Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ανακοινωθηκε και επισημα το νεο τετραπυρινο smartphone της LG.

 

Τα χαρακτηριστικα ειναι τα εξης:

 

· Chipset: Qualcomm Snapdragon S4 Pro Processor with 1.5GHz Quad-Core CPU, Adreno 320 GPU with 4G LTE

· Operating System: Android 4.0 Ice Cream Sandwich

· Network: 2G / 3G / 4G LTE

· Display: 4.7-inch WXGA True HD IPS+ (1280x768 pixels) / 15:9 ratio

· Memory: 32GB

· RAM: 2GB DDR

· Cameras: 13.0MP rear / 1.3MP front

· Battery: 2,100 mAh

· Size: 131.9 x 68.9 x 8.45mm

· Weight: 145g

· Other: Bluetooth 4.0, Wi-Fi, USB2.0 HS, A-GPS, MHL, DLNA, NFC

 

Καποια χρησιμα link

http://www.engadget.com/2012/08/28/lg-optimus-g-quad-core-lte/

http://www.theverge.com/2012/8/28/3273518/lg-optimus-g-japan-docomo

 

Θα κυκλοφορησει αρχικα με android ICS και καποια στιγμη θα αναβαθμιστει σε Jelly Bean 4.1 και θα κυκλοφορησει αρχικα στην Κορεα απο Σεπτεμβριο και αργοτερα στον υπολοιπο κοσμο

http://www.blogcdn.com/www.engadget.com/media/2012/08/78780380548207b02d3bo.jpg

Edited by Superuser

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Η συσκευη θα κυκλοφορησει στην παγκοσμια αγορα μεσα στον Οκτωβριο.

Εδω απο την επισημη ανακοινωση:

''LG Optimus G will go on sale in Korea starting next week followed by key global markets in October.''

Και εδω ενα hands-on video:

http://www.engadget.com/2012/09/17/lg-optimus-g-hands-on-with-koreas-latest-powerhouse-video/

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Από hw και design το τηλέφωνο σκίζει. Το θέμα είναι πότε θα κυκλοφορήσει στον υπόλοιπο κόσμο για να μπορέσει να "κλέψει" κοινό από την samsung/htc...

 

Το στοίχημα της LG είναι να μπορέσει να είναι συνεπής στο support...

Link to comment
Share on other sites

Αν ξεκινάει με ICS και την προοπτική ότι "θα" πάρει JB, τότε τα πράγματα δεν θα πάνε καθόλου καλά....

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Χαζομαρες. Εχει βγει η jelly bean πόσους μήνες και παρουσιάζουν κινητο με ics;:X

Για να δώσουν μεσα στους επόμενους 18 μήνες την jelly bean και να πουν εμείς το υποστηρίξουμε το κινητο. Άλλος ένας λόγος να στρέφεται καποιος σε κλειστά λειτουργικα.

Link to comment
Share on other sites

Χαζομαρες. Εχει βγει η jelly bean πόσους μήνες και παρουσιάζουν κινητο με ics;:X

Για να δώσουν μεσα στους επόμενους 18 μήνες την jelly bean και να πουν εμείς το υποστηρίξουμε το κινητο. Άλλος ένας λόγος να στρέφεται καποιος σε κλειστά λειτουργικα.

 

και ποσα κινητα την εχουν παρει???μονο nexus?

το κινητο δειχνει να ειναι τουμπανο.

ελπιζω και η μπαταρια του γιατι του 4x ειναι δραμα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

1. Από specs είναι τέρας. Ότι πιο ισχυρό υπάρχει σήμερα. :respect:

 

2. Η εδώ αντιπροσωπία (τουλάχιστον τότε που είχα το arena), ήταν υποδειγματική. Ελπίζω έτσι να συνεχίζει. :worry:

 

3. Το 4.0.4 είναι αρκετά καλό. Στο HOX μου δουλεύει άψογα, είναι ταχύτατο και γενικότερα δεν ακούγεται η γκρίνια που ακούγονταν με τα προγενέστερα ICS στις άλλες συσκευές. Εφόσον θα είναι σταθερό και το G, τότε δεν με χαλάει καθόλου και να αργήσει η JB. Σιγά τα ωά πια, με τα βούτηρά της. Μια χαρά βουτηρένια είναι και η 4.0.4. :cool:

 

4. Είναι όμορφο, φαίνεται καλοφτιαγμένο, ποιοτικό και αν έχει και καλή φωτογραφία μάλλον βρήκα την επόμενη συσκευή μου. :dance:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εδω ενα πρωτο preview του LG Optimus G:

http://www.gsmarena.com/lg_optimus_g-review-818.php

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

και ποσα κινητα την εχουν παρει???μονο nexus?

το κινητο δειχνει να ειναι τουμπανο.

ελπιζω και η μπαταρια του γιατι του 4x ειναι δραμα

 

Πες τα ρε φιλε επιτελους!!παντου διαβαζω οτι "θα βγει με ICS??" "Τεραστιο λαθος.." "πω πω..χαλια ρε LG, δεν ντρεπεσαι λιγο ενω εχει βγει η JB τοσους μηνες???"

 

Ισως θα επρεπε να σας παραθεσω τις συσκευες που εχουν JB για να σταματησει η καραμελα.

Asus Transformer Pad TF300

Google Nexus 7

Motorola Xoom

Samsung Galaxy Nexus

Samsung Galaxy Nexus S

 

εντυπωσιαστηκατε με τις δεκαδες συσκευες που φορανε JB;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πες τα ρε φιλε επιτελους!!παντου διαβαζω οτι "θα βγει με ICS??" "Τεραστιο λαθος.." "πω πω..χαλια ρε LG, δεν ντρεπεσαι λιγο ενω εχει βγει η JB τοσους μηνες???"

 

Ισως θα επρεπε να σας παραθεσω τις συσκευες που εχουν JB για να σταματησει η καραμελα.

Asus Transformer Pad TF300

Google Nexus 7

Motorola Xoom

Samsung Galaxy Nexus

Samsung Galaxy Nexus S

 

εντυπωσιαστηκατε με τις δεκαδες συσκευες που φορανε JB;

 

Και που κολαει αυτο? :wacko: Ειναι μια ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ συσκευη που βγαινει τον ΟΚΤΩΡΙΟ του 2012 με ICS! Επιεικως απαραδεκτοι και γελοιοι ταυτοχρονα...κι οσοι τους υποστηριξουν μετα τα σκηνικα με το 2X που ακομα παιρνει ICS ειναι αξιοι της μοιρας τους...

Το Note II πως θα βγει με JB δηλαδη?

:)
Link to comment
Share on other sites

Καταδικαζετε συσκευες λογω προιστοριας της εταιριας σε αναβαθμισεις. Και δεν λεω, δεν ειναι κακο αυτο.Ετσι θα εκρινα και εγω.Kαι δηλαδη το θεωρεις κακο να αναβαθμισει σε JB μετα απο λιγους μηνες και μετα να δωσει και την δευτερη αναβαθμιση οοοοταν βγει απο την Google, απο το να βγει με JB και να δωσει την επομενη; Ναι, αν δεν δωσει την επομενη της JB (γιατι δεν πιστευω να αμφισβητει κανεις οτι θα δωσει την JB) τοτε να της ριξετε και ντοματες.

Μην τρελαινεστε παιδια.Ολες πλην της μαμας εταιριας, εχουν τεραστια προβληματα στην αναβαθμιση των συσκευων! Μου πες για το note...Να δουμε ποτε θα δωσει επισημη JB στο S3 και βλεπουμε. Πες μου αλλες 2 συσκευες απο μεγαλους κατασκευαστες που θα βγουν με JB.(πραγματικα δεν γνωριζω)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καταδικαζετε συσκευες λογω προιστοριας της εταιριας σε αναβαθμισεις. Και δεν λεω, δεν ειναι κακο αυτο.Ετσι θα εκρινα και εγω.Kαι δηλαδη το θεωρεις κακο να αναβαθμισει σε JB μετα απο λιγους μηνες και μετα να δωσει και την δευτερη αναβαθμιση οοοοταν βγει απο την Google, απο το να βγει με JB και να δωσει την επομενη; Ναι, αν δεν δωσει την επομενη της JB (γιατι δεν πιστευω να αμφισβητει κανεις οτι θα δωσει την JB) τοτε να της ριξετε και ντοματες.

Μην τρελαινεστε παιδια.Ολες πλην της μαμας εταιριας, εχουν τεραστια προβληματα στην αναβαθμιση των συσκευων! Μου πες για το note...Να δουμε ποτε θα δωσει επισημη JB στο S3 και βλεπουμε. Πες μου αλλες 2 συσκευες απο μεγαλους κατασκευαστες που θα βγουν με JB.(πραγματικα δεν γνωριζω)

 

Προσωπικα ναι το αμφισβητω ακομα και το οτι θα δωσει την JB.. Μην ξεχναμε οτι για το 2Χ ακομα δεν εδωσε ICS!

Τι σε κανει να πιστευεις οτι θα δωσει JB?:wacko:

Για δειτε στο αντιστοιχο θεμα...

:)
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα ναι το αμφισβητω ακομα και το οτι θα δωσει την JB.. Μην ξεχναμε οτι για το 2Χ ακομα δεν εδωσε ICS!

Τι σε κανει να πιστευεις οτι θα δωσει JB?:wacko:

Για δειτε στο αντιστοιχο θεμα...

 

βρε συ, κανενας δεν ειπε οτι η LG ειναι καλη σε αναβαθμισεις.Προσπαθω να σκεφτω καποια χειροτερη αλλα δεν μπορω. (παρολα αυτα απο 2.2 εδωσε την 2.3 στο 2Χ.Κατι ειναι και αυτο.:lol: )

 

Αλλα ΑΝ κανει τα ιδια λαθη παει, θα το κλεισει το μαγαζι (των κινητων). Δεν την παιρνει!Αναγκαστικα θα το χειριστει αλλιως. Πρεπει να ανακαμψει και αυτος ειναι ο μονος τροπος γιατι απο σπεκς τις παταει ολες.Ναι, φαουλ που δεν το βγαζει με JB οταν ο ανταγωνισμος πιθανον εκεινη την περιοδο να βγαλει κινητα με JB, αλλα ακομα και να την αργησει λιγο, αν το κανει τελικα, δεν ειναι και τοσο μεγαλο κακο.Και αλλες εταιριες ξεκινανε με την προηγουμενη εκδοση.Ολα αυτα βεβαια ειναι αμπελοφιλοσοφιες μεταξυ μας.Μονο η εταιρια μπορει να μας διαψευσει ή να μας δικαιωσει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

βρε συ, κανενα δεν ειπε οτι η LG ειναι καλη σε αναβαθμισεις.Προσπαθω να σκεφτω καποια χειροτερη αλλα δεν μπορω. (παρολα αυτα απο 2.2 εδωσε την 2.3 στο 2x.Κατι ειναι και αυτο.:lol: )

 

Αλλα ΑΝ κανει τα ιδια λαθη παει, θα το κλεισει το μαγαζι (των κινητων). Δεν την παιρνει!Αναγκαστικα θα το χειριστει αλλιως. Πρεπει να ανακαμψει και αυτος ειναι ο μονος τροπος γιατι απο σπεκς τις παταει ολες.Ναι, φαουλ που δεν το βγαζει με JB οταν ο ανταγωνισμος πιθανον εκεινη την περιοδο να βγαλει κινητα με JB, αλλα ακομα και να την αργησει λιγο, αν το κανει τελικα, δεν ειναι και τοσο μεγαλο κακο.Και αλλες εταιριες ξεκινανε με την προηγουμενη εκδοση.Ολα αυτα βεβαια ειναι αμπελοφιλοσοφιες μεταξυ μας.Μονο η εταιρια μπορει να μας διαψευσει ή να μας δικαιωσει.

 

Συμφωνω απολυτα ισως ειμαι λιγο προκατειλλημενος κι εγω αλλα κι αυτη δινει δικαιωματα =:p

:)
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτα ισως ειμαι λιγο προκατειλλημενος κι εγω αλλα κι αυτη δινει δικαιωματα =:p

 

Οσους ξερω με LG (δεν ειχα ποτε) σαςν εσενα προκατειλλημενοι ειναι. Μεγαλα λαθη του (προσφατου) παρελθοντος αλλα ειναι σε οριακο σημειο. Και μονο με σωστη διαχειριση των αναβαθμισεων θα ανακαμψει.

Για να δουμε τι θα δουμε γιατι η ατιμη βγαζει φοβερες συσκευες..Και το 4Χ και το G ειναι κουκλες και τουμπανα..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε ποτε θα ερθει προς τα εδω;

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πιστεύω ότι η πολιτική της σ' αυτό το τηλέφωνο θα είναι διαφορετική. Λογικά, το ότι έφτιαξε πραγματικά κορυφαίο configuration δίχνει ότι θέλει να το συνοδέψει και με καλή υποστίριξη για το come back της. Αλλιώς, νομίζω ότι θα το ξέρουν το point of no return.;)

 

Όπως και να 'ναι, ψείνομαι χοντρά να το πάρω. Για να δούμε και την τιμή βέβαια.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Να κι ένα 720ρι δειγμα από βίντεο

 

 

Εμένα μου αρέσει.

Αλλά λεει κάπου ότι μπορεί καν μην έρθει στην Ευρώπη

the first being that we won't see it in the US until later in 2012 and may never see it on European shores at all.
Edited by AnnaPodi
Link to comment
Share on other sites

Οχι ρε γμτ! Θα ειναι μαμακια κατι τετοιο!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Να κι ένα 720ρι δειγμα από βίντεο

 

 

Εμένα μου αρέσει.

Αλλά λεει κάπου ότι μπορεί καν μην έρθει στην Ευρώπη

 

Δεν γινεται να μην ερθει,για αυτο το εβγαλε τοσο συντομα αφου

το 4x δεν τραβηξε.

Link to comment
Share on other sites

Οσους ξερω με LG (δεν ειχα ποτε) σαςν εσενα προκατειλλημενοι ειναι. Μεγαλα λαθη του (προσφατου) παρελθοντος αλλα ειναι σε οριακο σημειο. Και μονο με σωστη διαχειριση των αναβαθμισεων θα ανακαμψει.

Για να δουμε τι θα δουμε γιατι η ατιμη βγαζει φοβερες συσκευες..Και το 4Χ και το G ειναι κουκλες και τουμπανα..

 

Μα αυτό λέμε όλοι οι -τωρινοί- χρήστες συσκευών LG. Ότι κάνει γ@μ@τες συσκευές και τις θάβει στην υποστήριξη. Για όσους λένε "γιατί να σου δώσει τη νέα έκδοση", η -εύκολη- απάντηση είναι "για να λύσει προβλήματα της υφιστάμενης και να δείξει ότι σέβεται τους πελάτες της, αφού δεν τους βλέπει ως money pigs".

 

Και στο κάτω-κάτω, όπως είπα και αλλού, ας μην λέει η ίδια η LG θα βγάλουμε και θα κάνουμε και θα δείξουμε (όπως με το 2Χ). Πες εξαρχής ότι "δεν δίνω αναβαθμίσεις" για να ξέρουμε....

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...