Jump to content

Sony PlayStation 3


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντος πολύ προβληματικά πρέπει να βγήκαν σε όσους ξέρω όλο κια άπο κάποιο πρόβλημα τους έχει βγάλει!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πάντος πολύ προβληματικά πρέπει να βγήκαν σε όσους ξέρω όλο κια άπο κάποιο πρόβλημα τους έχει βγάλει!!

 

μπα όχι σπάνια βλέπω προβλήματα σε ps3... προσωπικά κανένα PS ποτέ δεν μου δημιούργησε πρόβλημα!

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

μπα όχι σπάνια βλέπω προβλήματα σε ps3... προσωπικά κανένα PS ποτέ δεν μου δημιούργησε πρόβλημα!

 

Πάντος ο φίλος με το PS3 που λέω ποιό πάνω πολύ γκαντέμης!! Είχε PS1, PS2 και τώρα PS3 και είχε πρόβλημα και με τα τρεία, έχει πάθει πλάκα!!

Link to comment
Share on other sites

Πάντος ο φίλος με το PS3 που λέω ποιό πάνω πολύ γκαντέμης!! Είχε PS1, PS2 και τώρα PS3 και είχε πρόβλημα και με τα τρεία, έχει πάθει πλάκα!!

 

εγώ είχα πρόβλημα με όλα τα ALTEC που είχα.. από PC/Laptop μέχρι GPS...!! Είχα ακούσει την θεϊκη δικαιολογία ότι έχει πρόβλημα το ρεύμα της περιοχής μου (και όχι το τροφοδοτικό του υπολογιστή!!):p

 

Τεσπα μη βγαίνουμε offtopic!

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά φίλος είχε πρόβλημα με το PS3 (μόλις 2 μήνες το είχε), δεν έπαιζε Blueray δισκάκια, είτε παιχνίδια είτε ταινίες, έβγαζε ένα σφάλμα στην οθόνη... το έστειλε στο servise εδώ και 2-3 βδομάδες αλλα τίποτα.. χθές που τους πήρε του τα μασούσαν δεν του έδωσαν μια σωστή απάντηση για το τι έχει και πότε θα το στείλουν πίσω, και τέλος του είπαν οτι περιμένουν κάτι ανταλακτικά που δεν ξέρουν πότε θα έρθουν..

Είναι τόσο χάλια το servise της sony η έτυχε στο παιδί?

 

Cometron Hellas! Γενικά το Service της Sony είναι πανάθλιο! Θέλουν λίγο "τρίξιμο" τα δόντια για να ενεργήσουν.

Υποθέτω ότι έχει την 40άρα ε;

 

Θέλει προφανώς αλλαγή μητρικής για να αργούν τόσο.... (εκτος αν βγει update απο την sony για να διορθωθεί το πρόβλημα..) Μη την ψάχνεις όλα τα service είναι ένα και ένα...!!:ninja:

 

Μπα δεν θέλει αλλαγή η μητρική. Κανένας αισθητήρας ή τίποτα στο drive θέλει αντικατάσταση. Είναι γνωστό το πρόβλημα με τα drive's ειδικά στις 40άρες εκδόσεις.

 

Όσο για γενικά ελαττώματα... τύφλα να 'χουν οι 60άρες με τα YLOD's τους!

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

ξερειε καποιος πως γινεται να κανω format sto πσ3 επειδη το πουλαω και θελω να διαγαραφτουν τα παντα απο μεσα?

 

Settings > System Settings > Format Utility

 

http://manuals.playstation.net/document/gr/ps3/current/settings/formatutility.html

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι και εγω....:(....

 

Με ps3 παιζεις online με φιλους δωρεαν γιατι με το xbox 360 που εχω πληρωνεις συνδρομη....και σκεφτομαι να δωσω το XBOX και να παρω ps3 για 2 λογους για το online επειδη πληρωνω συνδρομη και επειδη εχει πιο πολλους τιτλους....εσεις τι λετε?:blink::worry:

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι και εγω....:(....

 

Με ps3 παιζεις online με φιλους δωρεαν γιατι με το xbox 360 που εχω πληρωνεις συνδρομη....και σκεφτομαι να δωσω το XBOX και να παρω ps3 για 2 λογους για το online επειδη πληρωνω συνδρομη και επειδη εχει πιο πολλους τιτλους....εσεις τι λετε?:blink::worry:

Λέμε ότι

1) αν οι φίλοι σου έχουν όμως xbox πώς θα παίζετε; Επίσης, ναι μεν όντως είναι δωρεάν αλλά το Live του Xbox δεν είναι και τοοοσο ακριβό πια και είναι κλάσεις ανώτερο όσον αφορά laggαρίσματα.

 

Από την άλλη προσωπικά, αν και έχω Xbox, αρνούμαι να κάνω gold membership -και συνεπώς να δίνω τα λεφτά μου σε μια εταιρεία - η οποία θεωρεί πως π.χ. μια χώρα με το μισό πληθυσμό από τη δική μου (όπως είναι η Δανία) ή με τον ίδιο πληθυσμό και ίδιο περίπου οικονομικό status (όπως είναι η Πορτογαλία), είναι "καλύτερες" οπότε εκείνες δικαιούνται χρόνο/χρήμα για δικό τους server ενώ εγώ πρέπει να δηλώνω πως είμαι από...Δουβλίνο για να παίζω σαν άνθρωπος - ενώ ταυτόχρονα δεν μπορώ να βρω στα καταστήματα του κέντρου της πόλης μου pointcards ή αξεσουάρ για Xbox Live.

 

Από αυτή την άποψη και μόνο, προτείνω πάντα PSN.

Δεν είμαι εθνικιστής, αλλά δεν είμαι και ηλίθιος. Δε μπορώ να επιβραβεύω όσους με θεωρούνε τριτοκοσμικό και όσο το κάνω θα μου φέρονται ανάλογα - γιατί είναι εταιρείες που αποσκοπούν σε μεγιστοποίηση του κέρδους με το μικρότερο δυνατό κόστος και είναι κατανοητό - αλλά εγώ δε σημαίνει πως θα κάτσω να το χαρώ κιόλας, από τη στιγμή που υπάρχει αρκετά αξιόλογη πρόταση.

 

2)Πιο πολλούς τίτλους, ΔΕΝ έχει, αυτό είναι μύθος πέρα για πέρα.

Τα περισσότερα αποκλειστικά της Sony στη γενιά PS2/Xbox έχουν πλέον πάψει να υφίστανται (τρανό παράδειγμα τα Tekken, Final Fantasy, GTA κτλ).

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Λέμε ότι

1) αν οι φίλοι σου έχουν όμως xbox πώς θα παίζετε; Επίσης, ναι μεν όντως είναι δωρεάν αλλά το Live του Xbox δεν είναι και τοοοσο ακριβό πια και είναι κλάσεις ανώτερο όσον αφορά laggαρίσματα.

 

Από την άλλη προσωπικά, αν και έχω Xbox, αρνούμαι να κάνω gold membership -και συνεπώς να δίνω τα λεφτά μου σε μια εταιρεία - η οποία θεωρεί πως π.χ. μια χώρα με το μισό πληθυσμό από τη δική μου (όπως είναι η Δανία) ή με τον ίδιο πληθυσμό και ίδιο περίπου οικονομικό status (όπως είναι η Πορτογαλία), είναι "καλύτερες" οπότε εκείνες δικαιούνται χρόνο/χρήμα για δικό τους server ενώ εγώ πρέπει να δηλώνω πως είμαι από...Δουβλίνο για να παίζω σαν άνθρωπος - ενώ ταυτόχρονα δεν μπορώ να βρω στα καταστήματα του κέντρου της πόλης μου pointcards ή αξεσουάρ για Xbox Live.

 

Από αυτή την άποψη και μόνο, προτείνω πάντα PSN.

Δεν είμαι εθνικιστής, αλλά δεν είμαι και ηλίθιος. Δε μπορώ να επιβραβεύω όσους με θεωρούνε τριτοκοσμικό.

 

2)Πιο πολλούς τίτλους, ΔΕΝ έχει, αυτό είναι μύθος πέρα για πέρα.

Τα περισσότερα αποκλειστικά της Sony στη γενιά PS2/Xbox έχουν πλέον πάψει να υφίστανται (τρανό παράδειγμα τα Tekken, Final Fantasy, GTA κτλ).

 

Δηλ φιλε μου σαν κονσολα πια ειναι ''ανωτερη''?Απο την αλλη,φιλους δεν εχω απλως βαρεθηκα να πληρωνω συνεχεια για online παιχνιδια.....παιζω με κανεναν ξενο αλλα..........

 

Τωρα ποιες επιλογες υπαρχουν για το ps3? Και σε ποιες τιμες κυμαινονται?

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Δηλ φιλε μου σαν κονσολα πια ειναι ''ανωτερη''?Απο την αλλη,φιλους δεν εχω απλως βαρεθηκα να πληρωνω συνεχεια για online παιχνιδια.....παιζω με κανεναν ξενο αλλα..........

 

Τωρα ποιες επιλογες υπαρχουν για το ps3? Και σε ποιες τιμες κυμαινονται?

Αυτό που ρωτάς είναι η ερώτηση του 1.000.000€ :p

Και αν σου απαντήσω, ανοίγω το Κουτι της Πανδώρας χαχαχαχα

Δεν υπάρχει "καλύτερη" και "χειρότερη".

Η κάθε μια έχει τα δικά της καλά και στραβά. Αν π.χ. σου αρέσει το God of War και το Gran Turismo θα πάρεις PS3. Αν πάλι σου αρέσει το Fable, το Mass Effect ή το Forza Motorsport θα πάρεις Xbox360.

 

Επίσης, πριν πάρεις δες τι πρόκειται να κυκλοφορήσει στο άμεσο μέλλον για τις δύο κονσόλες.

Η Microsoft θα κυκλοφορήσει το Natal, μια συσκευή που θα σου επιτρέπει να "μπαίνεις" στο παιχνίδι, με μια κάμερα που θα παρακολουθεί τις κινήσεις σου και θα σου επιτρέπει να παίζεις χωρίς χειριστήριο.

Η Sony θα κυκλοφορήσει το Arc (αν τελικά το ονομάσει έτσι), ένα διαφορετικό χειριστήριο που θα θυμίζει το Wii (χωρίς τα απαίσια γραφικά :p).

 

Όσο για τιμές PS3 κυμαίνεται από 299-349 ανάλογα αν θα πάρεις σκέτη την κονσόλα με 120GB σκληρό ή αν θα πάρεις κάποιο από τα "πακέτο" που είναι με 250GB σκληρό και κάποιο/κάποια παιχνίδια δώρο.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μια απορια!εχει καταφερει κανενας να συνδεσει το ps3 με λαπτοπ που να χει vodofone mobile connect?προσπαθω με καλωδιο,αλλα ενω καταφερα να βαλλω χειροκινητα την ip και την βρισκει στο test μου γραφει internet connection failed,dns error.ξερεις κανεις τι να κανω???
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μια απορια!εχει καταφερει κανενας να συνδεσει το ps3 με λαπτοπ που να χει vodofone mobile connect?προσπαθω με καλωδιο,αλλα ενω καταφερα να βαλλω χειροκινητα την ip και την βρισκει στο test μου γραφει internet connection failed,dns error.ξερεις κανεις τι να κανω???

 

Και πες οτι το βαζεις...μη μου πεις οτι θες να παιξεις Online...γιατι απλα δεν θα παιξεις :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εχει ενα φιλαρακι το ps3 και κάθε φορά που το σβήνει ο σκληρός συνεχίζει να λειτουργεί και το wifi (που τοχει απενεργοποιημένο) ανάβει το λαμπάκι του.τι συμβαίνει?μηπως κάνει stand by κλείσιμο και πρεπει να κανει hard shut down????

 

 

Solved: έκανα μια επαναφορά αρχικών ρυθμίσεων κ έστρωσε.

Edited by tempelakos
tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

^ προφανώς θα ήταν ενεργοποιημένο το remote play για το PSP το οποίο απαιτεί την λειτουργία του WiFi (εφόσον συνδέεται με αυτό το PS3 στο internet).
Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Δηλ φιλε μου σαν κονσολα πια ειναι ''ανωτερη''?Απο την αλλη,φιλους δεν εχω απλως βαρεθηκα να πληρωνω συνεχεια για online παιχνιδια.....παιζω με κανεναν ξενο αλλα..........

 

Τωρα ποιες επιλογες υπαρχουν για το ps3? Και σε ποιες τιμες κυμαινονται?

 

 

Το σλιμ ειναι η μονη σου επιλογή αυτήν την στιγμή,οσο για το πια είναι ανώτερη,απλα κάνεις μια σύγκριση στους αποκλειστικούς τίτλους που αναδικνηουν το κα8ε μηχάνημα και βγάζεις συμπέρασμα.Και δοξα το 8εο το Ps3 έχει πολλούς...και το σημαντικό είναι οτι μόνο εκεί μπορείς να τους βρεις.

Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη βδομαδα

αγορασα το ps3 και εχω καποιεσ αποριες

1) βαζω σε usb φακελουσ με φωτο και οταν τις κανω αντιγραφη δεν μου τις αντιγραφει σαν φακελουσ αλλα διμιουργει καινουργιους με βαση τον μηνα ή τον χρονο ή το αλμπουμ.εγω θελω οπως ειναι ο φακελος να το κανω αντιγραφη και να μην μου τα βαζει αυτο οπως θελει (το ιδιο κανει και στην μουσικη)

2) εχει αλλαξει κανεις την μπαταρια απτο χειριστηριο με μεγαλητερησ χωρητηκοτητας ? εχω βρει στο ebay μπαταριες 1200mAh

3) σκεφτωμαι να αγορασω δευτερο χειριστηριο απο ebay με 10 ευρο αξιζει η οχι?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη βδομαδα

αγορασα το ps3 και εχω καποιεσ αποριες

1) βαζω σε usb φακελουσ με φωτο και οταν τις κανω αντιγραφη δεν μου τις αντιγραφει σαν φακελουσ αλλα διμιουργει καινουργιους με βαση τον μηνα ή τον χρονο ή το αλμπουμ.εγω θελω οπως ειναι ο φακελος να το κανω αντιγραφη και να μην μου τα βαζει αυτο οπως θελει (το ιδιο κανει και στην μουσικη)

2) εχει αλλαξει κανεις την μπαταρια απτο χειριστηριο με μεγαλητερησ χωρητηκοτητας ? εχω βρει στο ebay μπαταριες 1200mAh

3) σκεφτωμαι να αγορασω δευτερο χειριστηριο απο ebay με 10 ευρο αξιζει η οχι?

 

1) εφόσον τα αντιγράψεις, πάτα Δ και πήγαινε στο Information. Εκεί, πήγαινε στο album και γράψε π.χ. "my photo". Επέλεξε να βλέπεις τις φώτο ανά άλμπουμ και θα είναι σαν ξεχωριστοί φάκελοι. Το ίδιο πρέπει να κάνεις σε όλες τις φώτο αλλά και στην μουσική.

Δεν είναι υπολογιστής για να τα έχεις όλα ταξινομημένα σε φακέλους όπως θέλεις, αλλά αυτό είναι μια λύση.

 

2) Θεωρώ ότι δεν αξίζει τον κόπο. Και αυτή που έχει φτάνει άνετα για να παίζεις όλη μέρα. Μη σου πω και 2η χαλαρά. Προτιμότερο να πάρεις μεγαλύτερο usb αν αυτό που έχεις είναι μικρό και όταν σου τελειώνει και παίζεις, να το φορτίζεις ταυτόχρονα.

 

3) 10€ dualshock 3; Original; Αν είναι μεταχειρισμένο μάλλον θα έχει κάποιο προβληματάκι. Αν είναι γνήσιο και καινούργιο χωρίς κανένα πρόβλημα πάρε καμιά 20αρία και πούλα τα :p

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

εχω την πρωτη εκδοση με τα 40 gb μπορω να αναβαθμισω την μνημη ή πρεπει να το στειλω στην σονυ?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

για τ ποσο γνησια μπορει να ειναι εχω και εγω καποιες επιφυλάξεις.απο τις εικονες παντος φαίνονται οκ

Στο ebay αν δεν λεει ORIGINAL SONY τοτε ειναι μουφα και το πιθανοτερο ειναι να ειναι με USB και να μην μπορεις να ανοιξεις το PS3 απο το χειρηστηριο!

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Νικολα μπορεις να αλλαξεις μονος σου τον σκληρο δισκο

 

θα το ψαξω στο internet....ευχαριστω

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

βοηθεια

αγορασα σημερα μια εξωτερικη θηκη για τον σκληρο.τον εβγαλα απο το ps3 τον συνδεσα στο pc και ενω εγινε η εγκατασταση δεν μου τον εμφανιζει. το επσαξα λιγο και μου γραφει οτι ειναι unllocated. που απ΄τι καταλαβα δεν ειναι ουτε fat32 ουτε ntfs.γνωριζω οτι το ps3 δεχεται μονο fat32. λετε να τον κανω διαμορφωση σε fat32?απλα θελω να το αποφύγω γιατι θα χασω τα saved

Link to comment
Share on other sites

θα το ψαξω στο internet....ευχαριστω

 

Ορίστε ένα tutorial στα ελληνικά. Είναι πανεύκολη η αλλαγή.

 

βοηθεια

αγορασα σημερα μια εξωτερικη θηκη για τον σκληρο.τον εβγαλα απο το ps3 τον συνδεσα στο pc και ενω εγινε η εγκατασταση δεν μου τον εμφανιζει. το επσαξα λιγο και μου γραφει οτι ειναι unllocated. που απ΄τι καταλαβα δεν ειναι ουτε fat32 ουτε ntfs.γνωριζω οτι το ps3 δεχεται μονο fat32. λετε να τον κανω διαμορφωση σε fat32?απλα θελω να το αποφύγω γιατι θα χασω τα saved

 

Καταρχάς δεν υπάρχει περίπτωση να δεις τα περιεχόμενα του σκληρού στο PC σου. Αν θέλεις πάρε πρώτα back up σε έναν εξωτερικό δίσκο ή φλασάκι.

 

2ον ο εσωτερικός σκληρός δεν φορμάρεται ούτε σε ntfs αλλά ούτε και σε fat32. Έχει το δικό του σύστημα.

 

Και τέλος, αν θέλεις να τον έχεις σαν εξωτερικό, εννοείται πως θα πρέπει να του κάνεις format. Αυτό σημαίνει και διαγραφή τον περιεχομένων του.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...