Jump to content

blogging @ myphone.gr: Editor's voice, Samsung Galaxy Note 3


DJDB
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά από δεκάδες φήμες γύρω από τη συγκεκριμένη συσκευή, η Samsung παρουσίασε, πριν από μερικά 24ωρα, τη νέα της πρόταση στην κατηγορία των phablets (εκείνων δηλαδή των συσκευών που είναι αρκετά μεγάλες για να μην μπορούν να χαρακτηριστούν smartphones και αρκετά μικρές ώστε να μην είναι tablet). Το όνομα αυτού Galaxy Note 3, αποτελώντας μάλλον το προϊόν που τράβηξε πάνω του τα περισσότερα βλέμματα κατά τη διάρκεια της τρέχουσας τεχνολογικής έκθεσης IFA στο Βερολίνο. Ποια η γνώμη όμως της συντακτικής ομάδας του myphone.gr για τη καινούργια πρόταση της γνωστής κορεατικής κατασκευάστριας; Πάμε να τους ακούσουμε.

 

vlachaquito[/member] - myPhone Editor in Chief (@vlachaquito)

Πιο μεγάλη οθόνη, πιο δυνατά χαρακτηριστικά, πιο κομψό, πιο όμορφο και όλα αυτά σε πιο μικρό μέγεθος. Όπως έχω ξαναπεί, η σειρά Note είναι η πραγματική ναυαρχίδα της Samsung, smartphones που οριοθετούν τα standard της κατηγορίας. Και το τρίτο της παρέας δεν θα μπορούσε να κάνει διαφορετικά.

 

DJDB[/member] - Editor in Chief / Reviewer (@DJDBgr)

Αν ήταν ταινία, θα είχε μάλλον κάποια σχέση με τα Star Wars και τίτλο «Galaxy Note (Episode) 3: Η Αυτοκρατορία Αντεπιτίθεται», μόνο που στην περίπτωση της Samsung και της νέας της πρότασης σε μια κατηγορία με την οποία τείνει να ταυτιστεί, τα «όπλα» δεν θα ήταν φωτόσπαθα αλλά πενάκια. Το Galaxy Note 3 φέρει όλες εκείνες τις αναβαθμίσεις σε hardware και software που θα περίμενε κανείς, μαζί με μια (καλοδεχούμενη) κατάργηση της οπίσθιας «glossy» επιφάνειας για «κάτι σαν» δέρμα. Επειδή όμως κανείς δεν είναι τέλειος, η εμμονή του μεγάλου, κεντρικού, φυσικού κουμπιού δεν έχει ακόμη ξεπεραστεί. Ποιος ξέρει, ίσως αυτό να γίνει στην επόμενη τριλογία.

 

plankton69[/member] - Symbian.autopost.bot (@ChrisPlankton69)

Εξαιρετική συσκευή και, όπως κάθε Note, πρωτοποριακή. Τα χαρακτηριστικά του σαφώς και δεν αφήνουν κανέναν ασυγκίνητο, ενώ η ύπαρξη του Snapdragon 800 μαζί με τη μνήμη RAM ύψους 3GB υπόσχεται «σαρωτικές» επιδόσεις. Φυσικά, οι Κορεάτες δεν άφησαν «γυμνή» από λειτουργίες την κορυφαία phablet συσκευή τους, δίνοντας της όλα τα καλούδια που είδαμε στο Galaxy S4 μαζί με νέα, ενώ - αναμενόμενα - υπάρχει και το S Pen για καλύτερη διαχείριση του με... προσωπικές πινελιές. Well done Samsung!

 

Grogas[/member] - News Editor

Όπως κάθε Note συσκευή, έτσι και αυτή έρχεται να βάλει ακόμη ένα λιθαράκι στην επιτυχία και στην εμπιστοσύνη που έχει χτίσει τόσα χρόνια η Samsung με το αγοραστικό κοινό της. Προσωπικά, αυτό που μου κίνησε έντονα το ενδιαφέρον και με έκανε ήδη να βάζω οικονομίες στην άκρη από τώρα, για μελλοντική αγορά της, είναι η επένδυση δέρματος, που ακριβώς δεν είναι δέρμα. Πετυχαίνει να ξεφύγει από τα παραδοσιακά πρότυπα του πλαστικού, έστω και φαινομενικά. Το νόημα, όσον αφορά το εξωτερικό design, το έχει «πιάσει» και της αξίζουν συγχαρητήρια. Μάλιστα, όντας το πρώτο smartphone με συνδεσιμότητα USB 3.0, αποτελεί έναν ακόμη παράγοντα της προσωπικής επιλογής αγοράς του, καθώς ανταποκρίνεται στις απαιτήσεις γρήγορης διαμεταγωγής των δεδομένων μου.

 

charlie_pace4[/member] - Trainee Editor

Δεν περιμέναμε κάτι λιγότερο από τη Samsung για το Note 3, που θέλει να συνεχίσει την παράδοση της σειράς και να παραμείνει κυρίαρχος της κατηγορίας. Με το hardware που επιλέχθηκε, δεν θα έχει πρόβλημα να ανταποκριθεί στις «βαριές» δουλειές για τις οποίες προορίζεται. Το υλικό που χρησιμοποιείται στην πλάτη του κινητού δείχνει τη διάθεση της Samsung να πρωτοτυπήσει αλλά και να διαφοροποιήσει το Note, όχι μόνο από τον ανταγωνισμό, αλλά και από μοντέλα της ίδιας. Επίσης, δίνει μια πιο «premium» εμφάνιση και αίσθηση στη συσκευή, αρκεί φυσικά να έχει αντοχή στον χρόνο. Σε συνδυασμό με τις αποκλειστικές εφαρμογές της Samsung, αλλά και το S-pen, είναι σίγουρα ένα user-friendly και αξιόπιστο επαγγελματικό - και όχι μόνο - εργαλείο.

 

SaintPetrouil[/member] - News Editor (@petkyrk)

Η σειρά Note ήρθε το 2011 και δείχνει πως θα μείνει για πάντα. Χρονιά με την χρονιά, η Samsung αποδεικνύει πως η τελειότητα επιδέχεται βελτίωσης. Ένα εργαλείο που τα έχει όλα. Δεν μπορώ να βρω κάτι που να λείπει από αυτή την συσκευή (ίσως το OIS, αλλά μην ξεχνάμε πως το Note είναι κυρίως επαγγελματικό εργαλείο), Μηχανολογικό επίτευγμα το γεγονός πως στις ίδιες διαστάσεις με το Note 2 χώρεσαν μεγαλύτερη οθόνη, μπαταρία και το έκαναν και πιο λεπτό. Από πλευράς software, παρατήρησα τεράστια βελτίωση στην ευκολία εκμάθησης των S-Pen gestures μέσω του νέου τρόπου χρήσης τους. Μνήμη RAM όχι απλά 3GB σε μέγεθος, αλλά και τεχνολογίας DDR3. Στα υπόλοιπα, χαίρομαι που η Samsung δείχνει τον δρόμο για τις νέες βασικές εκδόσεις χωρητικότητας, καταργώντας την έκδοση των 16GB.

 

liberostelios[/member] - News Editor

Έχει φτάσει η εποχή που αρχίζει να ξεχωρίζει το κάτι πραγματικά διαφορετικό. Και αυτό μοιάζει να είναι η σειρά Note, που με το οικοσύστημα S-Pen και το συνεχώς βελτιωμένο λογισμικό του, καταφέρνει να προσφέρει ουσία στις ανάγκες ενός επαγγελματία (για τον οποίο προορίζεται, θεωρητικά, η συγκεκριμένη κατηγορία). Η πλήρης αναβάθμιση των χαρακτηριστικών (CPU/RAM) και η διατήρηση των διαστάσεων με μεγαλύτερη οθόνη, εγγυώνται ότι το νέο phablet της κατηγορίας δικαιολογεί στο έπακρο την ύπαρξή του ως νεότερο μοντέλο στην κατηγορία. Τι λείπει, όμως, από το Note 3; Πιθανόν η δυνατότητα να εκμεταλλευθεί, κανείς, όλα αυτά τα εντυπωσιακά χαρακτηριστικά της συσκευής σε όλο το λειτουργικό και τις εφαρμογές και όχι αποκλειστικά στις εφαρμογές της Samsung ή σε ειδικά στοχευμένες εφαρμογές.

 

Nagata[/member] - a.k.a autopost mod-droid

Συνηθίσαμε από την πρώτη γενιά Note να αντικρίζουμε ένα phablet ολοκληρωμένο από κάθε άποψη, θεωρώντας το ως τον καλύτερο συνεργάτη κάθε επαγγελματία χρήστη. Με τις νέες αναβαθμίσεις στον τομέα του hardware, η Samsung για άλλη μία φορά υπόσχεται να καλύψει τις ανάγκες κάθε απαιτητικού χρήστη, απογειώνοντας τις επιδόσεις του ακόμη περισσότερο, με την συνύπαρξη ενός πανίσχυρου επεξεργαστή Snapdragon 800 και μνήμη RAM 3GB. Καλύτερη φαίνεται να είναι και η ανταπόκριση του S-Pen, παρέχοντας τη σχετική ευκολία που αναζητά ο καθένας στην εκτέλεση εργασιών του. Το μόνο που απομένει είναι να δούμε αν οι πωλήσεις του θα σημειώσουν νέο ρεκόρ για τη συσκευή.

 

gnt[/member] - News Editor

Εξαιρετικό engineering από τη Samsung, Το Νote III είναι μια ολοκληρωμένη συσκευή παραγωγικότητας αλλά ταυτόχρονα αποτελεί θελκτική επιλογή και για τον μη απαιτητικό χρήστη. Πέρα από το κορυφαίο σετ χαρακτηριστικών που τοποθετούν το Note III στο επίπεδο ναυαρχίδας, η Samsung τόλμησε να σπάσει το σχεδιαστικό συντηρητισμό και να δώσει έναν αέρα υψηλής αισθητικής στη νέα γενιά του phablet. Πιο εύχρηστο, πιο γρήγορο, πιο ελαφρύ, σε μικρό πακέτο και με μειωμένο βάρος σε σχέση με την απερχόμενη γενιά, η Samsung με το Note III αποδεικνύει περίτρανα ότι είναι ½the big boss» στην κατηγορία με τη μεγαλύτερη δυναμική, αυτή των phablets.

 

Η δική σας γνώμη;

Edited by DJDB
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 105
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οτι μειον να ψαχνουμε στο νοτε3, μιλαμε για σημειο αναφορας κατηγοριας πλεον αλλα κ σε ολα τα σμαρτφον,το προσαρμοσαν ακομα κ για το μεσο χρηστη.οποιος οικονομικα μπορει νατο παρει ,χωρις θυσιες ,νομιζω η αγορα του επιβαλετε.ειναι κατι παρομοιο με τα χαι εντ στο χομε σινεμα
Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου. Άψογο σε όλα. Δεν με απασχολεί όπως έχω ξανα πεί το πλαστικό. Είναι μια αναβάθμηση πρός τα επάνω σκαλί όπως και να το κάνουμε. Καλύτερη οθόνη, επεξεργαστής, μνήμη RAM, κάμερα, εσωτερική μνήμη, Ράδιο(απ'ότι έχω διαβάσει), νέο Spen με νέες λειτουργίες καθώς και νέοι αισθητήρες. Τέλος έρχεται με την καλοδεχούμενη Android 4.3 και 100 mhA μπαταρίας παραπάνω όπου πιστεύω θα βγάζει σε κανονική χρήση 2 ημέρες. Οπότε μένει να πώ πώς θα ήταν σίγουρα η νέα αγορά μου

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Αν και το ειδος του λεγόμενου phablet δεν με ελκυει λογω μεγεθους (θεωρω ιδανικο μεγεθος το 4,7 και μεγιστο το 5!!) οφειλω να ομολογησω πως μιλαμε για εκπληκτικη συσκευη....

Πολυ ωραιο αρθρο παιδια!!

Θα ημουν πολυ χαρουμενος να διαβαζα αντιστοιχο σας αρθρο με τις αποψεις σας και για το MI3 της Xiaomi!!

Edited by zaitsef87
Link to comment
Share on other sites

Τελικά κατάφερε η Samsung με το Note 3 να με κανει να σκέφτομαι οτι θα είναι η επόμενη μου συσκευή μετά απο ένα διάστημα δυο και χρόνων με το Galaxy S2. Είναι άψογο δεν εχω κατι αρνητικό που μπορώ να πω ότι έχει. Είναι όντως επάξια η ναυαρχίδα της Samsung!! :)
Link to comment
Share on other sites

Άριστο hardware, όμορφο για τον ''όγκο'' του, οδηγεί τις εξελίξεις στο χώρο του android. Δεν θα το προτιμήσω απλά και μόνο λόγω διαστάσεων, δεν παύει όμως για αρκετούς (και εμού) να αποτελεί το top gun της android κοινότητας
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω δηλώσει οτι θα είναι η επόμενη συσκευή μου. Δεν είναι τυχαίο που όποιος έχει Note 2 δεν σκέφτεται εύκολα να αλλάξει συσκευή. Έτσι θα γίνει και με το Note 3. Θα περιμένω φυσικά να πέσει η τιμή του.
Link to comment
Share on other sites

Είναι εντυπωσιακό που κανείς από τους συντάκτες δεν έγραψε ούτε μια λέξη για το σχεδιαστικό τμήμα της Samsung, που τα έκανε για μια ακόμα φορά μαντάρα. Ίσως κρατιώνται για την Τρίτη.
Link to comment
Share on other sites

Έχω το note1 εδώ και ένα μισή χρόνο. Ειλικρινά δεν με έχει απογοητεύσει πουθενα. Φανταστείτε το note3 . Το θέλω !!!
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς καμία αμφιβολία, το φετινό Note ορίζει για μια ακόμα φορά το σημείο αναφοράς στον χώρο των phablets, αλλά και των smartphones γενικότερα, παίρνοντας επάξια τα σκήπτρα από το κορυφαίο Note II.

 

Εξαιρετικό h/w, συνδυασμένο με ποιοτικό s/w (απ' ό,τι μπορούμε να καταλάβουμε απ' τα hands-on) και αποδεκτό design (που όμως θα μπορούσε να είναι πολύ καλύτερο κατά τη γνώμη μου), συνθέτουν μια ελκυστική συσκευή, που σε κάνει να αψηφήσεις τα όποια αισθητικά της ελαττώματα για χάρη των πολλών θετικών χαρακτηριστικών της.

 

Αν η συνολική υλοποίηση και το πάντρεμα h/w και s/w είναι το ίδιο αρμονικά και απροβλημάτιστα όσο αυτά του προκατόχου του, το Note 3 αναμένεται να "σαρώσει", ακυρώνοντας σχεδόν όλο τον ανταγωνισμό. Και του αξίζει.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Η δικη μου γνωμη συμβαδιζει με τις δικες σας.....

Ειμαι σιγουρος ομως οτι υπαρχει -ουν αναμεσα σας και καποιοι (ονοματα δεν λεμε υποληψεις δεν θιγουμε ) που ειναι τοσο κολημενοι με πορτοκαλια και μηλα που βλεπουν το δεντρο και χανουν το δασος.....;)

 

Και άλλοι ήταν "κολλημένοι" αλλά ευτυχώς βρήκαν το φως τους (ονόματα δεν λέμε υπολήψεις δεν θιγουμε )....

Κάποτε μας "τρέλανες" για το 4Χ, τώρα άλλαξες τηλ, άλλαξες και απόψεις... Τουλάχιστον πες ότι είναι κορυφή το Νοτελι 2 (γιατί είναι στα android) αλλά μην κοροϊδεύεις τους άλλους...

 

Εγώ θα πω την παροιμία Ακόμα δεν τον γεννήσαμε Γιάννη τον βαπτίσαμε... Αλλά αφού πρώτα το ανακήρυξαν σε όλα τα site κορυφαίο και μόνο από την παρουσίαση του οποιοσδήποτε άλλος λόγος προφανώς περισσεύει (χώρια που κινδυνεύω τώρα να κακοχαρακτηριστώ και να στολιστώ και μόνο που τολμώ να τα γράψω αυτά).

 

Τελικά η απορία μου είναι η εξής: Απο πότε το εκάστοτε S έγινε η beta έκδοση του Note?

 

Προσωπική μου άποψη είναι παρόμοιο με έναν συμφορουμίτη: " Δεν θα το προτιμήσω απλά και μόνο λόγω διαστάσεων, δεν παύει όμως για αρκετούς (και εμού) να αποτελεί το top gun της android κοινότητας λόγω specs" Αν και δεν διαλέγω ποτέ κινητό απλά και μόνο λόγω των "αριθμών"

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Η Samsung με τα ΝΟΤΕ για μένα κατάφερε να τα αντικαταστήσει τα blackberry. Όταν ολα προχωρούσαν και η RIM έμεινε στάσιμη οι επαγγελματίες πήγαν σε iphone για την φρεσκάδα του και το νέο , ποιοτικό που έφερε μαζί του.

 

Η sammy κατάλαβε το κενό και παρουσίασε μια ΤΟΠ συσκευή για να το καλύψει.. Φαινεται 3 γενιές τώρα να το έχει καταφέρει με επιτυχία..

Link to comment
Share on other sites

Και ακόμη πιστεύω ότι είναι από τα ταχύτερα τηλ στην εμπειρία χρήσης. Ποτέ δεν είπα ότι είναι το καλύτερο και μάλιστα του έχω ρίξει μπόλικο θάψιμο για την τραγική αυτονομία του. Το σημερινό μου τηλ πάντα το είχα σε μεγάλη υπόληψη και ήταν διακαης πόθος να το αποκτήσω.

Έγινα κατανοητός?

 

Κατανοητος εγινες απο την αρχή. Γιατί κοροιδευεις τους άλλος δεν μπορώ να καταλάβω...

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Κορυφαια τεχνολογικη προταση της σεζον αναμφιβολα.''Business''καπακι μπαταριας,λιγο μεγαλυτερο απο το 2.

Παλι οι αλλοι θα τρεχουν να τους προλαβουν.Πως τα καταφερνουν ετσι και μας παιρνουν τα μυαλα με τις ομορφιες τους:wacko:

Ποσα διαθεσιμα απο τα 3:D θα εχουμε για χρηση ξερουμε?

Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

Ναυαρχιδα της καθε εταιριας θεωρειτε το μοντελο που εχει τα καλυτερα specs,αυτο που κανει τις περισσοτερες πωλησεις

και αυτο που πανω απ ολα ειναι για all around χρηση και δεν απευθυνεται σε ενα συγκεκριμενο αριθμο χρηστων.

Μη λεμε οτι θελουμε.

Και η ναυαρχιδα της samsung και το 2013 αλλα και το 2014 ειναι και θα ειναι η σειρα S διοτι συνδυαζει ολα τα παραπανω.

 

υ.γ Η ναυαρχιδες δε πανε με το μεγεθος της οθονης.

Link to comment
Share on other sites

βασικα εχω πει και εγω 1000φορες ηδη τη γνωμη μου ,αλλα το 3 με εχει ενθουσιασει τοσο που θα τη ξαναπω.

 

 

τελειο δεν υπαρχει και δεν προκειται να υπαρξει, αλλα στα μετρα του τωρα και του σημερα το note3 ειναι ενα διαστημοπλοιο απο το μελλον. καποια πραγματα θα μπορουσαν να ειχαν γινει καλυτερα. ηθελα ακομα μεγαλυτερη μπαταρια και ακομα καλυτερα υλικα κατασκευης, αλλα δε μπορω να τους κατηγορησω γι'αυτα αφου ως συνολο το αποτελεσμα δειχνει να ειναι εξαιρετικο με πολλαπλες καιριες σημαντικες βελτιωσεις πανω στο αντικειμενο της φυσης της συσκευης που ειναι το business κομματι.

 

 

απο πολλα reviews και hands on που υπεπεσαν στην αντιληψη μου προκυπτει οτι το stylus εχει εξελιχτει περαιτερω και σαν δυνατοτητες και σαν μεσο γραφης αναβαθμιζοντας την ολη εμπειρια χρησης με τη συσκευη κανοντας την πλουσιοτερη και απλουστερη ταυτοχρονως

 

 

μαζι με τη συνολικη προαγωγη ολου του hardware που εχει συντελεστει θεωρω οτι ο επαγγελματιας μπορει να κανει ακομα καλυτερα τη δουλεια του πλεον απο το note2 και ταυτοχρονα να εχει και μεγαλυτερες δυνατοτητες ψυχαγωγιας με καλυτερα γραφικα καλυτερη οθονη καλυτερη καμερα οποτε το θελησει

 

 

κατι ενδιαφερον σχετικα με το note:

http://developer.samsung.com/ssac2013/main.do οσοι μπαινουν fb θα το'χουνε δει

Edited by panosmaldini

[sIGPIC][/sIGPIC]οσο λαθος και να κανει θα επιμενει

o,τι και να του πεις βρισκει απαντηση

ο,τι δικιο και να εχεις το χανεις -τι ειναι??

- Ο Μ***ΚΑΣ ( συχνα αναφερεται και ως ο "ανικητος".. )

Link to comment
Share on other sites

Πολυ περιεργο ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ της συντακτικης ομαδας να μην εχει κατι να πει αρνητικο.

Στο αιφον οταν βγαινει ενα νεο κινητο με καλυτερες επιδοσεις πεφτει κραξιμο οτι δεν υπαρχει λογος να πας απο το 4 στο 4ς ή απο το 4ς στο5 κτλ μιας και δεν παιρνεις κατι σπουδαιο απο αυτο που ηδη εχεις.

Αισθητικα μηδεν ως κλασικη σαμσουνγκ αλλα ουτε σχολιο εδω.

Περιεργα πραγματα!

Link to comment
Share on other sites

Πολυ περιεργο ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ της συντακτικης ομαδας να μην εχει κατι να πει αρνητικο.

Στο αιφον οταν βγαινει ενα νεο κινητο με καλυτερες επιδοσεις πεφτει κραξιμο οτι δεν υπαρχει λογος να πας απο το 4 στο 4ς ή απο το 4ς στο5 κτλ μιας και δεν παιρνεις κατι σπουδαιο απο αυτο που ηδη εχεις.

Αισθητικα μηδεν ως κλασικη σαμσουνγκ αλλα ουτε σχολιο εδω.

Περιεργα πραγματα!

 

γινεσαι προσβλητικος χωρις λογο . ο καθενας λεει τη γνωμη του και καλα κανεις και λες οτι δε σου κανει το 3 αλλα μην επιτιθεσαι και στους αλλους..

[sIGPIC][/sIGPIC]οσο λαθος και να κανει θα επιμενει

o,τι και να του πεις βρισκει απαντηση

ο,τι δικιο και να εχεις το χανεις -τι ειναι??

- Ο Μ***ΚΑΣ ( συχνα αναφερεται και ως ο "ανικητος".. )

Link to comment
Share on other sites

Πολυ περιεργο ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ της συντακτικης ομαδας να μην εχει κατι να πει αρνητικο.

Στο αιφον οταν βγαινει ενα νεο κινητο με καλυτερες επιδοσεις πεφτει κραξιμο οτι δεν υπαρχει λογος να πας απο το 4 στο 4ς ή απο το 4ς στο5 κτλ μιας και δεν παιρνεις κατι σπουδαιο απο αυτο που ηδη εχεις.

Αισθητικα μηδεν ως κλασικη σαμσουνγκ αλλα ουτε σχολιο εδω.

Περιεργα πραγματα!

 

Ελπίζω να κατανοείς πως δεν είναι ούτε review, ούτε preview, ούτε hands-on. Είναι ΣΧΟΛΙΑ. Δεν θα κάτσουμε, σε μερικές γραμμές κειμένου, να αναλύσουμε αν αξίζει ή όχι να πας σε αυτό από την προηγούμενη, την επόμενη ή την προπροηγούμενη έκδοση. Ούτε καταλαβαίνω τον συσχετισμό με το iPhone, ο οποίος είναι εκτός θέματος.

 

Δεν είναι απαραίτητο να συμφωνείς. Μπορείς να διαφωνείς κάθετα και να το εκφράσεις με σχόλιο σου. Τα «περίεργα πράγματα» δεν ξέρω που τα βλέπεις και ούτε με αφορά.

 

Όσον αφορά στα αρνητικά (ή κάποιο από αυτά, που μπορεί να αναφερθεί σε μερικές γραμμές), ξαναδιάβασε το δικό μου σχόλιο.

Edited by DJDB
Link to comment
Share on other sites

γινεσαι προσβλητικος χωρις λογο . ο καθενας λεει τη γνωμη του και καλα κανεις και λες οτι δε σου κανει το 3 αλλα μην επιτιθεσαι και στους αλλους..

 

Έπρεπε να πεις και το ίδιο για τον konstantine73 όχι μόνο όταν προσβάλλονται τα "δικά μας παιδιά"...

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ της συντακτικης ομαδας να μην εχει κατι να πει αρνητικο.

Περιεργα πραγματα!

 

Αυτα θα τα δεις οταν αρχισουν τα πρωτα παραπονα στο νημα του Note3.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ περιεργο ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ της συντακτικης ομαδας να μην εχει κατι να πει αρνητικο.

Στο αιφον οταν βγαινει ενα νεο κινητο με καλυτερες επιδοσεις πεφτει κραξιμο οτι δεν υπαρχει λογος να πας απο το 4 στο 4ς ή απο το 4ς στο5 κτλ μιας και δεν παιρνεις κατι σπουδαιο απο αυτο που ηδη εχεις.

Αισθητικα μηδεν ως κλασικη σαμσουνγκ αλλα ουτε σχολιο εδω.

Περιεργα πραγματα!

 

Σε επιασε ο πονος για τη συσκευη σου? Βρες εσυ αρνητικα και πες τα μας.

Κατηγορεις ολα τα παιδια χωρις να φερεις ουτε ΕΝΑ αντεπιχειρημα και μας λες ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ την αποψη σου για το σχεδιο που ειναι υποκειμενικη.

Εσενα δε σ'αρεσει, εμας μας αρεσει. Πες μας κατι επι της ουσιας τωρα.

 

Αυτα θα τα δεις οταν αρχισουν τα πρωτα παραπονα στο νημα του Note3.

 

Ναι, οπως και με το 2..

:lol::lol:

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

Πολυ περιεργο ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ της συντακτικης ομαδας να μην εχει κατι να πει αρνητικο.

Στο αιφον οταν βγαινει ενα νεο κινητο με καλυτερες επιδοσεις πεφτει κραξιμο οτι δεν υπαρχει λογος να πας απο το 4 στο 4ς ή απο το 4ς στο5 κτλ μιας και δεν παιρνεις κατι σπουδαιο απο αυτο που ηδη εχεις.

Αισθητικα μηδεν ως κλασικη σαμσουνγκ αλλα ουτε σχολιο εδω.

Περιεργα πραγματα!

 

Είναι γιατί τα παίρνουν από την Samsung. Αυτό δεν θες να πεις; Τι να πουν; Αφού το κινητό τα σπάει απλά και χωρίς πολλά πολλά. Όσοι επιλέγουν το Note δεν το κάνουν γιατί ταιριάζει στο fasion icon που πλασάρουν κάποιοι. Όσοι παίρνουν Note το παίρνουν για τα prof χαρακτηριστικά του και σ αυτό τον τομέα είναι μπροστά από τους άλλους δύο χρόνια. Βλέπεις δεν έχει να κάνει με το 5.7" δεν έχει να κάνει με το android αλλά με όλο το πακέτο που δίνει η samu σ αυτό το tabletphone. Εξ άλλου είναι μια κατηγορία που η samu δημιούργησε. Το ότι το note 3 είναι σούπερ δεν κάνει κακό το ios σου ούτε το Ipnone που έχεις επιλέξει. Σταματήστε να κάνετε vs όλα τα θέματα. Είναι κουραστικό, είναι συνεχές είναι ανούσιο. Και επειδή ξέρουμε όλοι σε ποιο site μπαίνουμε εδώ και χρόνια για το μόνο που δεν μπορούμε να κατηγορήσουμε την ομάδα του myphone είναι για μεροληψία. Ευχαριστώ και συγνώμη για το λογύδριο μου.

 

DJDB - Editor in Chief / Reviewer (@DJDBgr)

Επειδή όμως κανείς δεν είναι τέλειος, η εμμονή του μεγάλου, κεντρικού, φυσικού κουμπιού δεν έχει ακόμη ξεπεραστεί. Ποιος ξέρει, ίσως αυτό να γίνει στην επόμενη τριλογία.

 

Αυτό εμένα μου αρέσει, δεν ξέρω γιατί αλλά μου αρέσει. Μπορεί να είναι και επειδή το συνήθισα δεν ξέρω. Ένα xperia s που πήρα κάποια στιγμή και δεν είχε πάντως δεν με βόλεψε καθόλου.

Edited by DeathAngel

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...