3 νουμερα στη vodafone,2 στη cosmote,2 στη wind,οσο αναφορα την cosmote προφανως εχει μια σχετικα καλη καλυψη αλλα λειτουργικα το δικτυο της ειναι για τα μπαζα,αυτο το παραδεχονται ολοι τεχνικοι και μη,τελος παντων η vodafone και η wind εχουνε κανει πολυ καλη δουλεια σε ολη την Ελλαδα,κυριως ομως η vodafone με βαση τη μορφολογια,γιατι σε καποια χωρια που βρισκονται σε λακες η wind παραδινει πνευμα,υπαρχουν βεβαια καποιες τοποθεσιες που η wind ειναι πιο δυνατη απο τις αλλες δυο αλλα ειναι πολυ λιγες,οσο αναφορα το mobile internet μεταφορα δεδομενων κτλπ με αφηνει παγερα αδιαφορο,με τετοιες τιμες δεν προκειται να ασχοληθω,εχω το κινητο κυριως για κλησεις και παρακολουθω τη λειτουργια του δικτυου,για τη vodafone ομως δεν αλλαζω γνωμη,λογω της καλης δουλειας που εχει κανει σε συνολικο επιπεδο...

Link to comment
Share on other sites

Εχω 3 νουμερα στη vodafone,2 στη cosmote,2 στη wind,οσο αναφορα την cosmote προφανως εχει μια σχετικα καλη καλυψη αλλα λειτουργικα το δικτυο της ειναι για τα μπαζα,αυτο το παραδεχονται ολοι τεχνικοι και μη,τελος παντων η vodafone και η wind εχουνε κανει πολυ καλη δουλεια σε ολη την Ελλαδα,κυριως ομως η vodafone με βαση τη μορφολογια,γιατι σε καποια χωρια που βρισκονται σε λακες η wind παραδινει πνευμα,υπαρχουν βεβαια καποιες τοποθεσιες που η wind ειναι πιο δυνατη απο τις αλλες δυο αλλα ειναι πολυ λιγες,οσο αναφορα το mobile internet μεταφορα δεδομενων κτλπ με αφηνει παγερα αδιαφορο,με τετοιες τιμες δεν προκειται να ασχοληθω,εχω το κινητο κυριως για κλησεις και παρακολουθω τη λειτουργια του δικτυου,για τη vodafone ομως δεν αλλαζω γνωμη,λογω της καλης δουλειας που εχει κανει σε συνολικο επιπεδο...

 

Μπορείς να πεις στους... "τεχνικούς" οι οποίοι παραδέχονται ότι το δίκτυο της κοσμοτέ είναι για τα μπάζα να σκίσουν τα πτυχία της... ΕΙΔΙΚΑ αυτή την περίοδο η κοσμοτέ δουλεύει σαφώς καλύτερα και σε φωνή και σε δεδομένα...

Επίσης δεν αντιλαμβάνομαι από πού προκύπτει η καλή δουλειά της vodafone όταν μόνο εδώ μέσα αναφέρονται πάρα πολλά προβληματικά σημεία με εκθετική αύξηση... Για τη Wind δεν έχω άποψη αυτή την περίοδο...

Μπορείς να μην ενδιαφέρεσαι για το mobile internet αλλά άλλοι ενδιαφέρονται. Δεν μπορώ να διαβάζω εδώ μέσα για τις... ταχύτητες της vodafone, όταν οποιοσδήποτε έχει δουλέψει και με κοσμοτέ ξέρει ότι απλά... τρώει σκόνη...

Να μην αλλάξεις γνώμη για τη vodafone, δικαίωμά σου να τη συμπαθείς, όμως μην μπαίνεις εδώ να λες ότι όλα είναι τέλεια γιατί δεν είναι καθόλου τέλεια...

Βαρέθηκα να διαβάζω τί καλό δίκτυο που έχει η vodafone. Όλο προβληματικά σημεία, τρύπες και αποτυχίες κλήσης αναφέρονται σε όλο και περισσότερα σημεία και έχουμε και 2-4 άτομα εδώ μέσα να προσπαθούν να μας βγάλουν... ελέφαντες!!! Πέραν του ότι όλα όσα γράφουν είναι ΕΚΤΟΣ ΘΕΜΑΤΟΣ.... Θα ήταν εντός θέματος στο "Vodafone Fan Club" το οποίο έχω προτείνει να δημιουργηθεί για όσους ενδιαφέρονται...

Για τις ΤΡΥΠΕΣ και τις ΑΠΟΤΥΧΙΕΣ ΚΛΗΣΗΣ σε ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ σημεία ΤΙ έχετε να πείτε κύριοι εκτός των... ευχολογίων και των... επενδύσεων σε... δίκτυο (εδώ γελάμε), και όλα τα απίθανα τα οποία θα δεχόμουν να τα έλεγε μόνο το τμήμα marketing της vodafone και όχι συνδρομητές; Μπορείτε να μας πείτε τί συμβαίνει στα σημεία που αναφέρουμε όλοι εδώ μέσα; Υπάρχουν ή δεν υπάρχουν προβλήματα; Είστε με το μέρος του συνδρομητή ή της εταιρείας; Αν παραδεχτείτε το δεύτερο κανένα πρόβλημα. Στην πρώτη όμως περίπτωση θα σας πρότεινα να σκεφτείτε σοβαρά αν πρέπει να λέτε όσα λέτε...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Αφαιρέθηκαν posts. Ηρεμήστε ορισμένοι.

 

Κλειδώστε και το θέμα, δεν έχει λόγο ύπαρξης -και αυτό δεν είναι ειρωνεία- καθώς συμβαίνουν τα εξής:

1) Χρήστες του δικτύου της Vodafone αναφέρουν συγκεκριμένα προβλήματα σε συγκεκριμένες περιοχές.

2) Μία μικρή ομάδα ατόμως μπαίνει συστηματικά και χωρίς να απαντά επί της ουσίας στα αναφερθέντα προβληματικά σημεία, αναφέρει πόσο καλό και χωρίς προβλήματα είναι το δίκτυο της vodafone, με προκλητικό τρόπο ο οποίος αγγίζει τα όρια της διαφήμισης. Επίσης επιτίθενται προσωπικά σε όσους αναφέρουν προβλήματα.

3) Όσοι αντιμετωπίζουν προβλήματα απαντούν ότι υπάρχουν και είναι πολλά. Δεν είναι και ό,τι καλύτερο να εμπαίζονται από μία μικρή ομάδα ατόμων των οποίων η... εμπειρία χρήσης του δικτύου είναι εκ διαμέτρου αντίθετη όλων των άλλων.

4) Μπαίνει κάποιος mod και σβήνει όλα τα μηνύματα. Ο σκοπός της μικρής ομάδας έχει επιτευχθεί. Δεν θα διαβάσει κάποιος για τα προβλήματα του δικτύου της vodafone.

 

Τελικά επιτρέπεται να αναφέρονται στο θέμα αυτό προβλήματα δικτύου; Αν αναφερθούν, θα παραμείνουν τα μηνύματα ή θα τα σβηστούν γιατί... προκαλούν όσους δεν θέλουν να ακούσουν ότι το δίκτυο έχει προβλήματα;

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Σε όλα τα δίκτυα κινητής υπάρχουν προβλήματα. Είναι γνωστό αυτό. Εδώ είμαστε για να να αναφέρουμε, όλα. Έχεις γράψει την άποψη σου πολλές φορές και μάλιστα για όλα τα δίκτυα κινητής της Ελλάδας. Το να μην δέχεσαι ποτέ ότι κάποιος άλλος δεν συναντάει όλα αυτά που αναφέρεις και ταυτόχρονα να θέλεις πάντα να έχεις την τελευταία λέξη σε μια συζήτηση είναι πρόβλημα όμως και έχει γίνει πολύ κουραστική η συμπεριφορά αυτού του είδους για τα υπόλοιπα μέλη. Σε παρακαλώ στο εξής να γράφεις την άποψη σου χωρίς ειρωνίες και να μην επιμένεις εφόσον γράφεις ακριβώς τα ίδια ξανά και ξανά.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια καλησπερα εχω το cosmote huawei e122 usb και θελω να χρησιμοποιησω μια συνδεση vodafone που εχω.κατεβασα το προγραμμα της vodafone mobile connect για mac και pc αλλα κατι δεν κανω σωστα...ξερει κανεις?

Olympique Den Marseille

www.commandoultra84.com

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μην κανεις απεγκατασταση το προγραμματακι της cosmote, για να μπορεσεις να εχεις τους drivers.
Αν δεν θελεις παγια, ελαχιστες χρεωσεις, προβληματα σε λογαριασμους το μοναδικο δικτυο ειναι εδω, με καθε νεα αιτηση δωρα μια 2πλη κουβερτα σε διαφορα χρωματα και μια σακουλα καρβουνα. Απεριοριστη ομιλια απο την ταρατσα του σπιτιου σου με ολoυς
Link to comment
Share on other sites

Εχω αυτο το στικακι, vodafone mobile broadband model k4505 αλλα οταν παω να κατεβασω driver απο το site για τον Mac κολλαει και κανει εγκατασταση.... το ξανα κατεβασα παλι τα ιδια... Σε win δουλευει κανονικα... εχουμε καμια λυση?

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

πως ακριβώς βρίσκουμε την εφαρμογή στο app store?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου καλησπέρα και απο μενα.

Εδω και αρκετό καιρό προσπαθώ να βρώ ενα ασύρματο wifi για να το συνδέσω με το HUAWEI 3770 της vodafone, ωστε να έχω το 3G σε όλο το σπίτι.

Εχω δοκιμάσει το TP-LINK 3420 ανεπιτυχώς και απο οτι μου λένε στην εταιρία, δεν μπορούμε να σας προτείνουμε κάποιο, σκεφτόμουν μήπως υπάρχει κάποιο modem που να παίρνει απ'ευθειας την κάρτα επάνω χωρίς το USB και με ρυθμίσεις να είναι έτοιμο.

Με ενα φίλο που μίλησα και διαθέτει τα MikrotiK μου είπε μια λύση αλλά τα 250€ είναι πολλά.

Μήπως ξέρετε κάτι να βοηθήσετε.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

ενδιαφέρομαι να ανοίξω ένα κατάστημα vodafone franchise ( v ) όπως τα ονομάζει η εταιρία.

Θα ήθελα να μάθω αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με πληροφορίες σχετικά με αυτού του τύπου τα καταστήματα και κατά πόσο είναι κερδοφόρα η μη.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς από VODAFONE δεν έχω πολλές γνώσεις... Δύσκολοι καιροί, ειδικά αν ασχολείσαι πρώτη φορά με κινητή τηλεφωνία δηλ. δεν έχεις δουλέψει σε κατάστημα κινητής πόσο μάλλον VODAFONE σαν υπεύθυνος ή ακόμα και σαν υπάλληλος!

 

Δεν είναι λύση να πάρεις απλά ένα καλό προσωπικό, και έναν υπεύθυνο. Εκτός αν έχεις αρκετή χρηματική άνεση και το πάρεις σαν επένδυση και όχι να σαν βασικό εισόδημα!

Πρέπει να είσαι γνώστης, να έχεις αρκετά έμπιστα άτομα και κυρίως να βρίσκεσαι σχεδόν πάντα συνεχώς εκεί!

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω με τον προηγουμενο και συμπληρωνω οτι ειναι πολυ μεγαλο ρισκο (λογω οικονομικης κρισης) να βγαλεις πλεονασμα. Αυτο που ξερω σιγουρα ειναι οτι η μαμα εταιρια θα σου λεει αυτη ποιο θα ειναι το target group σου. Αυτην την περιοδο, η μοναδικη εταιρια που δειχνει οτι ασχολειται με την πλειοψηφια του πληθυσμου που εχει οικονομικά ζορια ειναι η wind, η οποια κερδιζει νεους πελατες απο τις αλλες 2 εταιριες. Ισως να εκανες ενα franchise wind.

 

ps: Εαν εχεις πολλα χρηματα και εισαι fan της voda, τοτε αλλαζει το θεμα. Το σιγουρο ειναι οτι ο ελληνας διακοπτει το συμβολαιο και το εχει ριξει στη καρτοκινητη

Link to comment
Share on other sites

Προχτές είχα ένα ενδιαφέρων τηλεφώνημα από πωλήτρια (προωθητρια ) της vodaphone .

Μου πρότεινε ένα νέο πρόγραμμα που υπάρχει λέει για promotion πιο πολύ , στο οποίο χωρίς καμιά δέσμευση μεταφέρεσαι στην vodaphone

σου δίνουν και συσκευές δωρεάν (της απλές της vodaphone ) σου δίνουν το πρώτο πάγιο δώρο . μέχρι εδώ τα official ....

 

un-official τώρα , μου είπε ότι αν το κάνω θα μου πούν ότι έχω 4μηνη δέσμευση , αλλά δεν ισχύει λέει .... είμαι εντελώς free και μετά τον 1ο μήνα (τον δωρεάν) μπορώ να μιλήσω με οποιαδήποτε εταιρία .

 

στην συνέχεια σε ερώτηση επιδότησης (γιατί σκέφτομαι να κάνω κανονικό συμβόλαιο ) μου είπε τιμές της 24μηνης δέσμευσης , λέγοντας μου ότι

άσχετα αν την λένε 24μηνη η πραγματική δέσμευση είναι μόνο για 8 μήνες (ακόμα και στην ετήσια) και ότι στους 12 μήνες δικαιούμαι πάλι επιδότηση .

 

τονίζω οτι ήταν από promotion της vodaphone (ξέρετε αυτά που χτυπάνε κάθε λίγο και σας ζαλίζουν) .

 

ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΤΙ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ?

μην φάω τα μούτρα μου μετά ...

Link to comment
Share on other sites

Το πιθανότερο είναι να ήταν από εταιρεία που προωθεί προϊοντα για χάρη της βονταφον, παρά από την ίδια την βονταφον. Να τους ρωτάς στο τηλ να στο ξεκαθαρίσουν και να ζητάς και όνομα! Όλοι τα ίδια λένε, μέχρι να κάνεις την ερώτηση!
Link to comment
Share on other sites

όπως έγραψα ... γνωρίζω ότι ήταν απο 3η εταιρία για λογαριασμό της vodaphone ...

επίσης μου έδωσε πλήρη στοιχεία για να μιλάω αποκλειστικά μαζί της !

Link to comment
Share on other sites

Τσακάλι η πωλήτρια... un-official κράτα το όνομά της για δεν θα την βρίσκεις μετά!

Εγώ οχι απλά όνομα, μα και φωτογραφία και διεύθυνση σπιτιού θα ζήταγα να μου δώσει un-official βέβαια για να μπορώ να την πετύχω!

Link to comment
Share on other sites

Το πιο απλό σκέψου! Έστω πως κάνεις αυτό με την απλή συσκευή που σου λέει και το 1 πάγιο δώρο. Σύμφωνα με αυτήν και 4μηνο να μείνεις στην εταιρία δεν τρέχει πρόβλημα. Αν εσύ όμως τελικά στο 4μηνο το ακυρώσεις και σου ζητά πίσω η VODAFONE την επιδότηση, επειδή στους όρους του συμβολαάιου έχεις 12μηνη δέσμευση μην νομίζεις τότε δεν θα την βρίσκεις και ας έχεις κρατήσει και όνομα!

 

Τίποτα un-official και off-the record δεν υπάρχει στην κινητή μιας και υπογράφεις και συμφωνείς και εσύ αλλά και η ετιαρία τους όρους!

Μόνο αν γίνει από κατάστημα καμιά τέτοια "λαμογιά" απλώς θα μπορείς να πας από εκεί να τα κάνεις λίμπα μετά!

 

Παιδιά πολλή προσοχή! Ακόμα και καταστήματα λενε ό,τι π@π@ρι@ θες για να κάνεις τη σύνδεση! Πολλά από αυτά κλείνουν μετά και άντε να βρεις το δίκιο σου. Αφήνουν μεγάλο φέσι στην εταιρία, ποσο μάλλον μια προωθητική εταιρια! Πάντα να ζητάτε γραπτά ότι σας λένε από κατάστημα, πόσο μαλλον από το τηλέφωνο!

 

Σίγουρα από κατάστημα και κλειστό να είναι, και ο υπάλληος να έχεις φύγει η άκρη θα βρεθεί από το τηλέφωνο όμως...

Link to comment
Share on other sites

Το πιο απλό σκέψου! Έστω πως κάνεις αυτό με την απλή συσκευή που σου λέει και το 1 πάγιο δώρο. Σύμφωνα με αυτήν και 4μηνο να μείνεις στην εταιρία δεν τρέχει πρόβλημα. Αν εσύ όμως τελικά στο 4μηνο το ακυρώσεις και σου ζητά πίσω η VODAFONE την επιδότηση,

 

μου εξήγησε ότι στο χαρτί (συμβόλαιο) θα λέει χωρίς επιδότηση συσκευής , οπότε δεν είσαι δεσμευμένος για τπτ .

τις συσκευές στην ουσία λέει τις κάνουν δώρο για να σε δελεάσουν να κάνεις την δοκιμή στην vodaphone και απλά σου λένε 4μηνο για να κάτσεις ...

 

το άλλο με την επιδότηση την 24 μηνη να φανταστώ ότι είναι μπαρμ******λα ?

γιατί κάπου στο φόρουμ διάβασα για πίνακες απόσβεσης επιδότησης κλπ .... ?

Link to comment
Share on other sites

Είμαι από τους παλιούς χρήστες CU (για όσους θυμούνται είχα βάλει όταν πριν καμιά 10αριά χρόνια είχε βάλει SMS party με 100 sms προς CU κάθε Τετάρτη :D ), με το καιρό έγινε το κύριο νούμερό μου (έχω βέβαια κι μια cosmokarta στην άκρη για ειδικές περιπτώσεις σε άλλη συσκευή). Κάνω γενικά αρκετά προσεκτική χρήση, δηλαδή συνήθως την βγάζω με μια ανανέωση 10 (το πολύ 20) ευρώ τον μήνα, για να παίρνω και τα δωρεάν λεπτά/sms προς Vodafone, έχω κι ένα πακετάκι με 3 ευρώ για 60MB internet, ήμουν γενικά καλά (αν και τώρα που πήγα σε smartphone κάτι μου λέει πως αν βρεθώ για αρκετές μέρες μακρυά από wi-fi τα 60MB θα μου φύγουν στο λεπτό, βασίζομαι στο ότι είναι όντως απεριόριστο το "Vodafone Internet Όλη - Μέρα" με 1 ευρώ)

 

Τις προάλλες (ψιλιάζομαι πως έχει να κάνει με το ότι κατέβασα την app της vodafone) μου ήρθε e-mail που έλεγε:

 

Άλλαξε τον αριθμό σου ********** σε Vodafone Καρτοπρόγραμμακαι δοκίμασε τώρα τα πλεονεκτήματα που σου δίνει το Καρτοπρόγραμμα

 

- Δωρεάν Unlimited Ομιλία και SMS για 12 μήνες

- Δωρεάν 30 MB για χρήση Internet από το κινητό για 12 μήνες

- 15 ευρώ κάθε μήνα για ό,τι χρήση εσύ θέλεις (αυτόματη ανανέωση στην κάρτα για Ομιλία / SMS & Internet)

 

με δώρο τον πρώτο μήνα..

και το σκέφτηκα μήπως τελικά αξίζει να πάω από το ένα στο άλλο..

 

Βέβαια έτσι όπως διαβάζω το e-mail, δεν διευκρινίζει σε ΠΟΙΟ πακέτο καρτοπρόγραμμα σε πάει, γιατί από το site της Vodafone βλέπω πως έχει καρτοπρόγραμμα 20,25,35 αλλά όχι 15..

Εκτός αν εννοεί πχ να μπω στο Καρτοπρόγραμμα 20 και αυτή θα μου δίνει ΕΠΙΠΛΕΟΝ 15 ευρώ κάθε μήνα προς χρήση (που θα είναι καλή φάση αν μπορώ να βάζω κανένα πακέτο ομιλίας και προς τις άλλες εταιρίες ή σταθερά και να είμαι κύριος, τα 20 ευρώ του προγράμματος σπάνια θα τα φτάνω :) )

Έκανα μια σύγκριση λίγο στις χρεώσεις, για κλήσεις στο καρτοσυμβόλαιο λέει 0,33 ευρώ το λεπτό, με CU βγαίνει 0,372 ευρώ το λεπτό.. Για SMS, το καρτοσυμβόλαιο λέει 0,1240 ευρώ/SMS, στην CU είναι 0,0915 ευρώ/SMS..

 

 

Αξίζει λέτε; Μήπως μου διαφεύγει καμιά λεπτομέρεια;

Link to comment
Share on other sites

Με τις προσφορές που έχει το cu πλέον δεν αξίζει να κάνεις καρτοσυμβόλαιο πιστεύω! Αφού είσαι και μέσος χρήστης! :) Μπες στο σάιτ και δες τα. Στα πακέτα να ξέρεις η ελάχιστη χρέωση είναι 3 λεπτά ομιλίας! Αλλά πιστεύω εσένα μια χαρά θα σε φτάνουν!
Link to comment
Share on other sites

Είμαι από τους παλιούς χρήστες CU (για όσους θυμούνται είχα βάλει όταν πριν καμιά 10αριά χρόνια είχε βάλει SMS party με 100 sms προς CU κάθε Τετάρτη :D ), με το καιρό έγινε το κύριο νούμερό μου (έχω βέβαια κι μια cosmokarta στην άκρη για ειδικές περιπτώσεις σε άλλη συσκευή). Κάνω γενικά αρκετά προσεκτική χρήση, δηλαδή συνήθως την βγάζω με μια ανανέωση 10 (το πολύ 20) ευρώ τον μήνα, για να παίρνω και τα δωρεάν λεπτά/sms προς Vodafone, έχω κι ένα πακετάκι με 3 ευρώ για 60MB internet, ήμουν γενικά καλά (αν και τώρα που πήγα σε smartphone κάτι μου λέει πως αν βρεθώ για αρκετές μέρες μακρυά από wi-fi τα 60MB θα μου φύγουν στο λεπτό, βασίζομαι στο ότι είναι όντως απεριόριστο το "Vodafone Internet Όλη - Μέρα" με 1 ευρώ)

 

Τις προάλλες (ψιλιάζομαι πως έχει να κάνει με το ότι κατέβασα την app της vodafone) μου ήρθε e-mail που έλεγε:

 

Άλλαξε τον αριθμό σου ********** σε Vodafone Καρτοπρόγραμμακαι δοκίμασε τώρα τα πλεονεκτήματα που σου δίνει το Καρτοπρόγραμμα

 

- Δωρεάν Unlimited Ομιλία και SMS για 12 μήνες

- Δωρεάν 30 MB για χρήση Internet από το κινητό για 12 μήνες

- 15 ευρώ κάθε μήνα για ό,τι χρήση εσύ θέλεις (αυτόματη ανανέωση στην κάρτα για Ομιλία / SMS & Internet)

 

με δώρο τον πρώτο μήνα..

και το σκέφτηκα μήπως τελικά αξίζει να πάω από το ένα στο άλλο..

 

Βέβαια έτσι όπως διαβάζω το e-mail, δεν διευκρινίζει σε ΠΟΙΟ πακέτο καρτοπρόγραμμα σε πάει, γιατί από το site της Vodafone βλέπω πως έχει καρτοπρόγραμμα 20,25,35 αλλά όχι 15..

Εκτός αν εννοεί πχ να μπω στο Καρτοπρόγραμμα 20 και αυτή θα μου δίνει ΕΠΙΠΛΕΟΝ 15 ευρώ κάθε μήνα προς χρήση (που θα είναι καλή φάση αν μπορώ να βάζω κανένα πακέτο ομιλίας και προς τις άλλες εταιρίες ή σταθερά και να είμαι κύριος, τα 20 ευρώ του προγράμματος σπάνια θα τα φτάνω :) )

Έκανα μια σύγκριση λίγο στις χρεώσεις, για κλήσεις στο καρτοσυμβόλαιο λέει 0,33 ευρώ το λεπτό, με CU βγαίνει 0,372 ευρώ το λεπτό.. Για SMS, το καρτοσυμβόλαιο λέει 0,1240 ευρώ/SMS, στην CU είναι 0,0915 ευρώ/SMS..

 

 

Αξίζει λέτε; Μήπως μου διαφεύγει καμιά λεπτομέρεια;

 

Λογικα σου στειλανε για προσφορα το καρτοπρογραμμα 15 (16,79€ τελικη τιμη με φπα και φορους) το οποιο ειναι σε προσφορα για τα καρτοκινητα , αξιζει ! :)

Αν δεν θελεις παγια, ελαχιστες χρεωσεις, προβληματα σε λογαριασμους το μοναδικο δικτυο ειναι εδω, με καθε νεα αιτηση δωρα μια 2πλη κουβερτα σε διαφορα χρωματα και μια σακουλα καρβουνα. Απεριοριστη ομιλια απο την ταρατσα του σπιτιου σου με ολoυς
Link to comment
Share on other sites

Είμαι από τους παλιούς χρήστες CU (για όσους θυμούνται είχα βάλει όταν πριν καμιά 10αριά χρόνια είχε βάλει SMS party με 100 sms προς CU κάθε Τετάρτη :D ), με το καιρό έγινε το κύριο νούμερό μου (έχω βέβαια κι μια cosmokarta στην άκρη για ειδικές περιπτώσεις σε άλλη συσκευή). Κάνω γενικά αρκετά προσεκτική χρήση, δηλαδή συνήθως την βγάζω με μια ανανέωση 10 (το πολύ 20) ευρώ τον μήνα, για να παίρνω και τα δωρεάν λεπτά/sms προς Vodafone, έχω κι ένα πακετάκι με 3 ευρώ για 60MB internet, ήμουν γενικά καλά (αν και τώρα που πήγα σε smartphone κάτι μου λέει πως αν βρεθώ για αρκετές μέρες μακρυά από wi-fi τα 60MB θα μου φύγουν στο λεπτό, βασίζομαι στο ότι είναι όντως απεριόριστο το "Vodafone Internet Όλη - Μέρα" με 1 ευρώ)

 

Τις προάλλες (ψιλιάζομαι πως έχει να κάνει με το ότι κατέβασα την app της vodafone) μου ήρθε e-mail που έλεγε:

 

Άλλαξε τον αριθμό σου ********** σε Vodafone Καρτοπρόγραμμακαι δοκίμασε τώρα τα πλεονεκτήματα που σου δίνει το Καρτοπρόγραμμα

 

- Δωρεάν Unlimited Ομιλία και SMS για 12 μήνες

- Δωρεάν 30 MB για χρήση Internet από το κινητό για 12 μήνες

- 15 ευρώ κάθε μήνα για ό,τι χρήση εσύ θέλεις (αυτόματη ανανέωση στην κάρτα για Ομιλία / SMS & Internet)

 

με δώρο τον πρώτο μήνα..

και το σκέφτηκα μήπως τελικά αξίζει να πάω από το ένα στο άλλο..

 

Βέβαια έτσι όπως διαβάζω το e-mail, δεν διευκρινίζει σε ΠΟΙΟ πακέτο καρτοπρόγραμμα σε πάει, γιατί από το site της Vodafone βλέπω πως έχει καρτοπρόγραμμα 20,25,35 αλλά όχι 15..

Εκτός αν εννοεί πχ να μπω στο Καρτοπρόγραμμα 20 και αυτή θα μου δίνει ΕΠΙΠΛΕΟΝ 15 ευρώ κάθε μήνα προς χρήση (που θα είναι καλή φάση αν μπορώ να βάζω κανένα πακέτο ομιλίας και προς τις άλλες εταιρίες ή σταθερά και να είμαι κύριος, τα 20 ευρώ του προγράμματος σπάνια θα τα φτάνω :) )

Έκανα μια σύγκριση λίγο στις χρεώσεις, για κλήσεις στο καρτοσυμβόλαιο λέει 0,33 ευρώ το λεπτό, με CU βγαίνει 0,372 ευρώ το λεπτό.. Για SMS, το καρτοσυμβόλαιο λέει 0,1240 ευρώ/SMS, στην CU είναι 0,0915 ευρώ/SMS..

 

 

Αξίζει λέτε; Μήπως μου διαφεύγει καμιά λεπτομέρεια;

 

Ενα τετοιο cu εχω κ γω!!! Την γκρι sim εχεις? Εμενα ηταν ο πρωτος μου αριθμος, δεν ειναι ο βασικος μου αλλα τον κραταω για συναισθηματικους λογους κ πραγμαρικα με εχουν τρελανει στις προσφορες!!!

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα.. Ναι ναι, την γκρι.. Αφού όταν είχα πάει να δηλώσω το καρτοκινητό με την ταυτότητα και την είδε το παλικάρι εκεί στην Vodafone με κοιτούσε σχεδόν με θαυμασμό :lol::lol:

 

Με τις προσφορές που έχει το cu πλέον δεν αξίζει να κάνεις καρτοσυμβόλαιο πιστεύω! Αφού είσαι και μέσος χρήστης! Μπες στο σάιτ και δες τα. Στα πακέτα να ξέρεις η ελάχιστη χρέωση είναι 3 λεπτά ομιλίας! Αλλά πιστεύω εσένα μια χαρά θα σε φτάνουν!

Ναι, τα είδα.. Απλά σκέφτομαι μήπως μου βγαίνει πιο φθηνά στην τελική.. Δηλαδή τα 15 είναι φορές που τα βάζω ούτως ή άλλως..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...